Férfi Junior Válogatott – Gyöngyös 23:24 (vége)
Férfi Junior Válogatott
23:24 (10:14)
B.Braun Gyöngyös KK
kedd 17.12.2013, 18:00 • 8630 Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ, Gaál Gaszton u. 58. • Férfi kézilabda NB1

A második játékrész elején minden ott folytatódott, ahol abbamaradt, majd a házigazdák a felvonás derekától elképesztő erőket mozgósítottak az egyenlítésért, melyhez közel is álltak, ám a vendégek nagyobb rutinjukat kihasználva – ha minimális különbséggel is – de mindkét pontot begyűjtötték Balatonbogláron, ahol fantasztikus utolsó negyedórát láthattunk!

Köszönjük, hogy figyeltek ránk!

60
    Véget ért a találkozó! (23:24)

60
    Vizes Patrik lövését Varsandán Milán blokkolja, itt a vége! (23:24) (23:24)

60
    Időn túli szabaddobással jöhet a Férfi Junior Válogatott! (23:24) (23:24)

60
    Szalafai Gábor négy másodperccel a vége előtt azonnali piros lapot kapott! (23:24) (23:24)

60
    Tóth Balázs lövését ugyan mentette Liszkai, ám STRANIGG JÁNOS nagy erővel a bal alsó sarokba küldte a játékszert! (23:24) (23:24)

59
    Egy perc a végéig, egy labdaszerzés után támadhat a Férfi Junior Válogatott! (22:24) (22:24)

59
    A hétméterest VIZES PATRIK értékesítette. (22:24) (22:24)

59
    Sándor Ákos rántotta le Bánhidi Bencét, így két percre kiáll, míg a házigazdák büntetőt lőhetnek. (21:24) (21:24)

58
    TÓTH BALÁZS a szélről érkezve szerezte önmaga harmadik, csapata huszonegyedik találatát. (21:24) (21:24)

57
    Kettő és fél perccel a vége előtt Csoknyai István időt kér. (20:24) (20:24)

57
    Varsandán Milán szabálytalankodott két perces kiállítást érően. (20:24) (20:24)

57
    A hazai csapat huszadik gólját a 11-es mezben játszó BÁNHIDI BENCE szerezte. (20:24) (20:24)

57
    Újabb labdaszerzés, újabb gyors lerohanás, melynek végén KOLLER TAMÁS volt eredményes. (19:24) (19:24)

57
    Gyors lerohanás végén VARSANDÁN MILÁN a bal szélről érkezve lövi ki a bal alsó sarkot. (19:23) (19:23)

56
    KOLLER TAMÁS hétméteresből jegyzett találatával háromgólos előnyben a vendégek. (19:22) (19:22)

56
    Törteli Koppány kapja meg harmadik kétperces kiállítását, majd ezzel együtt a piros lapot is. (19:21) (19:21)

55
    Öt és fél perc a végéig, támadásban a látogatók, majd Sándor Roland lövése kapufán csattant! (19:21) (19:21)

54
    Hasonló okok miatt a vendégcsapat trénere, Gulyás István is sárga lapot kapott. (19:21) (19:21)

54
    Liszkai Szilveszter bírált felül egy játékvezetői ítéletet, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. (19:21) (19:21)

53
    Az ellentámadás végén büntetőhöz jutott a B.Braun Gyöngyös KK, de Iváncsik Ádám lövése a kapufán csattant! (19:21) (19:21)

52
    Szeitl László beállóból vette célba a vendégek kapuját, azonban Liszkai lábbal védett, majd a kipattanót Stranigg János szedte össze, de lövése messze elkerülte a gyöngyösiek hálóját! (19:21) (19:21)

51
    Mekaru Atsushi lépéshiba, jöhetnek a házigazdák! (19:21) (19:21)

51
    Forrnak az indulatok a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központban, ahol Csoknyai István heves reklamálásért kapott sárga lapot. (19:21) (19:21)

50
    Belül védekezéséért megítélt büntetőből IVÁNCSIK ÁDÁM volt eredményes. (19:21) (19:21)

50
    Tíz perc van hátra a mérkőzésből. (19:20) (19:20)

49
    Gulyás István időt kér! (19:20) (19:20)

49
    A gyors kontra végén TÓTH BALÁZS volt eredményes, már csak egy van közte! (19:20) (19:20)

49
    Hajdu veszi célba a hazaiak kapuját jó' kilenc méterről, azonban lövését Balogh Tibor fogja! (18:20) (18:20)

48
    A megítélt büntetőt VIZES PATRIK a kapu jobb oldalába lőtte! (18:20) (18:20)

48
    Szalafai Gábor védekezik a hatoson belül, hétméteressel jöhet a Férfi Junior Válogatott. (17:20) (17:20)

47
    Ligetvári Patrik áll ki két percre. (17:20) (17:20)

47
    Potyognak a gólok: ezúttal SZEITL LÁSZLÓ talált a kapuba, így három gólra olvadt a vendégek előnye. (17:20) (17:20)

46
    Az ellenakcióból BAKOS DÁVID volt eredményes. (16:20) (16:20)

46
    Gyöngyösi labdavesztést követően GYENE NORBERT iramodott meg, s lőtte ki a kapu jobb oldalát. (16:19) (16:19)

45
    VIZES PATRIK kap remek labdát, s nagy erővel a jobb alsó sarokba küldte a játékszert. (15:19) (15:19)

44
    Lépéshiba, jöhet a Férfi Junior Válogatott! (14:19) (14:19)

44
    Vizes Patrik elrontott kísérlete után a hatgólos előnyért támadhat a B.Braun Gyöngyös KK együttese! (14:19) (14:19)

43
    BAKOS DÁVID megy fel a falra, s lövi ki a kapu bal alsó sarkát, így ismét öt van közte. (14:19) (14:19)

42
    A gól után Gulyás István azonnal lehelyezte a zsűriasztalra az időkérést jelző "T"-betűt! (14:18) (14:18)

42
    NAGY SZABOLCS átlövésgóljával négyre zárkózik a Férfi Junior Válogatott! (14:18) (14:18)

41
    Az iramra továbbra sem lehet panaszunk, ugyanakkor mindkét oldal játékát meglehetősen sok hiba tarkítja. (13:18) (0:18)

40
    Vizes Patrik hétméteresből vette célba a ketrec bal oldalát, azonban Liszkai remekül közbeavatkozva megfogta a játékszert! (13:18) (13:18)

39
    Gyors lerohanás végén Debreczeni Dávid célozta meg a jobb alsó sarkot, azonban Balogh Tibor remek védést bemutatva mentette meg csapatát a góltól! (13:18) (13:18)

38
    Törteli – Varsandán párharc végén utóbbi maradt lent, ám nem szorul ápolásra, néhány pillanat után folytatni tudja a játékot. (13:18) (13:18)

37
    Vizes Patrik játszott TÓTH BALÁZSHOZ, aki gyönyörű mozdulattal talált a ketrec közepébe. (13:18) (13:18)

37
    Villámgyors vendégtámadás végén HAJDU GÁBOR lőtte ki a kapu közepét. (12:18) (12:18)

36
    GYENE NORBERT hétméteresből szerzett góljával ötre zárkózik a Férfi Junior Válogatott. (12:17) (12:17)

35
    Törteli Koppány szabálytalankodott kétperces kiállítást érően. (11:17) (11:17)

35
    NAGY SZABOLCS lökete akadt el Liszkai Szilveszter lábaiban, ám a labda végül a vendégek kapusáról a gólvonalon túlra vánszorgott. (11:17) (11:17)

34
    Alig telt el három és fél perc a második felvonásból, amikor Csoknyai István időt kér! (10:17) (10:17)

34
    Önmaga ötödik, csapata tizenhetedik találatát jegyezte DEBRECZENI DÁVID. (10:17) (10:17)

34
    Az ellentámadás végén DEBRECZENI DÁVID révén hatgólos előnybe kerülnek a vendégek. (10:16) (10:16)

33
    A megítélt büntetőt Vizes Patrik végezte el, ám félmagas lövését Tamási Zsolt lábbal hárította! (10:15) (10:15)

32
    Tóth Balázs labdaszerzését követően Nagy Szabolcs harcol ki egy hétméterest. (10:15) (10:15)

32
    Az ellenakció végén Tóth Balázs lökete messze elkerülte a bal alsót, jöhetnek a gyöngyösiek! (10:15) (10:15)

31
    MEKARU ATSUSHI lövi ki a bal alsó sarkot, ezáltal öttel mennek a vendégek. (10:15) (10:15)

31
    Elkezdődött a második játékrész. (10:14)

Jobban kezdett a Férfi Junior Válogatott, amely az első öt perc után 3-0-ra vezetett, ám a folytatásban öt minutumon keresztül nem tudtak betalálni a házigazdák, s a gyöngyösiek ezt kihasználva egyenlítettek. Gulyás István együttese ezután magához ragadta a kezdeményezés jogát, s négygólos előnyt alakított ki a szünetig.

30
    Befejeződött az első félidő. (10:14)

30
    Időn túli szabaddobásból VIZES PATRIK lőtte ki a kapu jobb oldalát, így a szünetben négygólos előnyben a gyöngyösiek. (10:14) (10:14)

30
    MEKARU ATSUSHI szerezte a látogatók tizennegyedik gólját. (9:14) (9:14)

29
    Szeitl László volt keményebb a kelleténél, így két percre kiáll. (9:13) (9:13)

28
    Másfél perc az első játékrészből hátralévő idő. (9:13) (9:13)

27
    Az ellenakció során Törteli Koppány lövését védi lábbal Liszkai Szilveszter. (9:13) (9:13)

27
    Varsandán Milán átlövése messze elkerülte a balatonbogláriak kapuját. (9:13) (9:13)

27
    Három perc az első félidő végéig, támadásban a vendégek. (9:13) (9:13)

26
    Az utóbbi másodpercek ismét a pontatlanságokról szóltak: a hazaiak részéről három, míg a vendégek oldalán kettő lövés maradt eredménytelen! (9:13) (9:13)

25
    Bakos Dávid szorításában került a földre Ligetvári Patrik, a vendégek játékosa kétperces kiállításban részesült. (9:13) (9:13)

25
    Folytatódik a találkozó, öt és fél perc az első játékrészből hátralévő idő. (9:13) (9:13)

25
    Vendég időkérés. (9:13) (9:13)

24
    Az ellentámadás során Szeitl László a bal szélről érkezve Liszkai Szilveszterbe lőtte a játékszert! (9:13) (9:13)

24
    SZALAFAI GÁBOR a jobb szélről szerezte a vendégek tizenharmadik gólját. (9:13) (9:13)

23
    Az utóbbi másodpercekben remekül dolgozott a hazai védelem: két lövés is lejött a sáncról, majd a harmadik kísérletnél a felső léc segítette ki Borbély Ádámot! (9:12) (9:12)

22
    A megítélt büntetőt VIZES PATRIK értékesítette. (9:12) (9:12)

22
    Varsandán Milán vitte a földre Bánhidi Bencét. Két perc és hétméteres! (8:12) (8:12)

21
    Itt is a válasz: SÁNDOR ROLAND góljával ismét négy van közte. (8:12) (8:12)

21
    Gyors hazai támadás végén GIDAI MÁTÉ lőtte ki a ketrec jobb oldalát. (8:11) (8:11)

20
    IVÁNCSIK ÁDÁM ezúttal nem hibázott, és a vendégek számára megítélt büntetőt a kapu bal oldalába lőtte. (7:11) (7:11)

20
    Önmaga második, csapata hetedik gólját szerezte a hetes mezben szereplő TÖRTELI KOPPÁNY. (7:10) (7:10)

19
    Mintaszerű támadás végén DEBRECZENI DÁVID lőtte ki a bal felső sarkot Borbély Ádám mellett. (6:10) (6:10)

18
    Szeitl László rántotta vissza Debreczeni Dávidot, így két percre kiáll. (6:9) (6:9)

17
    Csoknyai István azonnal időt kér! (6:9) (6:9)

16
    Labdaszerzést követően BAKOS DÁVID lőtte a gyöngyösiek kilencedik találatát. (6:9) (6:9)

16
    Potyognak a gólok: DEBRECZENI DÁVID szerezte önmaga második, együttese nyolcadik gólját. (6:8) (6:8)

16
    Gyors ellenakció, melynek végén VARSANDÁN MILÁN talált a ketrec közepébe. (6:7) (6:7)

16
    NAGY SZABOLCS találatával egyenlített a Férfi Junior Válogatott. (6:6) (6:6)

15
    HAJDU GÁBOR kapott remek labdát a baloldalon, majd habozás nélküli kilőtte a bal alsó sarkot. (5:6) (5:6)

15
    Az ellenakcióból TÖRTELI KOPPÁNY eredményes, így ismét egyenlő! (5:5) (5:5)

14
    Labdaszerzés után, gyors lerohanás végén DEBRECZENI DÁVID lőtte ki a kapu közepét, ezáltal először vezetnek a vendégek! (4:5) (4:5)

13
    BAKOS DÁVID góljával egyenlítettek a gyöngyösiek! (4:4) (4:4)

13
    Fekete Bálint lövését Bakos Dávid, Bánhidi Bence ismétlését Debreczeni Dávid blokkolja! (4:3) (4:3)

12
    Iváncsik Ádám ezúttal nem járt túl Borbély Ádám eszén, a hazaiak kapusa könnyűszerrel védte a vendégek játékosának büntetőjét! (4:3) (4:3)

12
    Hiba itt – hiba ott: a hazaik oldalán Zakics Bence, míg a vendégek részéről Koller Tamás rontott ziccert. (4:3) (4:3)

11
    IVÁNCSIK ÁDÁM hétméteresből szerzett találatával egyre zárkóztak a vendégek. (4:3) (4:3)

10
    Gyors lerohanás végén GIDAI MÁTÉ lőtt önmaga második, csapata negyedik gólját. (4:2) (4:2)

10
    Emberelőnyben a vendégek, ugyanis Vasvári Ádám volt túlzottan kemény, így két perces kiállításban részesült. (3:2) (3:2)

9
    Az ellenakció során Törteli Koppány szabálytalankodott a falban sárga lapot érően. (3:2) (3:2)

9
    Villámgyors hazai akció végén Törteli Koppány ment fel lőni, ám kísérlete a felső lécet találta telibe! (3:2) (3:2)

8
    Második gólját lőtte a húszas mezben játszó HAJDU GÁBOR. (3:2) (3:2)

7
    HAJDU GÁBOR szerezte a vendégek első gólját, miután kilőtte a kapu jobb oldalát. (3:1) (3:1)

7
    Az utóbbi percekben mindkét oldal meglehetősen sok hibával játszott, a befejezések rendre pontatlanul sikeredtek. (3:0) (3:0)

6
    Ligetvári Patrik is besárgul egy falban elkövetett szabálytalanság után. (3:0) (3:0)

5
    Bánhidi Bencéé a mérkőzés harmadik sárga lapja, miután Hajdu Gáborral szemben szabálytalankodott. (3:0) (3:0)

5
    Koller Tamásé a találkozó második sárga lapja. (3:0) (3:0)

5
    Egy labdaszerzést követően ZAKICS BENCE kapott remek labdát a bal szélen, majd gyönyörűen kilőtte a bal felső sarkot. (3:0) (3:0)

4
    Nagyszerűen végigjátszott akció végén GIDAI MÁTÉ lőtte ki a bal alsó sarkot. (2:0) (2:0)

3
    Szalafai Gábor vitte földre Bánhidi Bencét – kétperces kiállítás a "jutalma". (1:0) (1:0)

3
    Mekaru passza pontatlan, támadhatnak a hazaiak. (1:0) (1:0)

3
    Remek iramban kezdenek a csapatok. (1:0) (1:0)

1
    LIGETVÁRI PATRIK átlövésgólja nyitja a találkozót. (1:0) (1:0)

1
    Szalafai Gáboré a mérkőzés első sárga lapja, miután túl kemény volt a falban. (0:0) (0:0)

1
    A házigazda balatonbogláriak kezdték a mérkőzést.

A Férfi Junior Válogatott kezdőcsapata: Borbély – Gidai, Fekete B., Bánhidi, Törteli, Ligetvári, Zakics

A B.Braun Gyöngyös KK kezdőcsapata: Liszkai – Bakos, Szalafai, Varsandán, Debreczeni, Koller, Hajdu (0:0)

Mosonyi József közreműködésével zajlik az együttesek bemutatása, miközben a lelátókon nagyjából 300 fő foglal helyet.

Férfi Junior Válogatott: (12) Balogh Tibor, (16) Borbély Ádám – (2) Stranigg János, (4) Gidai Máté, (5) Vasvári Ádám, (6) Zakics Bence, (7) Törteli Koppány, (8) Faluvégi Rudolf, (10) Tóth Balázs, (11) Bánhidi Bence, (13) Fekete Bálint (14) Nagy Szabolcs, (15) Gyene Norbert, (17) Vizes Patrik, (22) Ligetvári Patrik, (23) Szeitl László

Szövetségi edző: Csoknyai István

B.Braun Gyöngyös KK: (1) Hudák Henrik, (16) Tamási Zsolt, (32) Liszkai Szilveszter – (4) Bakos Dávid, (5) Sándor Ákos, (6) Frey Tamás, (7) Iváncsik Ádám, (9) Sándor Roland, (14) Oláh Tamás, (15) Varsandán Milán, (17) Szöllősi Ádám, (20) Hajdu Gábor, (23) Debreczeni Dávid, (31) Szalafai Gábor, (33) Koller Tamás, (43) Mekaru Atsushi

Edző: Gulyás István

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

" – A juniorválogatott egyre jobb formában van, a csapat kezd összeérni, aminek én nagyon örülök, hiszen ez volt a szövetség célja azzal, hogy elindította a fiatalokat a bajnokságban. Tudjuk, hogy a válogatott edzőtáborból érkezik a mérkőzésre, és valamennyi játékosa bevetésre kész, így komolyan megnehezíhtetik a dogunkat, de egyáltalán nem féltem a mieinket, egyértelműen a két pontért utazunk Balatonboglárra – mondta a klub hivatalos honlapjának adott nyilatkozatában Gulyás István, a vendégek vezetőedzője.

Bő harminc perccel a kezdősípszó előtt már mindkét együttes javában melegít. Ezen a napon a balatonboglári akadémisták tiszta fehérben játszanak majd, míg a vendégek tiszta sárga szerelésben szerepelnek.

Köszöntjük Tisztelt Olvasóinkat a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központból! A csapatok az öltözők mélyén már javában készülnek a hamarosan kezdődő összecsapásra. Időközben a felek ifjúsági együtteseinek találkozója lezajlott, és 29-24-es gyöngyösi sikerrel ért véget.

A 2013-as esztendő utolsó két mérkőzését vívja december 17-én és 18-án a jelenleg tizenegyedik helyen állomásozó Férfi Junior Válogatott, amely kedd este hazai környezetben fogadja az ötödik pozícióban található B.Braun Gyöngyös együttesét. A két csapat korábban még soha nem találkozott egymással, s az első randevú messze a november 11-e óta veretlen mátraaljaiak esélyességét vetíti előre.

A boglári akadémisták a szezon mögöttünk hagyott részében hat alkalommal szerepeltek hazai környezetben, s egy győzelem (PLER Budapest), illetve egy döntetlen (Orosházi FKSE-Linamar) mellett négy vereség (MKB-MVM Veszprém KC, Balatonfüredi KSE, Csurgói KK, ETO-SZESE Győr) teszi teljessé a mutatójukat, 149 lőtt és 171 kapott góllal. Ezzel szemben a gyöngyösiek a kilencedik idegenbeli mérkőzésükre készülnek. Gulyás István együttese a vendégként eddig megvívott nyolc mérkőzésen négy győzelem (PLER Budapest, Grundfos Tatabánya KC, Mezőkövesdi KC, Ceglédi KKSE) és egy döntetlen (Balatonfüredi KSE) mellett három (MKB-MVM Veszprém KC, Csurgói KK, Pick Szeged) vereséget szenvedtek, 224 lőtt gól mellé 234 találatot kapva.

A Férfi Junior Válogatott idei utolsó hazai mérkőzését a veszprémi Felhő Ferenc, Öcsi Tamás páros vezeti, míg a versenybírói teendőket ezúttal Andorka Sándor és Markhard Zsolt látja el. Előbbi Balatonföldvárról, utóbbi Marcaliból érkezik a kora esti találkozóra.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:00 órakor kezdődik.

Vörös Sándor

Kommentátort keresünk a B.Braun Gyöngyös KK csapatának meccseihez. További információk.

B.Braun Gyöngyös KK: (1) Hudák Henrik, (16) Tamási Zsolt, (32) Liszkai Szilveszter – (4) Bakos Dávid, (5) Sándor Ákos, (6) Frey Tamás, (7) Iváncsik Ádám, (9) Sándor Roland, (14) Oláh Tamás, (15) Varsandán Milán, (17) Szöllősi Ádám, (20) Hajdú Gábor, (23) Debreczeni Dávid, (31) Szalafai Gábor, (33) Koller Tamás, (43) Mekaru Atsushi

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás