Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 2:1 (1:0 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 5:0 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 3:4 (0:1 szétlövés után)
szétlövés vége (1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Corona Brasov Wolves
hétfő 06.01.2014, 18:30MOL Liga

A hazaiak végül megérdemelten nyertek és tartottak otthon 2 pontot, míg a vendégek kiválóan végig védekezve a mérkőzésen egy ponttal térhetnek haza.
    Az első félidőben született két gól után már nem sikerült a feleknek gólt szerezni. Hiába támadott végig az Érsekújvár és kontrázott remekül a Brassó, a két kapuson nem tudtak kifogni. (21:26:39)

65:00
    Hietamakié vezeti rá Krajcovicra, de védi a mamutjával! Ez sincs bent!

65:00
    Dubec vezeti rá Polcra és ezt is védeni tudja!

65:00
    Molnár vezeti fel a kapuig, majd a kapus mellett Molnár a vasat találja el!

65:00
    Kowalczyk vezeti rá Polcra, de védi a lövést!

65:00
    Gliga jön az első szétlövéssel, de belelövi Krajcovicba!

65:00
    A többi büntető kimaradt, így Uhnák góljával eldőlt a mérkőzés.

65:00
    A HC Nové Zámky csapata nyerte a szétlövést. Uhnák vezeti rá Polcra és belövi a bal sarokba a korongot!

Szétlövés kezdete.

Még egy kis csetepaté a hosszabbítás végén. Nem sikerült eldönteni a mérkőzést a +5 perc alatt sem, jöhet a szétlövés!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:40
    Frolik kerül a mérkőzés ziccerébe, de ez is kimaradt! Polc véd ismét óriásit!

64:04
    A hosszabbítás utolsó percében még támadnak a vendégek!

63:13
    Molnár indul meg a jobb szélen, de nem tudja társaihoz juttatni a korongot.

62:58
    Kowalczyk ereszt meg egy óriási bombát a kapu előtt 2 méterrel, de Polc óriásit véd!

62:00
    A brassóiak négy emberrel védekeznek.

61:08
    Pysarenko próbálkozik egy lövéssel középről, de Krajcovic védeni tudja, majd a kipattanót fogja a kapus!

60:38
    Wehrs vitte végig a korongot, majd egy köténnyel becsapja emberét, de hosszan tolta meg és így Krajcovicé a játékszer.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Nem változott az eredmény a harmadik harmadban is, így már egy pont biztosan van a felek zsebében. Nagyon sokat támadott az Érsekújvár, de a vendégeknek is voltak helyzeteik.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

58:30
    Nem sikerült kihasználnia ezt az emberelőnyét se a vendég csapatnak.

56:00
    Most már tényleg mindenhonnan próbálkoznak a házaik, de nem tudják újra bevenni Polc kapuját.

54:54
    Podstavek ér bele egy lövésbe, ami így a felső lécről kipattan! Óriási helyzet maradt ki!

54:00
    Kellemetlen perceken van túl a Brassó, rengeteg támadást vezettek le a hazaiak.

53:12
    Hurtaj kap remek passzt, amit meg is hálál egy óriási lövéssel, de Polc ezt is kiszedi a bal felsőből egy reflex mozdulattal!

52:30
    Már jó ideje a hazai harmadban a korong, jól tartják itt a korongot, majd Hurtaj szerzi meg a korongot és indítja a támadást.

51:00
    Óriási kavarodás volt a brassói kapu előtt, de nem sikerült megszereznie a vezetést az Érsekújvári gárdának, hála Polc bravúrjainak.

50:00
    Sikerült kivédekezniük a vendégeknek az emberhátrányt, még 10 perc van hátra, ha döntetlen marad, jöhet a hosszabbítás.

49:44

48:50
    A sarokban passzolgatnak a vendégek, tartják a korongot.

47:48
    Polcik kap két percet gáncsolásért.

47:44
    Dubec kap jó passzt, majd egyből kapura lövi, Polcnak most nincs esélye védeni, de valahogy még sem sikerül a kapuba lőnie Dubecnek a korongot!

47:07
    Jól támad ki a vendég csapat.

46:10
    Pavesic lövi kapura fordulásból, de Polc ezt is védi!

45:30
    Meglepetésre jóval többet támad a Brassó!

44:35
    Saluga lövése elég érdekes ívben szállt a kapu felé, de Krajcovic védeni tudta!

44:03
    Kowalczyk lő távolról, de sikertelen, Polc könnyedén véd.

43:30
    Jól tartja a korongot a brassói gárda ellenfele harmadában.

42:14
    Tilos felszabadítás a hazaiaktól.

41:00
    Letámad az Érsekújvár.

40:01

A második játékrész is véget ért, az elején nem sok dolog történt, aztán láthattunk egy bunyót és azután felpörögtek az események. Rengeteg szép lövést, védést és szerelést láthattunk. A vendégek nagyon sokat köszönhetnek kapusuknak, nagyon sok ziccert védett!

40:00

39:24
    Frolik passzolja le Hurtajnak, ő egyből kapura lövi, de Polc ismét védeni tud! Nagyon jól véd a vendég kapus!

39:00
    Tilos felszabadítás a hazaiaknál.

38:23
    Ismét Polcnak kell nagyot védenie Dubec lövését követően.

37:26
    Az ellentámadásból Gliga kerül nagy helyzetbe, de Krajcovic védi a lövését!

37:06
    Kowalczyk kerül ismét nagy helyzetbe, de a lövését Polc ismét védi, majd a kipattanót valahogy kiviszik a védők és ellentámadást indítanak!

36:00

34:55
    Stefanka O. kap jó indítást, amit kapásból kapura lő, Polc véd ismét nagyot!

34:29
    Nagy szerencséje volt a brassói csapatnak!
    Podstavek kerül óriási ziccerbe, de Polc ismét védeni tud és a kipattanót valahogy összeszedik a védők.

33:49
    Polcik próbálkozik távolról, Polc könnyedén védi.

32:45
    Az ellentámadás során Molnár indul meg, de szerelni tudják és elpattan tőle a korong, amit krajcovic fog meg.

32:12
    Tilos felszabadítás a vendégek részéről.

31:32
    Dubec viszi el az eladott korongot, egyenesen a kapuig, ahol tisztán lőhet, de elesik egy védőben, a lövést pedig védi Polc!

30:41
    Tilos felszabadítás a vendégeknél.

30:00
    Letelt a második harmad fele, továbbra is döntetlen az állás, a brassóiak remekül tartják az eredményt!

29:05
    Gliga szerezz korongot, majd lepasszolja Salugának, Ő egyből kapura lövi, Krajcovicnak kell résen lennie!

28:42
    Kowalczyktól láthattunk egy erőteljes próbálkozást, de Polc ezt is védeni tudta! Remek formában van a kapus!

28:30
    Letámadnak az Érsekújváriak.

27:27
    Kowalczyk ereszt meg egy bombát, de Polc ezt is védi! Majd a kipattanóval ismételhet, de ezt sem sikerül a kapuba juttatnia!

26:41
    Hazai időkérés.

26:13
    Jánostól láthattunk egy erős lövést, de elakadt egy védőben.

25:45
    Kowalczyk lőtt messziről kapura, de Polc védeni tudta, de fogni nem, de a kipattanót megszerzik a vendégek.
    Öt az öt ellen folytatódik a játék.

25:03
    Baron kap 5+20 percet durva játékért, Zsók is ugyanezt kapja, azaz végleges kiállítást.

25:03
    A lövés után egy kisebb csetepaté alakult ki a hazai kapunál.

25:03
    Saluga kapott kiváló passzt, amit egyből kapura lőtt, de bele a kapusba, több volt ebben a lövésben!

24:14
    Siska maradt lent a földön a saját harmadában.

23:00
    Ott tudta tartani ellenfele harmadában a korongot a brassói gárda, Petres szúrta kapura, amit Krajcovic védett!

22:33
    Bedobás a brassói harmad előtt, ismét támadhatnak a vendégek.

22:00
    Ismét elszórják a semleges harmadban a korongot a brassóiak, oda a támadásnak, jöhetnek az Érsekújváriak.

21:13
    Polcnak kellett védenie Kowalczyk lövését.

21:00
    Egyből letámadnak a hazaiak.

20:01

Vége az első játékrésznek. Jó első harmadot láthattunk, a brassóiak jól védekeztek és egy ellentámadás után sikerült kiegyenlíteniük. Az Érsekújvári csapat végig támadta az első harmadot, de csak egy gólt sikerült szerezniük egyenlőre, hamarosan folytatjuk!

20:00

19:00
    Kowalczyk viszi be a kapu elé a korongot, de végül nem tudja kapura lőni. Egyenlőre jól tartja magát a Brassó.

18:14
    Frolik kap jó indítást, üresen hagyva lőhet kapura, de elakad a kapusban, Polc védett ismét nagyot!

17:50
    A bedobás után meglepetésre továbbra is támad a Brassó!

17:10
    Wehrs viszi fel jól a korongot, majd kapura lövi, de Krajcovic valahogy kivédi! A felső lécről az oldalsóra pattant, majd onnan ki, Zsók adta a passzt.

15:30
    Az Érsekújváriak próbálják bejátszani a korongot az ellenfél kapuja elé, nem sok maradt már az első harmadból.

14:41
    Letámad a hazai csapat! Kowalczyk viszi el kiválóan a korongot, majd leadja lövésre Weissmannak, ő egyből kapura is lövi, de Polc nagyot véd!

13:43
    Óriási lehetőségek adódtak a hazaiak előtt, de Polcnak hála nem kapnak gólt a vendégek.

12:32
    Tilos felszabadítás, bedobás a vendégek harmadában.

12:00
    Az egyenlítő gól után teljesen letámad az Érsekújvár csapata, nem tud korongot szerezni a vendég csapat.

11:12
    A Brassó gólt szerzett!Wehrs bombázza kapura a korongot, amibe beletud érni GLIGA így róla pattan a hálóba a játékszer, egyenlít a semmiből a Brassó!

08:49
    Vendégek teljes létszámban.

08:30
    Az Érsekújváriak lőnek mindenhonnan, de Polc jól véd.

08:00
    Kisebb technikai probléma miatt, innen kezdjük a mérkőzést, ebben az időben egy gól született a hazaiaktól.

06:49
    János kap két percet bottal akasztásért.

01:18
    Az Érsekújvár gólt szerzett!PODSTAVEK szerzi meg a vezetést rögtön a mérkőzés elején az érsekújvári csapatnak! Stefanka passzából lőtte a korongot a kapuba!

00:01

Egy igazi dobogós derby lesz ez a Nové Zámky – brassói találkozó.
    Mindkettő csapat nagyon hajt a rájátszásra, ami nem áll tőlük messze, igaz a vendégeknek eggyel több lejátszott mérkőzése van és három pont hátránya a hazaiakkal szemben. Nagyon kell hajtaniuk a brassói srácoknak, hiszen sok múlhat ezen a mérkőzésen. A hazaiaknak itt a remek lehetőség a felzárkózáshoz az éllovassal szemben.
    Az utóbbi öt Nové Zámky – Brassó hazai találkozón négy sima Zámky győzelem született és egy pontosztozkodás, akkor a vendégek mehettek haza két ponttal.
    A hazaiak az elmúlt egy hónapban elszenvedett vereségek miatt lecsúsztak az első helyről, a legutóbbi 5 mérkőzésükből csupán egyet sikerült megnyerniük, szóval a szurkolók és a játékosok is nagyon kilehetnek éhezve már a győzelemre/mekre.
    A vendégeknél fordítva van, 5 mérkőzésből négyet nyertek meg és csak egyet veszítettek, méghozzá a Dab-Docler otthonában. Mindenképp kell a győzelem a brassói gárdának, ha szeretnének leszakadni az őket üldöző Csíkszereda-Ferencváros párostól!
    A fogadóirodák szerint a hazaiak az esélyesebbek, de ilyen szinten minimális a csapatok között a különbség és bármi megtörténhet, példa erre az Újpest év végi győzelme a Csíkszereda ellen, akik hat(!) pontosak a bajnokságban!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 2. Podstavek (Stefanka, Kowalczyk), utolsó bünt. Uhnák – 12. Gliga (Wehrs, Zsók)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic – Siska, Sucharda, Weissmann, Frolik, Hurtaj – Kowalczyk, Kral, Podstavek, Dubec, Stefanka O. – Pavesic, Baron, Polcik, Rucizka, Stefanka M. – Hardi, Kubica, Zajac, Fiala, Uhnak
    Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy, Péter R., Antal, Petres – Pysarenko, Hietamaki, Saluga, Zsók, Gliga – Dumitru, János, Molnár, Fodor, Virág – Oprea, Péter Zs., Imecs, Bálint, Márton

Játékvezetők: Jan Caprnka, Varjú Árpád, Soós Dániel, Moravec Martin