Budapešť – HSC Csíkszereda 0:0 (*19:30) | Dab.Docler – Nové Zámky 4:0 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Corona Brasov Wolves 1:4 (vége)
DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 5:3 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
5:3 (3:0, 0:1, 2:2)
HSC Csíkszereda
vasárnap 05.01.2014, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Lepereg a maradék hét másodperc, újabb akció nem történik már, így a Miskolc 5-3-as győzelmet könyvelhet el, ami az első harmad alapján váratlanul szoros, pláne úgy, hogy a hajrában az egyenlítésért harcolhattak a vendégek. Nagy küzdelmet láthattunk, de a Jegesmedvék hozták a számukra nagyon szükséges győzelmet, holnap pedig az Újpestet fogadják egy kötelezőnek mondható meccsen. Tartsanak akkor is velünk, köszönöm a figyelmet! (20:38:33)

60:00

59:53
    A Miskolc gólt szerzett!
    Eldől a meccs egy üres kapus góllal! Ruczuj lemegy a legvégén, TYLER METCALFE megszerzi a korongot és ellövi félpályáról vaktában. Nem menne ugyan be, de egy védő olyan szerencsétlenül kap bele, hogy így pont a kapu közepében köt ki. Ezzel 5-3!

59:24
    Les miatt áll le a játék, Ruczuj megint visszacsúszik a jégre.

58:50
    Hajós szerez korongot és lő közelről, Ruczuj véd hatalmasat, a kipattanót Tóth vágja mellé.

58:32
    Visszaáll a kapus, miután csapata tilos felszabadítása miatt buli lesz a kapuja előtt.

58:05
    Most adják meg Ruczujnak a jelt a cserére, hat az ötben a Csík!

57:45
    Knox passzol be jobbról Faithhoz, akinek elcsúszik a lába közt a korong.

57:30
    Buli a miskolci kapu előtt, folytatódik a játék, Ruczuj még a kapuban.

57:30
    Időt kér a Csíkszereda, könnyen lehet, hogy Ruczujt hamarosan lecserélik egy mezőnyjátékosra!

57:25
    Molnár lövése a blokkról lecsorog, Duschek kisebb habozás után úgy dönt, hogy megfogja.

56:55
    Curilla lő jobbról, fordulásból, Duschekről nem jön ki a korong.

56:50
    Mihály lövi be középre a pakkot, Duschek vetődik rá.

55:46
    A HSC gólt szerzett!
    Megint szépítenek a vendégek! Vaclav Novák viszi el a pakkot a bal szélen, majd középre teszi, ahol az érkező MAREK CURILLA előbb Duschekbe lövi, majd a kipattanót a jobb alsóba passzolja egy méterről! 4-3

54:20
    Vojtkó kínálja meg majdnem félpályáról Ruczujt, akinek kellett egy kicsit nyújtóznia, hogy védjen.

53:35
    Knox teszi be kapu mögül a pakkot az érkező Metcalfe-nak, aki Ruczuj testébe bombáz.

53:20
    Kiegészül a Miskolc, visszaáll Tóth.

52:40
    Danton tüzel a harmad határáról, Duschek üti ki.

51:50
    Dubek üti el a korongot, felszabadul az emberhátrányban védekező hazaiak kapuja.

51:20
    Akadályozásért Tóth Adriánt állítják ki két percre.

50:50
    Danton lő középről, két méterről, Duschek hárít.

48:48
    Emberhátrányos gólt szerez a Miskolc! Hegyi Ádám szalad el a bal szélen, középre teszi Hajós Rolandnak, ő eggyel tovább, a hosszún pedig az érkező TÓTH ADRIÁN tisztán lőhet és be is vágja a bal felsőbe.

48:20
    Molnár lő balról, elsuhan a kapu előtt keresztbe.

47:30
    Fliszárt küldik le kettő percre amiért lekönyökölte Curillát, emberelőnyben mehet az egyenlítésért a Csíkszereda!

45:35
    Már csak egy van közte, szépít megint a Csíkszereda! DENIS SHVIDKI érkezett középen Mike Danton passzára és két méterről a jobb felsőbe lőtt! 3-2, izgalmas lesz a hajrá!

45:10
    Danton tüzelt jobbról, öt méterről, nagy lövés volt, Duschek meg nagyot védett.

44:01
    Ruczuj marad lent egy rövid ideig a jégen, de ápolásra nincs szükség, folytatni tudja a kapus.

43:55
    Metcalfe birkózott a jobb szélen, majd már-már fektében visszatette Faith elé, aki a hosszún érkezve kapásból mellébombázta a korongot.

43:30
    Szilágyi lő távolról Ruczuj kesztyűjébe.

42:30
    Durco lő messziről, nem volt veszélytelen, Ruczuj azonban védeni tudott.

41:20
    Danton bivalyerős távoli lövését tolja fölé Duschek.

41:00
    Miskolczi és Bors szólalkoznak össze Ruczuj kapujánál, de szópárbajig jut csak a dolog.

40:30
    Knox próbált centerezni balról, Papp nyúlt bele az utolsó pillanatban.

40:01

Két és fél perc még a folytatásig, a Miskolc majdnem másfél percet emberelőnyben játszhat a harmad elején Hruby kiállítása miatt!

Véget ér a második harmad, amely jóval kiegyenlítettebb volt mint az első, több birkózással, kevesebb helyzettel, kevesebb góllal. A Csíkszereda szépíteni tudott, ezzel életben tartva reményét egy esetleges pontszerzésre. Izgalmas harmadik játékrészre lehet kilátás negyedóra múlva, tartsanak velünk továbbra is!

40:00

39:24
    Hruby akadályozza Metcalfe-ot, két perc a büntetése.

39:15
    Mihály lökete pattant kicsivel mellé a blokkról.

39:00
    Moldován ágyúz jobbról, négy méterről, Duschek fogja meg magabiztosan.

38:05
    Hegyi lő messziről, Ruczuj beleteszi a kezét, onnan pedig a palánkon túlra pattan a pakk.

37:55
    Szilágyi passzol be balról Fliszárnak, aki szép mozdulattal lő kapásból, Ruczujnak másodjára sikerül megfognia.

37:20
    Tóth lövésébe nyúl bele Farkas, a kaputól négy méterre.

36:20
    Tóth centerezik remekül Knox elé, aki egy méterről lő kapásból, Ruczuj hatalmasat véd.

35:00
    Molnár lő öt méterről, a blokkon megpattanó lövést Duschek épphogy ki tudja tornázni.

34:45
    Danton bombáz balról középre, Láda szabadít fel a kapu előtt.

33:30
    Érett már a szépítő gól, az elmúlt percekben visszajött a meccsbe az addig alárendelt szerepet játszó Csíkszereda.

32:38
    Megszületik a szépítő találat! VACLAV NOVÁK lódul meg középen egyedül Marek Curilla passza után, megveri védőjét, majd szépen felvarrja a jobb felsőbe a korongot a tehetetlen Duschek mellett. 3-1

32:00
    Máris helyzetben Shvidki, két méterről tüzelt, Duschek nagyot védett.

31:45
    Shvidki visszatér, az állás maradt.

31:10
    Boyle lövése száll kevéssel fölé.

30:40
    Most tud először felállni emberelőnyben a miskolci csapat, egy perc már eltelt az előnyükből.

29:50
    Dubek közeli lövésére ér oda Ruczuj bravúrral.

29:36
    Denis Shvidki kap két percet, emberelőnyben a hazaiak!

29:30
    Danton próbálkozott öt méterről takarásból, Duscheknek nagy bravúrt kellett bemutatnia.

28:15
    Villámgyors akció a miskolciak légiós sorától, Faith száguldott el, majd centerezett Knox elé, aki kisodródva már nem tudta kapura irányítani a pakkot, így Ruczuj odaérhetett.

27:50
    Papp lő messziről, elég reménytelen kísérlet volt, mellé is ment sokkal.

27:10
    Folyamatos a játék, de nagy helyzetek nem alakulnak ki egyik oldalon sem, lövésig is ritkán jut mostanában a két csapat.

25:30
    Novák lő jobbról, takarásban véd nagyot Duschek.

24:20
    Boyle tör be a támadó harmadba, majd lő balról, Ruczuj lábbal tolja ki.

23:20
    Danton lövi Duschek kezébe a pakkot, közvetlenül egy bulit követően.

22:45
    Mihály lő éles szögből, kapu mögé.

22:03
    Popovics Patrik a padon ismét, de fegyelmi büntetésről van szó, maradnak a csapatok öt az öt ellen.

21:55
    Tóth Adrián marad a jégen, miután Curillával ütközik. Szabálytalanság nem történt.

21:45
    Molnár Zsombor lő ezúttal balról, Duscheknek ez sem okoz nagy gondot.

21:13
    Rafaj forgolódott Ruczuj kapuja előtt, majd rá is szúrta két méterről, nagyot kellett védenie a kapusnak.

20:45
    Novák lő öt méterről, balról tisztán, Duschek véd magabiztosan.

20:20
    Metcalfe cselezett szépen, majd passzolt a ziccerben lévő Faithnak, aki azonban nem tudta átvenni a korongot.

20:01

Kevesebb mint két perc múlva folytatódik a találkozó, a csapatok most érkeznek vissza a jégre.

Vége az első harmadnak, masszív miskolci fölény és három gól a mérlege ennek a húsz percnek. Remekül és nagy kedvvel játszanak a Jegesmedvék, vendégeik hiába küzdenek becsülettel, nem sok vizet zavartak eddig. Negyedóra szünet jön, aztán a második harmad, maradjanak velünk!

20:00

19:05
    Knox, Metcalfe összjáték végén utóbbi lő érdekes mozdulattal, másfél méterről, Ruczuj azonban résen volt.

18:20
    Előbb Curilla, majd a kipattanóból Novák tüzelt, előbbit Duschek védte, utóbbi lecsúszott, veszélytelen volt.

17:25
    Már három a különbség! ROCZANOV DEZSŐ megküzdött ezért a gólért, két nagy ütközés után is állva maradt a sarokban, majd betört balról a kapu elé és fonákkal kilőtte a bal alsó sarkot. 3-0!

16:37
    Duschek első igazán nagy bravúrja, Mihály Ede tüzel messziről, a kapus a jobb felső sarok elől üti ki a pakkot.

15:55
    Durco lövésébe kap bele Knox, majdnem így lesz jó, de végül mellé száll. Közben Moldován is visszatérhet, letelik a vendégek csapatbüntetése.

15:25
    Knox kap remek indítást Metcalfe-tól, kitör védői közül, majd rávezeti Ruczujra, de kicselezni nem tudja, a kapus leér a bal alsóhoz és nagyot véd.

14:50
    Hajós lő balról, Ruczuj véd nagyot.

14:00
    Popovics visszatér, így már a hazaiak emberelőnyben.

13:50
    Óriási hiba a csíkiaknál, akik hosszú hosszú másodpercekig hatan tartózkodnak a jégen. Moldován ül le letölteni a büntetést.

13:15
    De Bruyn szabadít fel, enyhül a szorítás Duschek előtt.

12:45
    Nagy lövi meg a harmad határáról rövid adogatás után, Duschek kiüti.

12:06
    Hruby lövi be a kapu elé a pakkot messziről, Duschek véd.

11:50
    Curilla passzát nem tudja megszelídíteni Mihály a kapu előtt, főleg azért mert Popovics akadályozta. A miskolciak 10-ese ezért két percre leül.

11:20
    Roczanov küld sistergős bombát távolról, kapu mellé.

10:34
    Megvan a második gól! Popovics Patrik lő jobbról, öt méterről, a kapus előtt álló HAJÓS ROLAND pedig előbb csak beleér, majd a kipattanót be is kotorja a kapuba! 2-0

10:10
    Popovics fordul be a kapu mögül jobbról, majd lő Ruczujba.

9:35
    Popovics lő kisodródva az alapvonalról, Ruczujnak megint nagyot kellett védenie.

8:30
    Dubek kerül hatalmas helyzetbe, középről belőtt korongját nem tudta megfogni Ruczuj, a védők hősies munkával takarították el a kapu torkából.

7:34
    Vezet a Miskolc, egy szerencsés góllal! TYLER METCALFE fülel le egy passzt az ellenfél harmadának közepén, rávezeti Ruczujra, de nem tud lőni, csak mikor már a kapu mögé ér, a visszalőtt korong pedig egy védő korcsolyájáról a hálóba csúszik.

6:25
    Láda lőne távolról, Salló blokkol látványosan.

5:55
    Roczanov centerezik Szilágyi elé, aki Papp szorításában nem tud kapura lőni.

5:20
    Hajós egészen a sarokból szúrta kapura, Ruczujnak résen kellett lennie.

5:00
    Hazai fölény az első öt percben, a remek iramú meccsen.

4:50
    Miskolczi passzol Dubekhez a kapu előtt, de a légiós már annyira közel volt, hogy nem tudta ellőni Ruczuj mellett.

3:45
    Knox jobbról, öt méterről lő, Papp blokkol a kapu előtt.

3:10
    Fliszár vesztette a korongot, majd fedezni sem tudta jól, így nem alakulhatott ki helyzet.

1:45
    Popovics indult meg remekül a bal szélen, majd pontosan centerezett, az érkező Hajós viszont Ruczujba lőtte kapásból a korongot.

1:30
    Hegyi ér oda későn a vonalhoz, már nem tudja bent tartani a pakkot, les.

0:40
    Boyle passzolt volna a kapu elé Knox-nak, de Nagy lefülelte az átadást.

00:01

Már mindkét csapat a jégen, hamarosan kezdődik a találkozó. Az összeállításokat a harmad végén pótoljuk, a kellemetlenségért elnézést kérek.

2014-ben másodszor látogat Miskolcra a MOL Liga, a Jegesmedvék vendége ezúttal a Csíkszereda csapata lesz, amely hosszabbításban gyűrte le kisebb meglepetésre idegenben az Érsekújvár csapatát, amivel életben tartotta esélyét a rájátszás elérésére. A miskolciak pedig eközben az Újpest otthonában hozták a kötelezőt, némileg feledtetve az évnyitó hosszabbításos, büntetős Dunaújváros elleni vereséget.

Ugyanezen párosítás legutóbb meglepő vendéggyőzelmet hozott, az ihletett formában védő Ruczuj vezérletével 2-1-re nyertek Miskolcon a csíkiak. Első szezonbeli látogatásuk kevésbé sikerült jól, akkor 4-2-es vereséggel távoztak. Odahaza viszont a csíkiak javára billen a mérleg, mindkét eddigi látogatás után lógó orral tértek haza a Jegesmedvék.

Ezúttal a Csíkszeredának lesz nagyobb szüksége a pontokra, hiszen kissé leszakadt a negyedik helytől, nem mintha a harmadik helyen tanyázó Miskolc már biztonságban érezhetné magát. Újabb remek meccsre van kilátás tehát, érdemes velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 8. Metcalfe (Dubek), 11. Hajós (Popovics, Tóth), 18. Roczanov (Fliszár, Hegyi), 49. Tóth (Hajós, Hegyi), 60. Metcalfe – 33. Novák (Curilla), 46. Shvidki (Danton, Szőcs), 56. Curilla (Novák)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Dubek, Miskolczi, Rafaj – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth – Durco, Vojtkó, Knox, Metcalfe, Faith – Budai, Fliszár, Szilágyi, Ritó, Roczanov
    HSC Csíkszereda: Ruczuj (Onodi) – Hruby, Curilla, Mihály, Novák – Salló, Papp, Moldován, Molnár, Szőcs – Bors, Nagy, Danton, Shvidki – Kósa, Bíró, Farkas, Hildebrand, Péter

Játékvezetők: Caprnka, Druga – Soltész, Juhász