27:20 (15:9)
PLER-Budapest
vasárnap 17.11.2013, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Férfi kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Változatos, kimondottan izgalmas meccset játszott egymással ez a két csapat múlt héten szerdán. Akkor a Magyar Kupa 3. fordulójában fogadták a váciak a lőrincieket. Két teljesen ellentétes félidőt láthatott a publikum, az első félidőben fölényben játszottak a váciak és szereztek öt gólos előnyt, ám a második félidőben a PLER megtáltosodott és megfordította az eredményt. Végül három góllal 25-22 arányban a vendég lőrinciek győztek.
    Vajon sikerül-e Rosta István csapatának a visszavágás, vagy ismét Hutvágner István fővárosi csapata győz és elviszi a két pontot Vácról. Mindkét csapat a tabella alsó felében foglal helyet, a hazaiak a 10., a vendégek a 13. helyen tanyáznak. A PLER jó sorozatban van (az utolsó 3 tétmérkőzésből két győzelem és egy döntetlen), a Vác viszont gyenge meccseken van túl (3 vereség).
    Tartsanak velünk vasárnap este 18 órától!

A juniorok mérkőzésén hatalmas arányú vendéggyőzelem született: 39-16-ra nyert a PLER.
    A felnőttek NB1-es találkozója 18 órától kezdődik.

Hamarosan kezdődik az első félidő. Az első támadást a Váci KSE vezetheti.

1

1
    Laurencz ejtette ki a labdát, támadnak a vendégek. (0:0) (0:0)

1
    MIKITA átlövésgóljával vezet a PLER. (0:1) (0:1)

2
    LAURENCZ balkezes szép átlövéssel válaszolt. (1:1) (1:1)

3
    Bajorhegyi kapott sárgát. (1:1) (1:1)

3
    Lehalászta a Vác a labdát, támadnak a hazaiak. (1:1) (1:1)

4
    PÁL betörésből eredményes. (2:1) (2:1)

4
    Bakos György kapott sárgát, ziccerben szabálytalan volt. (2:1) (2:1)

5
    Sárgát kapott Pál Gergely védekezésben durváskodott. (2:1) (2:1)

6
    Passzív után Mikita lőtt, Vitáris bravúrral kitolta a bal alsóból. (2:1) (2:1)

6
    Mindkét csapat keményen védekezik. (2:1) (2:1)

7
    Mousavi lerántásért sárgát kapott. (2:1) (2:1)

7
    Kiállítva Bakos Gy. szintén lerántásért. (2:1) (2:1)

7
    Bal szélre kijátszott labda után váci technikai hiba, támad a vendégcsapat. (2:1) (2:1)

8
    Vitáris újabb bravúrja a ziccerben levő Révvel szemben. (2:1) (2:1)

8
    CSÁSZÁR a bal szélről átejtette a kapust, két gól a váci előny. (3:1) (3:1)

9
    Bajorhegyi kiállítva két percre, a falban durván védekezett. (3:1) (3:1)

9
    MARCZINKÓ Máté jobb oldali betörésből eredményes. (3:2) (3:2)

10
    LAURENCZ középről pattintott átlövésgólt szerzett. (4:2) (4:2)

10
    Vitáris fogta ki Rév hetesét jobb karral. (4:2) (4:2)

11
    Kiegészültek a hazaiak és támadnak. (4:2) (4:2)

11
    Kocsi átlövését fogta Szabó, majd Rév ziccerét védte Vitáris. (4:2) (4:2)

12
    A kapusról kipattanó labdát CSÁSZÁR vágta a hálóba. (5:2) (5:2)

12
    MARCZINKÓ betörésből eredményes a jobb oldalról. (5:3) (5:3)

13
    KOCSI egy szép bejátszás után beállóból talált be. (6:3) (6:3)

13
    MARCZINKÓ rendezetlen védelem ellen betör és bevágja. (6:4) (6:4)

Kökény dobta a jobb kapufára. (6:4) (6:4)

14
    Sárgát kapott Lendvay Péter Mousavi két kezes lökése miatt. (6:4) (6:4)

15
    VANCSICS talál be nehéz szögből a jobb szélről. Feljön 1 gólra a PLER. (6:5) (6:5)

Laurencz lövését blokkolják, marad a Vácnál. (6:5) (6:5)

15
    Szabó védte Kökény lövését. (6:5) (6:5)

16
    Bravúros védés után a váci kapus VITÁRIS lő egész pályás gólt! (7:5) (7:5)

16
    Bakos Gy átlövését védte Vitáris. (7:5) (7:5)

16
    Ezúttal BAKOS GY nem hibázott és betalált a jobb oldalról. (7:6) (7:6)

17
    Marczinkó kapott sárgát nyaknál fogásért. (7:6) (7:6)

18
    KÖKÉNY első találata befutásból. (8:6) (8:6)

Hosszasan támad a PLER. (8:6) (8:6)

19
    Eladták vendégek, az oldalvonalon túlra dobták. (8:6) (8:6)

19
    LENDVAY középről átlövésből eredményes, a bal alsóba bombázott. (9:6) (9:6)

20
    Vendég időkérés. Hutvágner István kért időt a PLER-nek. (9:6) (9:6)

20
    Bakos Gy átlövését szépen védte Vitáris bal lábbal. (9:6) (9:6)

21
    Kontrát ítéltek Kocsi ellen. (9:6) (9:6)

22
    Ismét hosszú támadást vezetnek a vendégek. Sok a fault. (9:6) (9:6)

22
    Ismét Bajorhegyi Ádám kerül a kiállítás sorsára, fellökte Mousavit. (9:6) (9:6)

Császár bravúros labdaszerzése után Bakos Á hagyta ki a ziccert középről. (9:6) (9:6)

23
    Mikita átlövését bravúrral védte Vitáris. (9:6) (9:6)

24
    Lehozta a kapust a Vác támadásban, ám MOUSAVI labdát szerzett és teljes pályás gólt szerzett. (9:7) (9:7)

24
    LAURENCZ szerzett szép átlövésgólt középről még pont emberhátrányból. (10:7) (10:7)

25
    CSÁSZÁR egy gyors indítás után a bal oldalról lerohanásból eredményes. (11:7) (11:7)

Marczikó lövését blokkolták, de marad a lőrincieknél. (11:7) (11:7)

25
    Labdacsere miatt állt a játék. (11:7) (11:7)

Bajorhegyi szerzett remekül labdát középen, támadnak a hazaiak. (11:7) (11:7)

26
    LENDVAY befutásból a jobb oldalról bebombázza a kapus feje fölött. (12:7) (12:7)

27
    MARCZINKÓ lerohanásból. (12:8) (12:8)

27
    Lerohanás a túloldalon is, CSÁSZÁR Ferenc talál be a jobb szélről. (13:8) (13:8)

27
    Mikita kapott két percet kétkezes lökésért. (13:8) (13:8)

28
    Hazai időkérés. Rosta István kért időt szűk három perccel a félidő vége előtt. Lendületben a Vác és Vitáris nagyon elkapta a fonalat. (13:8) (13:8)

28
    KÖKÉNY szép betörés után középről bepattintja. 6 a váci előny. (14:8) (14:8)

29
    Bakos Gy átlövését blokkolják, de marad a vendégeknél. (14:8) (14:8)

Passzív jelzés. (14:8) (14:8)

29
    Bajorhegyi blokkolta le Bakos Gy test melletti lövését, a lepattanó ezúttal a hazaiaké. Kezdődik a félidő utolsó perce. (14:8) (14:8)

30
    Elhalászott labda után lerohanásból AUTH Márton talált be a bal oldalról. (14:9) (14:9)

30
    Az utolsó előtti másodpercben LAURENCZ Szabolcs talált be átlövésből középről. (15:9) (15:9)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:9)

Teljesen megérdemelten vezet a jól védekező és ötletesen támadó hazai csapat hat góllal a félidőben. Remek átlövésgólok szórakoztatják a publikumot. A múlt heti tapasztalatok alapján azonban a mérkőzésnek még nincs vége. A kérdés, hogy a váciak tanultak-e a múlt szerdai kupafiaskó második félidejéből, vagy ismét fordítani tud a PLER.
    Bő tíz perc múlva folytatódik a mérkőzés, a második félidőt a PLER kezdi.

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:9)

31
    Császár kapott két perces kiállítást két kezes lökésért. (15:9) (15:9)

31
    Eladott labda a jobb szélen, jöhet a Vác. (15:9) (15:9)

32
    Belülvédekezésért hetes a hazaiaknak. (15:9) (15:9)

32
    GÁBORI pattintja be a bal alsóba. (16:9) (16:9)

33
    MARCZINKÓ szép átlövésgólja a jobb oldalról. (16:10) (16:10)

34
    Auth lerohanás utáni közeli lövését Vitáris lábbal kirúgta. Újra hazai támadás jöhet. (16:10) (16:10)

35
    KOCSI beállóból szép bejátszás után eredményes. (17:10) (17:10)

Egyértelműen előrébb tolta és keményítette védekezését a vendégcsapat. (17:10) (17:10)

35
    MARCZINKÓ átlövésből középről megszerzi a PLER 11. gólját. (17:11) (17:11)

36
    Mikita áll ki két percre, ziccerben visszahúzta a beállóst, majd szövegelt a játékvezetőnek. (17:11) (17:11)

36
    GÁBORI trükkös pattintással büntetőből hétre növeli a váci előnyt újra. (18:11) (18:11)

Passzív jelzés, támad emberhátrányban a vendég együttes. (18:11) (18:11)

37
    Bajorhegyi blokkolt egy átlövést, majd egy újabbat is. (18:11) (18:11)

37
    GÁBORI lerohanásból eredményes, de az akció végén ütközött Váczi Dániel kapussal, mindkettőjüket ápolni kell. (19:11) (19:11)

37
    Vendég időkérés. A PLER kért időt, emiatt továbbra is áll a játék. Lendületben maradtak a váciak, már 8 gól az előnyük. (19:11) (19:11)

38
    TÓTH Patrik pattintja be beállóból szép bejátszás után. (19:12) (19:12)

38
    Büntetőhöz jutnak a hazaiak, Kocsit rántották le ziccerben. (19:12) (19:12)

39
    GÁBORI lemásolta az előző büntetőjét, ismét pattint a kapus lába mellett. (20:12) (20:12)

40
    Vancsics cunderezése a jobb szélről mellé csavarodik. (20:12) (20:12)

40
    BAKOS Gy remek alulról felhúzott átlövésével 7-re csökken a lőrinci hátrány. (20:13) (20:13)

41
    Tóth labdát szerzett, majd lerohanás után lőtt, de Vitáris kirúgta a labdát bravúrral. (20:13) (20:13)

41
    Hazai időkérés. A Váci KSE kért időt. (20:13) (20:13)

42
    Sokat áll a játék törlés miatt. (20:13) (20:13)

42
    RÉV a jobb szélről megszerzi az újabb fővárosi gólt. Zavaró védekezés a PLERnél. (20:14) (20:14)

43
    KOCSI nagyon szép bejátszás után beállóból belőtte a kapus feje fölé. (21:14) (21:14)

Vitáris véd bravúrral lábbal, de a váci védő belépett a hatoson. (21:14) (21:14)

44
    Tyiskov blokkolja Leimeter átlövését, de marad a PLER-nél. (21:14) (21:14)

44
    Beállóba szép bejátszás, ám Vitáris ismét lábfejjel kirúgja a jobb alsóba tartó labdát. Támadhat a Vác. (21:14) (21:14)

45
    CSÁSZÁR a bal szélről nehéz szögből a rövid oldalra lőtt. (22:14) (22:14)

46
    Vitáris véd, de belülvédekezésért hetes a vendégeknek. (22:14) (22:14)

46
    LEIMETER a kapu jobb oldalába lövi első szándékból a büntetőt. (22:15) (22:15)

47
    LAURENCZ újabb balkezes átlövésgólja. Tartja előnyét a Vác. (23:15) (23:15)

47
    Vitáris fogta Bakos Gy átlövését és a kipattanó a hazaiaké. (23:15) (23:15)

48
    Elrontott váci támadás után támad a PLER. (23:15) (23:15)

49
    LEIMETER szép átlövésgólja jobbról. (23:16) (23:16)

49
    CSÁSZÁR a bal szélről újra nehéz szögből. (24:16) (24:16)

50
    Lendvay kapott két percet lökésért. (24:17) (24:17)

50
    Tyiskov és Kaló páros kiállítása a falban. (24:17) (24:17)

50
    Mikita ziccerét fogta bravúrral Vitáris. (24:17) (24:17)

51
    Passzív után Laurencz durrantott mellé. (24:17) (24:17)

52
    Gyors támadás végén RÉV talált be a jobb szélről. (24:18) (24:18)

52
    Túl korán jött be a kiállítás közben a 6. lőrinci ember, emiatt Varga a kiállítás sorsára jutott. (24:18) (24:18)

53
    Passzívnál támad a Vác. (24:18) (24:18)

53
    PÁL test mellett középről nagyon szép gólt szerez. Eldőlni látszik a találkozó. (25:18) (25:18)

54
    Mikita bombázott mellé balról. (25:18) (25:18)

55
    Pál átlövését fogta fejjel Váczi. (25:18) (25:18)

55
    Vendég időkérés. Hutvágner István megpróbálja menteni a meccset, de már csak bő 5,5 perce van a PLER-nek egyenlíteni 7 gólos hátrányból. (25:18) (25:18)

55
    BAKOS Gy betörésből szerzi a 19. PLER gólt. (25:19) (25:19)

56
    Most már az idővel is játszik a Vác, lassú támadásokat vezet. (25:19) (25:19)

57
    Lerohanás után hétméterest kap a PLER. (25:19) (25:19)

57
    Leimeter fölé dobta a büntetőt. 3,5 perc hátra, most már szinte biztos a hazai győzelem. (25:19) (25:19)

58
    Láb a váciaknál, majd belemenés a túloldalon Leimeter részéről. Támadnak hazaiak. (25:19) (25:19)

59
    BAKOS Á lerohanásból a megszerzett labdát jobbról beverte. (26:19) (26:19)

59
    LEIMETER jobboldali átlövésből szépít. (26:20) (26:20)

60
    Hazai labdaeladás a jobb oldalon, támadnak a fővárosiak. (26:20) (26:20)

60
    Újabb Vitáris bravúr után BAKOS Á a jobb szélről betalál az utolsó másodpercekben. (27:20) (27:20)

60
    Mérkőzés vége. (27:20)

Végig uralták a meccset a váciak, Vitáris elképesztő napot fogott ki a kapuban, a védelem is jól muzsikált. A PLER nem tudta megismételni a múlt heti második félidei jó játékát, ám a nyitott védekezés ezúttal sem ízlett a hazai csapatnak. Teljesen megérdemelten szerezték meg a két pontot a váciak.
    Remek mérkőzést láthattunk, köszönjük a figyelmet!
    ---- (19:29:26)

Váci KSE: Vitáris, Nagy L. – Bajorhegyi, Székely, Simányi, Császár, Tyiskov, Lendvay, Nikolicza, Laurencz, Gábori, Pál, Kökény, Bakos Á., Kocsi, György
    PLER-Budapest: Szabó, Váczi – Vancsics, Bakos Gy., Mousavi, Varga, Rév, Tóth, Kaló, Auth, Marczinkó, Bohács, Mikita J., Rédai, Nagy B.

Játékvezetők: Medve Róbert, Nagy I. László