Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 2:1 (1:0 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 5:0 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 3:4 (0:1 szétlövés után)
szétlövés vége (0:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
3:4 (1:0, 2:3, 0:0, 0:0)
HSC Csíkszereda
hétfő 06.01.2014, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Egy kiegyenlített meccsen, végül a szétlövésben nyert a HSC Csíkszereda így nagyon fontos két pontot szerzett! A Ferencváros ezzel az eggyel illetve újabb vereségével nagyon messze került a rájátszástól!
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét! (21:29:18)

Gibbs Sjödin korongját védte Ruczuj, nyert a CSÍKSZEREDA!

Shvidki is belőtte! DENIS SHVIDKI tehát a győztes büntető szerzője!

Ojanen is bevágta, egyenlő!

Moldovan felvarrta a bal felsőbe!

Potila mellé csúsztatott nincs gól!

Novak a csíkiektől kihagyta a büntetőt, Budai védett!

Szétlövés kezdete.

Ahogy a rendes játékidő utolsó harmada, úgy a a hosszabbítás sem hozott gólt! A jégfelújítást követően jöhetnek a büntetők, hogy ki kaphat 2 pontot és kinek marad az egy!
    Most jönnek még csak az izgalmak, maradjanak velünk!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:00
    Egy perc még a hosszabbításból!

63:45
    Potila lövését védte a mamutjával Ruczuj!

62:56
    Gibbs Sjödin egészen közeli lövését védte Ruczuj!

62:20
    Feil lövését védte Ruczuj, de közben már les volt.

61:30
    Láthatóan már nagyon fáradtak a csapatok!

61:14
    Buli most Ruczuj kapuja előtt!

60:16
    Tilosra ütik a hazaiak a korongot.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Nincs döntés a 60 perc alatt, jöhet a hosszabbítás!

59:05
    Elesett a bíró, jót derült rajta a közönség!

58:00
    2 perc van hátra, érik a hosszabbítás!

57:43
    Kiegészült a HSC Csíkszereda!

57:05
    A túloldalon Danton felöklelte Budait, de ebből nincs újabb 2 perces büntetés!

56:36
    Gibbs Sjödin lövését védte Ruczuj Gellért!

55:43
    Pál Zoltán egyedül ugorhatott ki, de szabálytalanul alkadályozta Őt a gólszerzésben az egyik csíki fiú, kiállítás lesz!

55:22
    Sijka közeli lövését is védte Ruczuj!

44:29
    Kiss Gábor került a jégre, de nincs újabb kiállítás!

53:45
    Feil igazán sistergős lövést eresztett meg, de Ruczuj ismét hárított!

53:42
    Megint az erdélyi hálóőr volt munkában!

53:05
    Pál Zoltán szép lövését védte a túloldalon Ruczuj!

52:42
    Molnár fordulásból leadott lövését védte a Fradi kapusa!

51:44
    Danton hatalmas bombáját védte Budai.

50:30
    Most többnyire a Fradi harmadában zajlik a játék, de igazán nagy helyzet nélkül.

48:55
    Potila közeli lövése majdnem bement, de Ruczuj valahogyan védeni tudott.

48:05
    Mindkát csapat teljes létszámban a jégen!

48:01
    Ölander lövését védte Ruczuj!

46:05
    Papp Szabolcs kiállítása miatt most már tényleg emberelőnyben van a Fradi! palánkra lökésért kapta a 2 percet a csíki játékos.

Közben Potilát is kiállították a bírók szinészkedésért!

45:29
    Ruczuj nagy védésénél elmozdult a kapu is!

45:03
    Pál visszaállhatott!

44:41
    Oda a csíki fór, Kósa Endre is kapott egy 2 perces büntetést!

44:15
    Nagy felvonulásokat rendezett a Csíkszereda a Fradi kapuja előtt, de Budai kétszer is bravúrral védett!

43:45
    Kiütik a védekező hazaiak a korongot a harmadukból!

43:03
    Ezúttal a Csíkszereda került emberelőnybe, fogásért Pál Zoltán kapott 2 percet!

41:40
    Gibbs Sjödin passza után Dusan Sijka közeli lövését védte Ruczuj Gellért.

41:13
    Shvidki lövése landolt a hátsó védőhálóban!

40:31
    Feil mentett hátul, a saját kapuja előtt!

40:01

Egy igen jó iramú második harmadon vagyunk túl, a fradi most jól használta ki az emberelőnyeit, a Csíkszereda viszont 5 az 5 elleni szituációkból is sorozatban lőtte góljait! Egyelőre döntetlen az állás. kíváncsian várjuk, mit hoz a táró harmad!
    Maradjanak velünk akkor is!

40:00

39:24
    Kiegészült az erdélyi csapat!

38:45
    Ojanen most nem választott jó megoldást, eladta a korongot!

38:00
    Nagyon hajt a Fradi fórban!

37:24
    Megint kiállítás a Csíkszeredából, Hruby kapott 2 percet akadályozásért!

37:14
    Ojanen korongja ment el Ruczuj kapuja mellett!

36:38
    Farkas Tamás szólóját Budai végül hárította!

35:53
    Shvidki lövését védte Budai.

34:12
    A HSC gólt szerzett!
    Gólszerző DANTON. Assziszt: Shvidki. Ismét egyenlő! Ezúttal 5 az 5 elleni szituációban MIKE DANTON lőtte be Denis Shvidki korongját Budai hálójába! 3-3

32:47
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző OJANEN. Assziszt: Sijka és Lindquist. Ezt is belőtték a zöldek, igazi légiós akció végén Dusan Sijka korongját ANTTI OJANEN értékesítette! 3-2

32:25
    Újabb Fradi fór, Farkas kapta a 2 percet, szintén gáncsért!

32:07
    Gólszerző KISS G.. Emberelőnyben egyenlített a Fradi! KISS GÁBOR kotorta be az Ölander lövése nyomán lecsorgó korongot! 2-2

31:45
    Felállt most a Fradi fórban!

30:52
    Emberelőnybe került az FTC-ESMTK, Mihály Ede kapott 2 percet gáncsolásért!

30:28
    Ruczuj védett egy nagyot Feil lövésénél!

30:08
    Gibbs Sjödin visszatett korongját Ojanen nem tudta értékesíteni!

29:09
    Kiegészült a Fradi!

28:48
    A csíkszeredai kapuba került a korong, de szabálytalanság előzte meg az esetet, nincs egyenlítő gól!

28:20
    Hruby bombáját is hárította a Fradi kapusa.

27:52
    Nagy István lövését védte Budai!

27:09
    Itt az első emberelőny, Jere Ölander kap a Fradiból 2 percet!

26:24
    Támad a Fradi, a csíkiek tilosra ütötték a korongot!

24:25
    Gólszerző NOVAK. Assziszt: Hruby. Már a Csíkszereda vezet, VACLAV NOVAK vágta be Jozef Hruby korongját! 1-2

22:58
    DENIS SHVIDKI lövésével váratlanul egyenlített a vendégcsapat, Marek Curilla és Kósa Endre adta a gólpasszt! 1-1

22:28
    Megint Ojanen lőtt, Ruczuj védett!

22:11
    Novak szólójából nem lett gól.

22:08
    Ojanen szép lövését védte a rövid saroknál Ruczuj!

21:10
    Lindquist bombája vágódott le a vendégvédelemről!

20:30
    Egy les miatt lesz bedobás a csíki harmad elött!

20:01

Azonnal kezdődik a második harmad, maradjanak velünk!

Egy jó hangulatú és nagy iramú első harmadon vagyunk túl, emberelőnyös helyzet még nem volt a meccsen! Budai eddig tökéletesen véd, a társak pedig egyszer betaláltak Ruczuj kapujába, így egyelőre vezet a Fradi!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:32
    Ruczuj védett egyet!

19:00
    Hivatalosan egy perc van hátra az első játékrészből!

18:00
    Legalább 40 másodpercig állt az óra, miközben a jégen zajlott a játék!

17:44
    Lesállás miatt került ki a korong a Fradi harmadából, sőt szándékosnak ítélték a bírók, így a bedobás a vendégharmadban lesz!

17:20
    Moldován Ervin egészen közeli lövését védte Budai!

16:04
    10 perces fegyelmi büntetést kapott a vendégektől Mike Danton, de a játék 5 az 5 ellen folytatódik.

15:30
    Danton korongja kerülte el a Fradi kapuját.

15:06
    Mihály Ede lövését védte Budai Krisztián.

14:44
    Kiss Gábor nagy lövése kerülte el a csíki kaput.

14:18
    Elhárultak az akadályok, folytatódott a játék!

14:17
    Javítják a hátsó palánkot az ehhez értők, egyelőre technikai szünet van!

14:17
    Áll a játék, valami gond van a palánkkal vagy a plexivel a Fradi kapuja mögött!

14:21
    Ojanen tálalt Gibbs Sjödin elé, de a svéd fiú kihagyta a nagy helyzetet!

13:30
    Most többet birtokolja a korongot a Csíkszereda együttese, de komolyabb helyzetig nem jutnak a vendégek!

13:00
    A mai meccsen az igen szép számban megjelent és meglehetősen hangos csíkszeredai közönség komolyan emeli a nézőszámot!

11:45
    Gibbs Sjödin átadása most nem volt pontos a társaknak.

10:27
    Kiss Gábor remek lövését fogta szépen Ruczuj Gellért!

9:32
    Lindquist lövése egy vendég lábról vágódott le.

9:02
    Gibbs Sjödin szép passza után Sijka lövését kellett védenie Ruczujnak!

8:43
    Magas bot miatt került vissza a korong a csíki harmadba.

7:53
    Hruby kapu elé lőtt korongjába senki sem tudta beletenni a botját.

6:47
    Kósa korongját mentette Budai.

6:29
    A palánkon túlra ütik a korongot a hazaiak, de nem szabálytalanul.

5:03
    Gólszerző NAGY L.. Assziszt: Kiss G.. Vezet a Fradi! Kiss Gábor remek passzából az idén először az első sorba kerülő NAGY LÁSZLÓ kilőtte a hosszú sarkot! 1-0

3:50
    Molnár törte el a korongot jó helyzetben a Fradi kapuja előtt.

0:44
    Shvidki korongja zúgott el Budai kapuja mellett.

00:01

Ferencváros-ESMTK: Budai – Győri, Ölander, Feil, Nagy L., Kiss G. – Lindquist, Mestyán, Pál Z., Dancsfalvi, Potila – Géczi, Lencsés, Ojanen, Gibbs Sjödin, Sijka – Wéber, Tőkési, Horváth D., Vaszjunyin, Papp Cs. Vezetőedző: Dobos Tamás.

Játékvezetők: Babic, Gangel, Bedő, Abonyi..

Már megtörtént a bemelegítés, ezekben a pillanatokban a jégkészítő rolba dolgozik a pesterzsébeti csarnok jegén!
    A korábban megszokotthoz képest több rendőr és biztonsági ember teljesít szolgálatot a találkozón, tekintettel a néhány héttel ezelőtt, Csíkszeredában történtek miatt!
    Reméljük, a "negyedik harmad" ezúttal elmarad!
    A vendégcsapat az eltiltások miatt ezúttal afféle hiányos sorokkal nevezett erre a meccsre, nyilván több olyan játékos is lesz majd, aki a szokottnál több jégidőt kap majd!
    A Fradiból a két sérült, Berta Ákos és Borbás Gergely hiányzik és a Dobos-Nygren edzőpáros ismét megkeverte egy kicsit a sorokat!
    Meglátjuk, mi sül majd ki ebből! A meccs egészen biztosan érdekes és izgalmas lesz majd, tartsanak velünk, azonnal kezdünk!

A vasárnapi, a Brassótól Pesterzsébeten elszenvedett négygólos vereséggel 10 pontosra hízott az FTC-ESMTK hátránya a még rájátszást érő negyedik helytől, ebben a pozícióban a MOL ligában éppen a vasárnap este diadalmaskodó dél-erdélyi alakulat található!
    Kettejük között helyezkedik el a hétfőn a fővárosba látogató HSC Csíkszereda, amelyet egy esetleges rendes játékidős sikerrel megelőzhetne a Fradi! Ám az utóbbi hetek meccseinek végjátékában mutatott teljesítményei nem feltétlenül predesztinálják erre, a csapata sorozatos vereségei láttán egyre rosszabb hangulatba kerülő Dobos Tamás alakulatát!
    Ugyanakkor Gál Sándornak a csíkiek mesterének sem volt túl sok oka az örömre, az elmúlt év végén több kellemetlen vereséget is elszenvedtek a székelyföldiek és bár pénteken Érsekújváron hosszabbításban nyerni tudtak, vasárnap Miskolcon megint egy közvetlen riválistól szenvedtek vereséget és ezek után kell Budapestre utazniuk.
    A Fradi már a Brassó ellen is nélkülözni kényszerült csapatkapitányát Berta Ákost és most egy másik csatára, Borbás Gergely is – várhatóan hosszú hetekre – harcképtelenné vált!
    A hétfő esti találkozó tehát mindkét együttes számára roppant fontos, a Csíkszeredának bravúros szereplésre, az FTC-ESMTK-nak viszont kisebbfajta csodára lenne szüksége a rájátszásba jutáshoz!
    Egyet viszont nagyon remélünk; nem ismétlődnek meg azok a sportpályára nem illő, a MOL ligához méltatlan jelenetek, amelyek a Vákár Lajos jégcsarnokban történtek, a két csapat legutóbbi mérkőzésén!
    Ebben bízva kívánunk Önöknek a meccshez nagyon jó szórakozást!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 6. Nagy L. (Kiss G.), 33. Kiss G. (Ölander, Győri), 33. Ojanen (Sijka, Lindquist) – 23. Shvidki (Curilla, Kósa E.), 25. Novak (Hruby), 35. Danton (Shvidki), utolsó bünt. Shvidki

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai – Győri, Ölander, Feil, Nagy L., Kiss G. – Lindquist, Mestyán, Pál Z., Dancsfalvi, Potila – Géczi, Lencsés, Ojanen, Gibbs Sjödin, Sijka – Wéber, Tőkési, Horváth D., Vaszjunyin, Papp Cs. Vezetőedző: Dobos Tamás.
    HSC Csíkszereda: Ruczuj – Hruby, Kósa E., Curilla, Mihály E., Novak – Papp Sz., Salló, Moldován, Molnár Zs., Szőcs Sz. – Nagy I., Bors, Danton, Shvidki – Péter L., , Hildebrand, Farkas T., Bíró O. Vezetőedző: Gál Sándor

Játékvezetők: Babic, Gangel, Bedő, Abonyi.