HSC Csíkszereda – Ferencváros Bp. ESMTK 6:3 (vége) | Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 4:5 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 4:2 (vége)
Corona Brasov Wolves
4:5 (3:1, 0:3, 1:1)
Dab.Docler
hétfő 02.12.2013, 18:00 • Olimpiai Aréna, Brassó • MOL Liga

Köszönjük szépen a figyelmet, reméljük, jól szórakoztak! Jöjjenek máskor is, a viszontlátásra! (00:53:03)

A meccs statisztikái:

Lövések: 31-43
    Kiállítás (perc): 12-78

A harmadik harmadban bár próbálkozott a Brassó, sokszor ez arra sem volt elég, hogy a támadó harmadba belépjenek. A DAB Docler kiválóan védekezett már a semleges zónában is. Galanisz a végén aztán eldöntötte a mérkőzést góljával, Virág Csanád válasza már későn, öt másodperccel a vége előtt érkezett. Így tehát a Dunaújváros nyerte meg ezt a rendkívül fontos mérkőzést, ami sok eseményt és élvezetes, izgalmas játékot hozott magával. A vendégek elsősorban a második harmadban nyújtott rendkívül eredményes játékukkal nyerték meg a találkozót. Ezzel a győzelemmel Dab Docler visszajött a tabella harmadik helyére (46 pontjuk van), a Brassó viszont már csak hatodik (42 pont). A másik két mérkőzésen a hazai csapatok nyertek (a Miskolc az Érsekújvár, a Csíkszereda a Fradi ellen), így a pár hete még hatodik helyen álló székelyek feljöttek a második helyre. A tabellát továbbra is az Érsekújvár vezeti, rájátszást érő, negyedik helyen van még a Fradi.

60:00

59:55
    A Brassó gólt szerzett!
    Tetszetős brassói emberelőnyös figura végén Saluga passzolt Zsóknak a bal szélre, aki egyből középre tette a korongot, amit először senki nem tudott birtokba venni, majd végül VIRÁG CSANÁD csapott le rá és a kapuba tüzelt, 4-5! Gólpassz: Zsók Levente, Saluga Martin.

Öt a négy ellen a jégen, emberelőnyben a Brassó.

58:45
    Wehrs áll ki két percre, míg Hüffner kétszer két percre durva játékért.

58:45
    Wehrs és Hüffner akadtak össze, a hazaiak játékosa a fejére húzta a mezét a vendégek hátvédjének, de végül talán a Brassó már nem akart belemenni egy verekedésbe a meccs végén, így Wehrst elrángatták onnan a csapattársak.

57:37
    Kis tömegverekedés kezdődött, de végül semmi komolyabb összecsapás nem alakult ki, közbeléptek a bírók.

55:57
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Azari kapta a bal oldalon a korongot, majd középre tette GALANISZ NIKANDROSZnak, aki egyből a léc alá vágta azt! Hacsak csoda nem történik, eldőlt a mérkőzés, 3-5! Gólpassz: Azari Zsolt, Léránt René.

54:54
    Somogyi próbálkozott egy lövéssel balról, éles szögből, de Polc nem lepődött meg és kesztyűjébe fogta a próbálkozást.

54:25
    Türelmesen szövögeti a támadását a Brassó, egyelőre visszaütögetik a rendre előrejutó korongot a dunaújvárosiak.

53:00
    Leült most kissé a meccs a találkozó korábbi szakaszaiban tapasztaltakhoz képest. Ettől függetlenül, természetesen nem unatkozunk továbbra sem.

50:57
    Vendégek teljes létszámban.

50:50
    Most már majdnem, de a hazaiak lövése elsuhant Sevela kapuja mellett.

50:00
    Úgy tűnik, egyelőre nem tud valódi előnyt kovácsolni az emberelőnyből a Brassó.

48:57
    De nagyon nem, Kiss addig reklamált, amíg meg nem kapja először a fegyelmi, majd a végleges fegyelmi büntetését sportszerűtlen magatartásért.

48:57
    Kiss Ákos ül le két percre a büntetőpadra fogásért. Ahogy a szájáról leolvashattuk, nem elégedett az ítélettel.

48:50
    Próbál kezdeményezni a barcasági csapat, de egyelőre nem jutnak előre, sőt, már a védekező harmadban is gyakran elvesztik a korongot.

47:51
    Gröschl jobbról leadott lövése kipattant Polcról, majd Gröschl ismételt próbálkozását már lepkés kesztyűjbe gyűjtötte.

46:40
    Újabb korongszerzést és gyors támadást követően Pavuk lőtt éles szögből, Polc mellkasát találta el, majd a kapus megfogta a korongot.

46:14
    Egy korongszerzés után Szappanos kapta a passzt a bal oldalon, de nem jött jó helyre, így nem tudta birtokba venni azt.

45:20
    Wehrs lőtt a kék vonalról jobbról, a korong lepattant egy vendég játékosról.

44:39

44:20
    Wehrs passzolt a bal kapufa mellett álló Zsóknak, aki viszont közelről nem tudta begyötörni a korongot!

43:00
    Aktívabban kezdte a Brassó a harmadik játékrészt, ez az emberelőny pedig pont kapóra jön nekik az egyenlítéshez. Ki tudják vajon használni?

42:39
    Papp kap két perces büntetést testreütésért.

41:22
    Saluga lódult meg a bal oldalon, majd Virághoz továbbított, akinek lövése azonban ha kevéssel is, de elment a kapu mellett!

40:43
    Bálint tüzelt távolról, a korong egy védőről vágódott le és ment kapu mellé.

40:01

A második harmad első pár percében tapasztalt tapogatózó játék után újfent beindult a meccs és egyre-másra jöttek a lövések, helyzetek mindkét oldalon. A dunaújvárosi csapat veszélyesebben játszott és többször is próbálkozott, ami meg is hozta gyümölcsét. Három gólt vertek ellenfelükre a középső húsz percben, ezzel átvették a vezetést, főleg a harmad végén nyújtott eredményes teljesítményüknek köszönhetően. Most a második szünet perceit éljük, de ne menjenek messzire! Hamarosan jövünk vissza a záró játékrésszel!

40:00

39:59
    Saluga indított még meg egy támadást a jobb oldalon, de lejárt az idő.

38:30
    Hihetetlen, egy harmad alatt megfordította kétgólos hátrányát a DAB Docler!

38:02
    Gyönyörű játékot láthattunk! Huba tette balra a korongot Somogyinak, akinek azonnali centerezésére AZARI ZSOLT érkezett és könnyen a háló közepébe pöckölt, 3-4! Gólpassz: Kiss Ákos, Ladányi Balázs.

37:20
    Lindgren is helyzetbe került, őt viszont blokkolták a hazai védők.

36:57
    Somogyi lőtt jobbról a félig üres kapu felé, de Polc még visszaért és hatalmasat védett!

36:19
    Pysarenko is a büntetőpadon bottal akasztásért. Kettős vendég előny!

36:12
    Antal ül le két percre testreütésért..

35:57
    Wehrs küldte középre a korongot Petresnek, aki lövésre készült, de nem találta el azt!

35:26
    Galanisz csapott le egy rossz passzra, majd közelről, de éles szögből lőtt, Polc hatástalanította a próbálkozást!

34:26
    SOMOGYI BALÁZS lövése Polcról a kapu mögé pattant, ahol Ladányi gyűjtötte össze és visszatette azt Somogyinak, aki lövése egy védőn megpattant és a kapuba jutott, 3-3! Gólpassz: Szappanos Dávid.

34:13
    Nagy Richárd jött a meccs következő lövésével, ezt is védte Polc.

33:43
    Wehrs távoli próbálkozása alig kerülte el a jobb felső sarkot!

33:11
    Ladányi forgatta át a korongot a jobb oldalra Hrubynak, aki a kék vonalról lőtt, Polc védett és nem engedte ki a korongot.

32:22
    Szappanos csapott le a korongra, miután Wehrs nem érte el a felé tartó passzt, de Wehrs és még egy védő visszaért, így éles szögből volt kénytelen lőni a hazaiak támadója, ez pedig nem okozott gondot Polcnak.

31:30
    Kiegyenlített most a mérkőzés, mindkét csapat támadó szellemben lép pályára. Ennek mi csak örülünk!

30:25
    Virág lőtt a jobb oldali palánk mellől, a korong visszapattant Seveláról és végül tisztáztak a vendég védők.

29:55
    Újra emberfölényben jött előre a vendég csapat, de Szappanosra lest fújt a bíró.

29:22
    Emberfölényben jött előre a DAB Docler, de Szappanos jobbról, éles szögből leadott lövését elkapta Polc!

28:01
    Antal indult meg a koronggal egyedül, de egy védő végül beérte, így kiszorított helyzetből leadott lövését védte Sevela.

26:11

26:11
    Hazaiak teljes létszámban.

24:55
    Vészjóslóan kezdtek el tömörülni a hazaiak Sevela kapuja előtt, érkezett a korong is, de végül tisztázott a kapus.

24:30
    Három a három ellen most a jégen.

24:11
    János, Gröschl, Pysarenko és Pavuk is leül két percre, mindannyian durva játékért.

24:11
    Egy kis harc! Pavuk és János jeleskedtek ebben a legjobban, de a játékvezető ha nehezen is, de szétválasztotta őket.

23:46
    GALANISZ NIKANDROSZ jött előre egy gyönyörű egyéni akcióval, három hazai játékos mellett vitte el a korongot, majd miután Polcot elküldte balra, a jobb felső sarokba lőtt, 3-2!

23:18
    Szappanos küldte a kapu mögül az elé a korongot, de egy kissé pontatlan volt az átadás.

22:10
    Papphoz kerül a korong középen, de ezután a lövése nem volt veszélyes.

21:30
    Ez a harmad közel sem kezdődik olyan vehemensem, mint ahogy az első befejeződött. A Brassó ezekben a percekben inkább a védekezésre fókuszál, a Dunaújváros pedig próbálja őket kapu elé szegezni.

21:03
    Galanisz tört jobbról középre, majd a körök közé érve lövésre szánta el magát, de Polcról visszapattant a mezőnybe a korong.

20:01

Egy elképesztően izgalmas, lüktető, jó iramú első harmadon vagyunk túl, ahol mindkét csapatnak akadtak lehetőségei. Jóval aktívabban kezde a mérkőzés a Brassó, aminek meg is lett az eredménye, hiszen hamar vezetést szereztek. Ezt követően is többnyire a DAB Docler védő harmadjában járt körbe a korong, de a vendég csapat is képes volt helyzeteket kialakítani gyors ellentámadások révén. A játékrész végén aztán potyogtak a gólok, a hazai csapat jött ki ebből jobban, így 3-1-re, megérdemelten vezetnek az első szünetben. Hamarosan jövünk vissza!

20:00

19:56
    Saluga próbálkozott még a végső dudaszó előtt éles szögből, de Sevela szépen kitolta a labdát a rövid felsőből.

18:25
    Betömörültek most a játékosok a hazai csapat kapuja előtt a körök között, de végül nem alakult ki veszélyes helyzet.

17:31
    Egy középső harmadban történő korongszerzés után Virág tört előre, majd lövését bravúrral védte Sevela, a kipattanónál azonban már tehetetlen volt, SALUGA MARTIN tüzelt a kapu közepébe közvetlen közelről, 3-1! Gólpassz: Virág Csanád.

17:07
    Kiss Ákos jött most egy kapura lövéssel, de nem talált be.

16:03
    HENRICH JABORNIK első kék vonalról, jobbról eleresztett lövése még nem volt sikeres, de a második már utat talált a kapuba, pontosabban a rövid sarokba! Hatalmas gól volt, 2-0! Gólpassz: Gröschl Tamás.

14:40
    Wehrs lőtte rá a korongot a szinte a kék vonalról, jobbról, a lövésbe ROBERTO GLIGA tette bele az ütőjét, ami a kapuba vágódott, 2-0! Gólpassz: Kevin Wehrs, Joshua Bonar.

13:58
    Péter Róbertet kólintotta fejbe Hüffner, kiérdemelve ezzel a második kiállítását.

12:53
    Élvzetes, helyzetekben gazdag mérkőzést láthatunk, eddig nem unatkozunk.

12:30
    Les a hazai csapat részéről.

10:44
    Most Bonar indult meg a másik oldalon és maradt egy-egyben Sevelával, de nem tudta átverni a kapust, aki kivédte a próbálkozását!

10:06

10:06

09:57
    Újabb ellentámadással jött előre a DAB Docler, Szappanos ezt is tisztázta, elkotorta a támadók elől a korongot!

09:52
    Egy újvárosi játékos visszajöhetett a büntetéséből.

08:49
    Az emberhátrány dacára Szappanos lódult meg a koronggal elöl és tüzelt, de Polc kipiszkálta a korongot a léc alól!

08:28
    Mastaleriu próbálkozott a bal oldalról, de Sevela ismét résen volt.

08:06
    Csak szimpla az előny, Gliga is kiáll testreütésért..

08:06
    Kettős előny! Hüffner is kap egy kis büntetést bottal lökésért.

07:52
    Pavuk ül le a büntetőpadra két percre gáncsolásért.

06:39
    Tilos felszabadítás a Brassótól.

06:15
    Petres jött előre és a kék vonal közeléből lövésre szánta el magát, de ez nem okozott különösebb gondot Sevelának.

05:30
    Kissé most kijjebb jött az újvárosi csapat, próbálnak mihamarabb kiegyenlíteni.

04:41
    Huba tüzelt ismét a kék vonalról, Polc ezt most lepkés kesztyűjébe fogva gyűjtötte be.

04:01
    Huba távoli próbálkozása kipattant Polcról, nem okozott neki gondot.

03:31
    A macik összegyűjtése után folytatódhat a játék

03:41
    És máris itt az első gól, repülnek a plüssmacik a jégre! Saluga indult meg a jobb oldali körben, majd középre tette a korongot MOLNÁR ZSOMBORnak, aki a keresztvas alá bombázta azt, 1-0! Gólpassz: Saluga Martin.

02:56
    Kissé elcserélte magát a hazai csapat, de végül megúszták a dolgot megakadályozva Ladányit a lövésben.

01:50
    Sevelának kell hatástalantania egy jobbról érkező kísérletet.

00:01
    Sárga-kék szerelésben és kék sisakban van a hazai, fekete-fehérben és piros sisakban a vendég csapat.

00:01

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Mastaleriu, Bonar, Zsók, Gliga – Pysarenko, János, Molnár, Saluga, Virág – Péter Zs., Oprea, Dumitru, Imecs, Bálint – Márton, Antal, Vértes, Péter R.

Dab.Docler: Sevela (Kiss) – Lindgren, Hüffner, Somogyi, Ladányi, Szappanos – Huba, Sabados, Galanisz, Azari, Kiss – Jabornik, Nagy, Papp, Léránt, Gröschl – Hruby, Gellért

Játékvezetők: Valentin Lascar, Csomortani Zsolt – Csata Attila, Redai Botond.

A bemelegítésen már túl vagyunk, hamarosan kezdődhet a mérkőzés!

Tisztelt Szurkolók! Hétfőn három mérkőzéssel folytatódik a MOL Liga küzdelemsorozata. Este hét órától (budapesti idő szerint hat órától) a Barcaságba látogatunk, pontosabban Brassóba, ahol a helyi Corona Brassó Wolves csapata fogadja majd a dunaújvárosi DAB Docler együttesét. A hihetetlenül kiegyenlített és változatos MOL Ligában szinte egyik meccsen sem lehet megjósolni annak kimenetelét és minden találkozón ádáz harc folyik az alapszakasz első négy helyének valamelyikének a megszerzéséért. A tabellán elfoglalt helyezésekből nem lehet sok mindent kikövetkeztetni a meccsre vonatkozóan, de azért vessünk rá egy pillantást! A hazai csapat jelenleg az ötödik helyen áll a hétcsapatos mezőnyben 42 megszerzett ponttal (27 lejátszott mérkőzést követően), míg a vendégek a negyedikek és 43 pontjuk van (24 meccs után). Vajon melyik csapat lesz képes közelebb kerülni a rájátszáshoz? Tartsanak velünk és megtudják!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Salacz Bence

Gólok és gólpasszok: 4. Molnár (Saluga), 15. Gliga (Wehrs, Bonar), 18. Saluga (Virág), 60. Virág (Zsók, Saluga) – 17. Jabornik (Gröschl), 24. Galanisz, 35. Somogyi (Ladányi), 39. Azari (Kiss Á., Ladányi), 56. Galanisz (Azari, Léránt)

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Somogyi, Ladányi, Szappanos – Huba, Sabados, Galanisz, Azari, Kiss Á. – Jabornik, Nagy, Papp, Léránt, Gröschl – Hruby, Gellért

Játékvezetők: Valentin Lascar, Csomortani Zsolt – Csata Attila, Redai Botond