Real Club Celta de Vigo – Levante 0:1 (vége) | Athletic Bilbao – Villarreal 2:0 (vége)
Celta de Vigo
0:1 (0:0)
Levante UD
hétfő 21.10.2013, 20:00 • Estadio Balaídos, Vigo • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

A Primera Division kilencedik fordulójának zárónapján a Celta Vigo fogadja a Levante gárdáját. A Celta Vigo jelenleg a 18. helyen áll, csupán hat pontot gyűjtöttek eddig, a Levante pedig a 11. helyen áll tíz ponttal.
    A CAlta még nem nyert hazai pályán ebben a szezonban, a Levante pedig kétszer is nyert már idegenben, egy döntetlen és egy vereség mellet.
    A hazaiak most már nagyon szeretnének nyerni, de úgy néz ki a Levante ellen sem lesz könnyű dolguk.

Real Club Celta de Vigo: Oterino – Mallo, Costas, Fontas, Toni – Oubinha, Rafin, Krohn-Dehli, Mina, Nolito – Charles

Levante Unión Deportiva: Navas – Juanfran, Navarro, Rodas, P. Lopez – Diop, Simao, Ruben, Ivanschitz, Xumetra – Diawara

Játékvezetők: Alfonso Álvarez – José Gallego, Juan Barranco.

Szakadó esőben vonultak a pályára a csapatok, az időjárás nem kedvező a pálya minősége szempontjából.

1

1
    A Celta Vigo kezdte a mérkőzést.

1
    A Celta Vigo passzolgat a középpályán, majd Mina indulna jobb szélen, de túl hosszú lesz felé Oubina indítása.

2
    Oubina indítását csípte el Simao, majd Krohn-Deli ellökte, szabadrúgás a Levanténak.

3
    Juanfran előzte meg Minát, de kiment a labda, bedobás a hazaiaknak.

5
    MIna remekül ment el a jobb szélen, de beadása elment Charles előtt, senki nem ért hozzá.

6
    ivansitz szerelte keményen Rafinhát, de nem volt szabálytalan.

7
    Mallo volt lesen a hazaiaktól, a Levante jöhet szabadrúgással.

8
    Mallo beadása levágódott a jobb szélen Jaunfrnról, majd Simao rúgta előre a labdát.

9
    Szabadrúgás a Levanténak a bal szélről, 35 méterről.

10
    Ivansitz beadását balról Xumetra rúgta kapura a hosszú saroknál, de Otrino lábbal védtt.

11
    Krohn-Deli adta középre a labdát balról, de Charles 16 méteres lövését fogta Navas.

12
    Ruben már a másik oldalon, de a vendégjátékos 22 méteres lövése a kapu mellé kanyarodott.

13
    Kron-dehli adott középre 24 méterről, jobbról, de mindenkinek magas lett a labda, a Levante jöhet kirúgással.

15
    Rafinha adott be a bal szélről, Krohn-Deli előtt elment a labda, Mina 12 méteres lövését pedig bravúrral védte Navas.

16
    A vendégektől Xumetra jól vitte fel a labdát a jobb szélen, de beadása Oterino kezében landolt.

17
    Nolito lesen kapta Krohn -Delitől a labdát, a Levante jöhet.

18
    A Celta Vigo bátran támad eddig, a vendégek csak a védekezésre koncentrálnak.

20
    Nolito jó indítást kapott, de tizenhatos bal sarkától indított lövése egy méterrel elment a kapu mellett.

21
    A labdabirtoklás 77-23 % a hazaiak javára, ez igen nagy fölény.

22
    Krohn-Deli lőtt kapura 22 méterről, de egy kicsivel a kapu jobb sarka mellett ment el a labda.

24
    A hazaiak kicsit visszavettek a tempóból, nehéz játszani ezen a talajon.

25
    Rods szerelte szépen a középpályán beinduló Charlest, a Levantéé a labda.

27
    Xumetra jól indult be a középpályán, de az utolsó passz Diawara felé hosszú lett, Otrino kapusé a labda.

29
    Mina jobb oldali beadását Navas lehúzta a levegőből.

30
    Szöglet a hazaiaknak, Rodas rúgta ki a labdát Nolito elől.

31
    Oubina beadását Rafinha rúgta kapura 10 méterről, de centikkel mllé ment a labda.

32
    Ruben vitte fel a labdát a bal szélen, de a beadását kifejelte Fontas a kapu elől.

33
    Toni ügyeskedett bal szélen, de Diop szerelte, bedobás a hazaiaknak.

35
    Nolito próbálkozott egy lövéssel 25 méterről, de Navas ezt is fogta.

37
    Simao buktatta Rafinhát, szabadrúgás a hazaiaknak 24 méterről.

38
    Rafiha a jobb szélre tette a labdát, nem lőtte kapura, majd Mina beadását Toni bombázta kapura 20 méterről, de Navas kiütötte a labdát4

39
    Simoa lökte el Charlest, szabadrúgás a Celta Vigonak a félpálya közeléből.

40
    Változatlanul a hazaiak irányítanak, de még nem tudták megszerezni a vezető találatot.

41
    Charles felé egy indítás, de Navarro jól fedezte előle a labdát és Navas végül megfogta.

42
    Krohn-Delinak fordult ki a bokája egy gyors irányváltásnál, ápolni kell.

44
    Kroh-Deli nem tudja folytatni, le is bicegett a pályáról.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás. Krohn-Deli kiállása miatt átmenetileg eggyel kevesebben a hazaiak .

Jó tempót diktál a Celta Vigo, de a szakadó esőben nincs könnyű dolguk a remekül védekező Levente ellen. A Második félidőr marad a döntés, vajon meg tudják szerezni a hazaiak a vezetést?

A félidőben kialudtak a lámpák a stadionban, csak a reklámtáblák és helyzetjelzők adnak némi fényt. Lehet, hogy nem lesz második félidő?

A pályát újrafestik, minden vonalat elmosott az eső az első félidőben.

Már negyed órája el kellett volna kezdődnie a második félidőnek, de még kevés a fény a stadionban ehhez.

A pályamunkásnak nehéz az élete, mire a végére ér a pálya festésének, szinte kezdheti elölről, mert elmossa az eső.

A magyar fociemlékek közül az MTK 1997. augusztus 13-i Bajnokok Ligája meccse juthat eszünkbe, ahol a Rosenborg elleni mérkőzésen a 68. perceben aludtak a fények. Azt a mérkőzést akkor félbeszakította a játékvezető és újrajátszották.
    Kíváncsian várjuk Vigoban hogyan alakul a helyzet!

46

46
    Csere a Real Club Celta de Vigo-nél/nál: lemegy Krohn-Deli, bejön A.Lopez.
    Csere a Levante Unión Deportiva-nél/nál: lemegy Ruben, bejön El Zhar.

46
    A Levante indította útjára a a labdát a második félidőben!

46
    A szokásos 15 perc félidő és huszonnyolc perc kényszerszünet után tudtak újra játékba kezdeni a csapatok.

47
    Szöglet a hazaiaknak, de Oubina beadását kifejelte Navarro a kapu elől.

59
    Szöglet a hazaiaknak, Izguirdo adja be a labdát, de Navas lehúzta a levegőből.

61
    Csere a Levante Unión Deportivánál: lemegy Ivanschitz, bejön Vyntra.

64
    Szabadrúgás a Celta Vigonak, de Oubina lövése centikkel e kapu mellé ment.

65
    Rafinha kap remek labdát, de a tizenhatos jobb sarkával Ő is kicsivel mellé lövi.

66
    Szabadrúgás a hazaiaknak a félpálya közeléből, Xumetra volt szabálytalan.

67
    Charles remek indítást kapott, de jobbról, 15 méterről kicsivel a kapu mellé tekerte a labdát.

68
    Több helyen megáll a labda a pályán a nagy tócsák miatt.

69
    Csere a Real Club Celta de Vigonál: lemegy Nolito, bejön Orellana.

70
    Csere a Levante Unión Deportivánál: lemegy Diawara, bejön Barral.

71
    A Celta Vigo továbbra is megy előre a Levante most már a döntetlennel is elégedett lenne.

72
    Mallo buktatta El Zhart, szabadrúgás a vendégeknek, a félpálya közeléből.

73
    Rodas ívelte előre a labdát, de mindenkinek hosszú lett, a hazaiaké a labda.

75
    Rafinha jó csellel indult a bal szélen, de a beadása már elakadt Lopezben, majd felszabadítottak a vendégek.

76
    A Levante most megbecsüli a labdát, a középpályán adogatnak.

77
    Szabadrúgáshoz jut a Cleta Vigo, Simao szabálytalansága után.

78
    Navarrot találta fejbe Orellana szabadrúgása, ápolni kell a vendégjátékost.

79
    Navarrot lekísérik a pálya szélére pihenni egy kicsit.

80
    Rafinha rúgta meg hátulról Jaunfran bokáját, sárga lapot kapott érte.

81
    Xumetra szándékos kezezés miatt kapott sárga lapot.

82
    Xumetra szabálytalansága után szabadrúgás kifelé a hazaiaknak a tizenhatosuk elől.

83
    Toni bal oldali beadását kipasszolja a kapu elől Navarro.

84
    Orellana tekerte kapura a labdát 24 méterről, Rodas mellett, de kicsivel ez is mellé ment.

85
    Csere a Real Club Celta de Vigonál: lemegy Mina, bejön Rodriguez.

86
    Rodriguez jól kapta a labdát a tizenhatos jobb szélénél, de Jauanfran nem dőlt be a lövőcselének és szerelte.

87
    Orellana kapott sárga lapot, mert lerántotta Xumetrát.

88
    Szabadrúgás a Levanténak, 20 méterről, jobbról.

88
    Levante gólt szerzett!
    Juanfran szabadrúgása levágódott a sorfalról, de DIOP 24 méteres lövése utat talált a jobb alsó sarokba, Oterino már nem ért oda!

89
    Ilyen a foci! A Celta Vigo eddig rengeteget támadott, de a Levente szerzett vezetést egy pontrúgásnál!

90
    Négy perc lesz a hosszabbítás.

91
    Miden egy lapra téve megy előre a Celta Vigo!

92
    Xumetra szerez labdát a középpályán, majd Oubina fellöki. Szabadrúgás a vendégeknek a félpályától.

93
    Toni lőtte előre a labdát, de Fontas visszafejelte a mezőnybe, jöhet előre a Celta Vigo.

94
    Rafinha beadását Charles nem érte el fejjel , 5 méterre a kaputól, ez a helyzet is kimaradt!

Nagy küzdelem folyt ma este a Celta Vigo-Levante mérkőzésen, a szakadó esőben a hazaiak rengeteget támadtak, de a félidei áramszünet talán megzavarta őket, hiszen a második félidőben mégis a Levante talált be egy szabadrúgás után. A hazaiak bánkódhatnak, de a sok helyzetüket nem tudják most már pontokra cserélni, a Levante pedig hárommal távozott Vigoból. (22:10:13)