Dab.Docler – HSC Csíkszereda 6:1 (vége) | Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:4 (1:0 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 3:4 (vége)
Dab.Docler
6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
HSC Csíkszereda
vasárnap 23.02.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Nagyszerű harmaddal indította az alapszakasz utolsó mérkőzését az Acélbikák csapata, hiszen már negyven másodperccel a kezdés után a hazaiaknál volt a vezetés Somogyi révén. Négy perc sem telt el, s Lindgren megszerezte a második gólt is: a bedobókör tetejénél hagyták üresen a DAB hátvédjét, a 7-es pedig nem hibázott. Tíz perccel később aztán Szappanost ugratta ki kiválóan Kiss Ákos, s bár az első próbálkozást még védte a székelyek kapusa, a kipattanót még estében is bepofozta Szappanos. A harmad vége előtt nem sokkal kiállításáról tért vissza Somogyi, aki Azari lekészített pakkját vágta elemi erővel a kékről a kapuba!

A második harmad után Dab.Docler – HSC Csíkszereda 5-0. A játékrész egyetlen gólját a huszonhetedik percben Lindgren ütötte a kékről – a találat után nem sokkal Ruczujt Kozuch váltotta a kapuban. A harmadot rengeteg kiállítás és játékmegszakítás szabdalta szét – érdekesség, hogy a székely kapust az első és a második harmadban is kiküldték, mielőtt lecserélték volna.

A harmadik harmad elején egy emberelőnyt kihasználva már hat gólos a különbség. Szappanos passzából Kiss Ákos volt eredményes. Több helyzetet kialakítottak a hazaiak, de gólt nemsikerült szerezniük. A vendég csapat több helyzetet is kihagyott, többszőr csak a kapuvas mentette meg a hazaiakat. Majd Novak passzából Ölander szerzett gólt. A mérkőzés végéig több találat nem esett. (20:09:19)

53:30
    A HSC gólt szerzett! Gólszerző:JERE ÖLANDER! Gólpassz: Vaclav Novak!

Novak a kapu mögül tette vissza a korongot, a kapu előtt üresen álló Ölanderhez, aki csak beletette az ütőjét a korongba, ami Kiss mellett csúszott a kapuba

52:55
    Ladányi passzol keresztbe az üresen maradt Somogyihoz, aki kapu elé fordul, de nem tudja Kozuch mellett belőni a korongot

48:11
    Molnár fonák emelését védi Kiss, majd Novak szúr még oda, de a korong Kiss alatt marad

47:24
    Sabados büntetése 2 perc fogásért, Nagy István büntetése 2 perc fogásért

47:00
    Szepessy passzol a kapu elé Sabadoshoz. A csatár közelről Kozuchba lövi a korongot

42:56
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: KISS ÁKOS! Gólpassz: Szappanos Dávid, Ladányi Balázs

Ladányi passzolt a kapu mögé Szappanosnak, aki a kapu elé tette a korongot, Kiss Ákos pedig Kozuch lábai közt lőtt kapuba

40:01

A második harmadot is jobban kezdte a hazai csapat. Majd Lindgren volt ismét eredményes. Ebben az időben több kiállítást is összeszedtek a csapatok. A harmad felétől kiegyenlítettebb lett a mérkőzés. A vendégek is több helyzetet kidolgoztak, de Kiss Tamás eszén nem tudtak túljárni.

40:00

39:36
    Contois büntetése 2 perc fogásért

39:18
    Contois megy el egy koronggal, keresztpasszára nem érkezik senki a másik oldalon

37:13
    Hruby kékvonalas lövése megy el a kapu előtt

36:15
    Kulha lövése vágódik le egy védő korcsolyájáról, majd egy tömörülés a kapu előtt, végül Kissnél a korong

26:57
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: VICTOR LINDGREN! Gólpassz: Peter Huba, Ladányi Balázs

Huba passzolt a kékvonalon álló Lindgrenhez, aki a jobb alsó sarokba lőtt!

22:42
    Szőcs büntetése 2 perc nyírásért, 10perc fegyelmi sportszerűtlen magatartásért, illetve végleges fegyelmi

21:44
    Becze szerez korongot a támadóharmadban, majd balról visszafordul és kapuralő. A lövést Kiss védi

21:14

20:01

Hamarosan folytatódik a mérkőzés a második harmaddal

A mérkőzés első percében megszerezte a vezetést a hazai csapat Somogyi révén. Majd továbbra is támadásban maradtak a hazaiak. Majd az ötödik percben Lindgren távoli lövése talált utat a vendégek kapujába. A hazai csapat többet támadott, szemmel láthatóan gyorsabbak voltak ellenfelüknél. A 15. percben Szappanos kapott egy kiugratást, amit ki is használt. Majd a harmad végén egy kettős emberelőnyt kihasznált a DAB Somogyi révén. Ezzel 4-0-ra vezet a hazai csapat az első harmadban.

20:00

19:12
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SOMOGYI BALÁZS! Gólpassz: Azari Zsolt!

Azari passzolt a kékvonalra, a büntetéséből visszatérő Somogyihoz, aki óriási erővel lőtt a bal felső sarokba!

17:03
    Somogyi büntetése 2 perc bottal lökésért, míg a vendégektől Moldován büntetése 2 perc magasbottal való játékért

16:43
    Somogyi vitte be a korongot a harmadba, majd passzolt Contoishoz, akinek lövését Ruczuj hárította

16:02
    Sabados visszatett korongjára nem érkezik senki, így kicsúszik a harmadból

15:20
    Salló kékvonalas lövése vágódik le egy védő korcsolyájáról, a lövés elmegy a kapu mellett

14:26
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SZAPPANOS DÁVID! Gólpassz: Kiss Ákos

Szappanos kapott egy kiugratást a kékvonalon Kiss Ákostól, elhúzta Ruczuj mellett, majd átugrotta a kivetődő kapust, és estében lőtt kapuba!

14:06
    Szőcs büntetése letelt

12:32
    Ladányi passzolt keresztbe a kékvonalon Hubához, a hátvég lövését Ruczuj hárítja

11:39
    Kulha megy el a jobbszélen, lövését Kiss sisakkal védi, le is esik kapusról a sisak

10:58
    Somogyi lövésébe Contois teszi bele az ütőjét a kapu előtt, de a korong elmegy a kapu mellett

10:01
    Gröschl megy el a balszélen, egészen a kapuig korcsolyázik, lövése elmegy a kapu felett

09:34
    Péter próbálkozását hárítja Kiss

07:30
    Ladányi vitte be a korongot a harmadba, középre cselezte magát, majd az üresen érkező Lindgrenhez passzolt, aki Ruczujba lőtte

06:10
    Novak viszi be a korongot a harmadba, majd lövését Kiss védi, majd az újabb Novak lövést is hárítja Kiss

04:05
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: Victor Lindgren! Gólpassz: Kiss Ákos, Szappanos Dávid

Kiss Ákos lövése kijön Ruczujról, majd a hátratett korongot Lindgren Ruczuj lábai közt lövi a hálóba

00:40
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SOMOGYI BALÁZS! Gólpassz: Andrew David Contois, Gröschl Tamás

Contois keresztpasszát Somogyi szinte az üres kapuba lőtte!

00:02
    A hazai csapat hozza el a bulit

00:01

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a csapatok már a jégen

Dab.Docler: Kiss T. (Sevela) – Hüffner, Lindgren, Szappanos, Ladányi, Kiss Á. – Huba, Erdélyi, Magosi, Peterdi, Azari – Jabornik,Gröschl, Somogyi, Pavuk, Contois – Hruby, Szepessy, Papp V., Léránt, Sabados

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Hruby, Flinta, Molnár, Novak, Bors – Salló, Papp Sz., Péter, Moldován, Szőcs – Ölander, Nagy, Tranca, Kulha, Becze – Bíró O., Bíró T., Farkas

Játékvezetők: HASZONITS MIKLÓS, SÓS ZOLTÁN, Abonyi Attila, Pálkövi Botond.

Az már korábban eldőlt, hogy a Dunaújvárosi Acélbikák idén is megnyerik a MOL liga alapszakszát. íly' módon választhatnak majd maguknak ellenfelet az elődöntőre! Ám az biztos, hogy a HSC Csíkszereda nem lesz ezek között, tekintettel arra, hogy a trófeát korábban – különböző nevek alatt (HC, HSC) – már kétszer elhódító székelyföldiek a liga története során először nem tudták kvalifikálni magukat a rájátszásba!
    Ez a tény -e hét pénteken vált biztossá, amikor Gál Sándor csapata 2-1-es vereséget szenvedett Erzsébeten a Fraditól!
    Az Újváros az alapszakasz végére alaposan leeresztett, utóbbi három meccsén nem szerzett pontot, ám Stephan Lundh tanítványainak már ez is bőven belefért!
    Az utolsó játéknap tehát lényegében mindkét csapat számára csak kötelező penzum – a DAB a MOL liga elődöntőjére, a Csíkszereda pedig a román bajnokság találkozóira készül.
    Ennek ellenére érdemes lesz odafigyelni a mérkőzésre, hiszen prezstízsből azért a két együttes odavarázsolhat a jégre egy remek összecsapást!
    Addigra az olimpiai döntő is véget ér majd, így a jégkorong szerelmesei számára remek kikapcsolódást nyújthat élő, online, helyszíni, szöveges közvetítésünk megtekintése!
    Jó meccset és jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 1. Somogyi (Contois, Gröschl), 5. Lindgren (Kiss Á., Szappanos), 15. Szappanos (Kiss Á.), 20. Somogyi (Azari), 27. Lindgren (Huba, Ladányi), 43. Kiss Á. (Szappanos, Ladányi) – 54. Ölander (Novak)

Játékvezetők: HASZONITS MIKLÓS, SÓS ZOLTÁN, Abonyi Attila, Pálkövi Botond