Nové Zámky – Miskolci Jegesmedvék 4:1 (vége) | Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 2:3 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Miskolci Jegesmedvék
péntek 22.11.2013, 18:00MOL Liga

Tovább folytatja győzelmi sorozatát az Érsekújvár. Zsinórban hatodik mérkőzését nyeri, így továbbra is marad a táblázat első helyén. A miskolciak nem tudták tartani a lépést a jó formában játszó hazai csapattal. Voltak jó pillanatok a Jegesmedvék játékában, de egy belőtt góllal nem lehet pontokat szerezni Érsekújvárban. (20:25:39)

60:00

59:24
    Kiállítás a vendégektől, 2 perc Boyle nem megengedett testjátékért.

59:10
    Pavesic ugratta volna ki Uramot, de hosszú volt a passz.

58:55
    Boyle szerez korongot és lövi Chovan mamutjaiba.

58:10
    A mérkőzés utolsó két percében járunk.

57:30
    Dubek bombáját a körök közül védi bravúrral Chovan, szép védés volt.

56:50
    Pavesic küldi lesre a korongot.

56:30
    Knox veszélyes lövését takarásból, Chovan a lepkéssel védi.

55:53
    Ruzicka fekszik a jégen, a játékvezetők nem ítélnek semmit, a közönség fütyül.

55:20
    Duschek véd a másik oldalon Dubec előtt, akit hátulról meglöktek a helyzet előtt.

54:35
    Ritó óriási helyzetben Chovan előtt, de a döntő pillanatban nem jól kezelte le a pakkot.

53:37
    Páros kiállítás perc Knox a vendégektől , és Král a hazaiaktól durva játékért.

53:18
    Újabb dulakodás Chovan kapuja mögött, ismét kiállít majd a bíró.

51:53
    Még egy miskolci játékos le megy, 2 perc Popovics durva játékért.

51:53
    A miskolciaktól Miskolczi kap 2+2+10 magas bottal való játékért.

51:53
    Hazai kiállítások – Podstavek szúrásért 5+20p., Weissman 2 perc durva játékert.

51:53
    Kisseb dulakodás alakult ki a palánk mellett, valószínűleg kiállít majd a játekvezető.

50:39
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    UHNÁK MARTIN kap ideális passzt , ezt nem lehetett elhibázni, fonákkal Duschek válla fölött küldte a pakkot a hálóba. Gólpassz: Dubec Marek, Kowalczyk Pavel.

49:50
    Jól védi a hazai csapat a kék vonalat, kézben tartja a mérkőzést.

48:25
    Chovan véd szépen a lépkéssel a kék vonaltól egy takarásból leadott lövést.

47:40
    Kiegészült a hazai csapat, Frolík újra játékban.

46:28
    Szépen járatja a korongot a miskolci csapat, de helyzetig nem tudnak eljutni az előnyben.

45:30
    Kiállítás a hazai csapatból, 2 perc Frolík bottal akasztásért.

44:01
    A hazai kispadra repül a korong, buli a középső harmadban.

43:40
    Kiegészült a Miskolc csapata.

43:20
    Uram passzol a kékre Kowalczyknak, aki keményen meglövi a korongot, de az a védőhálóra pattan.

42:20
    Weissmann találja telibe Duschek mamutjait.

41:33
    Kiállítás a vendégektől, Ritó kap 2 percet magas bottal való játékért.

41:25
    Chovan véd egy könnyű korongot, buli következik.

41:01
    Hajós szépen húz a kapura, de Kubica az utolsó pillanatban közbelép.

40:01

A második harmadban sok volt a kisbüntetés mindkét oldalon, és az Érsekújvár élni tudott az előnyökkel. Mindkét gólt létszámfölényben lőtték. A miskolciaknak is voltak kiváló lehetőségei, de kimaradtak a ziccerek, így kétgólos hazai előnnyel kezdődik a záró harmad.

40:00

39:10
    A harmad utolsó percében járunk.

38:45
    Chovan fekve védi a lepkéssel Ritó közeli lövését. Szép jelenet volt.

38:11
    Láda került les helyzetbe.

37:25
    Knox kemény lövése után a kékről, buli Chovan jobboldalán.

36:20
    Ruzicka próbálta kiugratni Dubect, de pontatlan volt, és Duschek elé került a korong.

35:55
    Uhnák lövését védi Duschek, hazai nyomás a gól után.

34:20
    URAM MAREK kihasználja a hazai előnyt. Kowalczyk lövése kipattan Duschekról pont Uram elé aki a felsőbe varja fel. Gólpasszok: Kowalczyk Pavel, Podstavek Albín.

34:00
    Négyen a három ellen játszik most a hazai csapat, de nem tudnak
    helyzetbe kerülni.

33:24
    Kiállítás a vendégektől, Hajós kap 2 percet magas bottal való játékért.

33:01
    A hazai edző kap 2 percet – csapat büntetés.

33:01
    Uramnak hosszú az indítás, hazai tilos felszabadítás.

32:34
    Hegyi kap 2 percet a vendégektől durva játékért.

32:25
    Kiegészült az Érsekújvár, marad az egygólos hazai előny.

32:02
    Hegyi lövése után, kisebb kavarodás Chovan előtt.

31:21
    Újabb hazai kiállítás, Král kap 2 percet, kettős miskolci előny következik.

31:11
    Boyle kemény lövését Chovan csak kiütni tudja, de nem volt miskolci játékos a közelben.

30:35
    A buli után Kowalczyk kivágja a korongot Duschek elé.

30:21
    Kiállítás a hazai csapatból, 2 perc Pavesic bottal lökésért.

29:45
    Frolík a kapu mögül passzol Stefanka elé, aki fölé lövi a ziccert.

29:23
    Uhnák kemény lövése Hegyi lábát találja el, ápolásra szorul a miskolci játékos.

28:50
    A másik oldalon Metcalfe ment egyedül Chovanra, de ez is kimaradt.

28:01
    Veszélyes hazai kontra végén Weissmann a kapuvasat találja el.

27:35
    Uram felszabadít, kivágja a korongot.

27:00
    Nem jól játszik a Miskolc az emberelőnyben, pontatlan megoldások sora.

26:08
    Kiállítás a hazai csapatból, 2 perc palánkra lökésért.

26:00
    Gyorsan kihasználja az emberelőnyt a hazai csapat, PODSTAVEK ALBÍN kemény lövése a körök közül Duschek háta mögött köt ki. Gólpassz: Weissmann Erik.

25:21
    Kiállítás a vendégektől, 2 perc Tóth testreütésért.

23:51
    Szilágyi keverget a hazai kapu mögött, de végül elveszti egyensúlyát és leesik .

22:50
    Ruzicka lőtt szépen takarásból, Duschek kiüti a pakkot.

21:58
    A másik oldalon Uram korcsolyázott egyedül Duschek kapujára, de ez is kimaradt.

21:20
    Ritó került nagy helyzetbe, Chovan a lepkéssel védte a ziccert.

20:01

Az első harmad kiegyenlített játékot hozott. Sajnos a technika közbe szólt, ezért a harmad végén leállt megint a közvetítés. Elnézést kérünk reméljük a második harmad zökkenő mentesen zajlik majd.

20:00

19:37
    URAM MAREK éles szögből átlövi Duschek lábvédőjét. Gólpassz: Frolík Martin, Zajac Martin.

14:06
    A Miskolc gólt szerzett!
    Kihasználja a Miskolc az előnyt. METCALFE TYLER, Knox kipattanó lövését lövi be Chovan háta mögé. Gólpasszok: Knox Jordan Benett, Faith Juraj.

13:26
    Kiállítás a hazai csapatból, 2 perc Král Martin bottal ütésért.

13:26
    Buli Chovan előtt.

13:13
    Szép lapos lövést véd Duschek takarásból, nehéz korong volt.

12:55
    Újabb Duschek védés.

12:26
    Caládi kapott ziccerbe korongot, egyedül ment Duschek kapujára, de a lábávál kitolta a miskolci kapus a korongot.

12:03
    Kiegészült a hazai csapat.

11:50
    Chovan bravúr, egy közeli lövést hárít a mamuttal.

11:20
    Kivágja a korongot a hazai csapat, újból indul a Miskolc.

10:47
    Durco lövése suhan el a kapu fölött.

10:23
    Chovan véd, buli a jobboldalán.

10:00
    Kiállítás a hazai csapatból, 2 perc Baron bottal ütésért.

09:57
    Kiegészült a Miskolc, és rögtön lövéssel veszélyeztették a hazai kaput, Chovan véd.

09:15
    Eddig jól védekezik a Miskolc.

08:55
    Jól jaratják a korongot a hazaiak, kisebb zavar Duschek kapuja előtt.

08:10
    Gyorsan feláll a hazai csapat, de sikerül most kivágni a miskolciaknak a korongot.

07:41
    Kiállítás a vendégektől, 2 perc Hegyi.

07:17
    Nagy küzdelem a korongért a Duschek kapuja mögött.

06:50
    Sajnos technikai problémák vannak a csarnokban, ezért a közvetítés akadozik.

A játékosok már a kijáróban sorakoznak.

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Kowalczyk, Siska, Ruzicka, Uhnák, Dubec(A) – Baron, Král, Uram(C), Stefanka O., Korytko – Pavesic, Zajac, Podstavek, Weissmann(A), Caládi – Kubica, Hardi.

Miskolci Jegesmedvék: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe(C), Faith – Láda, Hegyi, Hajós, Tóth(A), Popovics – Durco, Vojtkó, Ritó, Miskolczi, Dubek(A) – Budai, Orosz, Roczanov, Szilágyi, Rafaj.

Játékvezetők: Varjú, Babic – Bedő, Berger.

A hétfői bravúros győzelem után a Corona Brasov gárdája ellen, újabb hazai mérkőzés előtt áll a HC MIKRON Nové Zámky csapata. Pénteken a Miskolci Jegesmedvék hokisait fogadják vendégül az érsekújvári jégcsarnokban. A találkozó este hat órakor kezdődik, és ismét nagyon jó jégkorongra van kilátás.

Az összecsapás esélyese az érsekújvári csapat, amelyik zsinórban legutóbbi öt mérkőzését megnyerte, és jelenleg vezeti a MOL liga mezőnyét. A miskolciak a hosszú válogatott szünet után először Dunaújvárosban léptek jégre és bravúros 3-0-ás győzelmet arattak az Acélbikák csapata ellen, majd három nappal később hazai pályán, meglepetésre a Csíkszereda gárdájától kaptak ki 2-1-re. Jelenleg pont a székelyföldi csapattal vannak a Jegesmedvék harcban a rájátszást jelentő negyedik helyért.

Az idei szezon Nové Zámky – Miskolc párharcai izgalmas szoros összecsapásokat hoztak, remélhetőleg a mai találkozón is kiváló jégkorongot játszik majd a két csapat. Jó szurkolást kívánunk a hoki rajongóknak, kövessék figyelemmel elő helyszíni szöveges közvetítésünket az érsekújvári jégcsarnokból.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 20. Uram (Frolík, Zajac), 26. Podstavek (Weissmann), 35. Uram (Kowalczyk, Podstavek), 51. Uhnák (Dubec, Kowalczyk) – 15. Metcalfe (Knox, Faith)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Kowalczyk, Siska, Ruzicka, Uhnák, Dubec(A) – Baron, Král, Uram(C), Stefanka O., Korytko – Pavesic, Zajac, Podstavek, Weissmann(A), Caládi – Kubica, Hardi.

Játékvezetők: Varjú, Babic – Bedő, Berger