Fehérvár – Ipress Center-Vác 22:19 (vége)
szombat 01.02.2014, 16:00 • Köfém Sportcsarnok, Székesfehérvár • EHF Kupa

Fehérvár KC: Tilinger 6(1), Azari 6, Siti 2, Herr 2, Mayer 2, Kazai 2, Vaszari 1, Emberovics 1

Vác: Farkas 10(7), Nikcevic 3, Kamper 2, Fülöp 2, Hámori 1, Szádvári 1

Kiállítások: 8 illetve 2 perc
    Hétméteresek: 1/1 illetve 7/7 (17:41:58)

A négy gólos félidei vezetésből sikerül három gólt megtartania a fehérváriaknak, ami a körülmények ismeretében egészen elképesztő teljesítmény a részükről. A játékvezetők ugyanott folytatták, ahol az első játékrészben abbahagyták: hazai oldalon belemenések és lépéshibák, míg a vendégek sorra kapták a hétmétereseket, amik közül nem egy volt véleményes. A váciak mínusz nyolcról való visszakapaszkodásában Farkas gólérzékenysége is Triffa védései is közrejátszottak!
    Mindenesetre három gól a Fehérvár KC előnye a visszavágó előtt, aminek tudatában szoros és izgalmas mérkőzésre van kilátásunk!

60
    Mérkőzés vége. (22:19)

60
    Tilinger dob a sorfalba. (22:19) (22:19)

60
    Időn túli szabaddobás a hazaiaknak. (22:19) (22:19)

60
    TILINGER tör be, és a kapufa segítségével növeli a hazai előnyt. (22:19) (22:19)

59
    Kazai ejtése száll mellé a szélről. (21:19) (21:19)

58
    Időt kérnek a hazaiak, már csak két gól a fehérváriak előnye. (21:19) (21:19)

58
    FÜLÖP eredményes beállóból. (21:19) (21:19)

57
    Herr átlövését üti oldalra Triffa. (21:18) (21:18)

57
    KAMPER válaszol gyorsan. (21:18) (21:18)

57
    Tilinger ziccerben ejtené át Triffát, de számít rá a kapus! (21:17) (21:17)

56
    Tilinger kerül helyzetbe, Triffa bravúrral hárít! (21:17) (21:17)

55
    NIKCEVIC marad nagyon üresen, 8 méterről lő gólt. (21:17) (21:17)

55
    Siti eladja a labdát, a fordulásból Kamper lő kapufát. A labda a vendégeknél. (21:16) (21:16)

54
    NIKCEVIC dob hatalmast gólt bal átlövőből. (21:16) (21:16)

54
    Időt kérnek a váciak 21-15-s hazai vezetésnél. (21:15) (21:15)

54
    Emberovics szerez vetődéssel labdát, indítja Azarit, aki kicsit talán önző, és fölé is dobja a ziccert! (21:15) (21:15)

53
    KAZAI dob szép gólt a bal szélről. (21:15) (21:15)

53
    Dakos dob mellé a szélről, nem bántották. (20:15) (20:15)

52
    Siti nem látja a háta mögül érkező Farkast, aki elcseni tőle a játékszert. (20:15) (20:15)

51
    FARKAS dobja be a hétméterest. (20:15) (20:15)

51
    Újabb hetes a vendégeknek, a sokadik már. (20:14) (20:14)

50
    Siti passza után KAZAI eredményes a szélről emberhátrányban! (20:14) (20:14)

50
    Belemenés a váciaknál, most mindkét csapat játékosai sokat hibáznak. (19:14) (19:14)

49
    Sitinél fújnak belemenést a bírók. (19:14) (19:14)

49
    Elveszik a labdát a váciaktól, ritka pillanat. (19:14) (19:14)

48
    Újabb botrányos ítélet! Horváth B. megy ki két percre a hazaiaktól! (19:14) (19:14)

47
    HAZAI lerohanás egy eladott váci labda után, AZARI eredményes. (19:14) (19:14)

46
    Kiss Éva két bravúrt is bemutat! (18:14) (18:14)

46
    Lépés a vendégeknél, de nekik nem fújják be. (18:14) (18:14)

46
    AZARI eredményes a jobb szélről! (18:14) (18:14)

45
    Tilinger átlövését védi Triffa, a lerohanásból kapufát dobnak a vendégek! (17:14) (17:14)

45
    Ziccert hagynak ki a váciak, és hetest reklamálnak! (17:14) (17:14)

44
    NIKCEVIC pattintott átlövése ezúttal utat talál a hazai kapuba. (17:14) (17:14)

43
    Újabb "lépés" hazai részről, de Kiss Éva védi a ziccert a lerohanás után! (17:13) (17:13)

42
    FARKAS bedobja a vendégek hatodik hetesét is. (17:13) (17:13)

42
    Kazai (Fehérvár KC) megy le két percre, és nem maradhat el a hetes sem a váciaknak! (17:12) (17:12)

42
    Sitinél fújnak lépést a bírók. (17:12) (17:12)

42
    Időt kérnek a fehérváriak, már-már botrányos a játékvezetés, és fájó, hogy csak hazai részre tévednek. Mindenesetre még Tilingeréknél az előny. (17:12) (17:12)

41
    Kiss Éva hatalmas bravúrja, de előtte szabálytalankodtak a váciak, ezt még sem fújták le a bírók! Érthetetlen! (17:12) (17:12)

41
    Mayernél fújnak belemenést. (17:12) (17:12)

40
    HÁMORI szerzi meg első találatát. (17:12) (17:12)

40
    Tilinger átlövését védi Triffa. (17:11) (17:11)

39
    FARKAS lövi be a hetest, ezúttal KIss Évának. (17:11) (17:11)

39
    Embervicsnál fújnak belemenést, majd újabb hetes váci oldalon! (17:10) (17:10)

38
    FARKAS fekteti el Győrffyt, és az üres kapuba lövi a hetest. (17:10) (17:10)

38
    Igen csak véleményes hetest kap ismét a Vác. (17:9) (17:9)

38
    Konkoly Csaba kér időt 17-9-es hazai vezetésnél. (17:9) (17:9)

37
    EMBEROVICS gyors gólt dob! (17:9) (17:9)

37
    Pattintott lövés, Kiss Éva üggyel-bajjal fölé tolja. (16:9) (16:9)

37
    Emberovics védekezik szépen, a labda marad a vendégeknél. (16:9) (16:9)

36
    Tilinger veszíti el a labdát, de a vendégek nem tudnak lerohanni. (16:9) (16:9)

35
    SZÁDVÁRI dob gól a bal szélről. (16:9) (16:9)

35
    AZARI ejt a szélről, a kapufa besegíti a labdát! Gyönyörű gól! (16:8) (16:8)

34
    Addig cselezget SITI, míg ziccerben találja magát, és ha már ott van, be is dobja! (15:8) (15:8)

33
    Eladott labda a vendégeknél. (14:8) (14:8)

32
    SITI tör be a váci falba, szép gól! (14:8) (14:8)

32
    Védés mindkét oldalon, a labda a hazaiaknál. (13:8) (13:8)

31
    Farkas földről laposan, mellé. (13:8) (13:8)

31
    TILINGER bal átlövőből kilövi a hosszú felsőt! (13:8) (13:8)

Hétméteresek: 1 illetve 3

Egy nagyon feszült hangulatú első félidőn vagyunk túl, ahol a játékvezetők eddig a vendég csapat szekerét tolják. Álomrajtot vettek a hazaiak, már 9-2 is szerepelt az eredményjelző táblán. Ezt követően a kiállítások és a hétméteresek meghozták a váciak önbizalmát, és négyre olvadt a hét gólos hazai előny.
    Igazi kupacsatát láthatunk, minden bizonnyal a második játékrészben sem fogunk unatkozni!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:8)

30
    HIHETETLEN! Gólt dob Siti, a játékvezetők szerint azonban nem volt benn! (12:8) (12:8)

30
    FARKAS eredményes átlövésből, Kiss Éva nem ért le a sarokhoz. (12:8) (12:8)

29
    Vaszari próbálkozását fogja Bíró a szélről. (12:7) (12:7)

29
    FARKAS ismét magabiztos a hetesnél. (12:7) (12:7)

28
    Újabb hetes a váciaknak, ez aztán tényleg nem volt az! (12:6) (12:6)

28
    AZARI parádés lövéssel pókhálózza ki a váci kaput! (12:6) (12:6)

27
    FARKAS dobja be a hetest. (11:6) (11:6)

27
    Heteshez jut a Vác! (11:5) (11:5)

27
    Mayer ziccerét védi fejjel Bíró! (11:5) (11:5)

26
    Eladott labda mindkét oldalon, a fehérváriak támadhatnak! (11:5) (11:5)

26
    Kiss Éva újabb védése emberhátrányban! Farkas próbálkozott. (11:5) (11:5)

25
    Horvárh B. (Fehérvár KC) áll ki kettő percre. (11:5) (11:5)

25
    Siti rossz bejátszása után jöhetnek a vendégek. (11:5) (11:5)

24
    Jó fehérvári védekezés, passzívnál Kamper lő fölé. (11:5) (11:5)

23
    Siti passza után TILINGER akaszt hatalmas bombát a váci kapuba. (11:5) (11:5)

23
    10-5-s fehérvári vezetésnél időt kér Pal Oldrup Jensen, a hazaiak trénere. (10:5) (10:5)

23
    KAMPER megy magasra, szépen lövi ki a rövid alsót. (10:5) (10:5)

22
    Siti lépi el, fordulhat a Vác. (10:4) (10:4)

21
    FARKAS talpról, Kiss Véd, de becsorog róla a labda. (10:4) (10:4)

20
    Kapust cserél a Vác. Bíró a vendégeknél a pályán. (10:3) (10:3)

20
    TILINGER megállíthatatlan átlövésből. (10:3) (10:3)

20
    FÜLÖP eredményes beállóból. (9:3) (9:3)

19
    Belemenés miatt elveszik a labdát a hazaiaktól. (9:2) (9:2)

19
    Szépen levédekezik a hazai lerohanást a váciak. (9:2) (9:2)

17
    AZARI nagyszerűen ejti át a jobb szélről a vendégek kapusát. (9:2) (9:2)

17
    Passzívnál Nikcevic lő mellé. Közben kiegészülnek a vendégek. (8:2) (8:2)

16
    Tanácstalan hazai játék, el is veszik a labdát a játékvezetők. (8:2) (8:2)

15
    Kiss Éva védi lábbal Drávai átlövését. (8:2) (8:2)

14
    Emberovics nagyon rossz passza Vaszarinak előnyben, ezt sajnálhatják a fehérváriak. (8:2) (8:2)

14
    Nikcevic (Vác) megy ki két percre, előnyben a fehérváriak! (8:2) (8:2)

14
    Szondi ziccerét hatalmas bravúrral védi Kiss Éva a lerohanást követően! (8:2) (8:2)

13
    Szondi ejtené át a szélről Kiss Évát, újabb bravúros védés! (8:2) (8:2)

12
    Kiegészülnek a fehérváriak. (8:2) (8:2)

12
    Tilinger újabb nagyszerű bejátszása, AZARI eredményes beállóból. (8:2) (8:2)

12
    Végigmegy a húzás, de Kiss Éva bravúrral védi a szélről jövő lövést! (7:2) (7:2)

11
    VASZARI tör be szépen, és dobja be a labdát Triffa feje fölött a vendégek kapujába hátrányból! (7:2) (7:2)

11
    Fülöp is besárgul. (6:2) (6:2)

10
    FARKAS dobja be a hetest. (6:2) (6:2)

10
    Emberovics (Fehérvár KC) áll ki két percre, és még hetes is lesz a váciaknak. (6:1) (6:1)

10
    6-1-es fehérvári vezetésnél időt kérnek a vendégek. (6:1) (6:1)

10
    Tilinger parádés bejátszását követően MAYER lövi ki a hosszút beállóból! (6:1) (6:1)

9
    Nikcevic megint pattintott átlövéssel, ismét fölé, de közben a hazaiak is elveszítik a labdát. (5:1) (5:1)

8
    TILINGER nem hibázza el az átlövést a másik oldalon. (5:1) (5:1)

8
    Nikcevic pattintott átlövése megy fölé. (4:1) (4:1)

7
    Horváth B. is besárgul. (4:1) (4:1)

7
    Növelik előnyüket a hazaiak, HERR a gólszerző. (4:1) (4:1)

7
    Kikcevic kap sárgát lökésért. (3:1) (3:1)

6
    Belemenés váci oldalon! (3:1) (3:1)

6
    Micsoda bejátszás, MAYER dobja be a ziccert! (3:1) (3:1)

6
    Szép betörés, FARKAS eredményes. (2:1) (2:1)

5
    TILINGER dobja be magabiztosan a hetest. (2:0) (2:0)

4
    Mayert tüntetik el, heteshez jut a Fehérvár KC! (1:0) (1:0)

4
    Emberovicsnál fújnak belemenést, de a váciak is elveszítik a labdát. (1:0) (1:0)

3
    Vaszari is besárgul. (1:0) (1:0)

3
    HERR juttatja előnyhöz a hazaiakat. (1:0) (1:0)

2
    Azari lőne a szélről, kapusbravúr, de a labda marad a hazaiaknál! (0:0) (0:0)

2
    Belépett a vendégek játékosa, de a fehérváriak nem tudnak gyorsan fordulni. (0:0) (0:0)

1
    Emberovics kap sárgát. (0:0) (0:0)

1

A hazaiak tiszta feketében, míg a váciak kék felsőben és fekete nadrágban lépnek ma pályára.

Fehérvár KC: Kiss Éva, Győrffy – Azari, Májer, Vaszari, Tilinger, Horváth B., Becséri, Kuhinkó, Hajduch, Siti, Herr Anita, Mayer, Kazai, Emberovics

Vezetőedző: Pal Oldrup Jensen

Váci NKSE: Bíró, Triffa – Nikic, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Drávai, Németh Lilla Anna, Virágh

Vezetőedző: Konkoly Csaba

Játékvezetők: Ana Vranes, Marlis Wenninger (AUT).

A csapatoknál már nagyban zajlik a bemelegítés, még nagyjából húsz perc, és kezdődhet az összecsapás.

A bajnokságban mindössze egy hely és két pont választja el a csapatokat egymástól, a váciak az 5., a fehérváriak a 6. helyen tanyáznak. Az őszi szezonban már találkoztak egymással a felek, akkor a pest megyeiek Székesfehérváron győztek 30-24-re.
    Mindezek ellenére nehéz lenne megjósolni, melyik csapat jut tovább, de egy valamiben biztosak lehetünk: lesz magyar csapat a negyeddöntőben!

Magyar párharc a női kézilabda EHF kupában: a Fehérvár KC és a Váci NKSE is a legjobb nyolc közé igyekszik!
    Az első mérkőzésre Székesfehérvárott kerül sor szombat délután, ahol a hazaiak szeretnének minél nagyobb előnyt összeszedni.
    Pal Oldrup Jensen csapata a második körben csatlakozott a küzdelmekhez, ekkor nem volt nehéz dolguk, az izlandi Fram együttesét kettős győzelemmel búcsúztatták.
    A váciak szintén és a második kanyarban kapcsolódtak be a kupába, ők holland ellenfelet kaptak, az Amsterdam ellen 49-43-as összesítéssel léptek a legjobb 16 közé.

Kedved Olvasóink!

A 2014.01.26. Siófok KC-Ipress Center-Vác női NBI-es kézilabda bajnoki mérkőzés beharangozójában megjelentekkel szemben szeretnénk helyreigazítással élni. Nem megengedhető módon foglaltunk állást Drávai Gyöngyi átigazolásával kapcsolatban, az átigazolással kapcsolatos jogi procedúrák és az ügy mélyrehatóbb ismerete nélkül. Az MKSZ etikai és fegyelmi albizottsága által december 17-én hozott határozata alapján fegyelmi vétség nem állapítható meg, illetve az átigazolás az MKSZ versenykiírásának megfelelő eljárási rendben zajlott.

Elnézést kérünk kollégánk pontatlanságaiért minden érintettől. A jövőben nagyobb figyelmet fordítunk arra, hogy helytelen, megalapozatlan információk, ne kerüljenek közlésre webes felületünkön.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Ipress Center-Vác: Bíró, Triffa – Nikic, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Drávai, Németh Lilla Anna, Virágh

Játékvezetők: Ana Vranes, Marlis Wenninger (AUT)