Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 3:2 (vége) | Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 1:2 (vége)
Dab.Docler
3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Corona Brasov Wolves
csütörtök 27.02.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Kettős fórt, és szimpla emberelőnyt is kihagytak az Acélbikák az első játékrészben – igaz, ehhez kellettek Polc nagy védései is! A másik oldalon is kimaradt egy előny. Összességében tüzérségi gyakorlatot tartottak a Dunaújvárosiak.

A második játékrész után Dab.Docler – ASC Corona Brasov 3-1. A huszonötödik percben Jabornik újból a kékről lőtt nagy gólt – a tegnapi találata után tehát ma is ő nyitotta ki a Bikák gólzsákját. A harmincegyedik percben aztán Somogyi kapta Pavuktól Polc kapuja előtt a korongot, s bár az első próbálkozást még védte a szlovák hálóőr, az ismétlést már nem tudta megfogni. Egy perccel később Molnár Zsolt lépett ki a sárga-kékektől, s kötényben lőtte a pakkot a Bikák hálójába! A harmincnyolcadik percben aztán megismétlődött a második gólnál látott felállás: Pavuk tálalt Somogyi elé, aki a bedobókör alól vágta fel a korongot! Iszonyatos nyomás volt a kicsit fáradtnak tűnő vendégeken.

A harmadik harmad elején Gliga lő óriási gólt. Ezzel 1 gólra feljöttek a vendégek. Többet támadtak a vendégek a harmad elején, a DAB ekkor csak kontrázott, de rendre óriási veszélyt jelentettek a vendégek kapujára. Majd a harmad felétől átvette a kezdeményezést a hazai csapat.
    A mérkőzés végén tehát 3-2 az Acélbikáknak. Ezzel tehát 2 mérkőzés után 1-1 az állas. Még semmi nincs eldőlve. A felek legközelebb vasárnap találkozak Brassóban. (19:56:29)

60:00

59:30
    A Brassó lehozza kapusát

58:56
    Azari megy el a kapumögött, majd visszafordul a másik oldalon. Teljesen üresen állva a kapu mellé lő

58:00
    Az utolsó kettő perc következik, percek óta folyamatos a játék

55:57
    Contois teszi vissza a korongot a kapu mögül az érkező Jaborniknak, aki Polcba lövi a korongot

54:53
    Azari viszi be a korongot, majd meghúzza, végül a bal oldali bedobópontról lő, a lövést Polc sisakkal hárítja

50:30
    Péter Róbert megy el egy koronggal, a lövést Sevela hárítja, de nem tudja kiadni a korongot

49:50
    Contois huzogat a kékvonalon, majd lövésre szánja el magát, a lövést Polc üti oldalra

49:04
    Mastaleriu büntetése 2 perc hátulróllökésért

47:17
    Pysarenko lő a kékvonalról, Sevela hárítja

46:20
    Hruby lövését védi Polc, majd újra Hruby lőhet, de a korong levágódik egy védőről

45:10
    Molnár Zsolt szerez korongot a sarokban, majd középrepasszol az üresen álló Salugához, aki Sevelába lövi a korongot

44:33
    Péter Róbert viszi be a korongot jobboldalt, majd éles lövését Sevela hárítja

43:53
    Zsók kékvonalas lövését Sevela hárítja

41:21
    A Brassó gólt szerzett! Gólszerző: ROBERTO GLIGA! Gólpassz: Mastaleriu Zsolt, Zsók Levente

Gliga kap egy kiugratást a kékvonalon Mastaleriutól, majd kapuralő, a korong mind a három kapuvasat érintve jut kapuba.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 25. Jabornik (Peterdi, Galanisz), 31. Somogyi (Pavuk, Contois), 38. Somogyi (Pavuk) – 32. Molnár Zs. (Saluga), 42. Gliga (Mastaleriu, Zsók)

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Huba, Szappanos, Ladányi, Kiss Á. – Erdélyi, Hruby, Peterdi, Galanisz, Azari – Gröschl, Jabornik, Pavuk, Contois, Somogyi – Szepessy, Magosi, Léránt, Papp V., Sabados
    Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy Cs., Saluga, Dornic, Molnár – Mastaleriu, Hietamaki, Gliga, Zsók, Virág – János, Pysarenko, Petres, Péter, Imecs – Bálint, Márton

Játékvezetők: KINCSES GERGELY, HALASSY GYÖRGY, Soós Dániel, Juhász Gábor Gólbírók: Wolf László, Ladányi Patrik