Ferencváros – Érd 35:27 (vége) | Győr – Dunaújvárosi KKA 34:22 (vége) | Fehérvár – EKFSC - Globál Safe 39:21 (vége)
FTC Rail Cargo Hungaria
35:27 (20:14)
Érd
szombat 25.01.2014, 13:00Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

A női kézilabda NBI alapszakaszának 17. fordulójában a Ferencváros hazai pályán fogadja az Érd csapatát. A hazaiak két vereséggel másodikok a tabellán, míg a vendégek a dobogó alsó fokát foglalják el.
    A zöld-fehérek bravúrgyőzelemmel kezdték az idényt, hiszen legyőzték a Győrt (a Győr múlt hét közepén magabiztos győzelemmel állt bosszút az őszi vereségért), viszont meglepetésként kikaptak Dunaújvárosban. A Ferencváros az ország második legerősebb csapata, ugyanakkor az Érd az utóbbi években töretlenül fejlődött, és ma már senki nem mehet biztosra velük szemben. Erről szeptemberben a Bajnokok Ligája selejtezőjében Szucsánszkiék is meggyőződhettek, elég nehézkesen sikerült behúzniuk azt a mérkőzést. Érden bajnoki mérkőzésen viszont meglepően könnyedén nyertek.
    Az Érd komplett csapattal érkezik a fővárosba, Triscsuk és Bognár is benne lesz a keretben, ez pedig valószínűleg még tovább nehezíti a hazaiak dolgát. Erről Tomori Zsuzsanna a következőket nyilatkozta: "A pályára lépő játékosaiktól függetlenül szerintem a védekezésünkön múlik majd, hogy mennyire leszünk sikeresek ezen a meccsen. Jó lövőik vannak, akiket Bognár jól irányít. Ha a Triscsuk-Klivinyi-Kovács triót minimális gólon tudjuk tartani, nagy problémánk nem lehet..."
    A Ferencváros múlt héten Egerben aratott könnyű győzelmet, az Érd elleni mérkőzés viszont teljesen más kávéház, Tomoriék minden valószínűség szerint kiemelten készülnek erre a találkozóra. Hazai közönség előtt mindenképpen a zöld-fehérek a mérkőzés esélyesei, ugyanakkor biztosak lehetünk abban, hogy Szabó Edina tanítványai ellen minden egyes gólért vért kell izzadniuk.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Abramovich (kapusok) – Zácsik, Cifra, Szarka, Vérten, Szucsánszki, Such, Steinbach, Kovacsicz, Tomori, Mészáros, Pena, Kocsis, Szekerczés, Szamoránsky

Érd: Gridnyeva, Oguntoye, Janurik (kapusok) – Schatzl, Triscsuk, Kovács, Vukcevic, Balog, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Wolf, Oláh, Koren, Bognár

Játékvezetők: Andorka, Hucker.

A csapatok befejezték a zenés bemelegítést, most mutatják be a játékosokat.

A hazaiakat vastapssal köszönti a szép számmal megjelent közönség. Most már ne menjenek sehová, pillanatokon belül kezdődik a találkozó.

1

1
    A vendég Érd kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1
    Labdajáratás után Triscsuk bombázott mellé, támadhatnak a hazaiak. (0:0) (0:0)

2
    SZUCSÁNSZKI nem sokat vacakolt, azonnal hatalmas átlövést ragasztott az Érd kapujába. (1:0) (1:0)

3
    Jól kezdi a mérkőzést a Ferencváros, TOMORI is beköszönt átlövésből. (2:0) (2:0)

3
    Kovacsicz lerántásért kapott sárga lapot. (2:0) (2:0)

3
    Cifra kapott két percet, Bognárt húzta vissza gólhelyzetben. (2:0) (2:0)

4
    WOLF biztos kézzel értékesítette a vendégek büntetőjét. (2:1) (2:1)

4
    SZUCSÁNSZKI emberhátrányban is betalál, védője mellett féllaposan vágta be. (3:1) (3:1)

5
    Triscsuk lövését védte Abramovich, támadhat a Fradi. (3:1) (3:1)

5
    Triscsuk húzta vissza Szamoránskyt, sárgát kapott érte. (3:1) (3:1)

6
    SZUCSÁNSZKI magabiztosan lőtte be a hazaiak büntetőjét. (4:1) (4:1)

6
    Eladott labda mindkét oldalon, támadhatnak a zöld-fehérek. (4:1) (4:1)

7
    TOMORI átlövésből pókhálózta ki a felsőt. (5:1) (5:1)

7
    Ellépték a vendégek, de a hazaiaknak se sikerült góllal befejezni a támadást. (5:1) (5:1)

8
    Az Érd időt kért. (5:1) (5:1)

8
    Érdi támadással folytatódik a mérkőzés. Triscsuk szépen ment be, de Abramovich bravúrral védte. (5:1) (5:1)

9
    KISFALUDY ment be a hazai falba, a bal alsót választotta. (5:2) (5:2)

9
    TOMORI megverte védőjét, onnan pedig már könnyű dolga volt. (6:2) (6:2)

10
    SCHATZL kapott jó labdát a szélen, Abramovich feje fölött bombázta be. (6:3) (6:3)

10
    SZUCSÁNSZKI kezdi elkapni a fonalat, betörésből szerezte csapata újabb gólját. (7:3) (7:3)

11
    KOVÁCSRA nem figyeltek a hazaiak, könnyedén vihette be. (7:4) (7:4)

12
    ZÁCSIK jobbátlövőből vágta be. (8:4) (8:4)

12
    Potyognak a gólok, SZAMORÁNSKYT sikerült a beállóban megjátszani, a válogatott beállósa onnan pedig már nem hibázott. (9:4) (9:4)

13
    KOREN átlövésből csökkentette a vendégek hátrányát. (9:5) (9:5)

13
    KOVACSICZ tört be szélről, pontosan lőtte ki a hosszút. (10:5) (10:5)

14
    KOREN volt ismét eredményes átlövésből. (10:6) (10:6)

15
    TOMORI kapott meglehetősen szabadon egy jó labdát, biztos kézzel értékesítette. (11:6) (11:6)

15
    SZAMORÁNSKY beállóban kapta a passzt, nem hibázta el a ziccert. (12:6) (12:6)

16
    SCHATZL kapott jó labdát a szélen, a rövidet választotta. (12:7) (12:7)

16
    SZUCSÁNSZKI könnyedén vihette be, a bal alsót választotta. (13:7) (13:7)

17
    KLIVINYI jött be támadásba, hamar meg is lőtte mai első gólját. (13:8) (13:8)

17
    SZARKA a szélen kapta a passzt, védőjét becsapva lőtt a hosszúba. (14:8) (14:8)

18
    BOGNÁR betörésből csökkentette a vendégek hátrányát. (14:9) (14:9)

19
    TOMORINAK sült el a keze, Janurik nem védhette. (15:9) (15:9)

19
    KOVÁCS szépen ment be két hazai védő között, onnan pedig már nem hibázott. (15:10) (15:10)

20
    PENA jött be támadásba, lövése a kapufáról becsorgott. (16:10) (16:10)

21
    STEINBACH támadásban a pályán, azonnal beköszönt átlövésből. (17:10) (17:10)

22
    Steinbach kapott két percet, gólhelyzetben rántotta le Korent. (17:10) (17:10)

22
    Wolf hétméteresét Abramovich megfogta, támadhatnak a hazaiak. (17:10) (17:10)

23
    SZEKERCZÉS jött be támadásba, jobbátlövőből pontosan vette be a hazaiak kapuját. (18:10) (18:10)

24
    SCHATZL kapott jó labdát a szélen, a rövidet választotta. (18:11) (18:11)

24
    PENA vállalta el a hazaik büntetőjét, biztos kézzel lőtte be. (19:11) (19:11)

25
    SCHATZL szélről egyelőre megállíthatatlan, ismét sikerült átjárnia Abromovich eszén. (19:12) (19:12)

26
    KOVÁCS lőtte el passzív határán, labdája utat talál a hazai kapuba. (19:13) (19:13)

27
    A Ferencváros időt kért. (19:13) (19:13)

28
    Jól megmozgatták a hazaik az érdiek falát, a támadást átlövésből PENA fejezte be góllal. (20:13) (20:13)

29
    Klivinyi fölébombázott, támadhatnak a zöld-fehérek. (20:13) (20:13)

30
    A hazaiaknak nem sikerült góllal befejezni a támadást, a félidő vége előtt néhány másodperccel KOVÁCS betörésből még betalált. (20:14) (20:14)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (20:14)

Némi meglepetésre úgy tűnik nem lesz szoros a mérkőzés, a hazaiak nagyon jól kezdtek, az ÉRD az első nyolc percben csak büntetőből talált be. Szabó Edina időkérése után összeszedték magukat a vendégek, de így is csak végig futottak az eredmény után. Triscsuknak ma feltűnően nem megy, Klivinyi se a szokásos jó formáját mutatja, egyedül a bal szélen Schatzl remekel. A hazaiaknál ezzel szemben a Tomori – Szucsánszki páros villog, de igazából csapatként is jól játszik a Ferencváros.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

31
    Elkezdődött a második félidő. (20:14)

31
    A Ferencváros kezdte a második félidőt. A hazaiaknál Vérten a szélen, Szikora a kapuban a második félidőben. (20:14) (20:14)

32
    Mindkét oldalon jó védekezést láthattunk, újra a zöld-fehérek támadhatnak. (20:14) (20:14)

32
    Szucsánszki adott nagy passzt SZAMORÁNSKYNAK, a válogatott beállósa biztos kézzel értékesítette a ziccert. (21:14) (21:14)

33
    Triscsuk lövése elhalt a blokkban, Tomori lövése a kapufán csattant, támadhat az Érd. (21:14) (21:14)

33
    Cifra kapott két percet, gólhelyzetben húzta vissza ellenfelét. (21:14) (21:14)

34
    BALOG a bal alsót választotta büntetőből. (21:15) (21:15)

35
    Vérten szélről elmérte a kaput, de az Érdnek se sikerült kihasználni az emberelőnyt. (21:15) (21:15)

36
    TOMORI ment fel, elengedte az a bizonyos jobb kezet, Januriknak esélye sem volt. (22:15) (22:15)

37
    Kovacsicz ziccerben hibázott ejtése nem sikerült, támadhat az Érd. (22:15) (22:15)

37
    Vukcevicet húzták vissza gólhelyzetben, a vendégek büntetőjét BALOG bevágta. (22:16) (22:16)

38
    Vukcevic kapott két percet, emberelőnyben támadhat a Ferencváros. (22:15) (22:15)

38
    Kovacsicz szélről Janurikot találja telibe, a vendégek támadhatnak. (22:15) (22:15)

39
    Az Érd támadásban eladja a labdát, lerohanás végén a ziccert KOVACSICZ vágja be. (23:16) (23:16)

40
    Kivédekezték a hazaiak az Érd támadását, TOMORI viszont könnyedén lőtte át a falat. (24:16) (24:16)

41
    TRiscsuknak semmi nem sikerül ma, ellenben VÉRTEN a szélről bevarrta a hosszúba. (25:16) (25:16)

42
    Zúg az Aréna, keményen védekeznek a hazaiak. Szikora védése után TOMORI betörésből volt eredményes. (26:16) (26:16)

43
    Megint kivédekezték a hazaiak az ÉRD támadását, SZUCSÁNSZKI viszont megállíthatatlan, átlövésből varrta be. (27:16) (27:16)

44
    Az Érd időt kért. (27:16) (27:16)

44
    Meglehetősen tanácstalan az Érd támadásban, továbbra is keményen védekezik a Ferencváros. (27:16) (27:16)

45
    SZUCSÁNSZKI nem tud ma hibázni, átlövésből megint bevágta a felsőbe. (28:16) (28:16)

46
    Cifra megy ki két percre, középen túlságosan keményen védekezett.

46
    Hosszú idő után BALOG átlövésből csökkentette a vendégek hátrányát. (28:17) (28:17)

46
    PENA jött be támadásba, sikerült a falban megjátszani, szépen fordult le ellenfeléről. (29:17) (29:17)

47
    BALOG büntetőből volt eredményes. (29:18) (29:18)

47
    Kisfaludy szabálytalansága két percet ért, büntetőt dobhatnak a hazaiak. (29:18) (29:18)

48
    SZEKERCZÉS vállalta el a hazaiak hétméteresét, nem hibázott. (30:18) (30:18)

48
    KLIVINYI köszönt be Szikorának átlövésből. (30:19) (30:19)

49
    Labdát szereztek a hazaiak, a gyors lerohanás végén PENA ziccerből bepattintja. (31:19) (31:19)

49
    BALOG ment be a hazai darálóba, határozottsága gólt eredményezett. (31:20) (31:20)

50
    SZEKERCZÉS jött be támadásba, középről talpról engedte el, Junarik nem tudta védeni. (32:20) (32:20)

50
    BALOG állt oda a büntetőhöz, most sem hibázott. (32:21) (32:21)

51
    SZEKERCZÉS zsinórban harmadik gólját lőtte, átlövésből volt eredményes. (33:21) (33:21)

52
    KOVÁCS jobbátlövőből pókhálózta ki a felsőt, lazul a hazaiak védekezése. (33:22) (33:22)

53
    A hazaiak itt a végén már kezdenek kiengedni, VUKCEVIC átlövésből ragasztotta be. (33:23) (33:23)

54
    Időt kért az Érd. (33:23) (33:23)

54
    KOVÁCS játszik elemében, átlövésből vágta be. (33:24) (33:24)

55
    VUKCEVIC ment be bátran a hazai falba, lövésével a jobb alsót választotta. (33:25) (33:25)

56
    SZEKERCZÉS most a gólfelelős a hazaiaknál, nem volt még hibázott lövése. (34:25) (34:25)

56
    KORENT sikerült megjátszani, gólhelyzetben már nem merték bántani a hazaiak. (34:26) (34:26)

56
    Steinbach kapott két percet, földre vitte ellenfelét. (34:26) (34:26)

57
    BALOGH szépen tört be szélről, Szikora mellett el tudta lőni. (34:27) (34:27)

58
    Jó védekezés most vendégoldalon, támadásban viszont ők se tudtak eredményesek lenni. (34:27) (34:27)

59
    PENA jött be támadásba, könnyedén vált le védőjéről, a jobb felsőt választotta. (35:27) (35:27)

60
    Balog kapott még két percet a végén a Pena elleni szabálytalanság miatt, emberhátrányban fejezik be a vendégek. (35:27) (35:27)

60
    A mérkőzés utolsó támadását az Érd vezette, a lövés lejött a blokkról, majd időn túli szabaddobásból Klivinyi bombázott fölé. (35:27) (35:27)

60
    Mérkőzés vége. (35:27)

A vártnál talán könnyedebben nyert hazai pályán a Ferencváros, az utolsó tíz percben már a húzóemberek se voltak a pályán a zöld-fehéreknél. A vendégeknél Triscsuknak ma semmi nem jött össze, a második félélidőben már nem is sokat volt a pályán. Ezzel szemben a Ferencváros játékában üde színfoltot jelentett Szekerczés játéka, a hazaiak fiatal üdvöskéje a második félidő végén lépett pályára, az edző bizalmát gólokkal hálálta meg.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (14:35:31)

Játékvezetők: Andorka, Hucker