Férfi Junior Válogatott – Gyöngyös 23:24 (vége)
Férfi Junior Válogatott
23:24 (10:14)
B.Braun Gyöngyös KK
kedd 17.12.2013, 18:00 • 8630 Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ, Gaál Gaszton u. 58. • Férfi kézilabda NB1

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:00 órakor kezdődik.

A 2013-as esztendő utolsó két mérkőzését vívja december 17-én és 18-án a jelenleg tizenegyedik helyen állomásozó Férfi Junior Válogatott, amely kedd este hazai környezetben fogadja az ötödik pozícióban található B.Braun Gyöngyös együttesét. A két csapat korábban még soha nem találkozott egymással, s az első randevú messze a november 11-e óta veretlen mátraaljaiak esélyességét vetíti előre.

A boglári akadémisták a szezon mögöttünk hagyott részében hat alkalommal szerepeltek hazai környezetben, s egy győzelem (PLER Budapest), illetve egy döntetlen (Orosházi FKSE-Linamar) mellett négy vereség (MKB-MVM Veszprém KC, Balatonfüredi KSE, Csurgói KK, ETO-SZESE Győr) teszi teljessé a mutatójukat, 149 lőtt és 171 kapott góllal. Ezzel szemben a gyöngyösiek a kilencedik idegenbeli mérkőzésükre készülnek. Gulyás István együttese a vendégként eddig megvívott nyolc mérkőzésen négy győzelem (PLER Budapest, Grundfos Tatabánya KC, Mezőkövesdi KC, Ceglédi KKSE) és egy döntetlen (Balatonfüredi KSE) mellett három (MKB-MVM Veszprém KC, Csurgói KK, Pick Szeged) vereséget szenvedtek, 224 lőtt gól mellé 234 találatot kapva.

A Férfi Junior Válogatott idei utolsó hazai mérkőzését a veszprémi Felhő Ferenc, Öcsi Tamás páros vezeti, míg a versenybírói teendőket ezúttal Andorka Sándor és Markhard Zsolt látja el. Előbbi Balatonföldvárról, utóbbi Marcaliból érkezik a kora esti találkozóra.

Köszöntjük Tisztelt Olvasóinkat a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központból! A csapatok az öltözők mélyén már javában készülnek a hamarosan kezdődő összecsapásra. Időközben a felek ifjúsági együtteseinek találkozója lezajlott, és 29-24-es gyöngyösi sikerrel ért véget.

Bő harminc perccel a kezdősípszó előtt már mindkét együttes javában melegít. Ezen a napon a balatonboglári akadémisták tiszta fehérben játszanak majd, míg a vendégek tiszta sárga szerelésben szerepelnek.

" – A juniorválogatott egyre jobb formában van, a csapat kezd összeérni, aminek én nagyon örülök, hiszen ez volt a szövetség célja azzal, hogy elindította a fiatalokat a bajnokságban. Tudjuk, hogy a válogatott edzőtáborból érkezik a mérkőzésre, és valamennyi játékosa bevetésre kész, így komolyan megnehezíhtetik a dogunkat, de egyáltalán nem féltem a mieinket, egyértelműen a két pontért utazunk Balatonboglárra – mondta a klub hivatalos honlapjának adott nyilatkozatában Gulyás István, a vendégek vezetőedzője.

Férfi Junior Válogatott: (12) Balogh Tibor, (16) Borbély Ádám – (2) Stranigg János, (4) Gidai Máté, (5) Vasvári Ádám, (6) Zakics Bence, (7) Törteli Koppány, (8) Faluvégi Rudolf, (10) Tóth Balázs, (11) Bánhidi Bence, (13) Fekete Bálint (14) Nagy Szabolcs, (15) Gyene Norbert, (17) Vizes Patrik, (22) Ligetvári Patrik, (23) Szeitl László

Szövetségi edző: Csoknyai István

B.Braun Gyöngyös KK: (1) Hudák Henrik, (16) Tamási Zsolt, (32) Liszkai Szilveszter – (4) Bakos Dávid, (5) Sándor Ákos, (6) Frey Tamás, (7) Iváncsik Ádám, (9) Sándor Roland, (14) Oláh Tamás, (15) Varsandán Milán, (17) Szöllősi Ádám, (20) Hajdu Gábor, (23) Debreczeni Dávid, (31) Szalafai Gábor, (33) Koller Tamás, (43) Mekaru Atsushi

Edző: Gulyás István

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

Mosonyi József közreműködésével zajlik az együttesek bemutatása, miközben a lelátókon nagyjából 300 fő foglal helyet.

1
    A házigazda balatonbogláriak kezdték a mérkőzést.

A Férfi Junior Válogatott kezdőcsapata: Borbély – Gidai, Fekete B., Bánhidi, Törteli, Ligetvári, Zakics

A B.Braun Gyöngyös KK kezdőcsapata: Liszkai – Bakos, Szalafai, Varsandán, Debreczeni, Koller, Hajdu (0:0)

1
    Szalafai Gáboré a mérkőzés első sárga lapja, miután túl kemény volt a falban. (0:0) (0:0)

1
    LIGETVÁRI PATRIK átlövésgólja nyitja a találkozót. (1:0) (1:0)

3
    Remek iramban kezdenek a csapatok. (1:0) (1:0)

3
    Mekaru passza pontatlan, támadhatnak a hazaiak. (1:0) (1:0)

3
    Szalafai Gábor vitte földre Bánhidi Bencét – kétperces kiállítás a "jutalma". (1:0) (1:0)

4
    Nagyszerűen végigjátszott akció végén GIDAI MÁTÉ lőtte ki a bal alsó sarkot. (2:0) (2:0)

5
    Egy labdaszerzést követően ZAKICS BENCE kapott remek labdát a bal szélen, majd gyönyörűen kilőtte a bal felső sarkot. (3:0) (3:0)

5
    Koller Tamásé a találkozó második sárga lapja. (3:0) (3:0)

5
    Bánhidi Bencéé a mérkőzés harmadik sárga lapja, miután Hajdu Gáborral szemben szabálytalankodott. (3:0) (3:0)

6
    Ligetvári Patrik is besárgul egy falban elkövetett szabálytalanság után. (3:0) (3:0)

7
    Az utóbbi percekben mindkét oldal meglehetősen sok hibával játszott, a befejezések rendre pontatlanul sikeredtek. (3:0) (3:0)

7
    HAJDU GÁBOR szerezte a vendégek első gólját, miután kilőtte a kapu jobb oldalát. (3:1) (3:1)

8
    Második gólját lőtte a húszas mezben játszó HAJDU GÁBOR. (3:2) (3:2)

9
    Villámgyors hazai akció végén Törteli Koppány ment fel lőni, ám kísérlete a felső lécet találta telibe! (3:2) (3:2)

9
    Az ellenakció során Törteli Koppány szabálytalankodott a falban sárga lapot érően. (3:2) (3:2)

10
    Emberelőnyben a vendégek, ugyanis Vasvári Ádám volt túlzottan kemény, így két perces kiállításban részesült. (3:2) (3:2)

10
    Gyors lerohanás végén GIDAI MÁTÉ lőtt önmaga második, csapata negyedik gólját. (4:2) (4:2)

11
    IVÁNCSIK ÁDÁM hétméteresből szerzett találatával egyre zárkóztak a vendégek. (4:3) (4:3)

12
    Hiba itt – hiba ott: a hazaik oldalán Zakics Bence, míg a vendégek részéről Koller Tamás rontott ziccert. (4:3) (4:3)

12
    Iváncsik Ádám ezúttal nem járt túl Borbély Ádám eszén, a hazaiak kapusa könnyűszerrel védte a vendégek játékosának büntetőjét! (4:3) (4:3)

13
    Fekete Bálint lövését Bakos Dávid, Bánhidi Bence ismétlését Debreczeni Dávid blokkolja! (4:3) (4:3)

13
    BAKOS DÁVID góljával egyenlítettek a gyöngyösiek! (4:4) (4:4)

14
    Labdaszerzés után, gyors lerohanás végén DEBRECZENI DÁVID lőtte ki a kapu közepét, ezáltal először vezetnek a vendégek! (4:5) (4:5)

15
    Az ellenakcióból TÖRTELI KOPPÁNY eredményes, így ismét egyenlő! (5:5) (5:5)

15
    HAJDU GÁBOR kapott remek labdát a baloldalon, majd habozás nélküli kilőtte a bal alsó sarkot. (5:6) (5:6)

16
    NAGY SZABOLCS találatával egyenlített a Férfi Junior Válogatott. (6:6) (6:6)

16
    Gyors ellenakció, melynek végén VARSANDÁN MILÁN talált a ketrec közepébe. (6:7) (6:7)

16
    Potyognak a gólok: DEBRECZENI DÁVID szerezte önmaga második, együttese nyolcadik gólját. (6:8) (6:8)

16
    Labdaszerzést követően BAKOS DÁVID lőtte a gyöngyösiek kilencedik találatát. (6:9) (6:9)

17
    Csoknyai István azonnal időt kér! (6:9) (6:9)

18
    Szeitl László rántotta vissza Debreczeni Dávidot, így két percre kiáll. (6:9) (6:9)

19
    Mintaszerű támadás végén DEBRECZENI DÁVID lőtte ki a bal felső sarkot Borbély Ádám mellett. (6:10) (6:10)

20
    Önmaga második, csapata hetedik gólját szerezte a hetes mezben szereplő TÖRTELI KOPPÁNY. (7:10) (7:10)

20
    IVÁNCSIK ÁDÁM ezúttal nem hibázott, és a vendégek számára megítélt büntetőt a kapu bal oldalába lőtte. (7:11) (7:11)

21
    Gyors hazai támadás végén GIDAI MÁTÉ lőtte ki a ketrec jobb oldalát. (8:11) (8:11)

21
    Itt is a válasz: SÁNDOR ROLAND góljával ismét négy van közte. (8:12) (8:12)

22
    Varsandán Milán vitte a földre Bánhidi Bencét. Két perc és hétméteres! (8:12) (8:12)

22
    A megítélt büntetőt VIZES PATRIK értékesítette. (9:12) (9:12)

23
    Az utóbbi másodpercekben remekül dolgozott a hazai védelem: két lövés is lejött a sáncról, majd a harmadik kísérletnél a felső léc segítette ki Borbély Ádámot! (9:12) (9:12)

24
    SZALAFAI GÁBOR a jobb szélről szerezte a vendégek tizenharmadik gólját. (9:13) (9:13)

24
    Az ellentámadás során Szeitl László a bal szélről érkezve Liszkai Szilveszterbe lőtte a játékszert! (9:13) (9:13)

25
    Vendég időkérés. (9:13) (9:13)

25
    Folytatódik a találkozó, öt és fél perc az első játékrészből hátralévő idő. (9:13) (9:13)

25
    Bakos Dávid szorításában került a földre Ligetvári Patrik, a vendégek játékosa kétperces kiállításban részesült. (9:13) (9:13)

26
    Az utóbbi másodpercek ismét a pontatlanságokról szóltak: a hazaiak részéről három, míg a vendégek oldalán kettő lövés maradt eredménytelen! (9:13) (9:13)

27
    Három perc az első félidő végéig, támadásban a vendégek. (9:13) (9:13)

27
    Varsandán Milán átlövése messze elkerülte a balatonbogláriak kapuját. (9:13) (9:13)

27
    Az ellenakció során Törteli Koppány lövését védi lábbal Liszkai Szilveszter. (9:13) (9:13)

28
    Másfél perc az első játékrészből hátralévő idő. (9:13) (9:13)

29
    Szeitl László volt keményebb a kelleténél, így két percre kiáll. (9:13) (9:13)

30
    MEKARU ATSUSHI szerezte a látogatók tizennegyedik gólját. (9:14) (9:14)

30
    Időn túli szabaddobásból VIZES PATRIK lőtte ki a kapu jobb oldalát, így a szünetben négygólos előnyben a gyöngyösiek. (10:14) (10:14)

30
    Befejeződött az első félidő. (10:14)

Jobban kezdett a Férfi Junior Válogatott, amely az első öt perc után 3-0-ra vezetett, ám a folytatásban öt minutumon keresztül nem tudtak betalálni a házigazdák, s a gyöngyösiek ezt kihasználva egyenlítettek. Gulyás István együttese ezután magához ragadta a kezdeményezés jogát, s négygólos előnyt alakított ki a szünetig.

31
    Elkezdődött a második játékrész. (10:14)

31
    MEKARU ATSUSHI lövi ki a bal alsó sarkot, ezáltal öttel mennek a vendégek. (10:15) (10:15)

32
    Az ellenakció végén Tóth Balázs lökete messze elkerülte a bal alsót, jöhetnek a gyöngyösiek! (10:15) (10:15)

32
    Tóth Balázs labdaszerzését követően Nagy Szabolcs harcol ki egy hétméterest. (10:15) (10:15)

33
    A megítélt büntetőt Vizes Patrik végezte el, ám félmagas lövését Tamási Zsolt lábbal hárította! (10:15) (10:15)

34
    Az ellentámadás végén DEBRECZENI DÁVID révén hatgólos előnybe kerülnek a vendégek. (10:16) (10:16)

34
    Önmaga ötödik, csapata tizenhetedik találatát jegyezte DEBRECZENI DÁVID. (10:17) (10:17)

34
    Alig telt el három és fél perc a második felvonásból, amikor Csoknyai István időt kér! (10:17) (10:17)

35
    NAGY SZABOLCS lökete akadt el Liszkai Szilveszter lábaiban, ám a labda végül a vendégek kapusáról a gólvonalon túlra vánszorgott. (11:17) (11:17)

35
    Törteli Koppány szabálytalankodott kétperces kiállítást érően. (11:17) (11:17)

36
    GYENE NORBERT hétméteresből szerzett góljával ötre zárkózik a Férfi Junior Válogatott. (12:17) (12:17)

37
    Villámgyors vendégtámadás végén HAJDU GÁBOR lőtte ki a kapu közepét. (12:18) (12:18)

37
    Vizes Patrik játszott TÓTH BALÁZSHOZ, aki gyönyörű mozdulattal talált a ketrec közepébe. (13:18) (13:18)

38
    Törteli – Varsandán párharc végén utóbbi maradt lent, ám nem szorul ápolásra, néhány pillanat után folytatni tudja a játékot. (13:18) (13:18)

39
    Gyors lerohanás végén Debreczeni Dávid célozta meg a jobb alsó sarkot, azonban Balogh Tibor remek védést bemutatva mentette meg csapatát a góltól! (13:18) (13:18)

40
    Vizes Patrik hétméteresből vette célba a ketrec bal oldalát, azonban Liszkai remekül közbeavatkozva megfogta a játékszert! (13:18) (13:18)

41
    Az iramra továbbra sem lehet panaszunk, ugyanakkor mindkét oldal játékát meglehetősen sok hiba tarkítja. (13:18) (0:18)

42
    NAGY SZABOLCS átlövésgóljával négyre zárkózik a Férfi Junior Válogatott! (14:18) (14:18)

42
    A gól után Gulyás István azonnal lehelyezte a zsűriasztalra az időkérést jelző "T"-betűt! (14:18) (14:18)

43
    BAKOS DÁVID megy fel a falra, s lövi ki a kapu bal alsó sarkát, így ismét öt van közte. (14:19) (14:19)

44
    Vizes Patrik elrontott kísérlete után a hatgólos előnyért támadhat a B.Braun Gyöngyös KK együttese! (14:19) (14:19)

44
    Lépéshiba, jöhet a Férfi Junior Válogatott! (14:19) (14:19)

45
    VIZES PATRIK kap remek labdát, s nagy erővel a jobb alsó sarokba küldte a játékszert. (15:19) (15:19)

46
    Gyöngyösi labdavesztést követően GYENE NORBERT iramodott meg, s lőtte ki a kapu jobb oldalát. (16:19) (16:19)

46
    Az ellenakcióból BAKOS DÁVID volt eredményes. (16:20) (16:20)

47
    Potyognak a gólok: ezúttal SZEITL LÁSZLÓ talált a kapuba, így három gólra olvadt a vendégek előnye. (17:20) (17:20)

47
    Ligetvári Patrik áll ki két percre. (17:20) (17:20)

48
    Szalafai Gábor védekezik a hatoson belül, hétméteressel jöhet a Férfi Junior Válogatott. (17:20) (17:20)

48
    A megítélt büntetőt VIZES PATRIK a kapu jobb oldalába lőtte! (18:20) (18:20)

49
    Hajdu veszi célba a hazaiak kapuját jó' kilenc méterről, azonban lövését Balogh Tibor fogja! (18:20) (18:20)

49
    A gyors kontra végén TÓTH BALÁZS volt eredményes, már csak egy van közte! (19:20) (19:20)

49
    Gulyás István időt kér! (19:20) (19:20)

50
    Tíz perc van hátra a mérkőzésből. (19:20) (19:20)

50
    Belül védekezéséért megítélt büntetőből IVÁNCSIK ÁDÁM volt eredményes. (19:21) (19:21)

51
    Forrnak az indulatok a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központban, ahol Csoknyai István heves reklamálásért kapott sárga lapot. (19:21) (19:21)

51
    Mekaru Atsushi lépéshiba, jöhetnek a házigazdák! (19:21) (19:21)

52
    Szeitl László beállóból vette célba a vendégek kapuját, azonban Liszkai lábbal védett, majd a kipattanót Stranigg János szedte össze, de lövése messze elkerülte a gyöngyösiek hálóját! (19:21) (19:21)

53
    Az ellentámadás végén büntetőhöz jutott a B.Braun Gyöngyös KK, de Iváncsik Ádám lövése a kapufán csattant! (19:21) (19:21)

54
    Liszkai Szilveszter bírált felül egy játékvezetői ítéletet, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. (19:21) (19:21)

54
    Hasonló okok miatt a vendégcsapat trénere, Gulyás István is sárga lapot kapott. (19:21) (19:21)

55
    Öt és fél perc a végéig, támadásban a látogatók, majd Sándor Roland lövése kapufán csattant! (19:21) (19:21)

56
    Törteli Koppány kapja meg harmadik kétperces kiállítását, majd ezzel együtt a piros lapot is. (19:21) (19:21)

56
    KOLLER TAMÁS hétméteresből jegyzett találatával háromgólos előnyben a vendégek. (19:22) (19:22)

57
    Gyors lerohanás végén VARSANDÁN MILÁN a bal szélről érkezve lövi ki a bal alsó sarkot. (19:23) (19:23)

57
    Újabb labdaszerzés, újabb gyors lerohanás, melynek végén KOLLER TAMÁS volt eredményes. (19:24) (19:24)

57
    A hazai csapat huszadik gólját a 11-es mezben játszó BÁNHIDI BENCE szerezte. (20:24) (20:24)

57
    Varsandán Milán szabálytalankodott két perces kiállítást érően. (20:24) (20:24)

57
    Kettő és fél perccel a vége előtt Csoknyai István időt kér. (20:24) (20:24)

58
    TÓTH BALÁZS a szélről érkezve szerezte önmaga harmadik, csapata huszonegyedik találatát. (21:24) (21:24)

59
    Sándor Ákos rántotta le Bánhidi Bencét, így két percre kiáll, míg a házigazdák büntetőt lőhetnek. (21:24) (21:24)

59
    A hétméterest VIZES PATRIK értékesítette. (22:24) (22:24)

59
    Egy perc a végéig, egy labdaszerzés után támadhat a Férfi Junior Válogatott! (22:24) (22:24)

60
    Tóth Balázs lövését ugyan mentette Liszkai, ám STRANIGG JÁNOS nagy erővel a bal alsó sarokba küldte a játékszert! (23:24) (23:24)

60
    Szalafai Gábor négy másodperccel a vége előtt azonnali piros lapot kapott! (23:24) (23:24)

60
    Időn túli szabaddobással jöhet a Férfi Junior Válogatott! (23:24) (23:24)

60
    Vizes Patrik lövését Varsandán Milán blokkolja, itt a vége! (23:24) (23:24)

60
    Véget ért a találkozó! (23:24)

A második játékrész elején minden ott folytatódott, ahol abbamaradt, majd a házigazdák a felvonás derekától elképesztő erőket mozgósítottak az egyenlítésért, melyhez közel is álltak, ám a vendégek nagyobb rutinjukat kihasználva – ha minimális különbséggel is – de mindkét pontot begyűjtötték Balatonbogláron, ahol fantasztikus utolsó negyedórát láthattunk!

Köszönjük, hogy figyeltek ránk!

Vörös Sándor

Kommentátort keresünk a B.Braun Gyöngyös KK csapatának meccseihez. További információk.

B.Braun Gyöngyös KK: (1) Hudák Henrik, (16) Tamási Zsolt, (32) Liszkai Szilveszter – (4) Bakos Dávid, (5) Sándor Ákos, (6) Frey Tamás, (7) Iváncsik Ádám, (9) Sándor Roland, (14) Oláh Tamás, (15) Varsandán Milán, (17) Szöllősi Ádám, (20) Hajdú Gábor, (23) Debreczeni Dávid, (31) Szalafai Gábor, (33) Koller Tamás, (43) Mekaru Atsushi

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás