Budapešť – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Dab.Docler – HSC Csíkszereda 3:0 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Corona Brasov Wolves 4:1 (vége)
Dab.Docler
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HSC Csíkszereda
hétfő 07.10.2013, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

A MOL Liga-első egy borzalmas első harmad után valamelyest felébredve 54 másodperc alatt eldöntötte a mérkőzést az erejével a végére elkészülő, de becsülettel próbálkozó HSC Csíkszeredával szemben. Az utolsó harmadban az eredmény tartására törekedett a DAB, majd biztos ami biztos alapon az 51. percben Peterdi révén megtoldotta két gólos vezetését még eggyel. A harmad második felében szinte teljesen feladta a párharcot a Szereda, így túl sok izgalom nem maradt az összecsapás végére. (20:50:03)

55:01
    Mezőnyjáték folyik, mindig az utolsó pillanatokban ér oda vagy egy bot, vagy egy láb.

44:03
    Ladányi kap egy indítást Hurtajtól, egészen a kapuig korcsolyázik, de lövését Kozuch védi

43:28
    Hruby emeli rá a jobbszélről, Sevela kiüti

42:01
    Hildebrand keresztbelőtt korongjába ér bele Sevela

40:30
    Peterdi ugrik ki egy előrevágott korongért, épphogy eléri a korongot, és kapurateszi, de Kozuch védi a lövést

40:01

Érkeznek a csapatok a harmadik harmadra

A hazai csapat a harmad első három percében magához ragadta a kezdeményezést, majd nemegészen 1 perc alatt két gólt ütve, vezeti a mérkőzést. A harmad további részében is inkább a hazai csapat akarata érvényesült. Majd a harmad végén kettős előnybe került a HSC csapata 13 másodpercig, de a hazai csapat kivédekezte. Így két harmad után 2-0-ás előnnyel várja az utolsó harmadot a hazai csapat

40:00

38:58
    Azarihoz kerül a korong egy bedobást követően, kapuralövi, Kozuch kapu mellé tolja a korongot

38:49
    Szappanos fordul vissza a kapu mögül, majd lövi rá a korongot

37:47
    Galaniszhoz kerül a korong egy bedobást követően, aki egyből tüzel, Kozuch rúgja ki a korongot

33:28
    Nagy R. Galanisz,Szappanos majd Pavuk a korong útja, utóbbi elüt a korong felett, amire aztán Kozuch tenyerel rá

33:10
    Pavuk passzol Szappanoshoz, aki nemsokkal lövi kapu mellé

29:40
    Gógáig kerül hátra a korong, aki a kékvonalról lő, Sevela tolja mellé a korongot

27:12
    Ladányi kap egy kiugratást, egészen a kapuig megy a koronggal, de lövése elakad Kozuchban

25:01
    Mihály Ede cselezte be magát középre, de lövése elkerülte a kaput

23:30
    Pavuk kapu mögül visszatett korongjára Szappanos érkezett, lövése mellépattant, majd Kozuch rátenyerelt

23:04
    Moldován lő kapura, Sevela válláról pattan fölé a korong

22:26
    Azari kap egy kiugratást Gröschl-től, egészen a kapuig korcsolyázik, majd Kozuch mellett kilövi a baloldalt.
    Gólszerző: AZARI ZSOLT Gólpassz: Gröschl Tamás

21:32
    Egy kapu elötti tömörülést követően, Galanisz lövi keresztbe a korongot, Pavuknak már csak az üres kapuba kell lőnie.
    Gólszerző: PAVUK ATTILA Gólpassz: Galanisz Nikandrosz, Hüffner Adrián

21:04
    A HSC csapata kap 2perces büntetést, túl sok játékos a jégen

21:00
    Hurtaj fordul kapura egy Ladányitól kapott passz után, de lövését Kozuch hárítja

20:20
    Moldován lő kapura, lövése kapu mellé megy

20:01

Érkeznek a csapatok a II. harmadra

Kapuralövés: 13-10 a hazai csapat javára

Kiegyenlített első harmadon vannak túl a csapatok. Mind a két kapu egyformán forgott veszélyben, a hazai csapat valamivel többet lőtt kapura. Gólt egyik csapatnak sem sikerült elérnie, így 0-0-ról folytatódik a mérkőzés a szünet után!

13:37
    Ladányi kerül helyzetbe, lövése felpattan, amit Peterdi a levegőből üt kapura, de Kozuch védi a lövést

05:05
    Szappanos lő kapura egy Pavuktól kapott korongot, Kozuch kapu mellé tolja a korongot

00:01

Ünnepélyes korongbedobás következik, az egyik HSC szurkolónak a közeljövőben lesz a születésnapja, ezért ő végzi el a mérkőzés kezdődobását

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdetét veszi a mérkőzés

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Ladányi, Gröschl, Peterdi – Huba, Jabornik, Somogyi, Pavuk, Galanisz – Nagy R., Erdélyi, Hurtaj, Azari, Kiss Á. – Tőkési, Szabados, Hegyi, Papp V., Szappanos

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Góga, Hruby, Mihály, Novak, Molnár Zs. – Bors, Flinta, Moldován, Szőcs, Farkas – Adorján, Nagy I., Molnár Z., Péter, Bíró T. – Salló, Gecse, Hildebrand

Játékvezetők: Varjú, Gangel, Bedő, Mizsák.

Folytatódnak a MOL liga mérkőzései.
    A DAB Docler fogadja a HSC Csíkszereda csapatát.
    A hazai csapat tegnap egy pörgős mérkőzésen maradt alul idegenben immár harmadik alkalommal az Érsekújvár csapatával szemben, míg a HSC egy könnyű mérkőzésen az Újpestet verte idegenbe 2-0-ra. A két csapat eddig kétszer találkozott a bajnokságban, egyszer idegenben, egy DAB hosszabbításos győzelem, illetve hazai pályán egy 10-2-es győzelmet aratott. A kérdés, hogy az újvárosi csapat mennyire tud felpörögni a tegnapi vesztes mérkőzés után.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 22. Pavuk (Galanisz, Hüffner), 23. Azari (Gröschl), 51. Peterdi (Galanisz, Ladányi)

Játékvezetők: Varjú, Gangel, Bedő, Mizsák