Arsenal FC – Hull City 2:0 (vége) | Liverpool F.C. – Norwich 5:1 (vége) | Manchester United – Everton FC 0:1 (vége)
Southampton FC – Aston Villa FC 2:3 (vége) | Stoke City – Cardiff City FC 0:0 (vége) | Sunderland AFC – Chelsea F.C. 3:4 (vége)
Swansea City – Newcastle United 3:0 (vége) | West Bromwich Albion – Manchester City 2:3 (vége) | Fulham FC – Tottenham Hotspur 1:2 (vége)
Southampton FC
2:3 (0:1)
Aston Villa FC
szerda 04.12.2013, 20:45 • St Mary's Stadium, Southampton • Barclays Premier League

Egy izgalmas, változatos, sok gólt hozó mérkőzésen az idegenben remeklő Aston Villa legyőzi a hazai pályán eddig veretlen Southampton gárdáját.
    A szentek mindent megtettek, kétszer is egyenlítettek, de végül a harmadik birminghami gólra már nem érkezett válaszuk. A mérkőzés statisztikája is egyértelmű hazai fölényről árulkodik:

Kapura lövések: 21:6
    Kaput eltaláló lövések 9:3
    Szögletek: 8:2
    Labdabirtoklási arány: 77% – 23%. (22:47:07)

90+8
    Lambert (Southampton) borítja fel a vendégek kapusát egy előreívelt labdánál, ez is lap.

90+7
    Osvaldo (Southampton) is végül megkapja a lapot.

90+6
    Weimann (Aston Villa) durva belépője robbantotta ki a tömegjelenetet, egy normális ország bajnokságában ezért pirosat adtak volna, de hát ugye Angliában vagyunk.

90+5
    Kakskodás a végén, Osvaldo a középpontban.

90+5
    Tartja a labdát az Aston Villa.

90+4
    Kis szöglet után Lallana ad be jobbról, de a labda túl magas, végül egy gyatra ollózási kísérlet zárja le a támadást.

90+4
    Lambert távoli lövése pattan szögletre.

90+2
    Osvaldo passzát Lambert fejeli középre, de Guzan résen van, és elcsípi a játékszert.

90+1
    Veszélyes játék miatt szabadrúgás a vendégek javára, ezzel most elmegy jó néhány másodperc.

90+1
    5 perc lesz a ráadás.

90
    Lambert bombázza telibe a sorfalat.

90
    10 tagú a sorfal.

89
    nagyon jó helyről jöhet szabadrúgás a hazaiak javára, szinte a tizenhatos vonala elől, sőt, a szög is kiváló!

89
    Ezt is kifejelik a birminghamiek.

89
    Szöglet a szentek javára.

88
    Lallana beadását Osvaldo fejeli vissza lövésre, de odaér egy vendég láb.

87
    Támadnak a hazaiak, hősiesen védekezik az Aston Villa.

86
    Utolsó változtatás a vendégeknél: El Ahmadi le, Weimann be.

85
    J. Rodriguez távoli lövése jócskán mellé megy.

84
    Les miatt szabadrúgás a vendégek javára.

82
    Fonte (Southampton) száll bele Bentekebe a félpálya közelében, ez még Angliában is sárgát ér.

82
    Osvaldo esik el a tizenhatoson belül egy ütközést követően, a hazai támadó nagyon szeretett volna büntetőt kapni.

80
    Az Aston Villa gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Harmadszor is vezetnek a birminghamiek, s micsoda találattal! Vendég kontra végén FABIAN DELPH vezeti a labdát a kapura, és 21 méterről, ballal, óriási gólt akaszt Gazzaniga kapujába! Talán a forduló gólja is lehet! 2:3!

79
    Vendég kontra, de az előrevágott labdát Benteke elől lekapcsolják a védők.

78
    Shaw nem tud középre adni, így kénytelen visszafelé játszani a hazaiak balhátvédje.

77
    Davis pontrúgását visszafejelik a hosszúról, de a másik oldalon érkezőknek pontatlan a labda.

76
    Szabadrúgás a hazaiak javára, beívelés várható.

74
    J. rodriguez fejel 7 méterről kapura, a labda lepattan, Guzan vetődve még odaér a sarokra, de szöglettől nem tudja megmenteni a csapatát!

73
    Westwood távoli lövését blokkolják a hazaiak.

73
    Mehet tovább, egyéb iránt érdemes megemlíteni, hogy a szenteknek már nincs több cserelehetőségük.

72
    Lovrent kell ápolni, Bentekevel fejelt össze, áll a játék.

70
    Ismét nagyon nyílt a mérkőzés, mindkét együttes szeretne három ponttal gazdagodni.

69
    A Southampton gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a szentek másodszorra is! Egy jobb oldali beadást Lambert fejel vissza középre a hosszúról, bent érkezik PABLO OSVALDO, aki az ötösön belül, a tehetetlen Guzan feje fölött a hálóba bólint! 2:2!

68
    Osvaldo 17 méteres, bal lábas lövését fogja vetődve Guzan, nincs kipattanó.

66
    A frissen beállt Benteket birkózzák le a büntetőterületen belül, nincs sípszó!

65
    Második vendég csere: hamar lejön a gólszerző, Kozak helyén Benteke folytatja.

65
    Kozak (Aston Villa) sárgul be, valószínűleg túlzott gólörömért.

64
    GÓÓÓL! Újabb fordulat, ismét vezet a Villa! Egy saját tárfélen eladott labda után megindul El Ahmadi, aki egy tolást követően középre ad, érkezik LIBOR KOZAK, és a cseh játékos erőből, az ötösről a hálóba fejel úgy, hogy nagyjából telibe találta a védeni igyekvő Gazzanigat! 1:2!

63
    Lambert próbálkozik egy távoli lövéssel, nagyon fölé.

62
    Ketten is lesen a vendégeknél.

61
    Lallana beadását Osvaldo sarokkal, egy igazán hanyag mozdulattal teszi kapura 10 méterről, Guzan vetődve hárít!

60
    Lallana lágy beívelése Guzan zsákmánya lesz.

59
    Utolsó hazai változtatás: Clyne biceg le a pályáról, a helyére Fonte áll be.

57
    Osvaldo csinál meg egy cselt a tizenhatoson belül, akasztják, de a hazai támadó nem esik el, tovább megy, ez lesz a veszte, nincs büntető!

57
    Lallana sarokrúgását kifejelik a védők, de a labda marad a piros mezeseknél.

56
    J. Rodriguez megy el a jobb oldalon, de centerezésébe belelépnek, szöglet.

55
    Kicsit leült a mérkőzés, reméljük, a csapatok nem elégszenek meg az 1-1 ponttal.

54
    Lallana beívelése rettentően mély, Guzan kezében a játékszer.

53
    Davis pontrúgását kifejelik a vendégek, de kontra nem indul, mert Osvaldo taktikai faultot követ el még az Aston Villa térfelén.

52
    Szabadrúgás a szentek javára, a távolság 35 méter lehet.

51
    A gól óta továbbra is a hazaiak dominálnak.

49
    Vendég kontra, a középre tett labdát elcsípi Gazzaniga, pedig a hosszún ketten is üresen érkeztek, ha átmegy a játékszer, egyértelmű gól!

48
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a szentek! Clyne vezetgeti a labdát a jobb oldalon, már majdnem a tizenhatos csücskénél jár, senki nem támadja, így középre ad, érkezik JAY RODRIGUEZ, aki 12 méterről a kapuba fejel! 1:1!

46

A hazaik is változtatnak: Wanyama le, Cork be.

Cserélnek a vendégek a szünetben: Vlaar helyére Lowton áll be.

1:0-ás Aston Villa vezetéssel vonulhatnak a szünetre a csapatok, holott a félidőben végig a Southampton támadott. A hazaiak azonban a találkozó 15. percében nagyot hibáztak, és Delph labdaszerzése után Agbonlahor használta ki a kínálkozó lehetőséget.

45+1
    Lambert ível előre, Osvaldo elől azonban Guzan bokszolja el a labdát. A kapus borít mindenkit, de a kipattanó nem kerül hazai játékoshoz.

45+1
    1 perc lesz a ráadás.

45
    A vendégek úgy védekeznek, mintha a meccsből, és nem az első félidőből lenne hátra kevés idő.

44
    Shaw nem tudja lefutni Bacunat, meg kell elégednie a bedobással a szögletzászló mellől.

44
    Guzan küldi előre a labdát, ami egészen a hazai kapusig jut.

42
    Davis lágy labdája nem juthat el Lamberthez.

40
    Les miatt szabadrúgás a szentek javára.

39
    Shaw bal oldali, jól tekeredő labdáját Lambert elől kifejelik a védők.

38
    Már is cserélnek a hazaiak: Ward-Prowse le, Osvaldo be.

38
    J. Rodriguez centerezése remek gólpassz lehetett volna, apró szépséghiba, hogy középen egy piros mezes társ sem érkezett.

37
    Szinte alig van a labda a vendégeknél.

36
    Lallana visszatett labdáját Davis vágja fölé 19-ről belsővel.

35
    Delph akasztja meg a hazai támadást közel a felezővonalhoz, bedobás lesz.

34
    Időközben a hazai kispadról elkezdtek melegíteni a játékosok.

33
    Bacuna cselezne a félpályánál, nem jön össze, dobhatnak a szentek.

31
    Teljesen visszaállnak a birminghamiek a saját térfelükre.

30
    Két beadás hazai részről, végül J. Rodriguez lő fölé fordulatból a tizenhatoson belülről.

29
    Lallana harcol ki szögletet a hazaiaknak.

26
    Clyne ad be jobbról, J. Rodriguez fejelhet 8 méterről, Guzan a levegőben úszva hárít!

25
    Shaw bal oldali, gyenge beadását könnyedén vágják ki a vendégek.

24
    Gazzaniga hajmeresztő passza borzolja a hazai nézők kedélyeit.

23
    Fölé száll a vendégek fejese a sarokrúgást követően.

21
    Szöglethez jutnak a vendégek.

18
    A gól óta nem sokat változott a játék képe, támadásban a piros mezesek.

16
    Igazi hideg zuhany, az Aston Villanak eddig köze sem volt a meccshez.

15
    GÓÓÓL! Az elveszített labda után megindulnak a vendégek, GABRIEL AGBONLAHOR végigvezeti Clyne helyén a labdát, majd a keresztezni igyekvő Lovrent elfekteti, és 8 méterről, a kiszolgáltatott Gazzaniga felett a hálóba lő! 0:1!

15
    Clyne és Lallana kényszeritőznek, de a szentek elveszítik a labdát.

14
    J. Rodriguez szánja el magát lövésre, a 18 méterről eleresztett félmagas kísérletet Guzan üti oldalra vetődve!

13
    Járatja a labdát a Southampton.

12
    Lallana labdáját fülelik le a vendégek 25 méterre a kaputól.

11
    Guzan csúszik a labdára a tizenhatos oldalvonalánál, de a kapus miután kézzel ér a játékszerhez, túlcsúszik a vonalon, ám ekkor elrántja a végtagjait, így nem jár szabadrúgás és sárga!

10
    Veszélyes hazai beadás balról, kifejelik a birminghamiek.

8
    Westwood labdája hosszú, dobhatnak a hazaiak.

5

4
    A szentek kezdik aktívabban a mérkőzést.

2
    A hazaiak tiszta pirosban, míg ellenfelük lila-világoskék szerelésben lép ma pályára.

1

Southampton FC: Gazzaniga – Clyne, Yoshida, Lovren, Shaw – Wanyama, Davis – Ward-Prowse, Lallana, J. Rodriguez – Lambert

Aston Villa FC: Guzan – Bacuna, Clark, Vlaar, Baker, Luna – El Ahmadi, Delph, Westwood – Kozak, Agbonlahor

Játékvezetők: Jonathan Moss – Brooks, Collin.

Az erőn felül teljesítő Southampton fogadja az Aston Villa együttesét a Premier League 14. fordulójának szerda esti mérkőzésén.
    A szentek 22 ponttal a táblázat 7. helyén állnak, eddig egész jól szerepeltek, ám a legutóbbi két londoni fellépésük (Arsenal, Chelsea) egyaránt két gólos vereséggel végződött. Hazai pályán idáig veretlenek (4-2-0), sőt, a legutóbbi négy összecsapásukat kivétel nélkül megnyerték, 10-1-es gólkülönbséget produkálva.
    Az Aston Villa 16 egységgel a 11., legutóbbi négy mérkőzésén veretlen, idegenben pedig nagyon jól teljesítenek a birminghamiek (2-3-1), csak a Chelsea otthonából távoztak pont nélkül.
    Igazi futball csemegére van tehát kilátásunk, a Mary's-ben veretlen Southampton csap össze az idegenben remeklő Aston Villa gárdájával!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 48. J. Rodriguez, 69. Osvaldo – 15. Agbonlahor, 64. Kozak, 80. Delph

Lapok:   82. Fonte (SOT), 90+7. Osvaldo (SOT), 90+8. Lambert (SOT) – 65. Kozak (ASV), 90+6. Weimann (ASV)

Southampton FC: Gazzaniga – Clyne(Fonte, 59.), Yoshida, Lovren, Shaw – Wanyama(Cork, a szünetben), Davis – Ward-Prowse(Osvaldo, 38.), Lallana, J. Rodriguez – Lambert
    Aston Villa FC: Guzan – Bacuna, Clark, Vlaar(Lowton, a szünetben), Baker, Luna – El Ahmadi(Weimann, 86.), Delph, Westwood – Kozak(Benteke, 66.), Agbonlahor

Játékvezetők: Jonathan Moss – Brooks, Collin

Nézőszám: 25000