Finnország – Ausztria 8:4 (vége) | Oroszország – Szlovénia 5:2 (vége) | Szlovákia – USA 1:7 (vége)
Kanada – Norvégia 3:1 (vége)
Szlovákia
1:7 (0:1, 1:6, 0:0)
USA
csütörtök 13.02.2014, 13:30 • Shayba Arena • XXII. téli olimpia

Végül az utolsó harmadban kicsit feljebb tornázták magukat lövésekkel a szlovákok, de ezeket Quick mind fogta.
    Megérdemelten nyertek az amerikaiak fölényesen is, a 3. harmadban már nem erőltették a csapatok.

Lövések: 23 – 33 az USA javára. (15:42:10)

41:10
    Még az előző harmadban Handzus sérült meg a lábán, Kesler esett el előtte és ütötte meg véletlenül.

Az egyenlítés után kaptak 2 gyors választ a szlovákok, majd jött sorban a többi is kis idő múlva. 1-4 után teljesen szétestek, pedig nagyon harcoltak még előtte.

38:10
    Kessel ül ki 2 percre bottal akasztásért.

35:17
    Időt kér a szlovák csapat.

35:17
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    DUSTIN BROWN is betalál, üresen kapta szemben a kapuval a hátulról visszatett korongot Carlsontól, majd 2 méterről egyszerűen bevágta.

34:20
    Gyorsan felavatják Budajt is, Kesler balról jó helyzetből lövés helyett a kapu elé tette keresztbe Budaj előtt, a hosszún PHIL KESSEL kotorta be a védő előtt.

33:30
    Budaj jön a szlovák kapuba Halak helyére.

33:30
    Egy gyors támadás végén Shattenkirk jobb szélről centerezett, a védőt megelőzve a hosszún PAUL STASTNY közelről ütötte be, Halak nem ért át!

28:16
    Egy kapu előtti kavarodásban van Riemsdyk lőtt rá kétszer is szinte már estében, végül az odanyúló DAVID BACKES tudta bekotorni miután Kessel beleért!

26:09
    Vydareny kap 2 percet akadályozásért. (SVK)

22:32
    Egy korongszerzés után Oshie a védő mellett jobb szélről azonnal középre adott, Halak még védte Pacioretty közeli lövését, de a kipattanót gyorsan bevágta PAUL STASTNY!

21:26
    Gyors egyenlítés! Elölt tartotta a korongot az USA, Kane jobbról passzolt kissé befelé kapásra, üresen RYAN KESLER pedig egyből a kapuba bombázta kissé jobbról 5 méterről.

20:24
    Szlovákia gólt szerzett!
    Suter bal szélen hátul eladta, majd egy centerezés után TOMAS TATAR középen balra húzva a korongot ellőtte 4 méterről Quick bal felsőjét.

Megérdemelten vezet az USA, többet lőttek és jobban támadnak, ellenfelük eddig nem sok veszélyt jelentett.
    11-4 a lövések aránya Amerika javára.

14:27
    Az ellentámadásból Kessel indult meg, jobbra kitette, onnan pedig JOHN CARLSON azonnal bevágta a bombát 5 méterről!

09:59
    Marcinko kap 2 percet hátulról lökésért. (SVK)

Nagy Gábor

Gólok és gólpasszok: 21. Tarar (Marian Hossa) – 15. Carlson (Kessel, van Riemsdyk), 22. Kesler (Kane), 23. Stastny (Pacioretty, T.J. Oshie), 29. Backes (Kessel), 34. Stastny (Shattenkirk, T.J. Oshie), 35. Kessel (Kesler, van Riemsdyk), 36. Brown (Carlson, Kane)

Szlovákia: Halak (Budaj) – Chára (C), Sekera, Baranka, Meszáros, Maricin, Jurcina, Starosta, Vydareny – Marián Hossa, Handzus, Tatar – Radivojevic, Kopecky, Juryo – Miklík, Surovy, Bartovic – Pánik, Marcinko, Marcel Hossa.
    Edző: Vladimír Vujtek.

USA: Quick (Miller) – Fowler, Carlson, Suter, Martin, McDonagh, Shattenkirk, Orpiks – Callahan, Backes, Parise (C) – Kane, Kesler, Brown – Kessel, Pavelski, Van Riemsdyk – Oshie, Stastny, Pacioretty – Wheeler.
    Edző: Dan Bylsma.

Játékvezetők: Jerabeck, Pollock – Wheler, Wilmot