Corona Brasov Wolves – HSC Csíkszereda 4:1 (vége) | Dab.Docler – Budapešť 7:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 4:3 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
péntek 25.10.2013, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a találkozónak, Hajós ismét mellé tüzelt, de ez már nem számít, 4-3-ra nyertek a Jegesmedvék. Jó iramú, színvonalas, kiegyenlített meccset láthattunk, melyet elsősorban Pavol Pavesic hátulról lökése döntött el a harmadik harmadban, öt perc hátrányt már nem bírt el az Érsekújvár, a Miskolc pedig jó hajrával, megérdemelten verte meg ismét a felvidéki csapatot, így önbizalommal telve utazhat Erdélybe, ahol már a gólerős Jordan Knox is velük tarthat.
    Köszönöm figyelmüket, jó hétvégét kívánok! (20:38:25)

60:00

59:48
    Hajós lőtt az üres kapu mellé, így icing

59:34
    Kevesebb mint fél perc hátra, folytatódhat a játék

59:34
    Gyenes védett ismét nagyot, Polcik rohant neki, a miskolci kapu megint elmozdult, a játék is áll, ezúttal hazai időkérés

59:04
    Chovan lent a kispadon, folytatódik a játék

59:04
    Král lövését védi Gyenes, időkérés van és valószínűleg kapuscsere is lesz a vendégeknél

58:46
    Metcalfe küzdi be a korongot Chovan kapuja elé, aki Tóth előtt rá is tenyerel a pakkra

58:00
    Polcik verekedte be magát a kapu elé, de Boyle felszabadított, mielőtt nagy veszély alakult volna ki

55:25
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Szépítenek a vendégek!! Izgalmassá válhat az utolsó négy és fél perc, miután Peter POLCIK balról, közelről bevágja Caladi átadását. Ezzel 4-3 az állás!

54:20
    Metcalfe passzába nyúlt bele Král, hatalmas helyzetet akadályozva meg

53:40
    Metcalfe kapu mögül Roczanov elé, aki nem találja el jól a pakkot óriási helyzetben

52:40
    Weissmann ad életjelt a vendégekről, Gyenes tolja ki lövését, majd az Érsekújvár kiegészül. Kemény időszakon vannak túl, egy kapott góllal, Pavesic fegyelmezetlensége vereséget fialhat számukra

A Miskolc gólt szerzett!
    Újabb gól!! A hazaiak az ötperces előnynek rögtön az elején betalálnak, miután Hajós távoli lövésébe Tyler METCALFE belepiszkál és a pakk Chovan mögött a hálóban köt ki. 4-2

47:44
    Pavesic belépője nyomán marad a jégen Szilágyi. Pavesic a büntetőpad felé megy, de Caprnka megállítja és az öltöző felé mutat, végleges!

47:24
    Most Chovan kapuja előtt Popovics és Zajac "barátkozik", de itt sem alakul ki verekedés

46:30
    Dubek lő nagy helyzetben, Chovan véd bravúrral

46:04
    Hrudik lő messziről, Gyenes véd, majd Polcik lép oda a kapusra, amiért Boyle-lal keveredik kisebb nézeteltérésbe, ami hamar megoldódik a játékvezetők gyors közbelépésének is köszönhetően

45:20
    Metcalfe az egyik oldalon váratlan lövéssel, majd Frolik a másikon egy szép kiugrással veszélyeztet, gól egyikből sincs

44:40
    Puchovsky előtt nyílt esély az egyenlítésre, de Korytko passzát Gyenesbe lőtte közvetlen közelről

44:00
    Előny a hazaiaknál!! Úgy tűnik a Miskolc csak altatott az imént, Faith lépett el a jobb oldalon, egy csellel, majd a kapu elé érve mesterien szolgálta ki csapattársát, Vladimir DUBEK pedig kapásból a rövid sarokba bombázott! 3-2

43:30
    Uram lőtt jobbról messziről mellé

42:59
    Mintha mindkét csapat kissé türelmesebb játékra váltott volna, egyetlen gól döntő lehet már

41:45
    Weissmann iramodott meg, majd lőtt balról, Gyenes másodjára védett

41:00
    Tóth hagy ki egy nagy helyzetet, majd Hrudik kis híján saját kapujába juttatja a pakkot, de végül marad a 2-2

40:10
    Hajósé az első lövés, kicsivel mellé

40:01

Kevesebb mint egy perc a folytatásig, a csapatok már a jégen! Tartsanak velünk!

Vége a második játékrésznek, ismét egy gólváltást láthattunk, megint a vendégek szereztek vezetést, majd a harmad hajrájában egyenlített a Miskolc. Az iram némiképp alábbhagyott és inkább a vendégcsapat dominanciája volt megfigyelhető, de most újra itt a lehetőség, hogy a csapatok rendezzék soraikat és nekifussanak a (valószínűleg) mindent eldöntő harmadik harmadnak!

40:00

39:44
    Egyenlítenek a Jegesmedvék! A harmad vége előtt szerencsével szerzett korongot Dubek, aki Juraj FAITH elé tálalt, a légiós pedig közelről bepofozta a pakkot. 2-2!

39:20
    Dubec lőtt kapásból balról igen nagy erővel kapura, Gyenes nagyot védett

38:03
    Polcik passza után Caladi lőtt közelről Boyle lába között, Gyenes szerencsésen védett

35:25
    Újabb nagy helyzet, Stefanka lő Gyenesbe közelről. Kicsit megfogta a gól a hazaiakat, az Érsekújvár dominál most.

34:55
    Ismét a vendégeknél az előny! Emberelőnyben passzolgatva Hrudiktól Pavol PAVESIC elé került a pakk, aki messziről, középről, takarásból bődületesen nagy gólt lőtt! 1-2

34:00
    Uram tálalt Dubec elé a kapu mögül, de utóbbi mellé lőtte kapásból a ziccert

33:09
    Annyira rosszul sikerült az ütközés, hogy Miskolczit ki is állítják nem megengedett testjátékért.

33:09
    Miskolczi marad lenn a jégen egy rosszul sikerült ütközés után, úgy tűnik azonban, hogy nem súlyos a helyzet, ápolásra nem lesz szükség

31:35
    Dubec pakolta rá Tóthot a kapura, amit el is toltak a helyéről.

29:00
    Frolik pontatlan passzát nem érhette el Uram, pedig ebből helyzet lehetett volna

27:30
    Hrudik lőtt jobbról takarásból, mellé

26:10
    Korytko közvetlen közelről lőtt mellé, a másik oldalon pedig már Miskolczi maradt le egy ígéretes bepasszról

25:56
    Frolik lőtt szép akció végén, Láda blokkolt, a korong a palánk fölötti hálóban kötött ki

25:20
    Stefanka kapura tartó lövését blokkolta Hajós

24:35
    Král lövésébe ért bele Caladi a kapu előtt, de gyakorlatilag felmentett mozdulatával, nem tudta kapura irányítani a pakkot

21:40
    Tóth már megtalálta a korongot és lőtt is, Chovan védett, a kipattanóra pedig nem érkezett jegesmedve

21:00
    Metcalfe próbált helyzetbe kerülni, de a kapu előtti kavarodásban nem találta meg a pakkot

Még másfél perc a folytatásig! A jég felújítva, a játékvezetők már rajta korcsolyáznak, mindjárt jönnek a csapatok is!

Vége az első harmadnak, rendkívül mozgalmas, színvonalas húsz percet zártunk, melynek során két gól is született. Az első tíz perc érsekújvári dominanciája Polcik révén ért góllá, de a második tíz percben magára talált a Miskolc, amely Dubek révén emberelőnyben egyenlíteni tudott. Tizenöt perc múlva folytatódik a mérkőzés, remélhetőleg hasonló iramban és hasonló játékkal!

20:00

19:30
    Hajós passzából Metcalfe lőtt a hosszún kapásból, Chovan hatalmas bravúrral ért oda és védett

19:00
    Stefanka lövése jött ki Gyenesről, a kapus szerencséjére veszélytelen területre pattanva

18:05
    Caladi lövésébe ért bele Orosz, a felpörgő korong Gyenes kesztyűjében állapodott meg

17:26
    Zajac lőtt messziről, Gyenes szép mozdulattal kapta le a pakkot

17:00
    Tóth lőhetett középről, Chovanról kijött a korong, majd ismét Tóth elé került, aki ezúttal mellé lőtt

16:22
    Dubec rontott rá a pakkot megfogó Gyenesre és már nem tudott megállni, így kapust és kaput elmozdítva érkezett meg

15:00
    Faith és Dubek vitték kettő az egyben a korongot, de Dubek lassú passzát lefülelte Hrudik, így a veszély elúszott

14:30
    Frolik passzából Dubec került helyzetbe, de nem tudta kapura irányítani kapáslövését

13:00
    Caladi lőtt balról, közelről, kevéssel mellé

12:00
    Popovics passzát Miskolczi vétette el, így Uram került nagy ziccerbe, de a cselt Gyenes nem ette meg, így elvetődve védeni tudott

11:30
    Weissmann lőtt közelről mellé

10:53
    Gól!! Egyenlítenek a hazaiak, Láda tüzelt a harmad határáról, Vladimir DUBEK belepiszkált, így a pakk utat talált a hálóba. 1-1

10:10
    Hajós lőtte középre a pakkot, amit Metcalfe nem tudott bekotorni, pedig Chovan itt már verve volt

9:18
    Újabb hazai előny, Zajac a kiállított bottal lökésért

9:18
    Popovics küzdött meg a kapu mögött a korongért, majd befordulva lőtt, Chovan kezébe

8:40
    Rafaj lőtt mellé egy palánkról visszapattanó korongot

7:00
    Boyle kellemetlen lövését védte Chovan, majd Metcalfe és De Bruyn is kísérletezett, de a kapus a helyén volt

6:03
    Vezetnek a vendégek! Weissmann lőtt balról, védte Gyenes, de pont POLCIK elé pattant a pakk, aki kapásból a jobb felsőbe húzta! 0-1

4:30
    Kowalczyk félpályáról lőtt pontosan, de Gyenes simán védett

3:30
    Rafaj bombázott fonákkal középről, Král blokkolt, a kontrából Korytko lőtt egy az egyben, Gyenes hatalmasat védett

3:00
    Hat ember a jégen a vendégeknél, kiállítás. Dubec korcsolyázik le a padra

2:40
    Dubec tüzelt, Gyenes kapuját nem találta el

2:00
    Puchovsky került helyzetbe, de a kapu előtti forgolódás közben nem tudta eltalálni a korongot

1:20
    Faith tüzelt jobbról, Chovan védett nagyot lábbal

0:30
    Hajósé az első lövés, mely elkerüli a kaput

00:01

Három perc múlva kezdődik a találkozó, amely a miskolciak megbízott vezetőedzője, Mayer Péter számára az utolsó hazai mérkőzés lesz ebben a minőségében, hiszen jövő héten átveszi helyét a régi-új mester, Robert Dever.

Változás még a ligában, hogy a Szövetség hétközi határozata alapján a MOL Ligában visszatérnek a három játékvezetős rendszerre, így ma már három bíró dirigál ismét.

Egy parázs és nagy visszhangot keltő mérkőzés "visszavágójával" folytatódik pénteken Miskolcon a MOL Liga, hiszen az az Érsekújvár látogat a Macikhoz, amely még október 13-án verekedésekkel, kiállítások hadával és jégről levonulással, majd visszatéréssel tarkított küzdelemben hosszabbítás után 6-5-ös vereséget szenvedett.

Az akkor eltiltott Jordan Knox ezen a mérkőzésen tölti utolsó mérkőzését négy meccses eltiltásából, így rá még nem számíthatnak a Jegesmedvék, akik hétfőn súlyos, 6-1-es vereséget szenvedtek a Ferencváros otthonában. Az Érsekújvár szintén az FTC ellen játszott utoljára, ők otthon 5-4-re verték a zöld-fehéreket hosszabbítás után.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 11. Dubek (Láda, Faith), 40. Faith (Dubek, Láda), 44. Dubek (Faith), 49. Metcalfe (Hajós, Láda) – 7. Polcik (Weissmann), 35. Pavesic (Hrudik, Polcik), 56. Polcik (Caladi, Weissmann)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Metcalfe, Miskolczi, Faith – Orosz, Hegyi Á., Hajós, Tóth A., Roczanov – Vojtkó, Popovics, Szilágyi L., Láda B., Ritó – Dubek, Godó, Rafaj
    HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Chovan) – Siska, Kowalczyk, Uram, Dubec, Frolík – Král, Hrudik, Caládi, Weissman, Polcik – Pavesic, Zajac, Púchovský, Korýtko, Stefanka O. – Ruzicka, Uhnák

Játékvezetők: Jan Caprnka – Székely, Soós