Dab.Docler – HSC Csíkszereda 6:1 (vége) | Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:4 (1:0 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 3:4 (vége)
Dab.Docler
6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
HSC Csíkszereda
vasárnap 23.02.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Nagyszerű harmaddal indította az alapszakasz utolsó mérkőzését az Acélbikák csapata, hiszen már negyven másodperccel a kezdés után a hazaiaknál volt a vezetés Somogyi révén. Négy perc sem telt el, s Lindgren megszerezte a második gólt is: a bedobókör tetejénél hagyták üresen a DAB hátvédjét, a 7-es pedig nem hibázott. Tíz perccel később aztán Szappanost ugratta ki kiválóan Kiss Ákos, s bár az első próbálkozást még védte a székelyek kapusa, a kipattanót még estében is bepofozta Szappanos. A harmad vége előtt nem sokkal kiállításáról tért vissza Somogyi, aki Azari lekészített pakkját vágta elemi erővel a kékről a kapuba!

A második harmad után Dab.Docler – HSC Csíkszereda 5-0. A játékrész egyetlen gólját a huszonhetedik percben Lindgren ütötte a kékről – a találat után nem sokkal Ruczujt Kozuch váltotta a kapuban. A harmadot rengeteg kiállítás és játékmegszakítás szabdalta szét – érdekesség, hogy a székely kapust az első és a második harmadban is kiküldték, mielőtt lecserélték volna.

A harmadik harmad elején egy emberelőnyt kihasználva már hat gólos a különbség. Szappanos passzából Kiss Ákos volt eredményes. Több helyzetet kialakítottak a hazaiak, de gólt nemsikerült szerezniük. A vendég csapat több helyzetet is kihagyott, többszőr csak a kapuvas mentette meg a hazaiakat. Majd Novak passzából Ölander szerzett gólt. A mérkőzés végéig több találat nem esett. (20:09:19)