Fehérvár – Ipress Center-Vác 22:19 (vége)
Ipress Center-Vác
szombat 01.02.2014, 16:00 • Köfém Sportcsarnok, Székesfehérvár • EHF Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Kedved Olvasóink!

A 2014.01.26. Siófok KC-Ipress Center-Vác női NBI-es kézilabda bajnoki mérkőzés beharangozójában megjelentekkel szemben szeretnénk helyreigazítással élni. Nem megengedhető módon foglaltunk állást Drávai Gyöngyi átigazolásával kapcsolatban, az átigazolással kapcsolatos jogi procedúrák és az ügy mélyrehatóbb ismerete nélkül. Az MKSZ etikai és fegyelmi albizottsága által december 17-én hozott határozata alapján fegyelmi vétség nem állapítható meg, illetve az átigazolás az MKSZ versenykiírásának megfelelő eljárási rendben zajlott.

Elnézést kérünk kollégánk pontatlanságaiért minden érintettől. A jövőben nagyobb figyelmet fordítunk arra, hogy helytelen, megalapozatlan információk, ne kerüljenek közlésre webes felületünkön.

Magyar párharc a női kézilabda EHF kupában: a Fehérvár KC és a Váci NKSE is a legjobb nyolc közé igyekszik!
    Az első mérkőzésre Székesfehérvárott kerül sor szombat délután, ahol a hazaiak szeretnének minél nagyobb előnyt összeszedni.
    Pal Oldrup Jensen csapata a második körben csatlakozott a küzdelmekhez, ekkor nem volt nehéz dolguk, az izlandi Fram együttesét kettős győzelemmel búcsúztatták.
    A váciak szintén és a második kanyarban kapcsolódtak be a kupába, ők holland ellenfelet kaptak, az Amsterdam ellen 49-43-as összesítéssel léptek a legjobb 16 közé.

A bajnokságban mindössze egy hely és két pont választja el a csapatokat egymástól, a váciak az 5., a fehérváriak a 6. helyen tanyáznak. Az őszi szezonban már találkoztak egymással a felek, akkor a pest megyeiek Székesfehérváron győztek 30-24-re.
    Mindezek ellenére nehéz lenne megjósolni, melyik csapat jut tovább, de egy valamiben biztosak lehetünk: lesz magyar csapat a negyeddöntőben!

A csapatoknál már nagyban zajlik a bemelegítés, még nagyjából húsz perc, és kezdődhet az összecsapás.

Fehérvár KC: Kiss Éva, Győrffy – Azari, Májer, Vaszari, Tilinger, Horváth B., Becséri, Kuhinkó, Hajduch, Siti, Herr Anita, Mayer, Kazai, Emberovics

Vezetőedző: Pal Oldrup Jensen

Váci NKSE: Bíró, Triffa – Nikic, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Drávai, Németh Lilla Anna, Virágh

Vezetőedző: Konkoly Csaba

Játékvezetők: Ana Vranes, Marlis Wenninger (AUT).

A hazaiak tiszta feketében, míg a váciak kék felsőben és fekete nadrágban lépnek ma pályára.

1

1
    Emberovics kap sárgát. (0:0) (0:0)

2
    Belépett a vendégek játékosa, de a fehérváriak nem tudnak gyorsan fordulni. (0:0) (0:0)

2
    Azari lőne a szélről, kapusbravúr, de a labda marad a hazaiaknál! (0:0) (0:0)

3
    HERR juttatja előnyhöz a hazaiakat. (1:0) (1:0)

3
    Vaszari is besárgul. (1:0) (1:0)

4
    Emberovicsnál fújnak belemenést, de a váciak is elveszítik a labdát. (1:0) (1:0)

4
    Mayert tüntetik el, heteshez jut a Fehérvár KC! (1:0) (1:0)

5
    TILINGER dobja be magabiztosan a hetest. (2:0) (2:0)

6
    Szép betörés, FARKAS eredményes. (2:1) (2:1)

6
    Micsoda bejátszás, MAYER dobja be a ziccert! (3:1) (3:1)

6
    Belemenés váci oldalon! (3:1) (3:1)

7
    Kikcevic kap sárgát lökésért. (3:1) (3:1)

7
    Növelik előnyüket a hazaiak, HERR a gólszerző. (4:1) (4:1)

7
    Horváth B. is besárgul. (4:1) (4:1)

8
    Nikcevic pattintott átlövése megy fölé. (4:1) (4:1)

8
    TILINGER nem hibázza el az átlövést a másik oldalon. (5:1) (5:1)

9
    Nikcevic megint pattintott átlövéssel, ismét fölé, de közben a hazaiak is elveszítik a labdát. (5:1) (5:1)

10
    Tilinger parádés bejátszását követően MAYER lövi ki a hosszút beállóból! (6:1) (6:1)

10
    6-1-es fehérvári vezetésnél időt kérnek a vendégek. (6:1) (6:1)

10
    Emberovics (Fehérvár KC) áll ki két percre, és még hetes is lesz a váciaknak. (6:1) (6:1)

10
    FARKAS dobja be a hetest. (6:2) (6:2)

11
    Fülöp is besárgul. (6:2) (6:2)

11
    VASZARI tör be szépen, és dobja be a labdát Triffa feje fölött a vendégek kapujába hátrányból! (7:2) (7:2)

12
    Végigmegy a húzás, de Kiss Éva bravúrral védi a szélről jövő lövést! (7:2) (7:2)

12
    Tilinger újabb nagyszerű bejátszása, AZARI eredményes beállóból. (8:2) (8:2)

12
    Kiegészülnek a fehérváriak. (8:2) (8:2)

13
    Szondi ejtené át a szélről Kiss Évát, újabb bravúros védés! (8:2) (8:2)

14
    Szondi ziccerét hatalmas bravúrral védi Kiss Éva a lerohanást követően! (8:2) (8:2)

14
    Nikcevic (Vác) megy ki két percre, előnyben a fehérváriak! (8:2) (8:2)

14
    Emberovics nagyon rossz passza Vaszarinak előnyben, ezt sajnálhatják a fehérváriak. (8:2) (8:2)

15
    Kiss Éva védi lábbal Drávai átlövését. (8:2) (8:2)

16
    Tanácstalan hazai játék, el is veszik a labdát a játékvezetők. (8:2) (8:2)

17
    Passzívnál Nikcevic lő mellé. Közben kiegészülnek a vendégek. (8:2) (8:2)

17
    AZARI nagyszerűen ejti át a jobb szélről a vendégek kapusát. (9:2) (9:2)

19
    Szépen levédekezik a hazai lerohanást a váciak. (9:2) (9:2)

19
    Belemenés miatt elveszik a labdát a hazaiaktól. (9:2) (9:2)

20
    FÜLÖP eredményes beállóból. (9:3) (9:3)

20
    TILINGER megállíthatatlan átlövésből. (10:3) (10:3)

20
    Kapust cserél a Vác. Bíró a vendégeknél a pályán. (10:3) (10:3)

21
    FARKAS talpról, Kiss Véd, de becsorog róla a labda. (10:4) (10:4)

22
    Siti lépi el, fordulhat a Vác. (10:4) (10:4)

23
    KAMPER megy magasra, szépen lövi ki a rövid alsót. (10:5) (10:5)

23
    10-5-s fehérvári vezetésnél időt kér Pal Oldrup Jensen, a hazaiak trénere. (10:5) (10:5)

23
    Siti passza után TILINGER akaszt hatalmas bombát a váci kapuba. (11:5) (11:5)

24
    Jó fehérvári védekezés, passzívnál Kamper lő fölé. (11:5) (11:5)

25
    Siti rossz bejátszása után jöhetnek a vendégek. (11:5) (11:5)

25
    Horvárh B. (Fehérvár KC) áll ki kettő percre. (11:5) (11:5)

26
    Kiss Éva újabb védése emberhátrányban! Farkas próbálkozott. (11:5) (11:5)

26
    Eladott labda mindkét oldalon, a fehérváriak támadhatnak! (11:5) (11:5)

27
    Mayer ziccerét védi fejjel Bíró! (11:5) (11:5)

27
    Heteshez jut a Vác! (11:5) (11:5)

27
    FARKAS dobja be a hetest. (11:6) (11:6)

28
    AZARI parádés lövéssel pókhálózza ki a váci kaput! (12:6) (12:6)

28
    Újabb hetes a váciaknak, ez aztán tényleg nem volt az! (12:6) (12:6)

29
    FARKAS ismét magabiztos a hetesnél. (12:7) (12:7)

29
    Vaszari próbálkozását fogja Bíró a szélről. (12:7) (12:7)

30
    FARKAS eredményes átlövésből, Kiss Éva nem ért le a sarokhoz. (12:8) (12:8)

30
    HIHETETLEN! Gólt dob Siti, a játékvezetők szerint azonban nem volt benn! (12:8) (12:8)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:8)

Egy nagyon feszült hangulatú első félidőn vagyunk túl, ahol a játékvezetők eddig a vendég csapat szekerét tolják. Álomrajtot vettek a hazaiak, már 9-2 is szerepelt az eredményjelző táblán. Ezt követően a kiállítások és a hétméteresek meghozták a váciak önbizalmát, és négyre olvadt a hét gólos hazai előny.
    Igazi kupacsatát láthatunk, minden bizonnyal a második játékrészben sem fogunk unatkozni!

31
    TILINGER bal átlövőből kilövi a hosszú felsőt! (13:8) (13:8)

31
    Farkas földről laposan, mellé. (13:8) (13:8)

32
    Védés mindkét oldalon, a labda a hazaiaknál. (13:8) (13:8)

32
    SITI tör be a váci falba, szép gól! (14:8) (14:8)

33
    Eladott labda a vendégeknél. (14:8) (14:8)

34
    Addig cselezget SITI, míg ziccerben találja magát, és ha már ott van, be is dobja! (15:8) (15:8)

35
    AZARI ejt a szélről, a kapufa besegíti a labdát! Gyönyörű gól! (16:8) (16:8)

35
    SZÁDVÁRI dob gól a bal szélről. (16:9) (16:9)

36
    Tilinger veszíti el a labdát, de a vendégek nem tudnak lerohanni. (16:9) (16:9)

37
    Emberovics védekezik szépen, a labda marad a vendégeknél. (16:9) (16:9)

37
    Pattintott lövés, Kiss Éva üggyel-bajjal fölé tolja. (16:9) (16:9)

37
    EMBEROVICS gyors gólt dob! (17:9) (17:9)

38
    Konkoly Csaba kér időt 17-9-es hazai vezetésnél. (17:9) (17:9)

38
    Igen csak véleményes hetest kap ismét a Vác. (17:9) (17:9)

38
    FARKAS fekteti el Győrffyt, és az üres kapuba lövi a hetest. (17:10) (17:10)

39
    Embervicsnál fújnak belemenést, majd újabb hetes váci oldalon! (17:10) (17:10)

39
    FARKAS lövi be a hetest, ezúttal KIss Évának. (17:11) (17:11)

40
    Tilinger átlövését védi Triffa. (17:11) (17:11)

40
    HÁMORI szerzi meg első találatát. (17:12) (17:12)

41
    Mayernél fújnak belemenést. (17:12) (17:12)

41
    Kiss Éva hatalmas bravúrja, de előtte szabálytalankodtak a váciak, ezt még sem fújták le a bírók! Érthetetlen! (17:12) (17:12)

42
    Időt kérnek a fehérváriak, már-már botrányos a játékvezetés, és fájó, hogy csak hazai részre tévednek. Mindenesetre még Tilingeréknél az előny. (17:12) (17:12)

42
    Sitinél fújnak lépést a bírók. (17:12) (17:12)

42
    Kazai (Fehérvár KC) megy le két percre, és nem maradhat el a hetes sem a váciaknak! (17:12) (17:12)

42
    FARKAS bedobja a vendégek hatodik hetesét is. (17:13) (17:13)

43
    Újabb "lépés" hazai részről, de Kiss Éva védi a ziccert a lerohanás után! (17:13) (17:13)

44
    NIKCEVIC pattintott átlövése ezúttal utat talál a hazai kapuba. (17:14) (17:14)

45
    Ziccert hagynak ki a váciak, és hetest reklamálnak! (17:14) (17:14)

45
    Tilinger átlövését védi Triffa, a lerohanásból kapufát dobnak a vendégek! (17:14) (17:14)

46
    AZARI eredményes a jobb szélről! (18:14) (18:14)

46
    Lépés a vendégeknél, de nekik nem fújják be. (18:14) (18:14)

46
    Kiss Éva két bravúrt is bemutat! (18:14) (18:14)

47
    HAZAI lerohanás egy eladott váci labda után, AZARI eredményes. (19:14) (19:14)

48
    Újabb botrányos ítélet! Horváth B. megy ki két percre a hazaiaktól! (19:14) (19:14)

49
    Elveszik a labdát a váciaktól, ritka pillanat. (19:14) (19:14)

49
    Sitinél fújnak belemenést a bírók. (19:14) (19:14)

50
    Belemenés a váciaknál, most mindkét csapat játékosai sokat hibáznak. (19:14) (19:14)

50
    Siti passza után KAZAI eredményes a szélről emberhátrányban! (20:14) (20:14)

51
    Újabb hetes a vendégeknek, a sokadik már. (20:14) (20:14)

51
    FARKAS dobja be a hétméterest. (20:15) (20:15)

52
    Siti nem látja a háta mögül érkező Farkast, aki elcseni tőle a játékszert. (20:15) (20:15)

53
    Dakos dob mellé a szélről, nem bántották. (20:15) (20:15)

53
    KAZAI dob szép gólt a bal szélről. (21:15) (21:15)

54
    Emberovics szerez vetődéssel labdát, indítja Azarit, aki kicsit talán önző, és fölé is dobja a ziccert! (21:15) (21:15)

54
    Időt kérnek a váciak 21-15-s hazai vezetésnél. (21:15) (21:15)

54
    NIKCEVIC dob hatalmast gólt bal átlövőből. (21:16) (21:16)

55
    Siti eladja a labdát, a fordulásból Kamper lő kapufát. A labda a vendégeknél. (21:16) (21:16)

55
    NIKCEVIC marad nagyon üresen, 8 méterről lő gólt. (21:17) (21:17)

56
    Tilinger kerül helyzetbe, Triffa bravúrral hárít! (21:17) (21:17)

57
    Tilinger ziccerben ejtené át Triffát, de számít rá a kapus! (21:17) (21:17)

57
    KAMPER válaszol gyorsan. (21:18) (21:18)

57
    Herr átlövését üti oldalra Triffa. (21:18) (21:18)

58
    FÜLÖP eredményes beállóból. (21:19) (21:19)

58
    Időt kérnek a hazaiak, már csak két gól a fehérváriak előnye. (21:19) (21:19)

59
    Kazai ejtése száll mellé a szélről. (21:19) (21:19)

60
    TILINGER tör be, és a kapufa segítségével növeli a hazai előnyt. (22:19) (22:19)

60
    Időn túli szabaddobás a hazaiaknak. (22:19) (22:19)

60
    Tilinger dob a sorfalba. (22:19) (22:19)

60
    Mérkőzés vége. (22:19)

A négy gólos félidei vezetésből sikerül három gólt megtartania a fehérváriaknak, ami a körülmények ismeretében egészen elképesztő teljesítmény a részükről. A játékvezetők ugyanott folytatták, ahol az első játékrészben abbahagyták: hazai oldalon belemenések és lépéshibák, míg a vendégek sorra kapták a hétmétereseket, amik közül nem egy volt véleményes. A váciak mínusz nyolcról való visszakapaszkodásában Farkas gólérzékenysége is Triffa védései is közrejátszottak!
    Mindenesetre három gól a Fehérvár KC előnye a visszavágó előtt, aminek tudatában szoros és izgalmas mérkőzésre van kilátásunk!

Gólszerzők:

Fehérvár KC: Tilinger 6(1), Azari 6, Siti 2, Herr 2, Mayer 2, Kazai 2, Vaszari 1, Emberovics 1

Vác: Farkas 10(7), Nikcevic 3, Kamper 2, Fülöp 2, Hámori 1, Szádvári 1

Kiállítások: 8 illetve 2 perc
    Hétméteresek: 1/1 illetve 7/7 (17:41:58)

Nagy Zalán

Ipress Center-Vác: Bíró, Triffa – Nikic, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Drávai, Németh Lilla Anna, Virágh

Játékvezetők: Ana Vranes, Marlis Wenninger (AUT)