Voyage SE – ESMTK 2:3 (vége) | Felsőzsolca VSC – Cigánd 2:2 (2:4 bűnt. vége) | Tiszaújváros – Szeged 2011 0:1 (hosszabbítás vége)
Biatorbágy – Futura-Mosonmagyaróvár 2:1 (vége) | Nyírbátori FC – Nyíregyháza 0:2 (vége) | Sopron – Puskás Akadémia FC 2:3 (hosszabbítás vége)
Voyage SE
2:3 (1:2)
ESMTK
szerda 25.09.2013, 15:00Magyar Kupa

Végül a mérkőzés hajrájában szerzett góllal megnyerte a találkozót az ESMTK. A hazaiak rögtön a második játékrész elején büntetőből kiegyenlítettek, egyúttal emberelőnybe is kerültek. Ekkor úgy tűnt, hogy sikerül megfordítani a mérkőzést a Voyage-nak, de emberelőnyben is csak mezőnyfölényt tudott kiharcolni. A félidő középen pedig egy hazai kiállítás után ismét egyenlő létszámmal játszottak a csapatok. A mérkőzés vége az ESMTK-nak sikerült jobban, Lóránt góljával megszerezték a vezetést. Az utolsó percekben ugyan a hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de újabb gól már nem született.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (16:57:31)

90+2
    A hazai szögletet lehúzza Meszesán.

90+1
    A bal oldalon vezetett támadást a Voyage. A vendégek szögletre mentettek.

90
    Két perc lesz a ráadás.

89
    A vendégek kényelmesen végzik el a kirúgást.

88
    Jobb oldali hazai támadás végén rossz a beadás.

87
    Az utolsó percekben teljesen beszorulnak a vendégek, nyom a Voyage.

86
    Lőrinczy kapott elől egy labdát, védője mellett nem sikerült elvinni, a hazaiak jöhetnek támadással.

85
    A vezetés birtokában már csak labdatartásra törekszik az ESMTK, letámadnak a hazaiak.

84
    A Voyage vezetett veszélyes támadást a jobb oldalon, majd szabálytalanság miatt oda az akció. Kifelé jöhetnek szabaddal a vendégek.

83
    Ferincz ment be Fehérvári helyett.

82
    Az ESMTK gólt szerzett!
    LÓRÁNT MÁRIÓ góljával ismét az ESMTK vezet. Zimon játszotta be középre a labdát, Lóránt lekezelte, majd szembe a kapuval 7 méterről a kapuba lőtt.

80
    Tíz perc maradt hátra a mérkőzésből, egyenlő létszámban a csapatok.

79
    Havli veszélyeztetett egy lövéssel, 18-ról rúgta rá, Skravanek magabiztos a kapuban.

78
    A jobb oldalon vezetett támadást az ESMTK. A hazai védő előnyösebb helyzetben volt, kivágta a labdát.

77
    Kóródi második sárgáját is megkapta, idő előtt mehet zuhanyozni.

76
    A beívelt szögletet kivágták a hazaiak, ugyanakkor a felszabadítás rossz helyre ment. A vendégek lövése viszont lejött a blokkról. Az ESMTK kezet reklamált, a játékvezető sípja viszont néma maradt.

75
    Az ESMTK emberhátrányban is veszélyesen játszik. Jobb oldali támadásukat szögletre mentették a hazaiak.

74
    Lóránt kapott sárga lapot visszahúzásért.

73
    A hazaiak vezettek támadást a bal oldalon, Lóránt szabálytalansága miatt megakadt az akció.

72
    Benedek maradt lent a gyepen, ápolás után folytatódik a mérkőzés.

71
    Soós kapott sárga lapot, nem engedte elvégezni a szabadrúgást.

70
    Apró szabálytalanság után a hazaiak rúghatnak szabadrúgást a kezdőkörből.

69
    A vendégek íveltek be egy szabadrúgást a hazai tizenhatosra, Skravanek magabiztos a kapuban.

68
    Kóródi buktatásért kapott sárga lapot.

67
    Cseh kapott sárga lapot belépőért.

65
    Sok az apró szabálytalanság a pályán, a folyamatos játéknak ez nem tesz jót.

64
    Kiugratással próbálkoztak meg a hazaiak, les miatt szabaddal jöhetnek kifelé a vendégek.

63
    Sipaki szorul ápolásra. Kis szünet után folytatódik a mérkőzés.

62
    Les miatt kifelé jöhetnek a vendégek.

61
    A hazaiak rúghattak szögletet, nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

60
    Meszesán kint állt a kapujából, Visegrádi jól ismerte fel a lehetőséget, és 26-ról lőtte rá. A kapus verve volt, alig néhány centivel ment mellé.

58
    A mérkőzés képe alapján nem látszik, hogy emberelőnyben játszanak a hazaiak.

57
    Lőrinczy rúgott egy hatalmas felső kapufát. A vendégek vezettek támadást, majd előkészítés után 20-ról lőtte rá Lőrinczy. Csak a szerencse mentette most meg a hazaiakat.

56
    Az emberelőnyben játszó hazaiak birtokolják a labdát, komoly helyzetig azonban nem jutnak.

55
    A kiállított Imre helyett a kapuban Meszesán folytatja a vendégeknél.

54
    Meszesán jött be Vágó helyett.

53
    A Voyage gólt szerzett!
    Cseh Péter büntetőkével kiegyenlít a Voyage Se. Cseh a jobb sarkot választotta, a kapus jó irányba mozdult, de csak beleérni tudott a labdába.

51
    Imre Dávidot azonnali hatállyal leküldi a játékvezető. Gólhelyzetben vágta fel Sipakit.

50
    Büntetőhöz jut a Voyage! Sipakit sikerült kiugratni, ziccerben vihette a vendégek kapujára, Imre jött és elsodorta.

49
    Paholics próbálkozott meg egy átlövéssel, 23 méterről nagyon fölé lőtte.

48
    Mezőnyjáték a pályán, az ellenfél kapujáig még egyik csapat sem jutott el a második félidőben.

47
    Skravanek hozza játékba a labdát, a középpályán a vendégek szabálytalankodtak. Szabaddal jöhet a Voyage.

46
    Kiss jött be Rápó helyett.

46
    Áder helyére Zimon jött be a második félidőben.

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

46

Az első félidőt jobban kezdte a Voyage Se, de mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani. A kezdeti hazai fölény lassan elolvadt, majd kiegyenlítetté vált a találkozó. Az ESMTK tudatosabban, taktikusabban futballozott, a félidő végére kétgólos előnybe kerültek. A 46. percben Paholics révén szépítettek a hazaiak, ezzel ismét nyílt lett a találkozó. Maradjanak velünk a második félidőre is.

45+1
    PAHOLICS MÁTÉ góljával az első félidő hosszabbításában szépít a Voyage SE. Benedek tartotta meg ügyesen a jobb oldalon a labdát, majd az alapvonalról centerezett, középen Paholics érkezett, aki az ötösről a jobb sarokba lőtt.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

43
    Bognár sérülés miatt nem tudja folytatni, helyette Szabó folytatja.

42
    Bognár maradt lent, letapadt a térde, ápolásra szorul.

41
    A beívelt szabadrúgás szögletet rúghatnak a vendégek.

40
    Vágót vágták fel a hazaiak, szabaddal jöhet az ESMTK.

39
    Hosszú indítás a jobb oldalra a hazaiaktól, Bognár nem érte el a labdát.

38
    Az ESMTK pöckölte be a labdát a hazai tizenhatosra, de ott nem volt csapattárs. Kifelé jöhetnek a hazaiak.

37
    A Voyage támadását hamar megakasztottá a vendégek, majd egy hosszú labda előre. Skravanek jön a kapuból és megoldja a feladatot.

36
    Szabadrúgással jöhetnek a hazaiak a középpályáról.

35
    Rápó húzta meg a bal oldalon, bedobásra mentettek a hazaiak.

34
    A mérkőzés kezd egy langyos délutánhoz hasonlítani, leült a találkozó.

32
    Bedobással jönnek a vendégek a Voyage térfelén.

31
    Jobbról íveltek be egy szabadrúgást a vendégek, Skravanek kiöklözte a labdát.

30
    A hazaiak lendülete a mérkőzés kezdetéhez képest megtört, a találkozó kiegyenlítetté vált.

29
    RÁPÓ CSANÁD góljával már kettővel vezet az ESMTK. Áder szerzett labdát, majd egy csel után pontosan játszotta be Rápónak, aki 12 méterről szembe a kapuval bepasszolta Skravanek mellett.

27
    Cseh jött be Vörös helyett.

26
    A hazaiak valamivel többet birtokolják a labdát, de kapura nem veszélyesek.

25
    A vendégek szöglete nem jelentett veszélyt, Skravanek rúgja mezőnybe a labdát.

24
    Havlik indított hosszan, majd szögletet rúghatnak a vendégek.

23
    Kóródi maradt lent, majd némi frissítés után már jól van.

21
    Rápó ívelte be a vendégek szögletét, középen kavarodás után végül LŐRINCZY SOMA fejesével megszerzi a vezetést a vendégcsapat.

20
    Az ESMTK inkább kontrákra épít, amikor eljutottak a hazai kapuhoz az mindig veszélyt jelentett.

19
    A vendégek rúghatnak szabadrúgást balról. Vágó ívelte eb a szabadot, Skravanek szögletre ütötte ki.

18
    Lőrinczy 18 méterről próbálta meg bevenni Skravanek kapuját, a kapus magabiztos a kapuban.

17
    Bognár bal oldalról ívelte be a hazaiak szögletét, középen Bódis fejese nem sokkal kerülte el a kaput.

16
    A hazaiak dominálják a mérkőzést, az ESMTK jobbára csak védekezik.

15
    Visegrádi fut be egy labdát a bal oldalon, centerezését kivágták középen.

13
    Szép hazai támadás végén Bognár rúgta be jobbról a labdát, középen Fehérvári lövése lejött a blokkról.

12
    Labdát veszített a Voyage, ebből indultak meg a vendégek, de hamar lekapcsolták a kontrát.

11
    A mérkőzés első szögletét a hazaiak rúghatták, nem jelentett veszélyt.

10
    Előreívelt labda a hazaiaktól, Imre jött a kapujából és megoldotta a feladatot.

9
    A mérkőzés első perceiben a hazaiak aktívabbak, de az ESMTK is veszélyeztetett már egy jó lövéssel.

8
    Az ESMTK adogat hátul, a hazaiak letámadnak. Jutalmuk egy bedobás a vendégek térfelén.

7
    Jó lövés! Surányi szerzett labdát a bal oldalon, majd néhány méteren át vezette, végül a tizenhatos vonaláról lőtte el. Alig ment fölé.

6
    Jobb oldalon vezetett támadást az ESMTK, a beadás már lecsúszott.

5
    Paholics 18 méterről próbálta meg, fölé ment a lövés.

4
    Bognár felé egy kiugratási kísérlet, Imre jött a kapujából és elrúgta a labdát.

3
    Jobb oldali vendég támadást bedobásra mentettek a hazaiak.

2
    Agresszíven kezdett a Voyage, megvolt az első lövési kísérlet is.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

Voyage SE: Skravanek – Péntek, Kóródi, Vörös, Bódis – Sipaki, Paholics, Visegrádi, Bognár – Benedek, Fehérvári

ESMTK: Imre – Vojtekovszki, Pintér, Soós, Surányi – Havlik, Lóránt, Rápó, Vágó – Lőrinczi, Áder.

A Magyar Kupa már a harmadik fordulóhoz érkezett, ahol többek között Voyage – ESMTK mérkőzésre kerül sor. Minkét csapat már a sorozat első fordulójában bekapcsolódott a küzdelmekbe, majd a magabiztos győzelem után a második fordulóban nem kellett pályára lépniük.
    A Voyage, Budapest első osztályában szerepel, hat forduló után 12 ponttal az ötödik helyen állnak. A vendég ESMTK az NB III. Közép csoportjában futballozik, hat forduló után csak négy pontot tudnak felmutatni. Az osztálykülönbség ellenére nem gondoljuk lefutottnak a találkozót, egyrészt mert az ESMTK nem élete formáját mutatja mostanában, másrészt pont a kupasorozatokban szoktak vaskos meglepetések születni.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Gólok: 45+1. Paholics, 53. Cseh (bünt.) – 21. Lőrinczy, 29. Rápó, 82. Lóránt

Lapok:   67. Cseh (VOY), 68. Kóródi (VOY) – 71. Soós (ESMTK), 74. Lóránt (ESMTK)   77. Kóródi (VOY)   51. Imre (ESMTK)

Voyage SE: Skravanek – Péntek, Kóródi, Vörös 27. Cseh), Bódis – Sipaki, Paholics, Visegrádi, Bognár (43. Szabó) – Benedek, Fehérvári (83. Ferincz)
    Cserék: Matócza- Márkus, Tombor, Szabó, Cseh, Ferincz, Appl

ESMTK: Imre – Vojtekovszki, Pintér, Soós, Surányi – Havlik, Lóránt, Rápó (46. Kiss), Vágó (46. Meszesán) – Lőrinczi, Áder (46. Zimon)
    Cserék: Meszesán – Kiss, Zimon, Nemes, Fekete, Kőbányai

Játékvezetők: Bereczki – Kovács, Horváth