Corona Brasov Wolves – DVTK Jegesmedvék 6:3 (vége) | Dab.Docler – Nové Zámky 6:4 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Budapešť 5:3 (vége)
Dab.Docler
6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
hétfő 20.01.2014, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Sokáig úgy tűnt, hogy gól nélkül lecsorog a harmadik harmad annak ellenére, hogy rengeteg helyzet volt és egy hosszú időszakban az Érsekújvár a kapujához szegezte a Dab Doclert, ám akkor nem sikerült betalálniuk.
    Az ötödik újvárosi gól, úgy tűnt, végleg eldöntötte a találkozót, ám akkor még visszakapaszkodott egy gólra a vendégcsapat.
    A hatodik gól lett döntő, amikor Nagy szerencsés, de nagyon szép találata már olyan időben esett, hogy lehetetlenség lett volna fordítani.
    Remek összecsapást láttunk, rengeteg lövéssel, sok hibával, de nagy harccal, sportszerű, de hajtós meccs volt.
    Ezzel az újabb három ponttal a Dunaújváros csapata gyakorlatilag utolérhetetlen a tabellán már. Az Érsekújvárnak azonban még harcolnia kell a jobb helyezésekért.
    ----

60:00

59:46
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    NAGY RICHÁRD szépségdíjas találattal végleg eldönti a mérkőzést! Ahogy hozzá került a korong, szinte a saját alapvonalától jobbról kisöpörte a korongot, ám felszabadítása annyira jól sikerült, hogy az üres kapuba vánszorgott a korong! 6-4!

59:25
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    PAVESIC egy tömörülést kihasználva középről bekotorta, 5-4!

59:00
    Ismét kapus nélkül a vendégek, még mindig bíznak, 6 az 5 ellen támadnak.

58:20
    Kapus nélkül támadott az Érsekújvár, ám elvesztette a korongot a buli után, LADÁNYI BALÁZS megszökött a jobb oldalon és a palánk közeléből belőtte az ötödik hazai gólt, eldőlt a mérkőzés!

58:03
    Az utolsó két percben vagyunk már, időt kért Robert Spisak az Érsekújvárnak. Várhatóan hamarosan lehozza majd Chovant, egy mezőnyjátékosra cserélve.

57:50
    Jabornik passzolt be középre jobbról, Ladányi érkezett és azonnal lőtt is kapura, Chovan ezt is fogta, tisztán lőhetett a magyar játékos.

57:10
    Komoly lövés nélkül az utóbbi két perc, az utolsó rohamokat indíthatják, éppen cserék zajlottak.

56:00
    Mezőnyjátékot követően Azari szánta el magát egy távoli lövésre középen, Chovan a kesztyűjével fogta.

54:50
    Szappanos szerzett korongot az ellenfél térfelén, ám ziccerét ismét kihagyta, Chovanba lőtte.

54:25
    Szabados és Pavuk adogattak a kapu közvetlen közelében, végül Kowalczyknak sikerült az egyik passzba belenyúlnia.

53:05
    Hurtaj próbálta kapura kotorni középen egy kavarodást követően, Sevela ismét a helyén volt.

52:35
    Azari a bal oldalon tiszta lövőhelyzetbe került, ám továbbpasszolt jobbra, odalett a lehetőség.

51:30
    Lehet, hogy a meccslabdát hagyta ki az Újváros, Ladányi és Szappanos 2 az 1-ben vihette kapura, ám Ladányi passza Szappanos mögé érkezett.

51:10
    Sevela fogta meg Caladi komoly bal kezes lövését középről.

50:33
    Sevela kapta el Sucharda jobb oldali bombáját. Továbbra is rohamoz mindent egy lapra feltéve a Nové Zámky.

50:25
    Sevela védte ki Kames lövését, amibe belekapott Hurtaj a rövid saroknál a jobb oldalon. Ez is hatalmas bravúr volt. Időt kért a Dunaújváros, hogy megtörje a vendégek lendületét.

50:15
    Sevela újabb két bravúrja, előbb Hurtaj, majd Ruzicka lőtt nagy helyzetben jobbról majd középről. Most komoly nyomást helyez az Újvárosra a vendégegyüttes.

49:40
    Huba egy az egyezhetett a kapus ellen, ám Chovan túljárt az eszén és sikerrel hárította a ziccert.

49:10
    Pavuk próbálkozott jobbról, Chovan rúgta ki lábbal. A túloldalon Dubec lőtt éles szögből jobbról, Sevela vetődve hárított.

48:10
    Sucharda lőtt középről egy életerőset, Sevela kitérdelte a korongot.

47:31
    Ruzicka próbált ismételni Hurtaj bal oldali lövését követően, a kapuvasra is rápattant, majd Frolik nem érte el a korongot, végül Sevelának sikerült rátenyerelnie. Ez óriási helyzet volt!

47:09
    Dubec feküdt nagyon sokáig a korongon a palánknál egy ütközést követően, a bíró kihozta a harmadból a bulit.

45:51
    Contois bejátszotta középre, Chovan védte Jabornik próbálkozását középről, aki nem találta el igazán jól a pattogó korongot.

44:56
    Jabornik lövése még kijött Chovanról, Papp Viktor pedig ismételhetett balról, ez már nem jött ki a kapusról.

44:30
    Peterdi lépett meg a bal oldalon, egyedül tört kapu felé, bár kissé kisodródva kellett lőnie, Chovan hárította bravúrral.

43:43
    Frolik remek bombát eresztett meg balról, Sevela a mellkasával hárított, ez újra nagy helyzet volt!

43:33
    Kiss Ákos érkezett középben, ám a passz túl mély lett, közben pedig a kapu is elmozdult. Most emiatt áll a játék.

43:00
    Kowalczyk bottal akasztás miatt két perces kiállításban részesül.

42:50
    Pavesic lőtt kapura balról, a védője már feküdt a jégen, Sevela hárított.

42:25
    Contois próbálta fonákkal közelről kapura tenni, Chovan zárta a szöget.

42:05
    Pavesic felé érkezett hosszú passz, de pontatlan, így tilos felszabadítás.

41:17
    O. Stefanka jobbról tört kapu felé, lövését lábbal hárította Sevela. Ez bizony komoly lehetőség volt.

40:01

Rendkívül változatos harmadon vagyunk túl. Remek iram, négy gól, rengeteg helyzet és lövés a termés és most már a Dunaújváros vezet.
    A találkozó még messze nem dőlt el, nagyon veszélyes ma a Nové Zámky csapata is, a Dab pedig rengeteget rohamoz, a hatékonyság már kissé javulni látszik.
    Érdekesnek ígérkezik a záró harmad is (ha nincs hosszabbítás), a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:40
    Ladányi passzolt középre Szappanosnak, ám középről ismét Chovant találta telibe nagy helyzetben!

39:00
    Óriási helyzet maradt ki a hazai kapu előtt. Uhnak közvetlen közelről próbálta kapura tenni, Sevela spárgázva védett.

38:31
    Mindkét csapat komoly rohamokat jegyez most, Pavesic tüzelt középről, erős lövését Sevela fogta a lepkés kesztyűvel.

37:56
    Nagyon gyorsan megfordítja az eredményt az Újváros! HÜFFNER ADRIÁN, Szappanos passzát követően kapura bombázott balról, a kapuson magasan felpattant, és éppen a kapuba hullott. 4-3!

36:34
    Egy óriási bombával egyenlít újra a hazaiaknak HENRICH JABORNIK! Középre passzolt Peterdi, társa pedig védő létére a 12. találatát jegyzi idén! 3-3!
    Hivatalosan PAPP VIKTOR a gólszerző, a jelek szerint még egy leheletnyit beleszúrt az ütőjével a lövésbe a kapu előtt.

36:20
    Pavesic két távoli bombáját is Sevelának kellett hatástalanítania, nagy helyzet volt, mindkétszer tisztán tüzelhetett a támadó!

35:15
    Baron lőtt balról, néhány centit tévedett, most az Érsekújvár támad a gól óta.

34:33
    Kontratámadás, Kowalczyk korongja találta óriási helyzetben MAREK DUBEC-et, aki rávezette a kapusra és a felső léc alá vágta a szlovákiai csapat ismételt vezetőgólját! 2-3!

34:00
    Contois próbálkozott lövéssel, de egy védő blokkolta, nem jutott el a korong a kapusig.

33:32
    Lepattanó lövés – Lindgren lőtt – került a jobb oldalon a korongot váró KISS ÁKOS elé, aki az üres kapuba kissé jobbra sodródva bombázott, a palánkról jött vissza a korong, a kapus még a másik oldalon járt. 2-2!

32:55
    Chován védte Azari éles szögből leadott lövését, majd belenyúlnak egy passzba és kicsúszik a korong a harmadból.

32:24
    Többszöri kisebb játékmegszakítások miatt töredezett a játék ezekben a percekben.

32:07
    Chovan szedte fel a korongot Kiss Ákos elől, Pavuk passzolt a kapu elé balról.

31:50
    Lindgren kétszer is távolról tüzelt a kék vonal közeléből, de egyiknél sem stimmelt az irányzék.

31:29
    Miroslav Stefanka akadályozás miatt két percen át a büntetőpadra kényszerül, Ladányival szemben volt szabálytalan.

30:30
    Baron lőtt fonákkal a bal oldalról, Sevelának bravúrral kellett hárítania.

30:15
    Kiegészült az Érsekújvár. Ez az emberelőny is kimaradt a hazaiaknál.

29:50
    Chovan lábbal hárította Jabornik jobb oldalról leadott bombáját.

28:49
    Felállt az Újváros.

28:30
    Nem rontott fejjel a falnak a hazai csapat, most talán emberelőnyben sikerül egyenlíteni.

27:59
    Kettő perces kiállítás Kames számára gáncsolás miatt. Emberelőnyben a Dunaújváros.

27:45
    Kimaradt egy újabb nagy helyzet a kapu előtt, de kiállítás lesz gáncsolásért.

27:00
    Ladányi szerzett az ellenfél kapuja mögött korongot, csodás passzt tálalt Szappanos elé, aki középről, közelről lőhetett tisztán, ám sikerült a kapusba bombáznia. Mi maradt ki!

26:24
    Pár centivel lesre csúszott Lindgren.

26:00
    Jabornik vállalkozott lövésre a jobb oldalról a kék vonal közeléből, Chovannak nem okozott gondot a hárítás.

24:34
    Kowalczyk szúrta rá jobbról a palánk mellől, Sevela a botjával hárított, magasan fölé pattant onnan.

23:45
    Szappanos passza után Hüffner meglepően nem passzolt jobbról éles szögből, hanem kapura próbálta szúrni, de Chovan zárta a lábait és kipattant a korong.

22:51
    Sevela fogja Kowalczyk távoli bal oldali bombáját.

22:38
    Egy-egy nagy helyzet mindkét oldalon, előbb O. Stefanka középről leadott lövését hárította Sevela, a kontrából pedig Papp szólózhatott, egyedül vezette Chovanra, ám ismét a kapus nyerte a párharcot.

21:30
    Peterdi közvetlen közelről leadott lövését Chovan bravúrral hárította, egyenlíthetett volna a Dab.

20:15
    Ladányi hozta el a középkörből a bedobást.

20:01

A kapura lövések aránya 23-6 a hazai csapat javára, mégis az Érsekújvár vezet.

Rémálomszerűen ért véget az első játékrész a Dunaújváros számára, másfél perccel a vége előtt még egy gólos előnyben voltak, míg a harmad végén már egy gólos hátrányban mehetnek pihenőre.
    Remekül használta ki a dupla emberelőnyét az Érsekújvár és 2-1 arányban vezet.
    Az első 20 percben számtalan lehetősége adódott a Dab. Doclernek, egy helyzet nélküli góllal szereztek vezetést, többször is betalálhattak volna, de ilyen a sport.
    Még bőven van idejük javítani, tartsanak velünk a szünet után is!
    ----

20:00

19:31
    Nagyon sokba került ez az emberhátrány a Dunaújvárosnak, mivel a 2+2 miatt még mindig hátrányban játszottak a hazaiak, egy buli után MARTIN UHNAK megszerzi 51 másodperccel az előző találat után a második érsekújvári gólt, jobbról közvetlen közelről kotorta be!
    1-2!

18:40
    LUBOMIR HURTAJ kapott bele Kames jobb oldalról belőtt korongjába az ütőjével, ezzel egyenlített az Érsekújvár, 1-1!

18:10
    Ez egy áthúzódó kiállítás lesz, most mezőnyjáték folyik, majd Kowalczyk nem éri el időben a passzt és emiatt les.

17:36
    Hruby 2+2 perces kiállítás kap, Caladit ütötte meg a botjával és kisebb sérülést is szenvedett a vendégek játékosa.

17:30
    A hazaiak köszönetet mondhatnak Uhnaknak, aki egy remek passzt nem tudott átvenni a jobb oldalon, gólhelyzetben mehetett volna kapu felé, így odalett a helyzetük.

16:53
    Sevela biztonsági védése, Frolik lőtt kapura balról, nem túl erős lövés volt, de inkább rátenyerelt a kapus.

16:30
    A mérkőzés ezen szakaszában érezhetően nyom a Dunaújváros.

16:00
    Peterdi kapott remek korongot középen, de már túl közel került a kapushoz és ezért lövése elakadt Chovan testében, nem állt meg a játék, kipattant a pakk.

15:10
    Még mindig a hazaiak támadnak, Ladányi lőtt kapura jobbról, kissé elütött a korong fölött, előtte kiegészültek éppen a vendégek, ezt megúszták az érsekújváriak.

14:40
    Szappanos is tüzelt balról, éles szögből, Chovan fogta.

14:12
    Ladányi passza után Kiss Ákos tette bele az ütőjét, jó elképelés volt, de végül kissé fölé pattant.

14:00
    Egyelőre jól védekezik az Érsekújvár, lövéshez sem tudott jutni egyelőre a Dab Docler.

13:03
    Podstavek magas bot miatt száll ki két percre a Nové Zámky csapatából. 2 perc emberelőny a Dunaújvárosnak.

12:55
    Kowalczyk lekapcsolta az egyik újvárosi passzt, ám felszabadítása tilosig ment. Előtte Podstavek lőtt középről, Sevela a vállával hárította az erős löketet.

12:18
    Chovan fogta a kezébe Kiss Ákos közeli bal oldali lövését.

11:45
    Léránt kapu mögül passzolt, megtalálta vele Szabadost aki közvetlen közelről balról próbálkozott lövéssel, ám túlzottan megemelte és fölé szállt.

11:10
    Szabados harcol meg kétszer is a korongért sikerrel a palánk mellett.

10:12
    Szép passz után Somogyi bombázott kapura jobbról, Chovan hárította.

10:00
    Már a vendégek is teljes létszámban azóta.

09:35
    Azari tüzel balról, lövése elakad a védőkben, de a lepattanót kis híján kapura tudta tenni Gröschl.

08:45
    Szappanos kapunak háttal állva lőtte el fonákkal, ám végül néhány centit tévedett. A gól után ez a második nagyon furcsa találat lehetett volna.

08:10
    Szappanos próbálkozott keresztpasszal Ladányi felé, de belenyúlt egy védő, ilyenkor nincs tilos.

07:42
    Kettő perces kiállítás az Érsekújvárnak, Kames kényszerül a büntetőpadra.

07:19
    A bal oldali buli után LÉRÁNT RENÉ azonnal kapu felé ütötte, vélhetően kapushiba miatt is, de a korong további érintés nélkül a kapuba csúszott. 1-0 a Dab. Docler javára. A gól körülményei meglehetősen megmosolyogtatóak, a korong alig vánszorgott, mégis valahogy bement!

06:54
    Léránt két védő közül a bal oldalon kapura bombázta a korongot, Chovanról nem jött ki azonban a lövés.

06:15
    Papp Viktor passzolt Somogyi Balázsnak, aki a kapu közvetlen közelében fonákkal próbálta a kapuba juttatni, Chovan számított rá és hárított. Nagy helyzet volt!

06:10
    Az utóbbi percekben inkább a vendégek akarata érvényesül.

05:35
    Dubec jobbról lőtt, de a löket keresztbe elsuhant a kapu előtt.

04:40
    Peterdi kapcsolja le Kames hosszú lőtt passzát, de ismét az Érsekújvár szerzi meg.

04:20
    Sucharda lőtt jobbról, erős löket volt, de az irányzékkal tévedett jócskán.

04:03
    A buli után megszerezte az Újváros, de a hosszú felszabadítás ismét tilosra ment, buli újra.

03:55
    Ezúttal a Dab csapatánál a tilos.

03:30
    Weissmannt szerelte Ladányi, miközben kapura tört a vendégjátékos. Fontos szerelés volt.

02:50
    Pavuk a jobb szárnyon került helyzetbe, tüzelt is, Chovan fogta a lövést.

02:26
    Sevela fogta a lepkés kesztyűjével Stefanka M. fonákkal középről megeresztett lövését.

01:43
    Hruby lőtte középre balról, nem érkezett társ, Chovan pedig a biztonság kedvéért rátenyerelt.

01:20
    Gröschl lőtt kapura a jobb oldalról, de kissé mellé trafált.

00:37
    Fél perc alatt a harmadik játékmegszakítás, a piros mezes Dunaújváros egyelőre letámadja ellenfelét, a fehér mezes Érsekújvárt.

00:32
    A buli után Kiss Ákos érkezett egy passzra jól, kapura is lőtte középről, Chovan védett.

00:10
    Az Érsekújvár hozta el az első bulit, de egy tilos felszabadítás lett a dologból.

00:01

Robert Spisak számára szokatlan lehet az összecsapás, ellenfélként tért vissza Újvárosba.

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Ladányi, Hüffner, Szappanos, Kiss Á. – Huba, Nagy, Gröschl, Peterdi, Azari – Somogyi, Hruby, Jabornik, Papp, Contois – Pavuk, Magosi, Léránt, Szabados

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Kral, Kowalczyk, Podstavek, Stefanka O., Dubec – Baron, Kames, Hurtaj, Weissmann, Frolík – Sucharda, Pavesic, Stefanka M., Caladi, Uhnak – Siska, Hrudík, Fiala, Korytko, Ruzicka

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Németh Márton.

Közben le is játszották az ominózus vasárnapi mérkőzést, a Dunaújváros 6-1 arányban mosta le idegenben az Újpest együttesét.
    Ma ismét pályára lépnek, ezúttal itthon. Az esélyek ezen az összecsapáson is a hazaiak mellett szólnak. Már gyülekeznek szép számmal a nézők, lassan pirosba borul a lelátó.
    A mérkőzés szűk negyed óra múlva kezdődik!
    ----

A listavezető és a hazai pálya előnye lesz vajon döntő ezen az összecsapáson, vagy az "új seprű jól seper" elve érvényesül?
    Új vezetőedző irányítja az Érsekújvár (Nové Zámky) csapatát, Robert Spisak vette át a jelenleg 3. pozícióban levő együttest.
    A Dunaújváros magasan vezeti a tabellát 79 pontjával, ráadásul egy mérkőzéssel még kevesebbet is játszott. Most bevállalósak voltak, mert vasárnap még Újpesten játszanak, hétfő este pedig az Érsekújvárt fogadják bajnokin.
    Érdekes összecsapásra van kilátásunk!
    Tartsanak velünk hétfőn 18 óra 30 perctől!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 8. Léránt (Pavuk), 34. Kiss (Lindgren), 37. Papp (Jabornik, Contois), 38. Hüffner (Szappanos, Kiss), 59. Ladányi (Azari, Lindgren), 60. Nagy (Sevela) – 19. Hurtaj (Kames, Frolik), 20. Uhnak (M., Caladi), 35. Dubec (Kowalczyk), 60. Pavesic (Hurtaj)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Kral, Kowalczyk, Podstavek, Stefanka O., Dubec – Baron, Kames, Hurtaj, Weissmann, Frolík – Sucharda, Pavesic, Stefanka M., Caladi, Uhnak – Siska, Hrudík, Fiala, Korytko, Ruzicka

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Németh Márton