ESMTK – Debreceni VSC 1:2 (vége) | Dunaújváros – Paks 2:0 (vége) | Kemecse SE – Budapest Honvéd FC 1:3 (vége)
Egri Fc – Nyíregyháza 1:1 (3:4 bűnt. vége) | Biatorbágy – BFC Siófok 0:2 (vége) | Cigánd – Diósgyőri VTK 3:4 (vége)
Gyirmót – Győr 0:3 (vége) | Békéscsaba – Fehérvár 0:1 (hosszabbítás vége) | Pécsi MFC – Mezőkövesd Zsóry FC 2:1 (vége)
hosszabbítás vége
Békéscsabai Előre 1912 SE
0:1 (0:0)
MOL Fehérvár FC
szerda 30.10.2013, 18:00 • Kórház utcai stadion, Békéscsaba • Magyar Kupa

A Békéscsaba jól tartotta magát az NB I listavezetője ellen és a hosszabbításban több helyzetet is kialakított, végül azonban a 117. percben Zé Luis szerzett gólt és ezzel a Videoton jutott a legjobb 16 közé a Magyar Kupában. (20:32:47)

120
    A szabadrúgást Pantovic tekerte a kapu fölé.

119
    Gyurcsó szabálytalankodott sárgát érően a vendégek kapujától 19 méterre, veszélyes helyről jöhet a szabadrúgás!

117
    A Vidi gólt szerzett!
    Torghelle vitte a kapusra a labdát, majd az érkező ZÉ LUIS-hoz passzolt, aki nem hibázott és az üres kapuba továbbított.

115
    Még 5 perc és úgy néz ki, hogy ezt a Videotonnak kell kivédekeznie.

112
    A hazaiak támadnak a győzelemért. Mosquera elől előbb Vinicius tisztázott, majd az ismétlést 5 méterről a kapu mellé lőtte.

110
    10 perc van hátra a találkozóból, amennyiben nem esik gól, büntetők döntenek.

109
    Gyurcsó távoli lökete kerülte el nem sokkal a bal felső sarkot.

108
    A szélről belőtt szabadrúgás után Vinicius fejelte ki szögletre a labdát.

107
    A Békéscsaba jöhet veszélyes helyről szabadrúgással.

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

Befejeződött az 1. félidő hossz..

104
    Szolnoki kapott sárgát egy rossz ütemű becsúszás után.

102
    Nildo 20 méteres lövése kerülte el a kaput.

100
    Nildo csúszott el, így nem ért oda Szolnoki beadására.

97
    Nincs helyzet a találkozón, egyelőre a középpályán gyűrik egymást a csapatok.

95
    Egy szélről érkező beadás szállt el Torghelle feje fölött, majd a hosszún érkező Zé Luis lába alatt is elcsorgott.

92
    Tóth Balázs kapott sárgát.

Fehér Marcell

Gólok: 117. Zé Luis

Lapok:   39. Radványi (BCS), 74. Juhász (BCS) – 8. Kovács (VID), 32. Caneira (VID), 92. Tóth (VID), 104. Szolnoki (VID), 119. Gyurcsó (VID)

Békéscsabai Előre 1912 SE: Scekic – Tolmbaye, Balog Zs., Szűcs, Juhász – Tölgyesi (Horváth T., 74.), Radványi, Marcolini (Mosquera, 81.), Leucuta, Pozsár (Soós, 58.) – Pantovic
    Vezetőedző: Komjáti András

MOL Fehérvár FC: Calatayud – Vinicius, Caneira (Tar, 77.), Szolnoki, Alvarez (Nildo, 77.) – Youssuf, Tóth, Kovács (Zé Luis, a szünetben), Sándor – Gyurcsó, Torghelle
    Vezetőedző: José Gomes

Játékvezetők: Szőts Gergely – Farkas Balázs, Kovács II. Gábor