Everton FC – Southampton FC 2:1 (vége) | Newcastle United – Arsenal FC 0:1 (vége) | Chelsea F.C. – Liverpool F.C. 2:1 (vége)
Tottenham Hotspur – Stoke City 3:0 (vége)
Chelsea Football Club
2:1 (2:1)
Liverpool Football Club
vasárnap 29.12.2013, 17:00 • Stamford Bridge • Barclays Premier League

Az első félidő eseménydús játéka után a második játékrész már kevesebb izgalmat hozott. Chelsea vezetéssel kezdődhetett a második negyvenöt perc, a vendég Pool azonnal magához ragadta a kezdeményezést, sorozatban vezette a támadásokat, a kékek pedig kontrákra rendezkedtek be. Hiába nyomott a Liverpool, a hazaiak taktikusan és magabiztosan őrizték előnyüket. A vége felé pedig már fél szemmel az órát is nézték. Ezzel a győzelemmel a Chelse feljött a harmadik helyre, míg a liverpooliak visszacsúsztak az ötödikre.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:04:49)

90+4
    A vendégek ívelhettek be egy szabadrúgást jobbról, a Chelsea tizenhatosán belül a védők tisztáztak.

90+3
    Oscar belépőért sárgult be.

90+2
    Leiva kap egyet a lábára Oscartól, majd a vendégek játékosa egy gyengébb pofonnal törleszt.

90+1
    Szabálytalanság után Hazard végezhetett el szabadrúgást jobbról, labdája semmilyen veszélyt nem jelentett a Pool kapujára.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    Toure jött be Sakho helyett.

89
    Torres alig állt be máris helyzetbe került. Jobbról cselezett befelé, majd hét méterről lőtte kapura, Mignolet védte.

88
    Čech rúgta hosszan előre, a Pool védői lekapcsolják a labdát, majd azonnal indítják a támadást.

87
    Azpilicuetán taszajtottak egy nagyot, szabaddal jöhet kifelé a Chelsea.

86
    Torres jött be Eto´o helyett.

85
    Coutinho bejátszása Suárez felé hosszú, Čech jött és szedte össze a labdát.

84
    Utolsó erőket mozgósítja a Pool, a hazaiak fél szemmel már az órát nézik.

83
    Aspas jött be a lecserélt Johnson helyett.

82
    Suárez vitte rá a hazai védőkre a labdát, a túlerő ellen azonban tehetetlen volt. majd eltűnt a védők gyűrűjében, Webb sípja néma maradt.

81
    Jól tartja most a labdát a Chelsea a vendégek térfelén. Azpilicueta bedobása után folytatódik a hazaiak időölése.

80
    Suárez balról küldte középre a labdát, Čech öklözéssel takarított.

79
    Cahill kap sárga lapot belépőért.

77
    Willian húzta meg a szélen, beadását középen Sakho tisztázta. A Pool támadhat.

75
    Johnson szúrta kapura 18 méterről, Čech magabiztosan hárított.

75
    Fogy az idő a Poolnak, a hazaiak már csak kontrákra építenek.

74
    Coutinho ívelte be a vendégek szögletét, középen a védők könnyedén kifejelték. Majd megindult a Chelsea.

73
    A hazaiak passzolgatnak hátul, a Liverpool nem fér most a labdához.

71
    Smith szabálytalankodott elől, szabadrúgás a hazaiak javára kifelé.

70
    Oscar lopta a távolságot a vendégek tizenhatosa előtt, nem vették elég komolyan, majd egy veszélyes lövést eresztett meg. Lökete nem sokkal kerülte el a Pool kapuját.

69
    Hosszas előkészület után Luiz a sorfalba lövi a szabadrúgást. Vendég bedobással folytatódhat a találkozó.

68
    Skrtel szabálytalansága után a Chelsea végezhet el szabadrúgást 23 méterre a Pool kapujától.

66
    A Liverpool birtokolja a labdát, jóval aktívabbak a második félidőben, de a Chelsea kontráiban állandóan ott van a veszély.

65
    Ismét egy beívelés a vendégektől a jobb oldalról, Terry az ötösön eltüntette Suárezt.

64
    Coutinho ívelte be jobbról a vendégek szabadrúgását, középen eltűnt az egyik vendégjátékos, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

63
    Luiz rúgja fel Suárezt, szabadrúgás következhet befelé.

62
    Eto´o felé ment egy jó labda, a tizenhatoson belül Škrtel becsúszással szögletre mentett.

61
    Agger tartotta meg jól a labdát, majd passza után már megszerezték a hazaiak, ebből azonnal megindultak a Pool kapuja felé.

60
    Allen helyére Smith érkezett.

58
    Allent gyötrik a hazaiak, ápolásra szorul.

57
    Henderson húzta meg remekül a bal oldalon, beadását Suárez 17 méterről kapásból vágta kapura. A középre tartó labdát Čech magabiztosan védte.

56
    Allen tartotta meg ügyesen a jobb oldalon, de csak hátrafelé tudott passzolni. Építkezhet a Pool.

55
    Oscar ívelte be a hazaiak sarokrúgását, a védők könnyedén kitessékelték a labdát.

54
    Eto'o kapott egy remek kiugratást, ziccerben vihette kapura, majd az ötös sarkáról Mignoletbe vágta a labdát.

53
    Hazard kavargatott a vendégek tizenhatosán, majd lövése jócskán elkerülte a kaput.

51
    Henderson ívelte be a vendégek szabadrúgását jobbról, középen hat méterről Sakho a felső lécre fejelt. Ezt megúszta a Chelsea.

50
    Luiz kap sárga lapot mezrángatásért.

49
    A vendégek járatták a labdát a hazai tizenhatos előtt, a betömörült védelemmel szemben tanácstalanok. Végül Agger szabálytalansága után a Chelsea jöhet kifelé szabadrúgással.

48
    Allen ápolása után folytatódhat a játék.

46

Rangadóhoz méltó első félidőt láthattunk, már közvetlenül a játékrész elején megszerezte a vezetést a Liverpool. Ezt követően a Chelsea sebességet váltott, egymásután vezették a támadásokat, és a 17. percben egy szép átlövéssel az egyenlítés is összejött. Az egyenlítő gól után a hazaiak nyomása nem csökkent, Eto´o gólja a 34. percben pedig már a vezetést jelentette számukra. Jó iram, lüktető játék, látványos megoldások eddig a pályán.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45+3
    A vendégek vezették a félidő utolsó támadását, Allen húzta meg a bal oldalon, lapos beadását a védők magabiztosan kivágták.

45+2
    A hazaiak tizenhatosára beívelt labdát könnyedén vágták ki a védők. Oscar felé ment egy labda, a hazaiak játékosáról azonban elhagyta a játékteret. Bedobás után a Liverpool jöhet.

45+1
    Luiz szabálytalansága után a Pool jöhet szabadrúgással a középpályáról.

45
    Három perc lesz a hosszabbítás.

44
    Vezetése óta a Chelsea is megnyugodott, kiegyenlített a küzdelem a pályán.

43
    Willian kavargatott a vendégek térfelén, beadásig nem jutott. Bedobás után a Chelsea tartja a labdát.

42
    Johnson ment bátran előre, cselezgetése után azonban nagyon rosszul találta el a labdát, kirúgással jöhet a Chelsea.

41
    Allen húzta meg jól a jobb oldalon, beadása a védőről lejött, a második hullámban érkező Suárez pedig 10 méterről azonnal kapura szúrta. Čech látványos mozdulattal ütötte oldalra a labdát.

40
    Johnson, kap sárga lapot könyöklésért.

39
    Bár előre nem igazán jutnak, de magabiztosan tartja a labdát a hazai gárda.

37
    A középpályán adogat a Chelsea, a vendégek saját térfelükre szorulnak vissza.

36
    Nem érdemtelen a hazaiak fordítása, jóval többet birtokolják a labdát, kapura is jóval veszélyesebbek ellenfelüknél.

34
    Chelsea gólt szerzett!!
    SAMUEL ETO´O góljával fordít a Chelsea. Oscar passzolta be jobbról laposan a labdát, az ötösről a berobbanó Eto'o még bele tudott piszkálni a labdába, Mignolet pedig már csak beleérni tudott. Kezéről becsorgott a labda.

33
    Hazard cselezett befelé a bal oldalon, lapos centerezését középen kivágták a védők.

31
    Čech rúgja hosszan előre, majd bedobás után hátul passzolgat a Chelsea.

30
    Cole jött be Ivanović helyett.

28
    Suárez felé egy labda a hazai tizenhatosnál, Terry könnyedén lekapcsolja, majd Coutinho lövése elakad a blokkban.

27
    Valamelyest kijött a nyomásból a Liverpool, a gól óta a hazaiak is mintha megnyugodtak volna.

26
    Škrtel ívelte be a vendégek szögletét, középen könnyedén kivágták a védők.

25
    Hendersonnak sikerült bejátszani a labdát a védők mögé, ziccerben vehette át, Cahill az utolsó pillanatban mentett szögletre.

24
    A Chelsea térfelén folyik a játék, bedobás után a Pool építkezhet.

23
    Egy mélységi indítás előre a hazaiaktól, arra viszont nincs csapattárs. Mignolet rúgja mezőnybe a labdát.

22
    A hazaiak passzolgatnak a középpályán, lassan jutnak most előre.

21
    Evés közben jön meg az étvágy alapon, a Chelsea továbbra is harciasan megy előre.

20
    Suárez vitte rá a hazai védőkre a labdát, könnyedén elválasztották a játékszertől.

19
    A semleges nézők nem unatkozhatnak, kifejezetten izgalmas eddig a mérkőzés.

17
    EDEN HAZARD góljával kiegyenlít a Chelsea. Eto´o lopta a távolságot a középpályán, a tizenhatos vonalánál egy védőről a labda Hazardhoz került, aki 17 méterről gyönyörűen tekerte be a bal felsőbe.

15
    Ügyesen tartja a labdát a Chelsea, majd kisebb szabálytalanság után szabaddal jöhetnek.

14
    A vendégek másodpercekre képesek csak megtartani a labdát, a kékek rendíthetetlenül mennek előre.

12
    A Chelsea sarokrúgása nem jelentett veszélyt, ebből azonnal megindult a Pool, de nem sokáig volt a vörösöknél a labda.

11
    Lampard kapott egy jó labdát a Liverpool tizenhatosa előtt, 18 méterről megeresztett löketét a felső léc alól Mignolet bravúrral tolta fölé. Gyönyörű lövés, még szebb védéssel.

10
    Hazard kapott egy jó labdát a vendégek tizenhatosán belül, két védő közé bevitte, majd feldobta magát. Természetesen elmaradt a büntető!

9
    Oscar húzta meg a középpályán, szerelése után azonban nem sokáig volt a vendégeknél, ismét a Chelsea építkezhet.

8
    Szabálytalanság után balról ívelhetett be szabadrúgást a Chelsea, hat méterről a berobbanó Cahill azonban mellé fejelt.

6
    Jobb oldalról ívelhettek be egy szabadrúgást a hazaiak, nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

4
    Nem sok hiányzott, hogy a Chelsea azonnal egyenlítsen, egy gyors támadás végén azonban Mignolet védte a 12 méterről megeresztett löketet.

3
    Liverpool gólt szerzett!!
    MARTIN SKRTEL góljával a vendégek szereznek vezetést. Bal oldalról ívelték be a szabadrúgást a liverpooliak, az ötösön Suárez fejelte kapura, Skrtel pedig két méterről a lecsorgó labdát a kapuba kotorta.

2
    Eto´o szállt bele Hendersonba, ápolása után szabadrúgással jöhet a Pool.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

Chelsea Football Club: Čech – Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta – Willian, Luiz, Oscar, Lampard, Hazard – Eto´o

Cserék: Schwarzer – Cole, Essien, Mikel, Schürrle, Torres, Mata

Liverpool Football Club: Mignolet – Johnson, Škrtel, Agger, Sakho – Allen, Leiva, Henderson – Sterling, Suárez, Coutinho

Cserék: Jones – Cissokho, Touré, Smith, Alberto, Aspas, Rossiter

Játékvezetők: H. Webb – M. Mullarkey, D. Cann.

A Premier League-ben egy pillanatra sincs megállás, Karácsony másnapja után ismét teljes fordulót rendeznek. A 19. forduló legnagyobb slágermeccse minden kétséget kizáróan a Chelsea – Liverpool találkozó. Ez az a mérkőzés, amelyre nem csak Angliában, hanem egész Európában odafigyelnek, a két csapat szurkolói már hónapokkal korábban készülnek, és nem utolsósorban a média kiemelt érdeklődése is biztosított.
    A Chelsea jelenleg a harmadik, míg a vendég Liverpool a negyedik helyen található a bajnoki tabellán. A londoniak az egész szezon alatt kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtanak, ha nem is lehengerlő játékkal, de azért többé-kevésbé hozzák a mérkőzéseket. Erre a legjobb példa az elmúlt fordulóban a Swansea elleni mérkőzés, amikor minimális erőbedobással egy sovány győzelmet arattak.
    A Liverpoolnak néhány napon belül ez már második rangadója, legutóbb Manchesterben volt jelenése, ahol végül kikapott a Citytől. A vörösök egy újabb vereséggel jelentős hátrányba kerülnének a bajnoki címért folytatott versenyben, de a Pool a Premier League kétségkívül leggólerősebb támadójával, Luis Suárezzel a soraiban nyilván nem vereségért utazik Londonba.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Gólok: 17. Hazard, 34. Eto'o – 3. Skrtel

Lapok:   47. Terry (CFC), 50. Luiz (CFC), 79. Cahill (CFC), 90+3. Oscar (CFC) – 40. Johnson (LFC)

Chelsea Football Club: Čech – Ivanović (30. Cole), Cahill, Terry, Azpilicueta – Willian, Luiz, Oscar, Lampard (46. Mikel), Hazard – Eto´o (86. Torres)

Liverpool Football Club: Mignolet – Johnson (83. Aspas), Škrtel, Agger, Sakho (89. Toure) – Allen (60. Smith), Leiva, Henderson – Sterling, Suárez, Coutinho

Játékvezetők: H. Webb – M. Mullarkey, D. Cann