9. Svájc
    10. Ausztria
    11. Szlovákia
    12. Norvégia

Egy a vártnál sokkal simább olimpiai fináléban a tökéletesen játszó kanadaiak magabiztosan győzték le a teljesen tehetetlen és enervált svédeket! A juharlevelesek sem az elődöntőben, sem pedig a döntőben nem kaptak gólt és ezzel ismét bebizonyosodott, hogy hokiban a legfontosabb a jó védekezés és a kapusteljesítmény! Ez ma is mindent meghatározott, elöl pedig vannak Kanadának olyan támadói, akik minden meccsen lőnek néhány gólt!
    Összességében Kanada teljesen megérdemelten szerezte meg a férfi jégkorong történetében kilencedik olimpiai aranyérmét!

AHOGY A HÖLGYEKNÉL, ÚGY AZ URAKNÁL IS OLIMPIAI BAJNOK JÉGKORONGBAN KANADA!

57:00
    3 perc még a végéig, Olimpiai bajnok lesz Kanada, ez szinte biztosra vehető!

56:39
    Svéd lesállás.

55:50
    Csupán három kapuratartó lövés eddig ebben a harmadban, svéd részről! Ez mindent elmond a kanadai fölényről!

54:55
    A túloldalon Perry lőtte be majdnem a negyedik kanadai gólt!

44:30
    Daniel Sedin lövését is magabiztosan hárította Carey Price, a remeklő kanadai kapus!

54:06
    Price volt megint nagyon magabiztos!

52:52
    Kiegészültek a kanadaiak!

51:55
    Benn majdnem emberhátrányban szerzett gólt, de Lundquist védett.

51:40
    Simán kiütik a korongot harmadukból a kanadaiak!

51:10
    Egyelőre még fel sem tudnak állni fórban a svédek.

50:52
    Perry gáncsolásért kimegy 2 percre, talán az utolsó svéd remény lehet ez az emberelőny!

50:04
    Időt kértek a svédek!

50:04
    Kanada gólt szerzett!
    Gólszerző KUNITZ. CHRIS KUNITZ szerzett korongot és a felső sarokba lőtt! Assziszt nélküli találat, már 3-0 Kanada javára!

48:16
    Lundquist védte klubtársa Nash közeli korongját!

47:52
    Továbbra sem tudnak a svédek mit kezdeni a kanadaiak agresszív és roppant magabiztos játékával!

46:57
    Price védett biztosan a túloldalon.

46:30
    Weber lövése most elkerülte Lundquist kapuját.

46:02
    Továbbra is sokkal jobbak a kanadaiak, teljesen megérdemelt eddig a kétgólos vezetésük!

46:02
    Perry korongját mentette a svéd hálóőr!

45:28
    Benn lövését kellett hárítania Lundquistnak!

44:44
    Marleau egészen közelről Lundquistba lőtte a korongot!

44:27
    Berglund viszonylag gyenge lövése kerülte el Price kapuját!

43:40
    Kiválóan tartják most a korongot a kanadaiak a támadóharmadukban, így nem lesz könnyű dolguk a svédeknek!

43:13
    Most lesen akadt el a kibontakozó kanadai akció!

42:11
    Nash lőtt kapuvasat!

41:47
    A Berglund által vezetett támadásba hiba csúszott!

40:50
    Hagelin lövését védte a túloldalon Price!

40:25
    Megugrottak a kanadaiak 4 a 2 ellen, de végül Toews lövését sikerült Lundquistnek mentenie!

40:12
    Bedobás egyelőre a kanadai védőharmadből!

40:01

Eddig gyakorlatilag tökéletes a kanadaiak játéka! Magabiztosak hátul, Price nagyszerű teljesítményt nyújt a kapuban, elől pedig kihasználtak eddig két lehetőséget, igaz az emberelőnyök egyelőre kimaradnak!
    Máris megvan az olimpiai bajnok? Azért ott még nem tartunk, Önök viszont tartsanak velünk az újabb szünet után is!

40:00

39:20
    Kimaradt az emberelőny, Svédország kiegészült!

39:10
    Most elvesztették fórban a korongot a kanadaiak.

37:44
    Toews lövését védte Lundquist.

37:20
    Berglund kapta az iménti durvaságért a 2 percet, újra emberelőnyben a kanadaiak!

37:20
    Kunitz sérült meg egy palánkra lökés után, ebből kiállítás lesz!

37:00
    Svéd tilos felszabadítás!

36:13
    Carter majdnem tovább növelte a kanadai előnyt, de Lundquist most védett.

35:43
    Gólszerző CROSBY. SIDNEY CROSBY szerzett korongot még a saját harmadában, egyedül vitte rá Lundquist-re, becsapta a kapust és biztosan lőtt a kapuba! 2-0 Kanada javára!

35:16
    Berglund közeli lövésébe Steen még belenyúlt, de ezt is védte Price!

34:12
    Egy nagy védelmi hiba után Toews szerezte meg a korongot, de Lundquist végül mentett!

33:43
    Jimmie Ericsson lőtt kapura fonákkal, de Price megint hárított!

32:49
    Toews és Carter sem tudta belőni nagy helyzetből a korongot.

32:19
    Hagelin elől kellett mentenie rátenyereléssel Pricenak.

32:03
    Carter pofozott bele egy középre belőtt korongba, de az elkerülte a svédek kapuját.

31:20
    Megint Lundquist védett egy nagyot.

31:01
    Nash fonákja pattant fel a kapusról!

30:26
    Perry szólója végén kapura lőtt, de Lundquist mentett.

29:57
    Sidney Crosby lehet, hogy az iménti esetnél megsérült!

29:32
    A kiugró Crosby elől menteni tudtak a svédek!

29:03
    A buli után Daniel Sedin lövése nem jött ki Priceról!

27:18
    A gólra éhes Carter elől mentett a svéd védelem.

26:42
    Perry korongja kerülte el a svédek kapuját!

25:46
    Silfverberg kiemelte a korongot és a játék késleltetéséért kapott 2 percet! Emberelőnyben Kanada!

25:46
    Carter fonákját védte Lundquist!

25:00
    A palánkon túlra emelték ki a korongot a kanadaiak!

24:21
    Nash adta St-Louis-nak a korongot, de a lövés után Lundquistról nem csúszott be a játékszer!

20:01

Azonnal folytatódik a meccs, még 1 perc 48 másodpercig svéd emberelőny lesz!

12.10 volt a kapuralövési arány a svéd válogatott javára az első harmadban, viszont ez egy kicsit csalóka mert Kanada eddig jobban játszik ellenfelénél! A második játékrészt viszont emberelőnyben kezdhetik a sárga mezesek!
    Jonathan Toews góljával tehát egyelőre a címvédő Kanada vezet az olimpiai döntőben, de még bármi lehet!
    Kíváncsian várjuk a folytatást, tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:48
    Kunitz kapott 2 perces büntetést, magas bottal való játékért! Jön az első svéd emberelőny!

19:00
    Egy percen belül vagyunk az első harmadban!

17:43
    Bouwmeester előrevágott korongja most csak felszabadításra volt jó!

16:58
    Lundquist tenyerelt rá a korongra!

16:55
    Kihúzták az emberhátrányt a svédek!

16:10
    Doughty cselei most nem vezettek eredményre.

15:20
    Felállnak a kanadaiak, de Crosby passza nem jó!

14:55
    Duchene-el szembeni durvaságért kapott 2 percet Jonathan Ericsson, emberelőnyben Kanada!

14:08
    Az egyik kanadait a jégbe döngölték, de ezért nem járt kiállítás!

13:44
    Hagelin lövését védte Price a túloldalon.

13:25
    Támadásban maradtak a kanadaiak, Bergeron lövését kellett védenie Lundquistnek!

12:55
    Gólszerző TOEWS. Assziszt: Carter. A juharlevesek alaposan beszorították a háromkoronásokat és a nyomás úgy ért góllá, hogy Jeff Carter remek centerezését JONATHAN TOEWS értékesítette közelről! 1-0 Kanada javára!

12:21
    Weber lövése vágódott le a svéd védelemről!

11:50
    Hatalmas csata, nagy ütközések a jégen!

10:50
    Bergeron lövését a kapuvas segítségével hárította a svéd kapus.

10:35
    Egy les után jöhet a szokásos technikai szünet!

9:51
    Marleau korongja kerülte el a svédek kapuját!

8:58
    Lesre korcsolyáztak a svéd támadók!

8:51
    Kruger lőtte be a korongot, de senki nem érte el.

7:57
    Benn lövését bárdjával ütötte fölé Lundquist!

7:20
    Eddig 6:2 a kapuralövési arány Svédország javára!

7:20
    Bedobás lesz a kanadai harmad elött, les miatt!

6:55
    Ez a kanadaiak által belőtt korong most nem volt igazán jó.

5:22
    Megint Price védett egy szépet!

4:28
    Daniel Sedin remek cselek után lőtt, Carey Price védeni tudott!

4:10
    Kruger találta el a kanadai kapuvasat! Ez óriási helyzet volt!

3:21
    Egy nagyon könnyelműen eladott korongot Bergeron lőtt kapura, de Lundquist ismét tisztázott!

2:21
    Kronwall középre tartó lövését védte Price.

1:33
    Most Benn lövését védte a svéd kapus.

0:58
    Lundquist védte Bergeron közeli korongját!

0:28
    Daniel Sedin lőtt először kapura, de Price biztosan védett!

00:01

Érdekesség, hogy a négy közreműködő bíró között három kanadai is van, az NHL adja a játékvezetőket!

Mindkét csapat a leggyakoribb felszerelésében lép ma jégre, Kanada piros-, Svédország pedig sárga mezben!

Azonnal kezdődik az olimpiai döntő, ahol a legutóbbi két ötkarikás torna győztese méri össze erejét!
    Hatalmas meccs lesz az biztos, kövessék a csatát velünk!

Svédország: Lundquist(Enroth) – Jonathan Ericsson, Kronwall, Kruger, Jimmie Ericsson, Hagelin – Hjalmarsson, Oduya, Silfverberg, Johansson, Landeskog – Edler, Karlsson, Alfredsson, Berglund, Steen – Ekman-Larsson, Backström, Loui Eriksson, D.Sedin, Nyquist. Szövetségi kapitány: Par Marts

Kanada: Price(Luongo) – Keith, Weber, Kunitz, Bergeron, Crosby – Doughty, Vlasic, Getzlaf, Benn, Perry – Bouwmeester, Pietrangelo, Marleau, Toews, Carter – Hamhuis, Duchene, Sharp, St-Louis, Nash. Szövetségi kapitány: Mike Babcock

Játékvezetők: Meier(amerikai), Sutherland(kanadai) – Amell, Devorski(mindkettő kanadai).

Egyelőre úgy tűnik, hogy mind Par Marts a svéd-, mind pedig Mike Babcock a kanadai válogatott szövetségi kapitánya az utolsó pillanatokig titkolózik a sorösszetételeket illetően, hiszen legalábbis a Nemzetközi Jégkorongszövetség honlapján még nem olvashatóak a nevek!
    Amint meglesz, természetesen megosztjuk Önökkel!

Érdekességképpen és persze a böngészni szeretőknek itt van a két válogatott olimpiára benevezett játkosainak névsora, minden fontos adatukkal együtt!

87 CROSBY Sidney L 180/5'11'' 91/201 7 Aug 1987 Pittsburgh Penguins

Elérkeztünk a XXII. téli olimpia férfi jégkorongtornájának utolsó meccséhez, amely az aranyéremről hivatott dönteni.
    Legutóbb három évtizede, Szarajevóban fordult elő, hogy egy válogatott veretlenül nyerte meg az ötkarikás tornát, jelesül akkor a Szovjetunió!
    A mostani döntő mindkét résztvevője veretlenül menetelt végig a fináléba vezető úton, így biztos, hogy valamelyikük véghezviszi Tretyakék akkori bravúrját!
    Az egyetlen apró szépséghiba, hogy a juharlevelesek a csoportmérkőzések során, a végül bronzérmet szerző Finnország ellen hosszabbításra kényszerültek, vagyis egy pontot elveszítettek.
    A svédek viszont minden meccsüket a rendes játékidő alatt elért győzelemmel abszolválták, persze ez az aranymeccs esélyeit semmilyen formában nem befolyásolja majd!
    A két válogatott a világbajnokságokon számtalan nagy csatát vívott egymással, talán legemlékezetesebb összecsapások viszont éppen egy olimpiai döntő volt! 1994-ben, Lillehammerben büntetőlövésekkel nyertek a háromkoronások Kanada ellen és szerezték meg első olimpiai bajnoki címüket! Ezt azóta követte még egy, 2006-ban, Torinóban!
    A juharlevelesek nyolc olimpiai bajnoki címükkel a férfi jégkorongtornák legeredményesebb nemzete és négy éve, hazai jégen, Vancouverben is Ők nyertek, tehát címvédők! Női vonalon már elnyerték a szocsi játékok aranyérmét a kanadaiak, úgyhogy a férficsapat nyilván szeretne a hölgyek nyomdokaiba lépni! Ám Svédország ezen az olimpián eddig nagyon masszív és magabiztos játékot muatott és akkor sem esett kétségbe, amikor a finnek elleni elődöntőben vesztett állásba került. Hamar fordítottak és nyertek is.
    Ez ilyen egyszerű lenne? Nem gondolnánk, viszont egy olimpiai döntő még ennél is bonyolultabb lehet és várhatóan lesz is!
    Esélylatolgatásokba bocsátkozni tehát nem is nagyon érdemes, mindkét oldalon világklasszisok egész sora lép majd jégre a Bolsoj jégcentrumban, nyilván telt ház elött!
    Kövessék tehát figyelemmel az olimpiai döntő minden rezdülését élő, online, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Jó szórakozást, kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.