KSI SE - Széchenyi Bank-FTC 6:13 (vége) | Kaposvári VK - A-HÍD Szeged 5:9 (vége)
Szolnoki Dózsa - BVSC- Zugló 9:7 (vége) | Valdor Szentes - ZF-Eger 5:17 (vége)
PVSK-Füszért - Lactiv-Vasas 9:13 (vége) | YBL Waterpolo Club - OSC-Újbuda 6:17 (vége)
YBL Waterpolo Club - OSC-Újbuda

6:17

(1:2, 1:6, 2:5, 2:4)

szombat 25.01.2014, 19:00E.ON Férfi OB I

A mérkőzés eleje szoros volt, Ádám Zsolt védéseit mindenképpen meg kell említeni. Ez után szépen folyamatosan növelte előnyét az OSC, és a vége felé pedig már kezdett fáradni is az YBL. Az összegzéshez tartozik, hogy a hazai csapat rengeteg kapufát lőtt, ha ezek kicsit pontosabbak, szorosabb eredmény is születhetett volna. A mérkőzésen egy-egy vitás jelent paprikázta a hangulatot, a kilátogató nézők végig jól szórakozhattak.
    Köszönjük figyelmüket! (20:16:56)

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Kontra, az YBL támad de már nem sikerült gólt szerezni az utolsó másodpercekben.

32
    Tóth fordulna be, de szerelik.

31
    BÉKÉSI ÁKOS előnyből szerez gólt. 6:17

31
    Nagy Sándor szedte össze 3. kiállítását.

31
    Gyárfás lövését blokkolták.

30
    ÁDÁM ZOLTÁN talál be középről, ezúttal a kapufáról befelé pattant a labda. 5:17

30
    Jávor és Rex-Kiss van egyszerre kiállítva.

30
    Hazai időkérés.

30
    JÁVOR DÁNIEL előnyből, a bal oldalról szerez újabb gólt. 4:17

29
    Szilágyi K. lőtt messziről, de Varga védeni tudott.

29
    Tóth kezéről halásszák le a labdát, most az YBL támadhat.

29
    Rex-Kiss ellen ítélnek, így támadhat az OSC.

28
    SIMON ADRIÁN távolról lő gyönyörű gólt a bal felsőbe. 4:16

28
    Támadó csapat szabálytalan, jöhet az OSC.

28
    KORÉNYI BALÁZS magabiztosan értékesítette.

28
    Cserdi ellen az ítélet, 5 méteres az OSC-nek.

27
    7en az egyik, 5en a másik térfélen jelenleg. Suti nagyon messziről lő, és a kapufát találja el.

26
    Nem volt vendég lövés, jöhet az YBL méghozzá előnyben.

26
    Békési lövése nem talál kaput.

26
    Jól megjátszott előny végén KORÉNYI BALÁZS szerezte az újabb vendég gólt. 4:14

25
    Kapuscsere az OSC-nél, Varga Viktor a kapuban.

25
    Kezdődik az utolsó negyed, Deutsch révén a vendégek szerzik meg a labdát.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Pontatlan passz után megúszik az OSC, JÁVOR DÁNIEL viszi végig a pályán, és magabiztosan lövi be a ziccert. 4:13

24
    31 másodperc van hátra, hazai időkérés.

24
    KORÉNYI BALÁZS bal szélről szerez újabb gólt. 4:12

24
    Koltai lőtt messziről, de ő is csak kapufát talál.

23
    Balla harcol ki szabálytalanságot, majd ugyan ő húz kapufára egy bejátszást. Végül Ádám üti ki a labdát.

22
    ÁDÁM ZOLTÁN középről messziről lő szép gólt a bal alsóba. 4:11

22
    DELGADO BACHES közvetlen közelről jobbról talál be Ádám feje fölött. 3:11

22
    Kontra kontrát követ, végül az OSC támad jelenleg.

21
    Major most csavarral próbálkozott távolról, de Áts fogta a lövést.

21
    Major lövését védte Áts.

20
    Tiba Pétert is cserével végleg kiállítják a játékvezetők, az OSC kapuja előtti kavarodás után.

20
    KORÉNYI BALÁZS azonnal ki is használja a helyzetet, és lő a bal alsóba. 3:10

20
    Szentesi és Nagy páros kiállítást kap a vendég kapu előtti kavarodás után.

20
    KISS ÁDÁM bal szélről, előnyből talál be. 3:9

19
    Szentesi volt szabálytalan támadásban, így érvénytelen a gólja.

18
    TÓTH ZOLTÁN vitte végig a labdát miután a hazaiak támadásban eladták azt. A ziccert magabiztosan lőtte a jobb sarokba. 2:9

18
    Simon lő messziről, de a felső lécről jön ki a labda.

17
    Az YBL ment előre, de kontrát fújnak a bírók.

17
    Kezdődik a harmadik negyed, Major érte el először a labdát, de a víz alá vitte, így az OSC támadhat először.

Az első negyed szorosan alakult, ami főleg Ádám Zsolt nem egyszer bravúros védéseinek volt köszönhető. A második negyedben aztán már jobban céloztak a vendég játékosok, és elléptek ellenfelüktől. Kisebb csetepaté is volt a medencében, Regős Áront végleg cserével ki is állították.
    Hamarosan kezdődik a harmadik negyed, tartsanak velünk, nézzük vissza tud-e jönni az YBL csapata!

16
    Vége a második negyednek.

16
    Megszerezték a labdát a hazaiak Ádám Zoltán révén, aki még a dudaszó pillanatában az üres kapu felé dobott, de a bal kapufa mellé esett a labda.

16
    OSC időkérés, most 8 másodperccel a vége előtt.

16
    Kiss Ádám kapott centerben labdát, de a felső lécre húzta azt.

16
    30 másodperc van a negyedből, hazai időkérés. Előnyben jöhet majd az YBL.

16
    SUTI GÁBOR lóbált a bal oldalon, majd szépen kilőtte a hosszú felsőt. 2:8

15
    Szilágyi felé centereztek, de a védők megszerzik a labdát.

15
    Cserdi lövését Áts hárítja, sarokdobás.

14
    Deutsch centerezése pontatlan, és a hazaiak megszerzik a labdát.

14
    Távolról DELGADO BACHES lő a bal felsőbe. 2:7

13
    Kontra az YBL ellen, jöhetnek a vendégek.

13
    GYÁRFÁS TAMÁS jobbról szépen lövi ki a hosszú felsőt szépen. 2:6

13
    Major lőtt balról, de Áts a jobb alsó előtt ment.

12
    SUTI GÁBOR pattint a bal sarokba magabiztosan. 2:5

12
    Hartman József is ki volt állítva, de ő nem hagyta el a medencét. Ezért 5 méterest dobhat az OSC csapata.

12
    Csetepaté van a vízben a hazai kapu előtt, Regős Áront végleg cserével kiállítják, és az YBL jöhet.

11
    Szilágyi ad nagyszerű labdát centerbe NAGY SÁNDORNAK, aki értékesíti a helyzetet. 2:4

11
    KORÉNYI BALÁZS távolról lövi ki a jobb alsót, a gól előnyből született. 1:4

10
    Nagy távolról lő, de a bal kapufát találja el.

10
    SZENTESI ÁDÁM viszont már betalál, balról lő a kapu jobb oldalába. 1:3

9
    OSC előny, Tiba lövését viszont védte Ádám.

9
    Kontra a másik oldalon is.

9
    Kontra, jöhet az YBL.

9
    Elkezdődött a második negyed, most Tóth révén hozza el a labdát az OSC.

8
    Vége az első negyednek.

8
    4 másodperc van hátra, az OSC is időt kér.

8
    Rex-Kiss lövése a blokkról a kapufára majd a vízre vágódik, de nem volt bent.

8

8
    Tiba lőtt balról hátulról, de Ádám ezt is hárította.

8
    A hosszú támadás végén Delgadot blokkolják, és az YBL megszerzi a labdát.

7
    Ádám ezuttal Jávor lövését védi, de megint a vendégekhez pattan a labda.

7
    Tiba centerből tette kapura, de Ádám nagyot védett.

6
    Simon lövését blokkolta Rex-Kiss.

6
    Majornak magas a passz, így jöhet az OSC.

5
    Szentesi kapott bejátszást centerben, majd eltűnt a víz alatt, de nincsen sípszó.

5
    KISS ÁDÁM biztosan lő a kapuba, ezzel zárkóznak a hazaiak. 1:2

5
    Fordulásból az YBL is megúszik, de Cserdi a felső lécre lő.

4
    Delgado úszott meg, de kihagyta a ziccert.

4
    Áts magabiztosan véd egy hazai próbálkozást.

4
    Regős felé ment a bejátszás centerbe, de elhalászták a védők.

3
    Kontra, újból a jönnének a hazaiak, de ellenük is ítélet, tehát OSC támadás jön.

3
    Hazai kettős előny, de Kiss közelről fölé lő.

2
    SIMON ADRIÁN távolról lő a jobb felsőbe. 0:2

2
    Az YBL gólja sípszó után születik, jöhetnek a vendégek.

1
    A mérkőzés elkezdődött, Delgado révén az OSC támadhat először.

Szombaton este az YBL Waterpolo – OSC Újbuda mérkőzéssel zárul a vízilabda OB1 16. fordulója. A hazaiak továbbra is utolsók, és az első pontjaikra hajtanak. Bár még mindig jellemző, hogy nem is annyira a dobott, mint a kapott gólok számával van a baj, már a meccsek elején nagyon beragad az YBL, erre kell majd most nagyon odafigyelniük.
    Az OSC egy héttel ezelőtt szintén a Kondorosi úton játszott, és kissé talán meglepően is simán verte a PVSK csapatát, így jelenleg a 10. helyen áll. Ezt a győzelmet meglovagolva most nagy esélyük van az újabb három pont megszerzésére, és a hátsó régiótól való elnyúlásra.

A mérkőzés pályaválasztója az YBL csapata, de a találkozó az OSC hazai pályáján, a Nyék Imre Uszodában lesz. Ugyanitt találkoztak tehát a felek az őszi szezonban is, akkor az újbudai csapat 17:9 arányban győzött. Most tehát ha ismét nyerni szeretnének, vendégként is otthon tehetik meg.