Balmazújváros – DVSC-DEAC 1:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – FK DAC 1904 1:1 (vége) | Cigánd – FC Olimpia Satu Mare 3:3 (vége)
Tisza Volán SC – Bajai LSE 0:1 (vége) | Hajdúböszörményi TE – Tiszavasvári SE 5:1 (vége) | Budaörs – ESMTK 3:1 (vége)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
1:2 (1:1)
DVSC-DEAC
szerda 12.02.2014, 13:00 • Edzőcentrum, Balmazújváros • Felkészülési mérkőzések

A játék összképét tekintve abszolút megérdemelt a vendégek sikere, hiszen a Léta révén mind az első és a DEAC révén mind a második félidőben jobban játszottak ellenfelüknél, akik fáradtan és több megye I.-ben szereplő játékossal érkeztek a meccsre. A második félidő különösen izgalmas játékot hozot, futószalagon jöttek a helyzetek főleg a debreceniektől, de ekkor már az Újváros is próbálkozott többször is, nem úgy mint az első játékrészben. Információink szerint sem a kis Lokinak, sem a Létának nem lesz edzőmeccse már a héten, míg az Újváros szombaton délután 2 órától a Hatvan együttesét fogadja. Terveink szerint azt is közvetítjük majd. De addig sem maradnak foci nélkül, hiszen ma még több edzőmeccs is vár Önökre. Maradjanak velünk! (15:06:07)

88
    Sárközi 25 méteres lövését bravúrral védte Csorvási!

86
    Szabó tört volna kapura ziccerben, de már lesen volt.

85
    A DEAC gólt szerzett!
    A megtélt büntetőt KIRÁLY VITALIJ a jobbra vetődő Tóth D. mellett magabiztosan a bal alsóba passzolta, 1-2!

84
    Kondás sarokrúgása után középen Bokros a labda helyett a lőni készülő Hajdu lábát találta el és a bíró a tizenegyes pontra mutatott!

83
    Karikás jobb oldali beadását Privigyei tudta tisztázni szögletre

82
    Kondás bal oldali beadása mindenkinek hosszú lett, Ruzsa csak a túloldalon tudta begyűjteni.

80
    Jó iramú a meccs, kifejezetten hajtós találkozó ez. Ez elsősorban a vendégeknek köszönhető, de a fáradtan mozgó hazaiak is becsülettel küzdenek.

78
    Kondás balról érkező, pontos beadását az érkező Szabó 7 méterről, nagy helyzetben a kapu mellé fejelte!

77
    Egy szabadrúgás-kombináció után Vachtler adott középre jobbról, de mindenki feje fölött elszállt a labda.

76
    Szabó tört befelé jobbról, majd a második hullámba, Karikásnak tette vissza a labdát, akinek a próbálkozását sáncolta egy védő.

75
    Sárközi lőtt 24 méterről, középről, a labda a kapufán csattant!

73
    Csere a kis Lokinál: lemegy Molnár, bejön Ruzsa.

73
    Hazai csere következik: Vólent helyére jön Jókai.

72
    Egy ellentámadás végén Molnár tette jobbról középre a labdát Szabónak, aki egy átvétel után, 12 méterről, teljesen tisztán lőtt, centikkel ment el a jobb kapufa mellett a labda!

71
    Bokros tört befelé a jobb oldalon, majd szerelték, szöglet. Vachtler végezte el, kifejelik a védők.

70
    Bakos adta el a labdát a félpályánál, 3 a 2-ben jöhetett a kis Loki, de Kondás passza a ziccerben érkező Molnárnak pontatlan volt!

69
    Nagyon jön a DEAC, Tóth D.-nek most kétszer is kellett védeni, mindkétszer Balogh távoli lövését hatástalanította!

68
    Király ugrott ki a leshatáron, majd ziccerben lőtt, de a kimozduló Tóth D.-ben elakadt a labda!

67
    Egy labdaszerzést követően Sárközi lőtt középről, 26 méterről, de Csorvási könnyedén magához ölelte a középre tartó labdát.

66
    Balmazújvárosi változtatás: lemegy Demjén, bejön Vincze.

66
    Barna maradt teljesen üresen a balösszekötőben, centerezett, de a ziccerben lévő Molnár pár centivel lemaradt a labdáról!

65
    Király húszméteres lövését sáncolta Bakos.

64
    Balogh zavarta meg Tóth D.-t, meg is van az eredménye, taccsra rúgta a labdát a hálóőr.

63
    Vólent passzolt volna a jobb oldalra a társakhoz, de Nagy O. jó ütemben lépett közbe és elhozta a labdát.

62
    Király beadását Bakos sáncolta, ráadásul visszapattant a labda a debreceni játékosra, kirúgás.

61
    Vólent és Sárközi nem értette meg egymást, Hajdu tudott szerelni végül a vendég térfél közepén.

59
    Balogh tette remek ütemben a beinduló Szabó elé a labdát, aki 10 méterről egyből lőtt, de Tóth már jó ütemben jött ki a kapujából, közel került a szélsőhöz, így védeni tudott!

59
    Egy távoli lövés érkezett jobbról a debreceni kapu felé, de nem lett veszélyes, fölé ment.

58
    Szabó passzolt volna a jobb oldalon a labdát kérő Király felé, de hosszú volt a labda.

57
    A félidő első pár percével ellentétben ismét a DEAC birtokolja többet a labdát, de ez helyzetekben egyelőre nem mutatkozik meg.

56
    Király beadását a lábát lövésre lendítő Molnár elől tisztázta Víg.

55
    Szabó tört befelé a jobb oldalon az alapvonal mentén, de a visszatett labdája végül nem talált társat.

54
    Kondás jobbról érkező szabadrúgását Víg tisztázta a veszélyzónában.

53
    Kónya lőtte kapura a labdát, kellemetlen, pattogós, de gyenge és helyezetlen próbálkozás volt, könnyen fogta Tóth D.

52
    Barna harcolt ki szabadrúgást a kaputól 25 méterre, kissé balról.

52
    Balogh fedezte a labdát szabálytalanul a tizenhatos előterében, Bakos kap szabadrúgást.

51
    Fölényben a Balmaz,, a második félidőben jobban játszanak, mint tették azt az elsőben.

50
    Mivel többynire a DEAC játékosai játszanak most (Király és Hajdu kivételével, akik a Léta keretéhez tartoznak), az első félidővel ellentétben Gyarmati András irányítja most a vendégeket.

49
    Vachtler 23 méteres lövése magasan a kapu fölé szállt.

48
    Bakos jobb oldali beadása egy kicsit hosszú lett Sárközinek, aki már nem tudta kapu felé irányítani a labdát.

46
    Vendég oldalon nem fog egyébként pályára lépni Kertész Tamás, aki az achillesére kapott egy rúgást a múltkor. Információink szerint nem komoly a sérülése, de pihentetni kell.

46

46
    A DEAC a második félidőben:

Csorvási – Karikás, Hajdu, Nagy O., Barna – Szabó, Kónya, Király, Kondás – Molnár, Balogh

46
    Kettős csere az Újvárosnál a szünetben. Szalma helyett Tóth D. jön a kapuba,, Posta helyett Bokros a jobb védő posztjára. Ezzel szerkezeti változás is történt, Vachtler lép eggyel feljebb.

A félidőben teljes sorcsere lesz a vendégeknél, a Léta helyett a DEAC játékosai fognak játszani.

Az első félidő komoly debreceni fölényt hozott, ami helyzetekben is megmutatkozott. Jól játszott a vendég gárda, birtokolták a labdát és több komoly helyzetet is kialakítottak. A balmazújvárosi játékosok kimerültnek tűnnek, nem tudták még kipihenni a rimaszombati fáradalmakat. Bereczki gyors góljára az első komolyabb helyzetéből a hazai csapat tudott válaszolni, így a félidőben döntetlen az állás. Pár perc és folytatjuk!

45

43
    Burics pakolt oda Postának a félpályánál, szabadrúgás, sárga.

42
    Az ezt követő Vinicius-szöglet nem okozott veszélyt.

41
    Bereczki tette középre a labdát. de a középen érkező Angyal elől Bakos mentett szögletre önfeláldozóan, gyönyörű becsúszás volt!

40
    Angyal tette le a labdát a tizenhatoson érkező Viniciusnak, aki egyből lőtt, csak centikkel ment mellé a labda!

39
    Viniciusé ismét a pontrúgás lehetősége, de az alacsonyan szzálló szögletét a rövid oldalon Sárközi kifejelte.

38
    Újabb szabadrúgás, ezúttal messzebbről, Vinicius beívelését azonban kifejelte Bakos.

37
    Madar végezte el a pontrúgást, de a kapura tartó lövése lejött a sorfalról.

36
    Suskót buktatták a tizenhatos előtt közvetlenül, veszélyes szabadrúgás jöhet!

35
    A Balmazújváros gólt szerzett!
    Szinte a semmiből itt az egyenlítés! Egy bal oldali ellentámadás végén Demjén ívelt középre hajszálpontosan, a középen érkező VÓLENT ROLAND pedig 5 méterről, bevetődve a bal alsó sarokba lőtt! Szép kontra, pontos befejezés, 1-1!

34
    Angyal és Bereczki kevergetett a tizenhatoson belül, de utóbbi túlcselezte magát, így Bakos és Privigyei együttes erővel szerelték.

33
    Madar dobta volna támadásba Suskót a bal oldalon, de Vachtler elfejelte a labdát.

32
    Suskó fájlalja a hasát egy ütközés után, de szerencsére már talpon van és tudja folytatni a játékot.

31
    Egy tetszetős jobb oldali akció végén Kuti húzott be és lőtt ballal kapura messziről, erős labda volt, de középre ment így, megfogta Szalma.

30
    A DEAC egyelőre jóval veszélyesebben játszik, enerváltnak tűnik a Balmazúváros. Talán ez annak is köszönhető, hogy tegnap még Rimaszombaton játszottak edzőmeccset.

30
    Madar lőtt ballal, 27-28 méterről kapura, fölé-mellé.

29
    Müller kerülte volna meg Kutit a tizenhatos előterében, de végül elcsúszott, így oda a lehetőség.

28
    Madar bal oldalról érkező szabadrúgását középen Kinyik csúsztatta kapura 8 méterről egy védő szorításában, de a bal alsó sarok felé tartó labdát hatalmas bravúrral ütötte ki Szalma!

27
    Vinicius sarokrúgását kifejelték a védők, majd Kinyik adott balról a kapu mögé az ezt követő akció során.

26
    Kuti 25 méteres, jobbról leadott lövését a léc alól tolta szögletre Szalma!

25
    Müller volt szabálytalan Vinicius-szal szemben a felezővonal közelében, szabadrúgás. Az eset után fegyelmezni kell a két játékost.

25
    Demjén Vólent felé tartó, pontatlan passzát könnyedén lefülelte Kinyik.

24
    Murák tette középre a labdát jobbról Sárközi felé, de egy kicsit magas volt neki a labda.

23
    Vachtler kapott egyet a lábára a félpályánál, szabadrúgás.

22
    Most kiegyenlített játék folyik a pályán, egyik csapat sem tudja megtartani a labdát.

21
    Orosz maradt lesen.

18
    Vólent kérte a labdát a bal oldalon, de a Sárközitől érkező átadás csak Kutinak lett jó.

17
    Vólent verte meg Kinyiket, majd Bényeit is lerázta, de utóbbi visszaért és ügyesen szorongatta a csatárt, aki így erőtlenül, kapu mellé lőtt.

16
    Bereczki beadását az ötösön belül érkező Orosz nem tudta kapura irányítani, elszállt előtte a labda, jól védekeztek rajta.

15
    Bényei fejelte el a támadója elől a labdát, de csak Demjénig, aki viszont távolról csúnyán célt tévesztett.

14
    Posta jobbról, éles szögből leadott lövése lecsúszott, jócskán mellé ment, kirúgás.

13
    Vinicius próbálkozott 13 méterről egy biciklicsel után, de lövésébe jó ütemben belelépett Privigyei.

13
    Sárközi lőtt balról, 15 méterről, de gyengén sikerült, ez nem okozott gondot Tóthnak.

12
    Szalmát zavarta meg Orosz, aki így egy hatalmas nagy gyertyát rúgott, de végül a védők kisegítették.

11
    A kis Lokit egyébként most a Léta edzője, Szpisljak Zoran irányítja, hiszen egy az egyben az ő soruk játszik most.

10
    Angyal kapott egy hosszú előreívelést, Szalmáé a labda.

9
    Vólent ugrott volna ki a bal oldalon egy indítással, de már lesen volt.

8
    Vólent dobta volna támadásba Demjént a bal oldalon, de Kuti előnyösebb helyzetben volt és szerelt.

8
    Sárközi lőtt 24 méterről, a lövése a blokkon lassult le, így Tóth Cs. könnyedén védett.

7
    Vinicius hozta fel létszámfölényben a DEAC-ot, majd egyedül oldotta meg és 17 méterről lőtt centikkel a bal kapufa mellé!

6
    Az Újvárosnál egyébként a megye I.-es csapatból is szerepel két játékos, név szerint Posta és Víg.

5
    Demjén jobb oldali szögletét középen nem tudták kapura továbbítani.

2
    Máris itt a gól! Suskó húzott el a bal oldalon villángyorsan, majd beadta a labdát és a hosszú kapufánál érkező BERECZKI DÁNIEL két lépésről a kapuba továbbított, Szalma csak beleérni tudott, 0-1!

1
    Vinicius jobb oldali beadását kifejelték a védők.

1

Körülbelül tíz percen belül kezdődik a mérkőzés. A fél órája még szemerkélő eső már elállt, enyhe szél és 12 °C van Újvárosban. Tökéletes futballidő. A csapatok még melegítenek, sőt, intenzív, labdás edzéssel hangolódnak.

Az újvárosiaknál volt mozgás a télen, játékosok jöttek és mentek is. Debreceni oldalon nincs értelme ilyesmiről beszélni, hiszen egyrészt közösen játszanak majd a Létavértes játékosaival és egyébként is átjárás van köztük és a nagycsapat között. Tehát a változások hazai oldalon:

Érkezett: Vachtler Csaba (kölcsönbe), Privigyei Ádám, Vólent Roland (kölcsönbe), Bakos Bence
    Távozott: Urbin Péter (kölcsönbe), Tóth I. Dániel

A debreceni fiatalok közül ketten – név szerint Szatmári Csaba és Berdó Péter – egyébként az "A" csapattal vannak Belekben edzőtáborozni, így ők nem lesznek ott ezen a meccsen, míg az újvárosiaknál kérdéses Bokros Tibor, Sárközi Szabolcs és a frissen igazolt Vólent Roland játéka is.

Tisztelt Szurkolók! Közeledünk a magyar első-, másod- és harmadosztályú bajnokságok tavaszi fordulójának kezdetéhez és addig is további felkészülési mérkőzésekkel várjuk Önöket! Február 12-én, szerdán nem kevesebb, mint hat barátságos meccsel jövünk. Először Balmazújvárosba megyünk, ahol a helyi Balmaz Kamilla Gyógyfürdő fogadja majd a Létavértes és a DVSC-DEAC vegyes csapatát. A hazaiak az NBII-ben vitézkednek és a negyedik helyen állnak tizenhat forduló után és bizakodva várhatják a folytatást, míg a két debreceni fiókcsapat közül a Léta a harmadik, a kis Loki a második az NBIII Keleti csoportjában. Ez már egyébként az ötödik alkalom, hogy az Újváros megmérkőzik a Lokival, vagy annak valamelyik fiókcsapatával a felkészülési időszakban és a korábbi meccseken több élvezetes, pörgős meccset is láthattunk. Reméljük, ez most sem lesz másként! Tartsanak az onlajnok.com-mal, hiszen újfent élő, szöveges közveítéssel várjuk Önöket!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

Salacz Bence

Gólok: 35. Vólent – 2. Bereczki, 85. Király (bünt.)

Lapok:   43. Burics (DVSC2)

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő: Szalma (46. Tóth D.) – Vachtler, Bakos, Privigyei, Víg – Posta (46. Bokros), Müller, Murák, Sárközi – Demjén (66. Vincze), Vólent (73. Jókai)
    Cserék: Tóth D. (46.) – Bokros (46.), Vincze (66.), Jókai (73.)

DVSC-DEAC: Első félidő: Tóth Cs. – Kuti, Bényei, Kinyik, Suskó – Bereczki, Burics, Madar, Orosz – Vinicius, Angyal
    Második félidő: Csorvási – Karikás, Hajdu, Nagy O., Barna – Szabó, Kónya, Király, Kondás – Molnár (73. Ruzsa), Balogh

Cserék: Éder Gergő – Ruzsa Zoltán (73.)

Játékvezetők: Solymosi Péter – Tőkés Róbert, Kövér Tamás