Ausztria – Norvégia 3:1 (vége) | Oroszország – Szlovákia 1:0 (1:0 szétlövés után) | Szlovénia – USA 1:5 (vége)
Finnország – Kanada 1:2 (hosszabbítás vége)

Nézőszám: 6882. (11:37:32)

Egy remek mérkőzést játszott a két gárda. Igazán élvezetes támadó hokit játszottak a fiúk, sok helyzettel. Az osztrákok voltak sikeresebbek, főleg Michael Grabner mutatkozott be ismét, mint egy nagyon gól erős csatár, és újabb két góllal mát ötre növelte találatai számát, így jelenleg a torna legjobb gólszerzője. Ausztria végzett a csoport harmadik helyén teljesen megérdemelten megszerezték az olimpiai tornán az első győzelmüket, ami remek teljesítmény. A norvégok csalódást okoztak a szurkolóiknak, mert többet vártak a csapattól.

60:00

59:30
    Lehozzák a norvégok a kapust, nyomás alakul ki az osztrák kapu előtt, de már nincs idő a szépítő gólra sem.

58:23
    Ausztria gólt szerzett!
    MICHAEL GRABNER egyedül vezethette a korongot Haugen kapujára, megcsinálta a lövő cselt, majd elfektette Haugent és az üresbe lőtte az osztrákok harmadik, és győztes gólját.
    Gólpassz: Daniel Welser.

58:01
    Zuccarello lövése pattant le, az osztrákoknál a korong. Közben elkezdődött a harmad utolsó két perce.

57:26
    Trygg volt gyorsabb a korongnál, így norvég les alakult ki.

57:04
    A nézőtéren a korong, buli a norvégok kék vonala előtt.

56:49
    Szép korong bevitel az osztrák harmadba, de egy csúnya korong kezelési hibából indulhatnak az osztrákok.

56:00
    Thoresen akció, majd Zuccarello lövés a kékről, amit ismét remekül véd a meccs remekül védő kapusa Lange.

55:20
    Nagy Tollefsen hiba Haugen előtt, Latusa került helyzetbe, és közvetlen közelről Haugenba lövi a ziccert.

54:45
    Olimb szépen helyezett lövését védte bravúrral Lange, majdnem megvolt az egyenlítés.

54:07
    Osztrák nyomás, szép lövések sora a kékről, végül Raffl lövését védi Haugen.

53:15
    Kirepül a korong a norvég kispadra, épphogy Roy Johansen edző feje mellett suhant el.

53:00
    Az osztrákok korcsolyáztak lesre, ezt ki is használják egy reklám szünetre.

52:25
    Ask szépen helyezett lövését, látványosan védi Lange a lábvédőjével, ez is szép norvég lehetőség volt.

51:57
    Lange tenyerel a korongra, meleg helyzet volt ez is. Buli a kapus jobb oldalán.

51:31
    Norvégia mindent megtesz az egyenlítés érdekében, de így kinyílik a hátvédsoruk, és az osztrákok kontrázhatnak.

50:20
    Harc a norvég kapu mögött, Skroder hosszú passza előre, Zuccarello beviszi a korongot, most az osztrák kapu veszélyben.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 5. Grabner (Pock, Lukas), 7. Raffl (Grabner), 59. Grabner (Welser) – 29. Skroder (Thoresen)

Ausztria: Lange (Swette) – Trattnig, Lakos, Pock, Lukas, Altmann, Iberer, Unterluggauer, Ulmer – M. Raffl, Vanek (C), Grabner – Latusa, Koch, Lebler – T. Raffl, Nodl, Hundertpfund – Oberkofler, Welser, Herburger.
    Vezetőedző: Emanuel Viveiros.

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Odegaard – Zuccarello, K. A. Olimb, Thoresen – Ask, M. Olimb, Rosseli Olsen – Olden, Skroder, Bastiansen – Hansen, Roymark, Forsberg – Roest, Dahlstrom.
    Vezetőedző: Roy Johansen.

Játékvezetők: Šindler (CZE), Walsh (USA) – Cameron (CAN), Schrader (GER)

Nézőszám: 6882.