Dab.Docler – HSC Csíkszereda 6:1 (vége) | Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 5:4 (1:0 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 3:4 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 23.02.2014, 18:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a találkozónak, s ezzel az alapszakasznak is! Egy nagyon vérszegény harmadik harmadot produkáltak a Jegesmedvék, amit a remeklő Kiss Gábor vezérletével ki is használt a Ferencváros, így megérdemelten vitték el utolsó három pontjukat Miskolcról. Bob Dever csapatának össze kell szednie magát, mert hullámzó teljesítményük nem sok jót ígér a rájátszásra.

Köszönöm a figyelmet, tartsanak velünk a folytatásban is, hiszen jövőhéttől a MOL Liga rájátszását követhetik nálunk! (20:03:34)

60:00

59:20
    Duschek a kispadon, kapus nélkül a hazaiak.

58:57
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Fordít a Ferencváros! KISS GÁBOR a miskolciak végzete a mai napon! A csatár harmadik gólját jobbról, négy méterről vágta a jobb sarokba, ezzel már a zöld-fehéreknél az előny. Bob Dever időt kér!

58:45
    Meravy bambult el egy kicsit, de Hajós nem tudott lecsapni a korongra.

57:50
    Roczanov mutat be gyönyörű cseleket, hiába, Lindquist nem hagyja kapu elé passzolni.

56:40
    Fliszár lóg meg, öt méteres lövését Meravy védi, a kijövő korong pedig épp Knox lábai közt száguld el.

56:20
    Eriksson távoli lövése révén ad életjelt az FTC, de Duschek könnyen véd.

55:45
    Megélénkült a meccs, a hazaiak nem akarnak hosszabbítást, így most az iram is az alapszakasz szebb napjait idézi.

55:30
    Rafaj éles szögből a kapusba.

55:05
    Popovics egy méterről csinálja meg a cselt, de nem tudja átverni Meravyt.

54:45
    Láda lövése a blokkról vágódik mellé.

53:26
    A videózás után visszatérő vezetőbírók gólt ítélnek! KISS GÁBOR volt ismét az, aki egy méterről bekotorta a pakkot Duschek mögé, ezzel 3-3.

53:26
    Tumultuózus jelenetek után ferencvárosi gól születik, ám videóbírót kell igénybe venni, mert lehet, hogy szabálytalanság történt.

53:05
    Fliszár a jobbszélen elhúz, befelé cselez, majd laposan lő. Meravy nagyot véd.

52:00
    Tóth passzol be szép összjáték végén kapu elé középre, ám a pontatlan átadás Sijka korcsolyájáról kerül majdnem saját kapujába.

50:25
    Hegyi távoli lövése jön ki Meravyról, majd a visszapasszolt korongot Rafaj próbálja begyűrni a kapuba, sikertelenül.

49:20
    Faith kap egy hosszú és ígéretes átadást a jobb szélen, de éles szögből igen pontatlanul kapu mögé lő.

48:35
    Újabb szépítő gólt gyötör be a Ferencváros! Nagy kavarodás alakul ki a miskolci kapu előtt, amikor előbb Németh Péter passzából Dusan Sijka tüzel, majd a kipattanót az érkező KISS GÁBOR másfél méterről a jobb alsóba vágja.

48:10
    Németh kap remek passzt balról, kapáslövését Duschek védi szépen.

47:25
    Popovics nem tudja kicselezni Győrit, így elúszik a helyzet.

46:30
    Papp megint majdnem ugyanonnan mint az előbb, Duschek ezúttal jobban megszenved, de ismét hárít.

45:42
    Lindquist lő távolról, Duschek véd magabiztosan.

45:20
    Papp lő éles szögből, Duschek ezúttal ott van a röviden.

44:35
    Metcalfe két remek csel után tüzel, lövése megpattan, de Meravy lábbal nagyot véd.

43:25
    Budai könnyelműsége miatt lőhetett majdnem Feil, de a védő végül még épp odaért időben.

42:30
    Hajós passzol be a kapu elé, ahol Popovics és Rafaj egymást zavarják, így nincs gólhelyzet.

41:00
    Meravy veszti el a botját egy kisebb összecsapásnál, ezért amíg a hazaiak a sarokban birkóznak a korongért, a kapus Eriksson botját veszi kölcsön, majd amikor biztonságba kerül a kapu, visszacserélik az eszközöket.

40:01

A játékvezetők már a jégen és érkeznek a csapatok is, másfél perc a folytatásig.

Vége a második harmadnak, ezúttal egyenlően osztoztak két gólon a csapatok és volt néhány kiállítás is, de a hangulat alapvetően nem sokat változott, mindkét csapat várja már a meccs végét. Kétgólos hazai előnnyel várjuk tehát a harmadik játékrészt, mely negyedóra múlva kezdődik, maradjanak velünk!

40:00

39:18
    Pál megy neki egy kicsit Duscheknek, amit Láda sérelmez, ám a játékvezetők közbeavatkozása megakadályozza a tettlegességet.

38:45
    Metcalfe lövése kijön a kapusról, Knox fordulásból ismétel, de már a blokkon elhal a löket.

37:49
    A Miskolc gólt szerzett!
    Újra kettő a különbség! Dubek Vladimir a kapu mögül készíti elő LÁDA BALÁZSNAK a korongot. A veterán védő átveszi, rákészül, majd irtózatos bombát küld a jobb felső sarokba.

37:15
    Rafaj püföli a blokkoló Pálba a korongot.

36:35
    Mestyán kerül nagy ziccerbe, közeli lövését Duschek parádésan fogja meg.

36:15
    Tyler Metcalfe ugyancsak gáncsolásért ugyancsak két percet kap.

36:00
    Gáncsolásért Lencsés Tamás kap két percet.

35:31
    Szépít a Ferencváros, ANTTI OJANEN közelített Andreas Lindquist passza után a jobb szélen, majd két méterről a rövid sarkot vette célba, amire Duschek nem igazán számított, így be is vágódott a hálóba a korong. Az eddig remekül védő kapus ebben a gólban bizony vastagon benne volt. 2-1.

34:55
    Eriksson lövését blokkolja saját csapattársa, Dusan Sijka.

34:22
    Vojtkó Mátyás élvezi ismét a büntetőpad kényelmét, ezúttal fogásért.

33:17
    Ritó kínálja meg messziről Meravyt.

33:00
    Ez is letelt esemény nélkül, Kiss Gábor is visszatér.

32:30
    Lindquist újra játékban, még fél perc sima hazai előny.

31:45
    Még fél perc a kettős hazai előnyből.

31:30
    Metcalfe passz, Knox löket, Meravy védés.

30:58
    Testre ütésért Kiss Gábor ül le, hárman a pályán zöld-fehérben, miközben a hazaiak kiegészülnek.

30:58
    Láda Balázs érkezik meglepő módon egy centerezésre, remek átvétel után leadott közeli lövését Meravy hárítja.

30:22
    Andreas Lindquist a távoli lövések után most egy kiállítással véteti észre magát, nem megengedett testjátékért.

30:20
    Megint Lindquist bombáz, ezúttal fölé.

29:30
    Lindquist és Duschek újabb külön meccse ismét a kapus látványos győzelmét hozza.

29:03
    Vojtkó Mátyás az első kiállított a találkozón. Gáncsolás volt a vétke.

28:40
    Hafner kap egy remek lekészítést Tóth Adriántól, majd elemi erővel, hét méterről ágyúz, Meravy nagy bravúrra tolja kapu fölé.

27:10
    Lindquist bombázott messziről, Duschek takarásból szenzációs védést mutatott be.

26:10
    Ojanen szlalomozott el a védővé avanzsált Ritó és az eddig is mindig védőt játszó Vojtkó között, majd közelről Duschekbe lőtt.

24:50
    Fliszár szorította ki a kapura törő Potilát eredményesen, nem lett lövés se az akcióból.

23:55
    Tóth lőtt szemfülesen öt méterről, kicsivel fölé.

23:10
    Németh vezette rá Duschekre a korongot, miközben a hátráló Vojtkó jól helyezkedve a passzsávot felügyelte. Németh egy az egyben maradva a kapusba lőtt.

22:01
    Papp bombáz takarásból, Duschek lábbal véd egy nagyot.

21:34
    Mestyán távoli löketét kapja el Duschek Dávid.

21:15
    Potila jobbról, éles szögből tüzel Duschek testébe.

20:20
    Géczi kapott le kézzel egy felperdülő korongot, majd egy csel után középről tüzelt, De Bruyn blokkjában akadt el a próbálkozás.

20:01

A játékvezetői négyes már a jégen és épp most érkeznek a csapatok is!

Két gyors gól, visszafogott iram, nulla kiállítás, csendes lelátói hangulat – ez az első harmad mérlege röviden, folytatás negyedóra múlva! Tartsanak velünk!

20:00

19:59
    Fliszár Zalán próbálta meg bekotorni az utolsó pillanatban még a kapuba a pakkot, de Meravy útját állta.

19:20
    Miskolczi lökete Lindquist blokkjáról hullott ki a nézőtérre.

18:56
    Hegyi kínálta meg Meravyt távolról, a kapus könnyedén védett.

17:30
    Sijka előbb Ojanen bepasszára érkezve, majd kisebb kavarodás után "önerőből" tüzelve is tesztelte Duscheket, aki látványos védéssel mentette meg csapatát a góltól.

17:35
    Dubek tálalt parádésan Faith elé balról, a hosszún érkező csatár kapásból leadott löketét Meravy bravúrral védte.

15:24
    Lencsés Tamás tesztelte ezúttal távolról Duscheket, aki ismét magabiztosan védett.

14:40
    A vendégek legjobbja, Ojanen lőtt megint, de távoli, reménytelen kísérlete mellé szállt.

13:30
    Popovics lőtt balról, hét méterről, Meravy lába közt átcsorgott a korong, de kicsivel a bal kapufa mellé csusszant.

12:00
    Antti Ojanen ugrott meg egy remek csellel, rávezette Duschekre, de a hosszú alsót célzó lövését a kapus bravúrosan, lábbal hárította.

10:30
    Hosszas birkózás a vendégek térfelén, majd felszabadítás Győri révén.

9:40
    Vaszjunyin kínálta meg messziről Duscheket, aki résen volt.

8:20
    Faith öt méteres lövése nem találta el a kaput.

7:25
    Metcalfe szerzett ellenfele kapuja mögött erőszakosan korongot, majd Knox elé tálalt, aki remek helyzetből, kapásból tíz centivel mellé tüzelt.

6:50
    Meravy hozta rá a szívbajt övéire, mikor kirontva a kapuból Fliszárba lőtte a korongot, de szerencséje volt a vendégek kapusának, a miskolci csatár ugyanis nem tudta megszelídíteni a pakkot.

6:20
    Leült a játék a két gyors gól után. Lassabban is mozognak és kevesebbet is lőnek a játékosok.

5:00
    Aktívabb lett a Fradi, ezúttal Eriksson bombáz a harmad határáról, ám Duscheknek nem okozott gondot a lövés.

4:25
    Lindquist próbálta meglepni Duscheket egy távoli átlövéssel, de a kapusig el se jutott a korong.

4:10
    Sijka fűzte át Budait, de lőni már nem maradt ideje, Duschek odaért a pakkra.

3:32
    Faith és Roczanov összjátéka ugyan góllal ér véget, de lessel kezdődött, így érvénytelen a találat.

3:00
    Fliszár lövését tolja ki Meravy.

1:37
    Alakul az az örömhoki! POPOVICS PATRIK kap szép passzt Hajós Rolandtól majd középről, két méterről a bal felsőbe bombáz! 2-0!

1:15
    Hamar góllá érett a hazai fölény! Jobb oldali buli után kapja meg ROCZANOV DEZSŐ a korongot Vladimir Dubektől, majd négy méterről a bal felsőbe vágja.

1:11
    Faith lövésébe nyúl bele Eriksson, Meravy látványosan elkapja a pakkot.

0:49
    Knox bejátszásából lő Metcalfe egy méterről, Meravy-nak nem okoz gondot.

0:30
    Knox húz el a bal szélen, majd lő éles szögből, el a kapu előtt.

00:01

Már a csapatok is a jégen, akárcsak a játékvezetők, így minden készen áll a kezdéshez.

Három perc múlva kezdődik a találkozó. A feszültség nem nyomja agyon sem a szurkolókat, sem a csapatokat, a lelátón lévő körülbelül ezer miskolci és tucatnyi fradista örömhokiban reménykedik a valódi téttel nem bíró mérkőzés előtt.

Miskolc JJSE: Duschek (Gyenes) – De Bruyn, Hegyi, Knox, Metcalfe, Fliszár – Láda, Vojtkó, Roczanov, Dubek, Faith – Ritó, Budai, Hajós, Popovics, Rafaj – Tóth, Miskolczi, Hafner

Ferencváros-ESMTK: Meravy (Budai) – Géczi, Lindquist, Feil, Kiss G., Vaszjunyin – Eriksson, Mestyán, Pál, Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Győri, Németh, Ojanen, Sijka – Wéber, Nagy L., Papp

Játékvezetők: Halassy, Kincses – Gangel, Bedő.

Utolsó fordulójához érkezett az alapszakasz, amely (Érsekújvárhoz és Dunaújvároshoz hasonlóan) Miskolcon is gyakorlatilag tét nélküli mérkőzéssel zárul, miután a Jegesmedvék csapata pénteken bebiztosította rájátszásbeli szereplését annak dacára, hogy a Brassó ellen vereséget szenvedett.

Ezúttal a már kiesett Ferencváros látogat a Miskolci Jégcsarnokba, azonban a zöld-fehérek számára sem lehet közömbös a búcsú mikéntje, valószínűleg a többet ígérő következő szezon előtt szeretnének egy győzelemmel elköszönni hűséges szurkolóiktól. Ahogy a Miskolcnak sem teljesen mindegy a kimenetel, hiszen 2014-es hullámzó teljesítményük után egy győzelem nagyobb lendületet adhatna az elődöntőre. Az elődöntő pedig igen nehéznek ígérkezik, ugyanis nem sok jel utal arra, hogy a Dunaújváros változtat a tavalyi taktikáján, azaz valószínűleg ismét a sárga-feketéket hívja ki a négy között Stephan Lundh.

A Ferencváros korántsem volt eredménytelen Borsodban, négy ponttal gazdagodtak itt, ennél csak a Csíkszereda volt eredményesebb az Avas alján. A zöld-fehérek épp a Csíkszereda legyőzésével (és kiejtésével, 2-1) hangoltak a találkozóra, míg Bob Dever fiai előnyből buktak a Brassó ellen (2-3), amely így szintén bejutott a rájátszásba.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 2. Roczanov (Dubek, Faith), 2. Rafaj (Hajós, Rafaj), 38. Láda (Dubek, Rafaj) – 36. Ojanen (Lindquist, Eriksson), 49. Kiss (Sijka, Németh), 54. Kiss (Lindquist, Vaszjunyin), 59. Kiss (Eriksson, Vaszjunyin)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Gyenes) – De Bruyn, Hegyi, Knox, Metcalfe, Fliszár – Láda, Vojtkó, Roczanov, Dubek, Faith – Ritó, Budai, Hajós, Popovics, Rafaj – Tóth, Miskolczi, Hafner
    Ferencváros Bp. ESMTK: Meravy (Budai) – Géczi, Lindquist, Feil, Kiss G., Vaszjunyin – Eriksson, Mestyán, Pál, Dancsfalvi, Potila – Lencsés, Győri, Németh, Ojanen, Sijka – Wéber, Nagy L., Papp

Játékvezetők: Halassy, Kincses – Gangel, Bedő