DVTK Jegesmedvék – Corona Brasov Wolves 4:3 (hosszabbítás vége)
vasárnap 20.10.2013, 18:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Mérkőzés vége. (20:53:11)

64:00
    A Miskolc gólt szerzett!
    Megvan a győztes gól a hazaiaknak!! POPOVICS Patrik iramodott meg, majd lelassított és takarásból tüzelt. A korong irányt változtatott, majd Fülöp lábai között becsorgott a hálóba. Hosszabbításban nyernek tehát a hazaiak, akik 0-3-ról álltak fel, nagyot küzdve megérdemelten tartanak otthon két pontot. Bonar csinál még egy kis fesztivált, de nincs már bunyó, kézfogások viszont vannak és taps a nézőtérről, újabb miskolci győzelem!

A hosszabbítás elkezdődött.

Négy a négy ellen, hirtelen halál! Jön a ráadás!

Gól nélküli harmadik harmad után vége a rendes játékidőnek, következhet a hosszabbítás!

54:40
    Metcalfe a kapu mögül Miskolczinak tette le lövésre, akinek a lövését óriási bravúrral védte Fülöp

54:00
    De Bruyn bombázott balról, Fülöp védte

53:49
    Sportszerűtlen magatartásért büntetik a Brassót, emberelőnyben a hazaiak. Tóth azonnal óriási helyzetbe került, de talán maga is megijedt, mert kapkodva Fülöpbe lőtt

51:42
    Popovics ezúttal Pisarenkóval akadt össze, némi huzakodás után szétválasztották őket és mindkettőjüknek utat mutattak a büntetőpad felé.

51:03
    Popovics lövése kerülte el a kaput

50:00

50:00
    Hegyi lövését ütötte fölé Fülöp

48:50
    Kettős előnyből nem jön össze a gól, de még egy perce van sima előnyben is a Maciknak

47:59
    Hietamaki negyedszer is kiülhet bottal lökésért

47:59
    Boyle távoli lövése kijött Fülöpről, ám a bevetődő Hietamaki megakadályozta, hogy Dubek, vagy Tóth bekotorják az üres kapuba

47:31
    Láda lőtt tiszta helyzetből. Fülöp nagyot védett

46:41
    Virág löketét fogta Gyenes, majd a vendég játékos De Bruynt akasztott, kettő perces büntetésért cserébe

45:40
    Hietamaki passzolt Antal elé, aki közelről lőtt, Gyenes hatalmas bravúrral védett

44:48
    Hegyi ugrott meg és lőtt Fülöpbe, de már időközben les volt, csapattársai megelőzték Hegyit

44:00
    Metcalfe kapott remek indítást Boyle-tól, de nem tudott túljárni Fülöp eszén egy az egyben

40:01

A hazaiaknál Láda, a vendégeknél Antal és Hietamaki a büntetőpadon kezdenek.

Fél perc és kezdődik a záró harmad!

Vége a második harmadnak, záróakkordját Metcalfe adta meg, aki közelről bombázott Fülöpbe. A Miskolc összekapta magát, bár a harmad elején bekapták a harmadikat, ezt követően viszont átvették az irányítást és ledolgozták hátrányukat. A harmadik játékrészt is előnyben kezdhetik, mégpedig négy a három ellen. Izgalmas húsz perc áll tehát előttünk, maradjanak velünk!

40:00

39:44
    Boyle máris veszélyeztet, Gliga blokkolta a kapura tartó lövést

39:34
    Bottal akasztott Hietamaki, így a számára már oly ismerős büntetőpadra csücsül harmadik kétpercesére

39:07
    A két tizenhetes, Láda és Antal ki is állnak pihenni két-két percre

39:07
    Láda és Antal találtak egymásra, utóbbi a sisakját is elvesztette, mégsem alakult ki nagyobb bunyó...egyelőre

38:10
    Virág lövését védte bravúrral Gyenes

37:27
    Egyenlít a Miskolc! Miskolczi robogott el a bal szélen, majd Dubek elé passzolt, aki Fülöp alatt a kapuba vágta a pakkot! 3-3

36:28
    Fülöp védett megint, Popovics rárontott, majd a közéjük ugró Wehrs-szel akadt össze, kisebb ütésváltás után mindketten a büntetőpad felé vehették az irányt

34:05
    Már csak egy van közte! Popovics indult meg nagy lendülettel, majd maga mögött hagyta az érkező RAFAJ Attila pedig tüzelt, Fülöp ugyan beleért, de a hálóba pattant róla a korong

32:00
    Hietamaki újból a büntetőpadon két percre

31:30
    Faith lövése csorgott le Miskolczi elé, aki nem tudott az üres kapuba lőni, mert Mastaleriu ki tudta zárni

30:40
    Popovics lőtt jobbról, éles szögből, de nem talált kaput

29:40
    Előbb Tóth távoli, majd Hajós közeli lövése jelentett veszélyt, de Fülöp mindkétszer bravúrral védett

28:50
    Boyle passzából kapásból Faith tüzelt, de Fülöp véd

27:56
    Szépítenek a hazaiak egy nagy kapushiba után! Hajós passza után TÓTH Adrián tüzelt messziről, Fülöp kezéből kipattant a korong és becsorgott a kapuba. 1-3

27:05
    Fülöp kezében a korong, nincs meg a szépítés

26:35
    Tóth passzolt Faith elé, de blokkolt a védelem

25:41
    Miskolczi ütközött egy keményet, majd összekapott Hietamakival, de hamar békét teremtettek a játékvezetők

25:23
    A Brassó gólt szerzett!
    Gól! Wehrs távoli lövése kipattant Duschekről, ANTAL Zsombor pedig közelről bevágta az üres kapuba, ezzel 0-3 az állás, Mayer Péter pedig kapust cserél, Gyenes áll Duschek helyére

25:09
    Wehrs megpattanó löketét fogta ezúttal Duschek

24:10
    Metcalfe tálalt szépen Láda elé, aki visszapasszolt, de a légiós nem tudta már bekotorni a kapuba a korongot

20:01

Megvan a játék győztese, már csak a bajnoki pontok várnak gazdára, egy perc múlva folytatódik a mérkőzés!

A szünetben a szokásos játék kezdődik, a jégpálya közepére egy plüss mackó kerül, amit a nézőtérről kell megszámozott korongokkal megcélozni. Azé a nyeremény, akinek a korongja a legközelebb kerül a plüssmacihoz.

Vége az első harmadnak, remekül kezdett a Brassó, már az első percben megszerezték a vezetést Bonar góljával. Később sem tudta összeszedni magát a Miskolc, sőt újabb gólt kaptak Hietamaki révén, így egyelőre megérdemelten vezet a jóval frissebben mozgó vendég csapat. A folytatásban agresszívabb játékra lesz szükség a hazaiak részéről, amiben segíthet, hogy Hietamaki kiállítása miatt bő másfél percet előnyben tölthet Mayer Péter csapata a második játékrész elején.

20:00

19:35
    Roczanov indult meg, Hietamaki akasztotta bottal, kettő perc

18:45
    Faith került óriási helyzetbe, miután Metcalfe a kapu mögül elé tálalt, de nem találta el a korongot, így elúszott a helyzet

17:43
    Rafaj és Miskolczi kísérletezett közvetlen közelről, de Fülöp résen volt, és csapattársai is közbeavatkoztak. Végül a bunyó és a gól is elmaradt

16:30
    Kisebb tűzijáték Duschek kapuja előtt, Hietamaki próbált gólt szerezni többször is, de sikertelenül

14:50
    Antal lőtt keresztbe veszélyesen a kapu előtt, de senki nem ért bele

13:20
    Ritó passzolt be veszélyesen Popovicshoz, aki gyorsan érkezett és már nem nagyon tudta irányítani a lövést, amit Fülöp védett

12:50
    Bonar távoli lövésébe piszkált bele Gliga, de Duschek ismét védett

12:11
    Pysarenko lőtt balról messziről, Duschek hárított

10:30
    Kavarodás a miskolci kapu előtt, Gligának nem sikerült bekotornia a korongot, Duschek kétszer is védeni tudott

9:56
    Nem született gól, hiába került emberelőnybe a Miskolc. Ugyanakkor kicsit talán magukhoz tértek az első öt-hat perc sokkja után

9:40

8:42
    Nyomás alá helyezi ellenfelét előnyben a Miskolc, de Metcalfe lövése nem talál kaput

6:38
    Újabb gól! HIETAMAKI érkezett a hosszún remekül Márton passzára és bevágta. 0-2!

4:30
    Virág lövése kijön Duschekről, de felszabadítanak a védők, majd a másik oldalon Hajósé az első nagy helyzet, de a rövid sarkot jól zárta Fülöp

3:55
    Duschek véd ismét nagyot, Gliga lökete után

3:16
    Megint Hietamaki lőtt oldalról, Duschek kezébe

2:45
    Miskolczi küzdött meg a korongért a támadó harmadban, de nem jutott lövésig. Eléggé enerváltan kezd a Miskolc

2:12
    Petres durrantott messziről, jó erősen, Duschek védte

0:50
    Hidegzuhany a hazaiaknak, korábbi játékosuk BONAR indult meg középen, a szintén ex-maci Saluga passzával, szépen elhúzta a védő mellett, majd Duschek mellé a bal felsőbe vágta a pakkot, 0-1

0:25
    Heitamakié az első lövés, Duschek hárít

Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntöm olvasóinkat, tíz perc múlva kezdődik a Jegesmedvék – Brassó összecsapás, a szurkolók már gyülekeznek a Miskolci Jégcsarnokban, ahol egy kiélezett, kemény mérkőzésre van kilátás.

Továbbra sincs megállás a MOL Ligában, a pénteken az Újpestre hetet számoló Jegesmedvékhez ezúttal a Brassói Farkasok látogatnak, akik szintén az UTE ellen játszottak utoljára, de ők kilencig jutottak lőtt gólok tekintetében – igaz kettőt is kaptak.

Ezúttal persze aligha láthatunk ilyen gólzáport, ha a legutóbbi hasonló párosításra tekintünk például, akkor azt láthatjuk, hogy a Miskolc 3-1-re gyűrte le ellenfelét, ami nagy bizakodásra adhatna okot Mayer Péteréknek, ám nem elhanyagolható körülmény, hogy azon az október eleji meccsen két gólt lőtt az a Jordan Knox, aki most épp négy meccses eltiltását tölti.

Egyszer már Brassóban is összecsapott a két együttes, és akkor is a miskolciak örülhettek, miután 4-4-es eredmény után büntetőkkel felülmúlták korábbi edzőjük, Greg Lindqvist csapatát. Knox viszont azon a meccsen is betalált egyszer, így a vasárnapi rangadó talán legnagyobb kérdése az lesz, hogyan oldja meg a gólerős kanadai pótlását Mayer Péter.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 28. Tóth (Hajós), 35. Rafaj (Popovics), 38. Dubek (Miskolczi), 64. Popovics – 1. Bonar (Saluga), 7. Hietamaki (Márton), 26. Antal (Wehrs)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Gyenes) – Boyle, Láda, Ritó, Miskolczi, Faith – Hegyi, Vojtkó, Dubek, Tóth A. Hajós – De Bruyn, Budai, Metcalfe, Popovics, Rafaj – Orosz, Roczanov, Szilágyi
    Corona Brasov Wolves: Fülöp (Béres) – Wehrs, Hietamaki, Saluga, Bonar, Gliga – Mastaleriu, Pysarenko, Péter, Antal, Petres – Oprea, János, Molnár, Zsók, Virág – Márton, Dumitru

Játékvezetők: Varjú, Haszonits – Moravecz, Mizsák