Budapešť – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Dab.Docler – HSC Csíkszereda 3:0 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Corona Brasov Wolves 4:1 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Corona Brasov Wolves
hétfő 07.10.2013, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

A várthoz képest nem hozott szoros mérkőzést a két csapat találkozója, a Ferencváros remekül használta ki az emberelőnyöket, a Brassó egyikkel sem tudott élni, a hat mezőnyjátékossal támadó farkasoknak még egy gólt lőtt a hazai gárda a végén, így kétség sem férhet győzelmük jogosságához. (21:17:25)

60:00

58:48
    Fülöp visszaáll a kapuba, sok mindent már nem tud tenni a Brassó ezen a mérkőzésen.

58:48
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Lehozott kapus a Brassóiaknál, gólt szerez a hazai gárda: SIJKA DUSÁN talál be! 4:1. Assziszt: Antti Ojanen.

58:30
    Már csak másfél perc, ezt már meg kell nyernie a Fradinak!

57:13
    Fülöp Rajmond le is korcsolyázik.

57:13
    Időt kér a Brassó, nyilván a kapust is lehozzák, nem nagyon van más választásuk.

55:00
    5 perc van hátra, vajon meg tudja őrizni a Ferencváros az előnyét?

53:56
    Horváth Dávid büntetése is letelt, minkét csapat teljes létszámban.

53:08
    Pysarenko kiállítása letelt, előnyben a Brassó több mint másfél percig!

51:56
    Oda az emberelőny, Horváth Dávid is kiáll durva játékért két percre.

41:08
    Pysarenko gáncsolásért pihen két percig, ismét előnyben a haza gárda, ha ezt kihasználják, akkor meglehet a győzelem.

50:27
    Letelt Virág büntetése, ezzel most nem tudott élni a Ferencváros.

48:27
    Előnyben ismét a Ferencváros! Virág Csanád áll ki két percre palánkra lökésért.

48:00
    A két csapat előző pesterzsébeti mérkőzésén 3:3 volt az állás a harmadik harmad végén, de akkor minden játékrész 1:1-et hozott, meg tudja-e tartani a Ferencváros a kétgólos előnyét?

40:01

Nézzük a góllövőket, Lencsés Tamásnak és Jere Ölandernek ez volt a második gólja, Antti Ojanen már nyolcnál tart, míg a brassói Petres Magor Tivadar a hatodik találatát szerezte ebben a szezonban.

A Ferencváros kihasználta az emberelőnyét a második harmad elején, sőt növelte a különbséget, amit a Brassó emberelőnyből sem tudott csökkenteni.

40:00

37:00
    Három perc van a harmadból, a Ferencváros tartja az előnyét, fontos lenne kitartani a játékrész végéig!

31:50
    Letelt Kiss kiállítása, nem tudott élni az emberelőnnyel a Brassó.

29:50
    Kiss Gábor korcsolyázik le két percre gáncsolásért, előnyben a Brassó!

26:07
    Akcióból növeli az előnyét a hazai csapat, ANTTI OJANEN a gólszerző! 3:1 Assziszt: Artyom Vaszjunyin és Rickard Eriksson.

21:03
    Polc Patrik helyett Fülöp Rajmond áll a brassói kapuba

21:03
    Ezt az előnyét is kihasználta a hazai csapat: JERE ÖLANDER talált Polc hálójába! 2:1 Assziszt: Kiss Gábor és Horváth Dávid.

20:01

A Brassó 2+2 perces előnnyel nem tudott élni a harmad során, a Ferencváros viszont fél perc alatt kihasználta az emberelőnyös helyzetét.

A játékrészt kettős előnyben zárta a hazai együttes, de ezzel nem sikerült élniük.

20:00

19:19
    Így kettős előnyben a hazaiak!

19:19
    Wehrs is kiáll játék késleltetésért!

17:57
    Molnár Zsolt áll ki a Brassóból fejre irányuló támadásért! Fegyelmi büntetéssel ez 2+10 perc!

17:30
    Nem sikerült megtartania az előnyt a hazaiaknak.

17:13
    A Brassó gólt szerzett!
    PETRES MAGOR TIVADAR révén egyenlítenek a brassói farkasok! 1:1 Assziszt: Antal Zsombor és Polc Patrik.

17:00
    3 perc van már csak a harmadból, előnnyel zárhatja a Ferencváros a játékrészt.

12:21
    Kihasználták a hazaiak az első emberelőnyüket LENCSÉS TAMÁS révén! 1:0 Assziszt: Andreas Lindquist és Dancsfalvi Norbert.

12:00
    Vajon ügyesebbek lesznek a hazaiak a power play során?

11:53
    A Ferencváros kerül emberelőnybe, Pysarenko száll ki két percre botfogásért.

11:00
    Három hete nagyon szoros meccset vívtak Erzsébeten a csapatok, ez lehet, hogy most is így lesz.

10:39
    Kiegészül a Ferencváros, nem tudott élni a négyperces emberelőnnyel sem a brassói együttes, sz komoly fegyvertény a hazaiaktól!

8:39
    Mivel nem esett gól, most kezdődik meg a második két perces büntetés Dancsfalvinak

7:30
    Vajon élni tud az emberelőnnyel a Brassó?

6:39
    Dancsfalvit állítják ki két plusz két percre magas botért.

6:00
    Egyelőre nem sok az esemény a jégen, a hazaiaknál Budai Krisztián, a Brassónál Polc Patrik kezdett a kapuban.

00:01

Ferencváros-ESMTK: Budai (Meravy) – Lindqvuist, Mestyán, Horváth D., Kiss, Berta – Géczi, Ölander, Pál, Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Lévai, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Weber, Nagy, Hegyi, Fodor

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Pysarenko, Bonar, Zsók, Petres – Oprea, János, Antal, Péter R., Virág – Mastaleriu , Hietamaki, Molnár, Bálint, Gliga – Márton, Péter Z., Saluga, Dumitru

Játékvezetők: Babic, Nagy – Berger, Abonyi.

A 11 mérkőzés után a tabellán hatodik helyen álló Ferencváros az eggyel több meccset játszott és a táblázaton harmadik Brassót fogadja ma este.

Az első mérkőzésükön az idei szezonban, hosszabbítás után nyert a Ferencváros, a Brassó egy 3:2-es győzelemmel válaszolt erre, itt a lehetőség a Fradi számára, hogy maga felé billentse a mérleg nyelvét.

A hazaiak három rendes játékidős győzelmet arattak eddig, hosszabbítás után kétszer, rendes játékidőben ötször kaptak ki.

A Brassó hat győzelmet aratott, mindegyiket a rendes játékidőben érte el, hat vereséget szenvedtek eddig, ebből háromszor kaptak ki a rendes játékidőben.

A farkasok egy mai győzelemmel megelőzhetnék az Érsekújvárt, a Ferencváros pedig üldözőbe tudná venni a Miskolcot, mindkét csapatnak fontos meccsről van szó, komoly izgalmakra van kilátás.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 13. Lencsés (Lindquist, Dancsfalvi), 22. Ölander (Kiss, Horváth), 27. Ojanen (Vaszjunyin, Eriksson), 59. Sijka (Ojanen) – 18. Petres (Antal, Polc)

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Meravy) – Lindqvuist, Mestyán, Horváth D., Kiss, Berta – Géczi, Ölander, Pál, Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Lévai, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Weber, Nagy, Hegyi, Fodor

Játékvezetők: Babic, Nagy – Berger, Abonyi