DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 7:2 (vége) | Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 4:2 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
7:2 (2:0, 1:2, 4:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 29.12.2013, 18:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a mérkőzésnek, a két kiegyenlített harmad után a harmadikban igazi mészárlás volt. A hazaiak négyet vágtak a megzuhanó Ferencvárosnak, ezzel rendkívül értékes győzelmet arattak, ami szép búcsúztatása volt ennek az évnek miskolci részről. Az FTC holnap javíthat Dunaújvárosban. Köszönöm a figyelmet, jó éjszakát kívánok! (20:08:20)

60:00

59:50
    Rafajé volt az utolsó helyzet, egy méterre a kaputól zavarta meg Meravy, így elmaradt a nyolcadik gól.

58:30
    Sijka lő jobbról, két méterről, Gyenes megint nagyot véd.

58:00
    Géczi távoli lövését üti ki Gyenes.

57:28
    Hajós kerüli meg a kaput, majd tálal Tóth elé, aki közelről Meravyba lő kapásból.

56:37
    Mestyán lő, Tóth blokkol, a korong még a palánk mögötti hálót is "átugorja".

56:15
    Potila tüzel, a bal saroknál lábbal véd Gyenes.

55:20
    Dubek tüzel balról, négy méterről, Meravy véd bravúrral.

54:32
    A Miskolc gólt szerzett!
    Megvan a hetedik gól is! MATTHEW BOYLE bombázott a harmad határáról, a takarásban lévő Meravy pedig elvétette a korongot, amely így a jobb felső sarokban kötött ki!

53:50
    Durco lő két méterről bele a blokkba.

53:30
    Egy perc lepereg a kiállításból, egyelőre komoly helyzet nélkül.

52:36
    Berta Ákos vonul le méltatlankodás közepette, gáncsolásért két perc a büntetése.

50:45
    Metcalfe lövése kimarad, a rövid saroknál fogja Meravy.

49:14
    Nincs megállás továbbra sem! Ezúttal a kanadai légió büntette a Fradit, Tyler Metcalfe passzát JORDAN KNOX vágta be a hosszú felsőbe két méterről! 6-2, percek alatt kiütés lett a szoros meccsből!

48:44
    Újabb gyors miskolci gól! Még fel sem ocsúdott a Fradi, máris újabb ütést kaptak, akárcsak az első harmadban. Ezúttal TÓTH ADRIÁN lőtte be egy méterről a jobb felsőbe.

48:22
    Már 4-2 az állás! Matthew Boyle ágyúzott messziről, a korong kipattant Meravy kezéből, majd a nagy kavarodásban érkezett JORDAN KNOX, aki egy méterről az üresen álló kapuba kotorta.

45:52
    Berta lő ezúttal a harmad határáról, Gyenesnek ez sem okoz gondot.

45:25
    Hosszas mezőnybeli birkózás után Mestyán kínálja meg Gyenest egy távoli lövéssel.

43:30
    Egy blokkról vágódik a nézőtérre a korong, áll egy picit a játék.

41:49
    Tóth lő balról egy erőset, Meravy véd magabiztosan.

41:29
    Hajós lövését védi Meravy, majd a kipattanóból ismét Hajós lő, de a kapus ezúttal is résen van.

40:50
    Hegyi piszkál bele egy távoli lövésbe, de nem lett veszélyes.

40:20
    Knox lövését blokkolja Géczi.

40:01

Már a csapatok is a jégen, készen a folytatásra.

Két perc múlva kezdődik a harmadik harmad, de vajon ez lesz az utolsó?

Véget ér a második harmad is. Az FTC összekapta magát a szünetben és jobb játékkal rukkoltak elő, ennek köszönhetően emberelőnyben és emberhátrányban is gólt tudtak szerezni, amivel elolvadt a miskolci előny. Az utolsó szó mégis a hazaiaké volt, Tóth Adrián gólra váltotta nagy ziccerét a harmad hajrájában, ezzel a Jegesmedvék fordulhatnak előnnyel a harmadik játékrészre.

40:00

38:52
    Vezet ismét a Miskolc! Gyors kontra indult meg, a bambuló ferencvárosi védők között TÓTH ADRIÁN lépett ki, aki egy az egyben meg tudta verni Meravyt és fellőtte a pakkot a bal felsőbe!

38:00
    Dancsfalvi próbált lőni Durco mellett, de a hazaiak védője blokkolni tudott.

36:40
    Feil és Kiss küzdenek a kapu előtt, Gyenes kezében köt azonban ki a pakk.

36:20
    Knox lőtt balról, három méterről a blokkba.

35:10
    Pál tüzel balról, három méterről, kicsivel fölé.

34:10
    Kiss Gábor került óriási helyzetbe Láda hibáját követően, de Gyenessel szemben állva, egy csel után mellé lőtt.

33:25
    Knox hozza magát helyzetbe, de közelről Meravy hárítja a kísérletet.

32:55
    Mestyán lő messziről, Gyenes másodjára fogja csak meg.

31:59
    Még huszonegy másodpercig előnyben az FTC, Gyenes véd nagyot.

31:20
    Kiss lövését blokkolják bravúrosan, folyamatos, nagy nyomás alatt a miskolciak kapuja.

30:40
    Kisebb tumultus alakul ki a Fradi kapuja mögött, Tóth Adrián bottal lökésért megy le két percre, a Fradi pedig közben kiegészül.

29:48
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Egyenlít emberhátrányban az FTC!! Egy hiba után MIKAEL POTILA lódul meg egyedül, majd ahogy utolérik, estében bekotorja Gyenes mellett a jobb alsó sarokba a pakkot. Bravúros gól, ráadásul emberhátrányban, a lélektani előny már a Fradinál.

29:20
    Hosszas miskolci passzolgatás után Dubek lő két méterről, Meravy véd hatalmasat.

28:20
    Ölandert állítják ki fogásért két percre.

27:15
    Géczi emel kapura félpályáról, Gyenesnek kell megfognia.

25:45
    Szépít emberelőnyben a Ferencváros. KISS GÁBOR elsőre nem találja el estében a kaput, de aztán Lencsés Tamás a kapu mögül visszatette, Kiss pedig bekotorta Gyenes alatt a hálóba. 2-1

25:10
    Lindquist lő a harmad határáról, Gyenes ezúttal is a helyén.

24:41
    Lencsés tüzel messziről, Gyenes véd.

24:37
    Most megy le Jan Faith, két percet bottal akasztásért.

24:00
    Kiállítás lesz, Faith lesz majd a kiállított, de még egyelőre a Fradinál a korong.

23:28
    Kiss lő öt méterről balról, Gyenes kezébe.

23:00
    Berta lő négy méterről, sokkal fölé.

22:24
    Potila került ismét helyzetbe, de nem tudta kicselezni Gyenest, aki ismét nagyot védett.

22:04
    A palánk a helyén, a játék folytatódhat.

22:04
    Kisebb technikai szünet, a palánk nincs a helyén a hazai büntetőpad előtt.

22:04
    Potila lő jobbról, Durco blokkol nagyot.

20:30
    Támadásban a Knox, Faith, Metcalfe trojka. Metcalfe passzát vadászták le közvetlenül azelőtt, hogy Faith ellőhette volna.

20:01

A csapatok a jégen, egy perc és kezdődik a második harmad.

Vége az első harmadnak, ami egy darabig kiegyenlített játékot hozott, majd egy gyors ritmusváltással a Jegesmedvék átvették az irányítást és egy percen belül két gólt pakoltak Meravy kapujába, amivel viszonylag megnyugtató előnyt szereztek a folytatásra, sőt a gólok hatására láthatóan nagy kedvvel és magabiztosan játszva beszorították ellenfelüket, akiknek komolyan össze kell szedniük magukat, ha ma pontot akarnak szerezni.

A szurkolók közben a harmad végére lassan megtöltötték a nézőteret, köreikben a beléptetőkapu valószínűleg egész éves népszerűségi mélypontot van most.

20:00

19:30
    Berta tör be jobbról a kapu elé, majd tüzel három méterről, Gyenes belekap a korongba, ami kifelé pattan.

19:17
    Vojtkó kínálja meg a harmad határáról Meravyt, aki könnyedén véd.

19:10
    Pál Zoltán marad a jégen egy ütközés után, rövid ápolást követően saját lábán hagyja el a játékteret.

19:00
    Egészen beszorulnak a vendégek, még mindig érzik a vérszagot Dubekék.

17:54
    Máris kettő az előny! Az FTC-nek nem volt ideje felocsúdni sem, Vladimir Dubek viharzott el a kapu előtt, kisodródva visszapasszolt, a korong pedig MATTHEW BOYLE félig tudatos beleérése után a kapuba csorgott! 2-0!

16:54
    Vezetnek a hazaiak! A veszélyes támadások kivédekezése után magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a Jegesmedvék, előbb Rafaj Attila, majd Vladimir Dubek is közelről bombázta Meravy testébe a korongot, de a kipattanó másodszor is miskolci botra került, MISKOLCZI MÁRK pedig már nem hibázott! 1-0.

16:30
    Újabb veszélyes vendég akció végén ezúttal Vaszjunyin bombáját tolja ki Gyenes.

15:14
    Váratlanul Kiss kerül óriási ziccerbe egy balról érkező passz után, de csellel nem tudta megetetni Gyenest, aki odaért a jobb alsóhoz és nagyot védett.

14:45
    Hiba csúszik az amúgy szép miskolci passzolgatásba, lesen állítják meg az akciót.

13:30
    Ojanen lő kapásból három méterről, Gyenes hárít reflexmozdulattal.

13:55
    Győri bambul el a saját kapuja előtt, gyenge passzából Tóth bombáz két és fél méterről, Meravy azonban résen volt.

12:23
    Potila kapja meg a korongot a bal szélen, majd tüzel, Gyenes szép mozdulattal szelídíti meg az erős lövést.

11:22
    Knox adta el a pakkot, amiből veszélyes kontra bontakozott ki, Sijka passzából lőtt Ojanen, majd a kipattanóra Mestyán érkezett, mindkétszer Gyenes bravúrja kellett, hogy elkerüljék a bekapott gólt a hazaiak.

11:03
    Ezúttal egy távoli kísérlet jobbról: Hegyi lökete köt ki Meravy kezében.

10:55
    Fliszár harcolta ki saját magának a helyzetet a bal szélről megindulva, de közvetlen közelről leadott lövését Meravy védte.

10:25
    Gyenest kell röviden ápolni, de aztán folytatódhat a játék.

10:05
    Miskolczi csinált egy szép cselt Győri mellett, de nem tudott veszélyes helyzetet kialakítani.

7:55
    Metcalfe tilos felszabadítása akasztja meg a játékot, gyötrik egymást a csapatok, teljesen kiegyenlített a meccs.

6:00
    Sajnos szervezési és beléptetési problémák miatt még jelenleg is több száz néző áll a Miskolci Jégcsarnok bejárata előtt tehetetlenül, az elmúlt fél órában én is köztük vesztegeltem, elnézést kérek olvasóinktól. A meccs állása 0-0, gólról tehát nem maradtunk le.

00:01

Miskolc JJSE: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Miskolczi, Rafaj, Dubek – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth A. – Durco, Vojtkó, Knox, Metcalfe, Faith – Szilágyi, Budai, Roczanov, Fliszár, Ritó

Ferencváros-ESMTK: Meravy (Budai) – Géczi, Lindquist, Feil, Kiss, Berta – Ölander, Győri, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Lencsés, Mestyán, Pál, Dancsfalvi, Potila – Wéber, Tőkési, Horváth, Borbás, Papp

Játékvezetők: Halassy, Sós – Vas, Pálkövi.

A 2013-as évben utoljára nyílik meg a Miskolci Jégcsarnok a MOL Liga csapatai és a csapatok szurkolói számára, a Miskolci Jegesmedvék a Ferencvárost fogadják majd 18 órától. A rendkívül kiegyenlített liga harmadik helyén áll a hazai együttes, amely harmincegy meccsen ötvenhárom pontot gyűjtött, míg a zöld-fehér vendégek harminchárom találkozóval és ötvenegy ponttal a hatodik (tehát rájátszást nem érő) helyen tanyáznak.

A szoros állás ebből is nyilvánvaló, a dobogós és a kieső egyetlen meccsen helyet cserélhetnek, ezért is rendkívül fontos mérkőzés elé nézünk, no meg az sem mindegy, melyik csapat milyen szájízzel zárja az esztendőt (az FTC még 30-án is játszik a Dab otthonában, amelyet a Miskolc már elsején fogad) és fordul rá az alapszakasz – még elég hosszú – célegyenesére.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 17. Miskolczi (Rafaj, Dubek), 18. Boyle (Dubek, Fliszár), 39. Tóth (Hajós, Roczanov), 49. Knox, 49. Tóth, 50. Knox (Metcalfe), 55. Boyle (Metcalfe, Knox) – 26. Kiss (Lencsés), 30. Potila

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Miskolczi, Rafaj, Dubek – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth A. – Durco, Vojtkó, Knox, Metcalfe, Faith – Szilágyi, Budai, Roczanov, Fliszár, Ritó
    Ferencváros Bp. ESMTK: Meravy (Budai) – Géczi, Lindquist, Feil, Kiss, Berta – Ölander, Győri, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Lencsés, Mestyán, Pál, Dancsfalvi, Potila – Wéber, Tőkési, Horváth, Borbás, Papp

Játékvezetők: Halassy, Sós – Vas, Pálkövi