Finnország – Ausztria 8:4 (vége) | Oroszország – Szlovénia 5:2 (vége) | Szlovákia – USA 1:7 (vége)
Kanada – Norvégia 3:1 (vége)
Kanada
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Norvégia
csütörtök 13.02.2014, 18:00 • Bolshoy Ice Dome • XXII. téli olimpia

Kanada győzelemmel kezdte címvédő hadjáratát a szocsi olimpián, Crosbyék 3-1-re legyőzték Norvégiát. Az első harmadban jól tartotta magát az európai csapat, szervezett és masszív védekezésének köszönhetően gól nélküli döntetlenre hozta a játékrészt. A második harmadban viszont kétszer is kapitulált a norvég védelem, Weber és Benn is betalált. A záró játékrész elején visszajött a meccsbe Norvégia, egy emberelőnyös szituációt Patrick Thoresen váltott gólra, ám nem sokkal később Kanada visszaállította a kétgólos különbséget Doughty gyönyörű szólója után, amivel eldöntötte a mérkőzést is. (20:17:44)

60:00
    Mérkőzés vége. Kanada 3-1-re legyőzte Norvégiát.

59:55
    Még egy mellé szálló kísérlet a norvégoktól, ez a vége.

59:30
    Nem megy emberelőnyben sem Norvégiának, Tollefsen a bal alsót veszi célba, de Price-on nem tud kifogni.

Hazai időkérés.

58:21
    Bergeron a kiállított, ütővel buktat.

58:18
    Keith lő messziről, majd Carter próbálja a kapuba kotorni közelről a korongot, de Haugen véd és nem engedi el a pakkot.

57:45
    Kanada a támadó harmadban tarja a korongot, Norvégia alig tud eljutni az ellenfél kapujáig is. Elúszni látszik a találkozó az európaiak számára.

55:00
    Öt perc van még hátra, Kanada továbbra is őrzi kétgólos előnyét.

52:17
    Páros kiállítás, Bonsaksen és Kunitz is pihenhet két percet.

52:17
    Verekedés, Bonsaksen akad össze az őt hátulról felborító Kunitzcal.

51:20
    Rögtön akcióban Kanada emberelőnyben, Crosby lő az oldalhálóba.

51:05
    Forsberg borítja fel durván Perryt, kiállítás.

50:30
    Rosseli Olsen veszi célba a felső sarkot, de Price lehúzza a korongot.

49:45
    Továbbra is uralja a játékot Kanada, Nash estében lő kapura, egyenesen Haugenbe.

48:03
    Pietrangelo tör előre a jobb oldalon, lövését védi Price, majd egy újabb kakaskodás, Nasht kell nyugtatni.

47:05
    Az első feszült jelenet a jégen, kavarodás a norvég kapu előtt, Carter és Crosby kakaskodik.

47:00
    Nincs gól, nagyon úgy fest, hogy Kanada győzelemmel kezdi meg címvédő hadjáratát Szocsiban.

44:55
    Próbálkozik a szépítéssel ismét Norvégia, de Kanada nagyon szervezetten védekezik és nem engedi lövéshez ellenfelét.

Trygg közben megsérül, lebiceg a jégről, be is kísérik az öltözőbe, számára véget ér a mérkőzés.

43:48
    Hansen magas lövését védi Price.

43:30
    Pietrangelo lő a kapu oldalába.

41:47
    Kanada gólt szerzett!

Ahogy kiegészül Kanada, visszaállítja a kétgólos különbséget. Marleu, majd Getzlaf, majd Doughty a korong útja, utóbbi szép szóló végén némi szerencsével megtartja a pakkot és négy méterről a jobb felsőbe emeli.

40:22
    Norvégia gólt szerzett!

Kihasználja az emberelőnyt Norvégia, Thoresen a jobb oldalról húzza a korongot a bal felsőbe.

40:10
    Kanada tehát még emberhátrányban másfél percig.

40:01

Belehúzott a címvédő a második harmadban, és kétgólos előnyre tett szert. A játékrész Shea Weber volt eredményes, miután távolról bombázott a jobb felsőbe, esélyt sem adva Haugennek. Néhány perccel a második harmad vége előtt megduplázta előnyét Kanada, egy jobb oldali keresztpassz végén Jamie Benn talált be. A norvégok kapura lőni is csak kétszer tudtak ebben a játékrészben, egyelőre támadásban nagyon gyengék.

40:00

39:33
    Újabb kanadai kiállítás, Duncan Keith pihenhet mezhúzásért.

38:20
    Hazaiak teljes létszámban. Kiegészül Kanada.

37:20
    Norvégia szinte még kapura lövésig sem jut el emberelőnyben, Kanada kiválóan védekezik.

36:03
    Emberelőny a norvégoknak, Patrick Sharp a kiállított ütésért.

35:22

MEGVAN A MÁSODIK KANADÁNAK! Bergeron kapja a pakkot a jobb oldalon, keresztbe teszi az érkező Jamie Bennek, aki a bal oldalról a jobb felsőbe lő.

34:48
    Óriási ziccer marad ki! Getzlaf közvetlen közelről próbálja a kapuba kotorni a korongot, de Haugen hatalmasat véd, a kipattanót elütik Marleu elöl.

33:25
    A támadó harmadban szerez korongot a címvédő, de Kunitz lövését blokkolják.

32:12
    Marleu lövése lepattan, Getzlaf kísérlete pedig nem talál kaput.

31:35
    Előbb Crosby lövését blokkolják, majd Weber kísérlete elkerüli a bal oldali kapuvasat. Megnyomja a harmad második felét Kanada.

31:10
    Hatalmas mezőnymunka folyik, a csapatok küzdenek minden korongért, de gólhelyzet kevés alakul ki.

28:07
    Haugen munkában, Getzlaf kísérletét kell védenie. A túloldalon elhal a norvégok kontrája.

27:45
    Lendületben Kanada, Crosby kísérletét blokkolják a norvégok.

26:20

HATALMAS GÓL WEBERTŐL! A kanadai játékos szép összjáték végén távolról bombáz a jobb felsőbe, Haugen mozdulni sem tud a lövésre.

25:14
    Trygg húzódik előre a jobb oldalon és a kapuba oldalába bombáz, majd felszabadít Kanada.

23:51
    Nash teszteli ismét Haugent, aki állja a sarat és véd.

23:35
    Nyom Kanada egyelőre a második harmadban, de gólt még mindig nem tud szerezni. Nash lövése száll mellé.

21:07
    Crosby indítja a jobb oldalon Kunitzot, akinek lövését védi Haugen.

20:01

A címvédő Kanada uralta az első harmadot, Crosbyék magabiztosabban jégkorongoztak, a szervezett és határozott norvégok azonban állták a támadásokat és lehozták az első harmadot kapott gól nélkül, ami bravúrosnak tekinthető. Ennél több kell a folytatásban Kanadától, ha győzni akar.

20:00

19:39
    Hazaiak teljes létszámban.

17:39
    Holös lő messziről, egyenesen bele Price-ba.

17:19
    Kiállítás Kanadánál, Getzlaf mehet le buktatásért.

16:16
    Nagy nyomás alatt Norvégia, Pietrangelo kísérletét védi Haugen, Kanada egyre közelebb jár a vezetés megszerzéséhez.

15:52
    Doughty lövését blokkolják, majd Trygg csúszik el, de felszabadítanak a norvégok.

15:19
    Nash indítana, de les miatt megállítják a játékot.

15:05
    Újabb nagy tömegjelenet a norvég kapu előtt, Haugen azonban ráfekszik a pakkra, nincs gól.

14:59
    Doughty lő messziről, Marleu szedné le a kipattanót, de Haugen véd.

14:17
    Crosby tűnik el a jégen, Thoresen védekezik szabálytalanul.

14 percnyi játék után 5-5 a kapura lövések aránya, gól még nincsen.

13:20
    Óriási a küzdelem a mezőnyben, minden egyes korongért nagy csata folyik, de a kapuk alig-alig forognak veszélyben.

12:00
    Pietrangelo lő szépen előkészített támadás végén, mellé.

11:13
    Tavares lő három méterről, egyenesen Haugenbe, nagy helyzet marad ki!

10:46
    Hatalmas kavarodás a norvég kapu előtt, de megússzák az európaiak kapott gól és érdembeli kanadai lövés nélkül.

10:25
    Ask mehetne egy az egyben a kapussal, de elhagyja a pakkot.

09:40
    Marleu teszteli Haugent, a norvég kapus bemutat egy újabb védést.

9:04
    Vendégek teljes létszámban. Kiegészül Norvégia, ismét 5 az 5 ellen.

08:53
    Szabálytalanság a kanadaiaktól, ezzel gyakorlatilag lejár az emberelőny.

08:34
    Szép kanadai támadás, Crosby a befejező a bal oldalról, a rövid felsőbe tartó lövést hárítja Haugen.

08:00
    Getzlaf passzol rosszul, les.

Dahlström ül a büntetőpadra.

07:04
    Sok ember a jégen a norvégoknál, kiállítás.

05:55
    Eladott korong után Tollefsen lő a bal oldalról, Price rávetődik és véd.

05:00
    Norvég korongszerzés, Dahlstrom azonban szabálytalankodik, a semleges harmadból jön a buli.

04:20
    Crosby megy vissza védekezni, de a norvégok fordulnak, Ask lövését fogja Price.

02:30
    Egyelőre Kanada uralja a játékot, a címvédő azonban még nem tudja megtörni európai ellenfelét.

Mint ismert, a B-csoport másik mérkőzésén Finnország 8-4-re legyőzte Ausztriát.

00:54
    Az első lövés Kanadáé, Crosby tüzel az oldalhálóba.

Kanada: Price (Luongo) – Weber, Keith, Carter, Crosby, Kunitz – Doughty, Vlasic, Perry, Getzlaf, Marleau – Pietrangelo, Bouwmeester, Nash, Toews, Sharp – Hamhuis, Benn Ja., Tavares, St. Louis

Norvégia: Haugen (Volden) – Holös, Bonaksen, Olimb, Zuccarello, Thoresen – Trygg, Tollefsen, Olimb, Ask, Roselli Olsen – Ödegaard, Solberg, Forsberg, Skröder, Röymark – Roest, Lund Handsen, Olden

Játékvezetők: Leggo, Vinnerborg – Woodworth, Buturlin.

00:01

A csapatok már a jégen, pillanatokon belül kezdünk. A kanadaiak pirosban játszanak, a norvégok fehér felsőben és kék alsóban.

A mai napon elkezdődnek a férfi jégkorong torna B csoportjának küzdelmei. A B csoport abszolút favoritja a címvédő Kanada, akik talán a három nagy északi ország közül a leggyengébbel Norvégiával küzdenek meg a pontokért.
    Kanada kerete tele van természetesen NHL sztárokkal/játékosokkal, de ez már nem egyszer okozott nekik kellemetlen meglepetést, azért azt se felejtsük el, hogy Norvégia folyamatosan résztvevője az A csoportos VB-nek, így nem is olyan gyenge csapat.
    Kanadánál az egész csapatra érdemes figyelni, de talán akikre a leginkább az a kapus Lungo, a mezőnyből pedig Crosby, Getzlaf és St. Louis.
    A Norvégoknál akikre érdemes figyelni: Zuccarelo, Thoresen, a kapus Haugen és Odegaard.
    Tartsanak velünk, ha élőben szeretnék követni a regnáló olimpiai bajnok bemutatkozást!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 27. Weber (Keith, Bergeron), 36. Benn (Bergeron, Daughty), 42. Doughty (Getzlaf, Marleu) – 41. Thoresen (Olimb)

Játékvezetők: Leggo, Vinnerborg – Woodworth, Buturlin