Real Club Celta de Vigo – Levante 0:1 (vége) | Athletic Bilbao – Villarreal 2:0 (vége)
Athletic Bilbao
2:0 (2:0)
Villarreal CF
hétfő 21.10.2013, 22:00 • San Mamés Barria, Bilbao • Primera División

Az Athletic Bilbao nagyon jó játékkal, megérdemelten gyűrte le a Villarealt a spanyol bajnokság 9. fordulójának záró mérkőzésén. A három pont sorsát gyakorlatilag az első félidő végi kiállítás megpecsételte, ezt követően egy percig sem forgott veszélyben a hazai siker.
    A Bilbao feljön a 6. helyre, a Villareal marad a 4., de már csak egy ponttal előzi meg mai riválisát! (23:53:02)

92
    Muniain pattogós lövését fogja Asenjo.

91
    Kis szöglet, de ezúttal nem törekszik a gólszerzésre a bilbaoi csapat.

90
    Toquero passzol Muniain elé, de egy védő szögletre rúgja a labdát.

90
    Trigueros pontrúgását kifejelik a hazaiak.

89
    Szabadrúgás a vendégek javára az oldalvonal mellől.

88
    Muniain elől kell bedobásra menteni.

86
    Utolsó hazai csere: a második gólt jegyző Aduriz helyén Toquero folytatja.

86
    A sarokrúgást kifejelik a csíkos mezesek, majd Costa bombázza ki a labdát a stadionból.

85
    Iraizoz véd nagyot, szöglet!

84
    Egyre fogy az ideje a vendégeknek, ám most egy szabadrúgást kapnak 24-25 méterre a baszk kaputól.

83
    Hosszú kiugratás, a végállomás Iraizoz.

81
    Muniain beadását Asenjo húzza le.

80
    Második hazai csere: az első gólt jegyző Mikel Rico lejön, a helyére Benat áll be.

79
    San Jose (Athletic) is besárgul.

79
    San Jose sarokrúgásával folytatódik a játék, ami Muniainról majdnem bepattan, Asenjo még kipiszkálta a labdát a kapufa mellől!

78
    Az egyik vendég játékost kell ápolni, áll a játék, Dorado húzódott meg.

77
    Muniain kap remek labdát a jobb összekötő helyén, egy befele csel sikeres, de a másodikba már belebonyolódik, így oda az ígéretes lehetőség, de a blokkról szögletre pattan a labda!

Nagy Zalán

Gólok: 33. Mikel Rico, 35. Aduriz

Lapok:   16. Iturraspe (ATB), 32. Iraola (ATB), 37. Mikel Rico (ATB), 62. Susaeta (ATB), 79. San Jose (ATB) – 38. Bruno (VCF), 41. Pereira (VCF), 75. Trigueros (VCF)   45+1. Bruno (VCF)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi, Laporte, Balenziaga – Mikel Rico(Benat, 80.), Iturraspe(San Jose, 73.) – Susaeta, De Marcos, Muniain – Aduriz(Toquero, 86.)
    Villarreal CF: Asenjo – Mario, Musacchio, Dorado, Jaume Costa – Aquino(Trigueros,a szünetben), Pina, Bruno, Cani – Giovani(Uche, 65.), Pereira(M. Gomez, a szünetben)

Játékvezetők: Teixeira Vitienes – García Fernández, Barbero Sevilla

Nézőszám: 60000