Everton FC – Southampton FC 2:1 (vége) | Newcastle United – Arsenal FC 0:1 (vége) | Chelsea F.C. – Liverpool F.C. 2:1 (vége)
Tottenham Hotspur – Stoke City 3:0 (vége)
Chelsea Football Club
2:1 (2:1)
Liverpool Football Club
vasárnap 29.12.2013, 17:00 • Stamford Bridge • Barclays Premier League

Az első félidő eseménydús játéka után a második játékrész már kevesebb izgalmat hozott. Chelsea vezetéssel kezdődhetett a második negyvenöt perc, a vendég Pool azonnal magához ragadta a kezdeményezést, sorozatban vezette a támadásokat, a kékek pedig kontrákra rendezkedtek be. Hiába nyomott a Liverpool, a hazaiak taktikusan és magabiztosan őrizték előnyüket. A vége felé pedig már fél szemmel az órát is nézték. Ezzel a győzelemmel a Chelse feljött a harmadik helyre, míg a liverpooliak visszacsúsztak az ötödikre.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:04:49)

90+4
    A vendégek ívelhettek be egy szabadrúgást jobbról, a Chelsea tizenhatosán belül a védők tisztáztak.

90+3
    Oscar belépőért sárgult be.

90+2
    Leiva kap egyet a lábára Oscartól, majd a vendégek játékosa egy gyengébb pofonnal törleszt.

90+1
    Szabálytalanság után Hazard végezhetett el szabadrúgást jobbról, labdája semmilyen veszélyt nem jelentett a Pool kapujára.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    Toure jött be Sakho helyett.

89
    Torres alig állt be máris helyzetbe került. Jobbról cselezett befelé, majd hét méterről lőtte kapura, Mignolet védte.

88
    Čech rúgta hosszan előre, a Pool védői lekapcsolják a labdát, majd azonnal indítják a támadást.

87
    Azpilicuetán taszajtottak egy nagyot, szabaddal jöhet kifelé a Chelsea.

86
    Torres jött be Eto´o helyett.

85
    Coutinho bejátszása Suárez felé hosszú, Čech jött és szedte össze a labdát.

84
    Utolsó erőket mozgósítja a Pool, a hazaiak fél szemmel már az órát nézik.

83
    Aspas jött be a lecserélt Johnson helyett.

82
    Suárez vitte rá a hazai védőkre a labdát, a túlerő ellen azonban tehetetlen volt. majd eltűnt a védők gyűrűjében, Webb sípja néma maradt.

81
    Jól tartja most a labdát a Chelsea a vendégek térfelén. Azpilicueta bedobása után folytatódik a hazaiak időölése.