KSI SE - Széchenyi Bank-FTC 6:13 (vége) | Kaposvári VK - A-HÍD Szeged 5:9 (vége)
Szolnoki Dózsa - BVSC- Zugló 9:7 (vége) | Valdor Szentes - ZF-Eger 5:17 (vége)
PVSK-Füszért - Lactiv-Vasas 9:13 (vége) | YBL Waterpolo Club - OSC-Újbuda 6:17 (vége)
YBL Waterpolo Club - OSC-Újbuda

6:17

(1:2, 1:6, 2:5, 2:4)

szombat 25.01.2014, 19:00E.ON Férfi OB I

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.

Szombaton este az YBL Waterpolo – OSC Újbuda mérkőzéssel zárul a vízilabda OB1 16. fordulója. A hazaiak továbbra is utolsók, és az első pontjaikra hajtanak. Bár még mindig jellemző, hogy nem is annyira a dobott, mint a kapott gólok számával van a baj, már a meccsek elején nagyon beragad az YBL, erre kell majd most nagyon odafigyelniük.
    Az OSC egy héttel ezelőtt szintén a Kondorosi úton játszott, és kissé talán meglepően is simán verte a PVSK csapatát, így jelenleg a 10. helyen áll. Ezt a győzelmet meglovagolva most nagy esélyük van az újabb három pont megszerzésére, és a hátsó régiótól való elnyúlásra.

A mérkőzés pályaválasztója az YBL csapata, de a találkozó az OSC hazai pályáján, a Nyék Imre Uszodában lesz. Ugyanitt találkoztak tehát a felek az őszi szezonban is, akkor az újbudai csapat 17:9 arányban győzött. Most tehát ha ismét nyerni szeretnének, vendégként is otthon tehetik meg.
    Tartsanak velünk!

1
    A mérkőzés elkezdődött, Delgado révén az OSC támadhat először.

2
    Az YBL gólja sípszó után születik, jöhetnek a vendégek.

2
    SIMON ADRIÁN távolról lő a jobb felsőbe. 0:2

3
    Hazai kettős előny, de Kiss közelről fölé lő.

3
    Kontra, újból a jönnének a hazaiak, de ellenük is ítélet, tehát OSC támadás jön.

4
    Regős felé ment a bejátszás centerbe, de elhalászták a védők.

4
    Áts magabiztosan véd egy hazai próbálkozást.

4
    Delgado úszott meg, de kihagyta a ziccert.

5
    Fordulásból az YBL is megúszik, de Cserdi a felső lécre lő.

5
    KISS ÁDÁM biztosan lő a kapuba, ezzel zárkóznak a hazaiak. 1:2

5
    Szentesi kapott bejátszást centerben, majd eltűnt a víz alatt, de nincsen sípszó.

6
    Majornak magas a passz, így jöhet az OSC.

6
    Simon lövését blokkolta Rex-Kiss.

7
    Tiba centerből tette kapura, de Ádám nagyot védett.

7
    Ádám ezuttal Jávor lövését védi, de megint a vendégekhez pattan a labda.

8
    A hosszú támadás végén Delgadot blokkolják, és az YBL megszerzi a labdát.

8
    Tiba lőtt balról hátulról, de Ádám ezt is hárította.

8
    Hazai időkérés.

8
    Rex-Kiss lövése a blokkról a kapufára majd a vízre vágódik, de nem volt bent.

8
    4 másodperc van hátra, az OSC is időt kér.

8
    Vége az első negyednek.

9
    Elkezdődött a második negyed, most Tóth révén hozza el a labdát az OSC.

9
    Kontra, jöhet az YBL.

9
    Kontra a másik oldalon is.

9
    OSC előny, Tiba lövését viszont védte Ádám.

10
    SZENTESI ÁDÁM viszont már betalál, balról lő a kapu jobb oldalába. 1:3

10
    Nagy távolról lő, de a bal kapufát találja el.

11
    KORÉNYI BALÁZS távolról lövi ki a jobb alsót, a gól előnyből született. 1:4

11
    Szilágyi ad nagyszerű labdát centerbe NAGY SÁNDORNAK, aki értékesíti a helyzetet. 2:4

12
    Csetepaté van a vízben a hazai kapu előtt, Regős Áront végleg cserével kiállítják, és az YBL jöhet.

12
    Hartman József is ki volt állítva, de ő nem hagyta el a medencét. Ezért 5 méterest dobhat az OSC csapata.

12
    SUTI GÁBOR pattint a bal sarokba magabiztosan. 2:5

13
    Major lőtt balról, de Áts a jobb alsó előtt ment.

13
    GYÁRFÁS TAMÁS jobbról szépen lövi ki a hosszú felsőt szépen. 2:6

13
    Kontra az YBL ellen, jöhetnek a vendégek.

14
    Távolról DELGADO BACHES lő a bal felsőbe. 2:7

14
    Deutsch centerezése pontatlan, és a hazaiak megszerzik a labdát.

15
    Cserdi lövését Áts hárítja, sarokdobás.

15
    Szilágyi felé centereztek, de a védők megszerzik a labdát.

16
    SUTI GÁBOR lóbált a bal oldalon, majd szépen kilőtte a hosszú felsőt. 2:8

16
    30 másodperc van a negyedből, hazai időkérés. Előnyben jöhet majd az YBL.

16
    Kiss Ádám kapott centerben labdát, de a felső lécre húzta azt.

16
    OSC időkérés, most 8 másodperccel a vége előtt.

16
    Megszerezték a labdát a hazaiak Ádám Zoltán révén, aki még a dudaszó pillanatában az üres kapu felé dobott, de a bal kapufa mellé esett a labda.

16
    Vége a második negyednek.

Az első negyed szorosan alakult, ami főleg Ádám Zsolt nem egyszer bravúros védéseinek volt köszönhető. A második negyedben aztán már jobban céloztak a vendég játékosok, és elléptek ellenfelüktől. Kisebb csetepaté is volt a medencében, Regős Áront végleg cserével ki is állították.
    Hamarosan kezdődik a harmadik negyed, tartsanak velünk, nézzük vissza tud-e jönni az YBL csapata!

17
    Kezdődik a harmadik negyed, Major érte el először a labdát, de a víz alá vitte, így az OSC támadhat először.

17
    Az YBL ment előre, de kontrát fújnak a bírók.

18
    Simon lő messziről, de a felső lécről jön ki a labda.

18
    TÓTH ZOLTÁN vitte végig a labdát miután a hazaiak támadásban eladták azt. A ziccert magabiztosan lőtte a jobb sarokba. 2:9

19
    Szentesi volt szabálytalan támadásban, így érvénytelen a gólja.

20
    KISS ÁDÁM bal szélről, előnyből talál be. 3:9

20
    Szentesi és Nagy páros kiállítást kap a vendég kapu előtti kavarodás után.

20
    KORÉNYI BALÁZS azonnal ki is használja a helyzetet, és lő a bal alsóba. 3:10

20
    Tiba Pétert is cserével végleg kiállítják a játékvezetők, az OSC kapuja előtti kavarodás után.

21
    Major lövését védte Áts.

21
    Major most csavarral próbálkozott távolról, de Áts fogta a lövést.

22
    Kontra kontrát követ, végül az OSC támad jelenleg.

22
    DELGADO BACHES közvetlen közelről jobbról talál be Ádám feje fölött. 3:11

22
    ÁDÁM ZOLTÁN középről messziről lő szép gólt a bal alsóba. 4:11

23
    Balla harcol ki szabálytalanságot, majd ugyan ő húz kapufára egy bejátszást. Végül Ádám üti ki a labdát.

24
    Koltai lőtt messziről, de ő is csak kapufát talál.

24
    KORÉNYI BALÁZS bal szélről szerez újabb gólt. 4:12

24
    31 másodperc van hátra, hazai időkérés.

24
    Pontatlan passz után megúszik az OSC, JÁVOR DÁNIEL viszi végig a pályán, és magabiztosan lövi be a ziccert. 4:13

24
    Vége a harmadik negyednek.

25
    Kezdődik az utolsó negyed, Deutsch révén a vendégek szerzik meg a labdát.

25
    Kapuscsere az OSC-nél, Varga Viktor a kapuban.

26
    Jól megjátszott előny végén KORÉNYI BALÁZS szerezte az újabb vendég gólt. 4:14

26
    Békési lövése nem talál kaput.

26
    Nem volt vendég lövés, jöhet az YBL méghozzá előnyben.

27
    7en az egyik, 5en a másik térfélen jelenleg. Suti nagyon messziről lő, és a kapufát találja el.

28
    Cserdi ellen az ítélet, 5 méteres az OSC-nek.

28
    KORÉNYI BALÁZS magabiztosan értékesítette.

28
    Támadó csapat szabálytalan, jöhet az OSC.

28
    SIMON ADRIÁN távolról lő gyönyörű gólt a bal felsőbe. 4:16

29
    Rex-Kiss ellen ítélnek, így támadhat az OSC.

29
    Tóth kezéről halásszák le a labdát, most az YBL támadhat.

29
    Szilágyi K. lőtt messziről, de Varga védeni tudott.

30
    JÁVOR DÁNIEL előnyből, a bal oldalról szerez újabb gólt. 4:17

30

30
    Jávor és Rex-Kiss van egyszerre kiállítva.

30
    ÁDÁM ZOLTÁN talál be középről, ezúttal a kapufáról befelé pattant a labda. 5:17

31
    Gyárfás lövését blokkolták.

31
    Nagy Sándor szedte össze 3. kiállítását.

31
    BÉKÉSI ÁKOS előnyből szerez gólt. 6:17

32
    Tóth fordulna be, de szerelik.

32
    Kontra, az YBL támad de már nem sikerült gólt szerezni az utolsó másodpercekben.

32
    Vége a mérkőzésnek.

A mérkőzés eleje szoros volt, Ádám Zsolt védéseit mindenképpen meg kell említeni. Ez után szépen folyamatosan növelte előnyét az OSC, és a vége felé pedig már kezdett fáradni is az YBL. Az összegzéshez tartozik, hogy a hazai csapat rengeteg kapufát lőtt, ha ezek kicsit pontosabbak, szorosabb eredmény is születhetett volna. A mérkőzésen egy-egy vitás jelent paprikázta a hangulatot, a kilátogató nézők végig jól szórakozhattak.
    Köszönjük figyelmüket! (20:16:56)