Horvátország – Magyarország 1:8 (vége)
Horvátország
1:8 (1:1, 0:3, 0:4)
Magyarország
szombat 21.12.2013, 20:00 • Miskolci Jégcsarnok • U18 Div. I/B Férfi Világbajnokság

És itt a vége! Magyarország veretlenül nyeri meg a csoportot, az egyetlen negatívum talán az, hogy az első harmadok rendre gyengén sikerültek – ami viszont utána jött az klasszis színvonalú produkció volt, minden ellenfelet fölényesen, könnyedén vertek a mieink, Rich Chernomaz kapitány büszke lehet fiataljaira, akik egész héten parádés játékkal szórakoztatták a közönséget! Gratulálunk a fiúknak és köszönöm az egész heti figyelmet kollégám, Jankó Gergely nevében is, búcsúzunk az U20-as Világbajnokságról, Miskolcról, Kellemes Ünnepeket kívánok minden olvasónknak! (21:57:32)

60:00

59:30
    Állva tapsol a közönség, mindenki a meccs végét várja – főleg a horvátok...

57:51
    Magyarország gólt szerzett!!
    Egy perc sem telik el és újabb magyar gól!! Zúg a "még, még, még, ennyi nem elég" a lelátóról, a közönség óhajának pedig ezúttal ismét LÁDAY TAMÁS tesz eleget, miután Vincze Péter passzát is bevágja Stimac mögé! 8-1!

56:59
    Máris góllá érett az előny! LÁDAY TAMÁS szokásos távoli bombája jött, ezúttal azonban utat is talált a bal felső sarokba! Szépségdíjas találat!

56:48
    Milicic hagy ki a torna utolsó három percéből kettőt palánkra lökésért.

56:28
    Kapetanic bombáz távolról, Aranynak másodjára megvan a pakk.

55:30
    Platuzic próbált megiramodni, de a korongot elhalászta előle Vokla.

55:00
    A közönség vidáman dalol, a játék folyik, nagy helyzetek mostanában nem alakulnak ki, peregnek a másodpercek.

53:30
    Ritó passzáról marad le kevéssel Nagy a kapu előtt.

52:51
    Ezúttal Reisz jár ugyanúgy, mint az imént Galló.

51:55
    Galló hiába sietett kint tartani a pakkot a harmadból, nem tudta megakadályozni a lest.

50:40
    Reiter lő balról az oldalhálóba. Talán bele is értek még, de ennek nagy jelentősége nincs.

50:20
    Vukoja középről leadott lövése a blokkról a palánk fölötti hálóban kötött ki.

49:30
    A kapu mögül visszatett felpördülő pakkot Jankovic halászta le az utolsó pillanatban, mielőtt az érkező Keresztury elé került volna.

48:30
    Láday kerüli meg a horvát kaput, majd tüzel fordulásból, Stimac hárít.

47:20
    Dósa kínálta meg Stimacot a harmad határáról, a horvát kapus lábbal bődületesen nagyot védett.

46:05
    Immár fél tucatnál járunk! KÖNCZEI ÁRON volt eredményes, aki a kapu sarkánál állva várta Erdély Csanád passzát, majd kapásból behúzta Stimac mögé.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 9. Platuzic – 5. Galló (Vokla, Könczei), 24. Ritó (Reisz, Keresztury), 26. Erdély, 27. Ritó (Garát, Keresztury), 41. Szabó (Sárpátki, Reiter), 47. Könczei (Erdély, Láday), 57. Láday (Könczei, Reiter), 58. Láday (Vincze, Dósa)

Horvátország: Stimac (Rosandic)– Kapetanic, Ruzic, Gjoni, Smolec, Cerovecki – Plesko, Skrapec, Milicic, Novotny, Sakic – Raknic, Jankovic, Jazbec, Kovacek, Vukoja – Kegalj, Boric, Platuzic, Krivosic
    Magyarország: Arany G. (Ágoston) – Arany M., Reiter, Sárpátki, Szabó K., Reisz – Dósa, Stipsitz, Erdély, Kocsis, Vincze – Láday, Korbuly, Vokla, Könczei, Galló – Garát, Nagy K., Keresztury, Ritó

Játékvezetők: Gregersen – Erdle, Govorun