Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 1:2 (vége) | Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 4:2 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
szerda 26.02.2014, 18:00MOL Liga

Hazai győzelemmel ért véget az elődöntő első mérkőzése. Jó iramú mérkőzésen valamivel többet támadott a hazai csapat, és jobban használta ki a kínálkozó lehetőségeket. Holnap este hat órától rendezik Érsekújvárban a második összecsapást, amit majd itt az onlajnokon követhetnek ismét figyelemmel. A másik ágon meglepetésre a Brasov 2-1-re győzött Dunaújvárosban.

Kapura lövések: 44:31.

Nézőszám: 1549. (20:13:44)

60:00

59:41
    Kiegészült a hazai csapat.

59:10
    Nagy miskolci nyomás , de nincs sok már hátra.

58:35
    Knox lő, Chovan véd, és kivágja a korongot.

58:01
    Elkezdődött a záró harmad utolsó két perce.

57:41
    Újabb miskolci esély, Baron megy le két percre a hazai csapatból akadályozásért.

57:00
    Támad a Miskolc, de pontatlanság csúszott az akcióba.

56:05
    Ketten az egy ellen, a miskolciak ziccerben, Faith fejezte be az akciót, Chovan kiütötte a korongot.

55:38
    Jól védekezett a Miskolc, Faith újra játékban.

54:30
    Kameš lövése után, kivágják a korongot a vendégek.

53:37
    Faith kap két percet, Frolíkot akasztotta bottal.

52:30
    Gyors vendég kontra, de a kék vonalon jól zárnak a hazai védők.

51:15
    Uhnák került jó helyzetbe, de végül a miskolci kapu mögött most a korong, ahol nagy harc folyik érte.

50:05
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Štefanka kipattanó lövését az üres kapuba lőtte KOWALCZYK PAVEL. Gólpasszok: Ondrej Štefanka, Marek Dubec.

49:10
    Knox emberhátrányban megkerülte Kowalczykot, és ziccerben passzolni próbált még, és elrontotta.

48:49
    Fliszár megy le két percre bottal akasztásért.

48:30
    Megnyugodott égy kicsit a játék ezekben a másodpercekben.

47:25
    Dubec óriási helyzetben megcsinálta a cselt, majd fonákkal nem tudta a végén beemelni a pakkot a hálóba.

46:30
    Miskolciak nyomnak továbbra is, lendületben vannak még az emberelőny után is.

45:20
    Baron újra a jégen, vége az előnynek.

44:50
    Újra Duschek előtt a korong, most jól védekezik a hazai csapat.

44:15
    Boyle kemény l˜övése Chovan mamutjain.

43:45
    Kivágják a korongot az újváriak, gyorsan jönnek előre a miskolciak.

43:11
    Újabb hazai kiállítás, Baron kap két percet akadályozásért.

42:52
    A Miskolc gólt szerzett!
    Kihasználja a Miskolc az emberelőnyt. HAJÓS ROLAND éles szögből másodszorra talál a hálóba. Meglepte Chovan kapust. Gólpasszok: Tóth Adrián, Rafaj Attila.

42:15
    Menet közben cserélnek a csapatok, kivágták a korongot a hazaiak.

41:39
    A hazai Erik Weissmann kap két percet korong kilövésért.

40:55
    Chovan véd egy távoli lövést a lepkéssel, könnyű zsákmány volt.

40:10
    A buli után a hazai csapat indulhat támadással.

40:01

Negyven perc játék után kettővel vezet a hazai csapat. Voltak üres járatok ebben a harmadban, két nagy ziccer mindkét oldalon, és egy hazai gól, Kowalczyk bombája után. A harmadik harmadra marad a döntés, mivel a két gól még behozható a jégkorongban, lesznek még izgalmak az utolsó felvonásban is. Körülbelül 19:40-kor folytatjuk közvetítésünket a harmadik játékrésszel.

40:00

39:22
    Hazai tilos felszabadítás.

38:57
    A hazai csapat is kiegészült, az utolsó perc kezdődik hamarosan.

37:40
    Boyle játékban, le telt a két perc.

37:24
    KOWALCZYK PAVEL oldalról egy kemény bombával nem adott esélyt Duscheknek, a rövidbe lőtte a korongot. Gólpassz: Jakub Hrudík, Ondrej Štefanka.

36:56
    Vége a hazai előnynek, Uhnák megy le két percre akadályozásért.

36:15
    Előnyben a hazai csapat, gyorsan felállnak a támadó harmadban.

35:58
    A hazai Šiška a kékről durrantott, megakadt Polčíkon, aki nem tudta a kapuba lőni a korongot. Most két helyzet mindkét oldalon.

35:38
    Kiállítás a vendégektől Boyle kapott két percet akadályozásért.

35:45
    Láda megkerülte a hazai kaput, és majdnem sikerült belőni a pakkot Chovan lábai között, a kapu mellé ment a pakk a hazaiak rögtön kivágták.

35:10
    Metcalfe lehetetlen szögből akarta bevenni Chovan kapuját.

34:22
    Ismét hazai nyomás a miskolciak hálóőre előtt.

33:10
    Rafaj lövése visszarepül a miskolciak harmadába.

32:45
    Kisebb mezőnyfölényben játszik most a hazai csapat.

32:15
    Podstavek és Dubec zavart okoztak Duschek kapuja előtt, de a berepülő korongra nem értek oda.

31:25
    Frolík szép cselei végén, lövéssel akarta befejezni az akciót, de lecsúszott a korong a botjáról.

30:15
    Kevés a szép esemény, a hazai Dubec lesen.

29:30
    A másik oldalon Uhnák ugrik meg egy koronggal, de az akció végére elfogyott az ereje.

28:50
    Tóth lőtte telibe Suchardát.

27:44
    Langyos most egy kicsit a meccs, Frolík hibázott a kék vonalon, fordulnak a vendégek.

27:11
    Knox kivágja a korongot a harmadból.

26:50
    Podstavek lő a kékről, Duschek ismét véd, de veszélytelen volt a dolog.

26:05
    Éles szögből Polčík próbálta ki Duchek figyelmét.

25:20
    Pontatlan játék mindkét oldalon, hosszabb idő után most Rafaj lőtt a kapura, de Chovan a helyén volt.

24:50
    A nyomásból nem lett semmi, jöhetnek a Macik.

24:01
    A hazaiak támadásban, kisebb nyomást gyakorolnak a miskolciak kapujára.

23:25
    Ismét játékban a korong. Štefanka O., korcsolyázik lesre.

23:01
    Tóth keményen ütközik, fekszik a jégen, de úgy néz ki nem lesz kiállítás.

22:40
    Metcalfe kemény lövése kipattan a nézőtérre.

21:55
    Óriási hazai helyzet. Frolík elé került a lepattanó, aki közelről az üres kapu mellé lőtte a ziccert.

21:00
    Podstavek lövése suhan el a kapu mellett.

20:45
    Szép hazai támadás a jobb oldalon, beviszik a korongot a kapu mögé, de a visszaadott pakk pontatlan.

20:10
    A kezdő bulit a miskolciak hozzák el.

20:01

Elnézést kérek kedves olvasóinktól, de sajnos a csarnokban a mai estén gyengébb minőségű az internet, néha döcögve működik, ezért egy kicsit késett a komment az első harmadban. Remélem a második harmadtól jobban működik majd a technika.

Kiváló nagy iramú harmad van mögöttünk. A vendégek Knox révén szerezték meg a vezető gólt, de a hazaiak gyorsan válaszoltak Polčík két találatával. Mindkét oldalon egy kiállított játékos volt, de nem tudtak élni a csapatok az előnnyel. Hamarosan folytatjuk a középső játékrésszel.

20:00

19:10
    A harmad utolsó percében járunk, a hazai csapatnál a korong.

18:53
    Kiegészült az érsekújvári csapat.

18:01
    Kivágja a hazai csapat a korongot.

17:30
    Gyorsan feláll a miskolci csapat, járatják a korongot, de nem találják egyelőre az utat a kapuba.

16:53
    A hazai Frolik megy le két percre gáncsolásért.

16:00
    Fliszár újra játékban, lejárt a két perc büntetés.

15:30
    Dubec óriási ziccerben, Duschek vállába lövi a pakkot.

15:15
    Šiška kemény lövését a kékről, blokkolják a védők.

14:45
    Jól védekezik a Jegesmedvék gárdája, kivágják a korongot a harmadból.

13:57
    Kiállítás a vendégektől, Fliszár kap két percet nem megengedett testjátékért.

13:30
    Kemény ütközések sora a pálya közepén.

12:55
    A második gól után, folytatódik a hazai nyomás.

12:07
    Az Érsekújvár gólt szerzett! PETER POLČÍK másodszor talál Duschek háta mögé. Takarásból eresztett el egy lövést, ami a bal felsőben kötött ki. Gólpasszok: Albín Podstavek, Marek Dubec.

10:50
    Knox passzába tette bele egy hazai védő a botját. Jó lehetőség volt, de a korong a nézőtérre repült.

10:11
    A miskolciak korcsolyáztak les helyzetre.

09:45
    A miskolciak kapuja mögött harcolnak a korongért, végül kihozzák a vendégek, és támadásba lendülnek.

09:05
    Pontatlanul indítanak a miskolciak, tilos felszabadítás a vége.

08:30
    De már a másik oldalon a játék, Weissmann pontos lövését védi Duschek.

07:53
    Chovan remek védése, talán Metcalfe volt az aki próbára tette a hazai hálóőrt.

07:25
    Le föl támadnak a csapatok, nagyon jó az iram, izgalmas a meccs, rögtön az elejétől.

06:30
    Óriási hazai nyomás a miskolciak kapuja előtt, Hurtaj, majd Weissmann nem tudták közelről bekotorni a pakkot Gyenes háta mögé.

05:50
    Gyorsan jött a válasz, PETER POLČÍK a körök közül nem adott esélyt Duschek kapusnak. Gólpassz: Martin Uhnák.

04:31
    KNOX JORDAN BENETT kapott a kapu előtt pontos passzt, és Chovan lábai között megszerezte a miskolciaknak a vezetést. Gólpasz: Metcalfe Tyler.

04:10
    Nyom a Miskolc, most Boyle lövését védte Chovan.

03:30
    Hajós került kisebb helyzetbe, Chovan a mamuttal védet.

02:35
    A másik oldalon Baron próbálkozott lövéssel, de időben blokkolták a miskolciak.

01:47
    Roczanov bombája a körök közül a kapuvas mellett suhant el.

01:10
    Gyors iramban kezdődött a mérkőzés, eddig lövés nélkül a meccs.

00:10
    A mérkőzés első buliját a hazai csapat hozta el.

00:01

Vége a bemelegítés, jelenleg a Rolba gép a főszereplő.

HC Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Podstavek, Dubec (A), Štefanka O. – Baron, Kameš, Hurtaj, Weissmann (A), Frolík – Sucharda, Šiška, Uhnák, Polčík, Čaládi (C) – Pavešic, Král, Kubica, Korýtko, Ružička.

Miskolc JJSE: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe (C), Fliszár – Durco, Láda, Roczanov, Dubek (A), Faith – Hegyi (A), Budai, Hajós, Popovics, Tóth – Ritó, Miskolczi, Rafaj.

Játékvezetők: Druga, Konc – Gangel, Vas.

Az alapszakasz 168 bajnoki mérkőzése után kialakult a végső sorend, és eldőlt melyik négy csapat küzdhet meg a végső győzelemért a MOL Liga 2013/2014-es évadjában. A Dunaújvárosi Acélbikák végeztek az első helyen, és a szabályok szerint kiválaszthatták ellenfelüket az elődöntőbe. Február 24-én reggel nyilvánosságra hozták, hogy a román Corona Brasov csapatát választják ellenfélül, így a másik ágon a HC Nové Zámky és a Miskolci Jegesmedvék csapnak majd össze a döntőbe jutásért.

Szerdán este az érsekújvári jégcsarnokból közvetítjük az elődöntő első összecsapását, a HC Nové Zámky és a Miskolci Jegesmedvék között.

Ha visszanézzük az alapszakasz eredményeit a két csapat között, akkor a miskolciak voltak eredményesebbek. A 24 megszerezhető pontból, tizenhatot a miskolciak könyvelhettek el, ellenben az érsekújváriak csak nyolcat. A Jegesmedvék csapata az egyetlen a bajnokságban, akinek pozitív mérlege van az érsekújváriakkal. Úgy is mondhatnák, hogy a Macik voltak az érsekújváriak mumus csapata az idei szezonban, de ez már a múlt, a rájátszásban minden előröl kezdődik.

Teljes erőbedobással vágnak neki a csapatok a küzdelmeknek, most már nem számítanak az eddig elért eredmények, mindenki tiszta lappal indul. Szerdától három ország négy gárdája tartja majd izgalomban a csapatok szurkolóit. Remélhetőleg már ersekújvárban, egy teltházas sportszerű mérkőzésen, igazi hoki csemegét láthat majd a jégkorongot szerető közönség.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 6. Polčík (Uhnák), 13. Polčík (Podstavek, Dubec), 38. Kowalczyk (Hrudík, Štefanka O.), 51. Kowalczyk (Štefanka O., Dubec) – 5. Knox (Metcalfe), 43. Hajós (Tóth, Rafaj)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Podstavek, Dubec (A), Štefanka O. – Baron, Kameš, Hurtaj, Weissmann (A), Frolík – Sucharda, Šiška, Uhnák, Polčík, Čaládi (C) – Pavešic, Král, Kubica, Korýtko, Ružička.
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe (C), Fliszár – Durco, Láda, Roczanov, Dubek (A), Faith – Hegyi (A), Budai, Hajós, Popovics, Tóth – Ritó, Miskolczi, Rafaj.

Játékvezetők: Druga, Konc – Gangel, Vas

Nézőszám: 1549.