Honvéd POLO - ZF-Eger 4:18 (vége) | Angyalföldi SI DSE - Hungerit-Szentes 2:15 (vége)
Szegedi Vízmű Taylor&Nash SzE - Dunaújvárosi Főisk 6:12 (vége) | BVSC- Zugló - UVSE V Kft 6:7 (vége)
Szegedi Vízmű Taylor&Nash SzE - Dunaújvárosi Főiskola VE

6:12

(0:4, 2:2, 3:3, 1:3)

szombat 08.02.2014, 17:30 • SZUE, Szeged • Női OB I

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (18:41:08)

Összességében magabiztos győzelmet aratott az esélyesebb dunaújvárosi gárda Szegeden. Az első negyed döntötte el a mérkőzést, amikor a hazaiak válaszolni sem tudtak a vendégek négy góljára. Utána már hiába hozott kiegyenlített játékot és eredményt a következő két negyed, az utolsóra nem sok esélye maradt a szegedieknek, akik fokozatosan fáradva el is vesztették újra ezt a játékrészt is. A dunaújvárosi siker feltétlenül megérdemelt.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Ziegler centerezését Gurisatti üti fölé, a túloldalon pedig Sós védi Dalmády Petra lövését.

32
    Dalmády Petra lövését védi Sós.

31
    Ziegler lövése a blokkról vágódik a kapu fölé.

31
    LENGYEL DOMINIKA harcol ki ötméterest, s értékesíti is: 6:12.

30
    Kovács ejtése pattan le a kapufáról, majd Lengyel Dorottya kiállítását követően Gurisatti is a lécet találja el.

29
    Szilágyi passzol CSABAI-hoz, aki közelről talál be: 5:12.

29
    Polák kiállítása után elpasszolják magukat a hazaiak, indulhat a Dunaújváros.

28
    Szegedi labdavesztés után Csabai és GURISATTI mehet a hazai kapura, az utóbbi be is talál: 5:11.

27
    Lengyel Anett távoli próbálkozását védi Sós, a túloldalon centerben kontrát fújnak a bírók a vendégek ellen.

26
    Lejár a hazaiak támadóideje, a távoli lövés nem veszélyes Sós kapujára.

25
    Kovács centerezése rövid, de a vendégakció végén Tóth védeni tud.

25
    Miskolczi megúszása után a passzát ZIEGLER váltja gólra: 5:10.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Kontra a vendégeknél, majd a bírók kiszórják Lengyel Anettet, de a támadás végén nincs gól.

23
    Lengyel Dominika centerezését DALMÁDY PETRA váltja gólra: 5:9.

23
    Csabai ellen fújnak kontrát, majd időt kér a hazai mester.

22
    Kontra a vendégek ellen, de a hazai támadás végén lejár az idő lövés nélkül.

21
    Gurisatti veszít labdát, majd ki is állítják, LENGYEL ANETT pedig kihasználja az előnyt: 4:9.

21
    Ziegler kiállítása után LENGYEL DOROTTYA használja ki az előnyt: 3:9.

20
    SZILÁGYI kap jó bejátszást középen, s be is lövi: 2:9.

20
    Dalmády Petra kiállítása után időt kér a vendégek mestere.

20
    Dalmády Petra centerezése rossz Miklós felé, a vendégeké a labda.

19
    Kontrát fújnak a hazaiaknál, de a dunaújvárosi támadóidő is lejár lövés nélkül.

18
    MENCZINGER újabb nagy lövése vágódik a hazai kapuba: 2:8.

18
    Árkosy kiállítását követően Gurisatti találja el a keresztlécet.

17
    Menczinger harcol ki ötméterest, amit MISKOLCZI értékesít: 2:7.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Lengyel Dominika lövését védi Kasó, a túloldalon pedig Miskolczi találja telibe a kapufát.

15
    Dalmády Szandra átadását LENGYEL DOMINIKA vágja a hálóba: 2:6.

14
    Lengyel Dominika centerezése rossz, marad a labda a hazaiaknál, akik időt kérnek.

13
    Menczinger passzát MISKOLCZI vágja be kapásból: 1:6.

13
    Dalmády Petrát szerelik a vendégek, a túloldalon Szilágyit kiállítják, időt kér a vendégek mestere.

12
    Dalmády Petrát szerelik a vendégek, de a bírók belefújnak a dunaújvárosi akcióba is.

11
    Árkosy szabálytalan Gurisattival szemben, az ötméterest CSABAI váltja gólra: 1:5.

11
    Kivédekezett akció után lejár a hazai támadóidő, Dalmády Petra távoli lövése veszélytelen.

10
    Kivédekezett vendégakció után DALMÁDY SZANDRA vált gólra egy centerezést: 1:4.

10
    Kontra a vendégeknél, de a hazai támadás végén Kovács lövését védi Kasó.

9
    Gurisatti lövését blokkolják a hazaiak, de a túloldalon Lengyel Dorottya lövése fölé-mellé száll.

9
    Megkezdődött a második negyed.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Lengyel Dorottya emelése a kapufán csattan a végén.

8
    Kasó védi Dalmády Szandra lövését, a túloldalon azonban Miskolczi elpasszolja magát.

7
    Kovács bejátszása rossz Miklósnak, a kontra végén CSABAI lő nagy gólt balról: 0:4.

7
    Időt kér a hazaiak mestere.

6
    Kontra a vendégeknél, de Dalmády Szandra támadásban eladja a labdát, majd javítva a hibáját begyűjt egy rossz centerezést a saját kapuja előtt.

5
    A szegedi akció időhiány miatt egy távoli lövéssel zárul, nincs belőle gól.

5
    Blokkolt szegedi lövés után Gurisatti lövését még mentik a hazaiak, de a sarokdobást követően MENCZINGER jobb felsőbe vágódó lövése ellen nincs ellenszer: 0:3.

4
    Lengyel Anett centerezését szerzik meg a vendégvédők, de a dunaújvárosi támadásnál kontrát fújnak a bírók.

3
    A túloldalon Gurisatti lövése vágódik ki a keresztlécről.

3
    Ziegler kiállítása után Lengyel Dorottya pattintását védi Kasó.

2
    Menczinger átadásából CSABAI szerzi a Dunaújváros második találatát: 0:2.

1
    Lengyel Dorottya ejtése száll fölé hazai oldalról, indulhatnak a vendégek.

1
    Vidovics szabálytalansága után ötméteres a vendégeknek, MISKOLCZI bedobja a büntetőt: 0:1.

1

A Dunaújváros összeállítása: Kasó, Sós – Szilágyi, Menczinger, Gurisatti, Miskolczi, Ziegler, Polák, Brezovszki, Garda, Csabai, Horváth, Andresz. Edző: Mihók Attila

A Szeged összeállítása: Tóth, Szikora – Árkosy, Lengyel Dorottya, Miklós, Dalmády Szandra, Vidovics, Lengyel Dominika, Dalmády Petra, Kovács, Lengyel A., Lázár, Doktor. Edző: Lakó Gábor

A szegediek a nyolccsapatos bajnokság hatodik helyén állnak jelenleg 6 ponttal, eddigi hét meccsükből kettőt nyertek meg, ötöt pedig elveszítettek. Mögöttük már csak a hárompontos Honvéd és a pont nélküli Angyalföld áll, miközben a Dunaújváros 13 ponttal negyedik a tabellán, négy győzelem, egy döntetlen, két vereség az eddigi mérlegük.

A női vízilabda OB I. nyolcadik, azaz első tavaszi fordulójában a szegediek a bajnokság negyedik helyezettjét, a Dunaújvárost fogadják szombat késő délután. A meccs esélyese egyértelműen a vendégcsapat, de Lakó Gábor lányai a meglepetés reményével szállnak medencébe.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 17:30 - kor kezdődik.