HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 0:3 (vége) | Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 9:2 (vége) | Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 5:3 (vége)
Corona Brasov Wolves
5:3 (1:2, 4:0, 0:1)
Dab.Docler
vasárnap 16.02.2014, 18:00 • Brassó • MOL Liga

Két harmadot elveszített, egy harmadot megnyert a Brassó csapata, mégis a hazaiaké a győzelem. Az első és a harmadik játékrészt 1-1 góllal a Dunaújváros nyerte, a középsőt azonban 4-0 arányban hozta a Brassó, ezzel a mérkőzést is. Három pontot szerzett ezzel a brassói alakulat, az Újváros most pont nélkül távozik.
    A végeredmény tehát Brassói Farkasok – Dunaújváros: 5-3!
    ---- (20:13:32)

60:00

59:09
    Somogyi Balázs kap alig egy perccel a vége előtt a vendégektől kiállítást. 2+10 perc nem megengedett testjáték miatt.

55:40
    Természetesen ezzel ki is egészült a Corona Brasov.

55:40
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Megtört a jég, újra gólt szerzett az Újváros. Andrew David CONTOIS talált be emberelőnyből! 5-3 és még bő négy perc hátra!

54:59
    Virág Csanád kap két perces kiállítást a Brassótól bottal ütés miatt.

51:00
    Kevesebb, mint tíz perc maradt a találkozóból, egyre nagyobb esélye van a Brassónak a győzelemre, nehéz lesz három gólos hátrányt behoznia a Dunaújvárosnak kilenc perc alatt.

50:45
    Ismét teljes létszámban a Dab. Docler.

48:45
    Nem sokáig voltak teljes létszámban a csapatok, megint az Újvárostól kiállítás, Pavuk Attila kapja a két perces büntetést gáncsolás miatt.

47:46
    Kiegészültek a vendégek, ezt a hátrányt megúszták.

45:46
    Kettő perces kiállítással sújtották Contoist bottal testre ütés miatt. Ismét hazai emberelőny következik.

40:01

A mérkőzés elején még 2-0 arányban a vendégek szereztek vezetést, ám a szépítést követően a szünet után a Brassó megtáltosodott és egy 4-0-ás harmadot produkálva megfordították a mérkőzést és 5-2 arányban már a hazaiaknál az előny!
    Még hátra van egy harmad, kérdés, hogy fel tud-e állni a padlóról a Dunaújváros, erőlteti-e még a tabellán is látható nagy pontelőnye ellenére is?
    ----

40:00

32:17
    A Brassó gólt szerzett!
    Egyre stabilabb a hazai előny, már 3 gól. WEHRS KEVIN vette be újra a vendégek hálóját, már 5-2!

29:00
    Mindkét csapat teljes létszámban a pályán.

26:57
    Vélhetően egy bunyó lehetett, mert durvaság miatt Pavuk Attila is kiállítva két percre az Újvárostól.

26:57
    Újabb kiállítás, ráadásul dupla kiállítás. Wehrs és Nagy Csaba is kiáll durva játék, illetve nem megengedett testjáték miatt. Kettős előnyben két percig a vendégek.

Gólok és gólpasszok: 16. Pysarenko (Virág), 21. Dornic (Zsók), 25. Molnár (Saluga), 25. Gliga, 33. Wehrs (Zsók, Virág) – 8. Nagy (Szappanos, Contois), 13. Szappanos (Somogyi), 56. Contois (Kiss)

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Molnár, Dornic, Saluga, Nagy – Mastaleriu, Zsók, Virág, Gliga, Hietamaki – Péter, Pysarenko, Imecs, János, Petres – Antal, Dumitru, Oprea, Bálint, Márton
    Dab.Docler: Kiss T. (Sevela) – Ladányi, Nagy, Gröschl, Szappanos, Kiss Á. – Hruby, Huba, Léránt, Szabados, Azari – Lindgren, Somogyi, Pavuk, Contois, Hüffner – Papp

Játékvezetők: Csomortani Zsolt, Toparceanu Cosmin