Finnország – Ausztria 8:4 (vége) | Oroszország – Szlovénia 5:2 (vége) | Szlovákia – USA 1:7 (vége)
Kanada – Norvégia 3:1 (vége)
Kanada
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Norvégia
csütörtök 13.02.2014, 18:00 • Bolshoy Ice Dome • XXII. téli olimpia

Kanada győzelemmel kezdte címvédő hadjáratát a szocsi olimpián, Crosbyék 3-1-re legyőzték Norvégiát. Az első harmadban jól tartotta magát az európai csapat, szervezett és masszív védekezésének köszönhetően gól nélküli döntetlenre hozta a játékrészt. A második harmadban viszont kétszer is kapitulált a norvég védelem, Weber és Benn is betalált. A záró játékrész elején visszajött a meccsbe Norvégia, egy emberelőnyös szituációt Patrick Thoresen váltott gólra, ám nem sokkal később Kanada visszaállította a kétgólos különbséget Doughty gyönyörű szólója után, amivel eldöntötte a mérkőzést is. (20:17:44)

60:00
    Mérkőzés vége. Kanada 3-1-re legyőzte Norvégiát.

59:55
    Még egy mellé szálló kísérlet a norvégoktól, ez a vége.

59:30
    Nem megy emberelőnyben sem Norvégiának, Tollefsen a bal alsót veszi célba, de Price-on nem tud kifogni.

Hazai időkérés.

58:21
    Bergeron a kiállított, ütővel buktat.

58:18
    Keith lő messziről, majd Carter próbálja a kapuba kotorni közelről a korongot, de Haugen véd és nem engedi el a pakkot.

57:45
    Kanada a támadó harmadban tarja a korongot, Norvégia alig tud eljutni az ellenfél kapujáig is. Elúszni látszik a találkozó az európaiak számára.

55:00
    Öt perc van még hátra, Kanada továbbra is őrzi kétgólos előnyét.

52:17
    Páros kiállítás, Bonsaksen és Kunitz is pihenhet két percet.

52:17
    Verekedés, Bonsaksen akad össze az őt hátulról felborító Kunitzcal.

51:20
    Rögtön akcióban Kanada emberelőnyben, Crosby lő az oldalhálóba.

51:05
    Forsberg borítja fel durván Perryt, kiállítás.

50:30
    Rosseli Olsen veszi célba a felső sarkot, de Price lehúzza a korongot.

49:45
    Továbbra is uralja a játékot Kanada, Nash estében lő kapura, egyenesen Haugenbe.

48:03
    Pietrangelo tör előre a jobb oldalon, lövését védi Price, majd egy újabb kakaskodás, Nasht kell nyugtatni.

47:05
    Az első feszült jelenet a jégen, kavarodás a norvég kapu előtt, Carter és Crosby kakaskodik.

47:00
    Nincs gól, nagyon úgy fest, hogy Kanada győzelemmel kezdi meg címvédő hadjáratát Szocsiban.

44:55
    Próbálkozik a szépítéssel ismét Norvégia, de Kanada nagyon szervezetten védekezik és nem engedi lövéshez ellenfelét.

Gólok és gólpasszok: 27. Weber (Keith, Bergeron), 36. Benn (Bergeron, Daughty), 42. Doughty (Getzlaf, Marleu) – 41. Thoresen (Olimb)

Kanada: Price (Luongo) – Weber, Keith, Carter, Crosby, Kunitz – Doughty, Vlasic, Perry, Getzlaf, Marleau – Pietrangelo, Bouwmeester, Nash, Toews, Sharp – Hamhuis, Benn Ja., Tavares, St. Louis
    Norvégia: Haugen (Volden) – Holös, Bonaksen, Olimb, Zuccarello, Thoresen – Trygg, Tollefsen, Olimb, Ask, Roselli Olsen – Ödegaard, Solberg, Forsberg, Skröder, Röymark – Roest, Lund Handsen, Olden

Játékvezetők: Leggo, Vinnerborg – Woodworth, Buturlin