DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 7:2 (vége) | Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 4:2 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
7:2 (2:0, 1:2, 4:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 29.12.2013, 18:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a mérkőzésnek, a két kiegyenlített harmad után a harmadikban igazi mészárlás volt. A hazaiak négyet vágtak a megzuhanó Ferencvárosnak, ezzel rendkívül értékes győzelmet arattak, ami szép búcsúztatása volt ennek az évnek miskolci részről. Az FTC holnap javíthat Dunaújvárosban. Köszönöm a figyelmet, jó éjszakát kívánok! (20:08:20)

60:00

59:50
    Rafajé volt az utolsó helyzet, egy méterre a kaputól zavarta meg Meravy, így elmaradt a nyolcadik gól.

58:30
    Sijka lő jobbról, két méterről, Gyenes megint nagyot véd.

58:00
    Géczi távoli lövését üti ki Gyenes.

57:28
    Hajós kerüli meg a kaput, majd tálal Tóth elé, aki közelről Meravyba lő kapásból.

56:37
    Mestyán lő, Tóth blokkol, a korong még a palánk mögötti hálót is "átugorja".

56:15
    Potila tüzel, a bal saroknál lábbal véd Gyenes.

55:20
    Dubek tüzel balról, négy méterről, Meravy véd bravúrral.

54:32
    A Miskolc gólt szerzett!
    Megvan a hetedik gól is! MATTHEW BOYLE bombázott a harmad határáról, a takarásban lévő Meravy pedig elvétette a korongot, amely így a jobb felső sarokban kötött ki!

53:50
    Durco lő két méterről bele a blokkba.

53:30
    Egy perc lepereg a kiállításból, egyelőre komoly helyzet nélkül.

52:36
    Berta Ákos vonul le méltatlankodás közepette, gáncsolásért két perc a büntetése.

50:45
    Metcalfe lövése kimarad, a rövid saroknál fogja Meravy.

49:14
    Nincs megállás továbbra sem! Ezúttal a kanadai légió büntette a Fradit, Tyler Metcalfe passzát JORDAN KNOX vágta be a hosszú felsőbe két méterről! 6-2, percek alatt kiütés lett a szoros meccsből!

48:44
    Újabb gyors miskolci gól! Még fel sem ocsúdott a Fradi, máris újabb ütést kaptak, akárcsak az első harmadban. Ezúttal TÓTH ADRIÁN lőtte be egy méterről a jobb felsőbe.

48:22
    Már 4-2 az állás! Matthew Boyle ágyúzott messziről, a korong kipattant Meravy kezéből, majd a nagy kavarodásban érkezett JORDAN KNOX, aki egy méterről az üresen álló kapuba kotorta.

45:52
    Berta lő ezúttal a harmad határáról, Gyenesnek ez sem okoz gondot.

45:25
    Hosszas mezőnybeli birkózás után Mestyán kínálja meg Gyenest egy távoli lövéssel.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 17. Miskolczi (Rafaj, Dubek), 18. Boyle (Dubek, Fliszár), 39. Tóth (Hajós, Roczanov), 49. Knox, 49. Tóth, 50. Knox (Metcalfe), 55. Boyle (Metcalfe, Knox) – 26. Kiss (Lencsés), 30. Potila

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Miskolczi, Rafaj, Dubek – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth A. – Durco, Vojtkó, Knox, Metcalfe, Faith – Szilágyi, Budai, Roczanov, Fliszár, Ritó
    Ferencváros Bp. ESMTK: Meravy (Budai) – Géczi, Lindquist, Feil, Kiss, Berta – Ölander, Győri, Ojanen, Vaszjunyin, Sijka – Lencsés, Mestyán, Pál, Dancsfalvi, Potila – Wéber, Tőkési, Horváth, Borbás, Papp

Játékvezetők: Halassy, Sós – Vas, Pálkövi