Budapešť – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Dab.Docler – HSC Csíkszereda 3:0 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Corona Brasov Wolves 4:1 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Corona Brasov Wolves
hétfő 07.10.2013, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

A várthoz képest nem hozott szoros mérkőzést a két csapat találkozója, a Ferencváros remekül használta ki az emberelőnyöket, a Brassó egyikkel sem tudott élni, a hat mezőnyjátékossal támadó farkasoknak még egy gólt lőtt a hazai gárda a végén, így kétség sem férhet győzelmük jogosságához. (21:17:25)

60:00

58:48
    Fülöp visszaáll a kapuba, sok mindent már nem tud tenni a Brassó ezen a mérkőzésen.

58:48
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Lehozott kapus a Brassóiaknál, gólt szerez a hazai gárda: SIJKA DUSÁN talál be! 4:1. Assziszt: Antti Ojanen.

58:30
    Már csak másfél perc, ezt már meg kell nyernie a Fradinak!

57:13
    Fülöp Rajmond le is korcsolyázik.

57:13
    Időt kér a Brassó, nyilván a kapust is lehozzák, nem nagyon van más választásuk.

55:00
    5 perc van hátra, vajon meg tudja őrizni a Ferencváros az előnyét?

53:56
    Horváth Dávid büntetése is letelt, minkét csapat teljes létszámban.

53:08
    Pysarenko kiállítása letelt, előnyben a Brassó több mint másfél percig!

51:56
    Oda az emberelőny, Horváth Dávid is kiáll durva játékért két percre.

41:08
    Pysarenko gáncsolásért pihen két percig, ismét előnyben a haza gárda, ha ezt kihasználják, akkor meglehet a győzelem.

50:27
    Letelt Virág büntetése, ezzel most nem tudott élni a Ferencváros.

48:27
    Előnyben ismét a Ferencváros! Virág Csanád áll ki két percre palánkra lökésért.

48:00
    A két csapat előző pesterzsébeti mérkőzésén 3:3 volt az állás a harmadik harmad végén, de akkor minden játékrész 1:1-et hozott, meg tudja-e tartani a Ferencváros a kétgólos előnyét?

40:01

Nézzük a góllövőket, Lencsés Tamásnak és Jere Ölandernek ez volt a második gólja, Antti Ojanen már nyolcnál tart, míg a brassói Petres Magor Tivadar a hatodik találatát szerezte ebben a szezonban.

A Ferencváros kihasználta az emberelőnyét a második harmad elején, sőt növelte a különbséget, amit a Brassó emberelőnyből sem tudott csökkenteni.

Gólok és gólpasszok: 13. Lencsés (Lindquist, Dancsfalvi), 22. Ölander (Kiss, Horváth), 27. Ojanen (Vaszjunyin, Eriksson), 59. Sijka (Ojanen) – 18. Petres (Antal, Polc)

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Meravy) – Lindqvuist, Mestyán, Horváth D., Kiss, Berta – Géczi, Ölander, Pál, Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Lévai, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Weber, Nagy, Hegyi, Fodor
    Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Pysarenko, Bonar, Zsók, Petres – Oprea, János, Antal, Péter R., Virág – Mastaleriu , Hietamaki, Molnár, Bálint, Gliga – Márton, Péter Z., Saluga, Dumitru

Játékvezetők: Babic, Nagy – Berger, Abonyi