Nové Zámky – Miskolci Jegesmedvék 4:1 (vége) | Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 2:3 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Miskolci Jegesmedvék
péntek 22.11.2013, 18:00MOL Liga

Tovább folytatja győzelmi sorozatát az Érsekújvár. Zsinórban hatodik mérkőzését nyeri, így továbbra is marad a táblázat első helyén. A miskolciak nem tudták tartani a lépést a jó formában játszó hazai csapattal. Voltak jó pillanatok a Jegesmedvék játékában, de egy belőtt góllal nem lehet pontokat szerezni Érsekújvárban. (20:25:39)

60:00

59:24
    Kiállítás a vendégektől, 2 perc Boyle nem megengedett testjátékért.

59:10
    Pavesic ugratta volna ki Uramot, de hosszú volt a passz.

58:55
    Boyle szerez korongot és lövi Chovan mamutjaiba.

58:10
    A mérkőzés utolsó két percében járunk.

57:30
    Dubek bombáját a körök közül védi bravúrral Chovan, szép védés volt.

56:50
    Pavesic küldi lesre a korongot.

56:30
    Knox veszélyes lövését takarásból, Chovan a lepkéssel védi.

55:53
    Ruzicka fekszik a jégen, a játékvezetők nem ítélnek semmit, a közönség fütyül.

55:20
    Duschek véd a másik oldalon Dubec előtt, akit hátulról meglöktek a helyzet előtt.

54:35
    Ritó óriási helyzetben Chovan előtt, de a döntő pillanatban nem jól kezelte le a pakkot.

53:37
    Páros kiállítás perc Knox a vendégektől , és Král a hazaiaktól durva játékért.

53:18
    Újabb dulakodás Chovan kapuja mögött, ismét kiállít majd a bíró.

51:53
    Még egy miskolci játékos le megy, 2 perc Popovics durva játékért.

51:53
    A miskolciaktól Miskolczi kap 2+2+10 magas bottal való játékért.

51:53
    Hazai kiállítások – Podstavek szúrásért 5+20p., Weissman 2 perc durva játékert.

51:53
    Kisseb dulakodás alakult ki a palánk mellett, valószínűleg kiállít majd a játekvezető.

50:39
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    UHNÁK MARTIN kap ideális passzt , ezt nem lehetett elhibázni, fonákkal Duschek válla fölött küldte a pakkot a hálóba. Gólpassz: Dubec Marek, Kowalczyk Pavel.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 20. Uram (Frolík, Zajac), 26. Podstavek (Weissmann), 35. Uram (Kowalczyk, Podstavek), 51. Uhnák (Dubec, Kowalczyk) – 15. Metcalfe (Knox, Faith)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Kowalczyk, Siska, Ruzicka, Uhnák, Dubec(A) – Baron, Král, Uram(C), Stefanka O., Korytko – Pavesic, Zajac, Podstavek, Weissmann(A), Caládi – Kubica, Hardi.
    Miskolci Jegesmedvék: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe(C), Faith – Láda, Hegyi, Hajós, Tóth(A), Popovics – Durco, Vojtkó, Ritó, Miskolczi, Dubek(A) – Budai, Orosz, Roczanov, Szilágyi, Rafaj.

Játékvezetők: Varjú, Babic – Bedő, Berger