Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 3:2 (vége) | Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 1:2 (vége)
Dab.Docler
3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Corona Brasov Wolves
csütörtök 27.02.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Kettős fórt, és szimpla emberelőnyt is kihagytak az Acélbikák az első játékrészben – igaz, ehhez kellettek Polc nagy védései is! A másik oldalon is kimaradt egy előny. Összességében tüzérségi gyakorlatot tartottak a Dunaújvárosiak.

A második játékrész után Dab.Docler – ASC Corona Brasov 3-1. A huszonötödik percben Jabornik újból a kékről lőtt nagy gólt – a tegnapi találata után tehát ma is ő nyitotta ki a Bikák gólzsákját. A harmincegyedik percben aztán Somogyi kapta Pavuktól Polc kapuja előtt a korongot, s bár az első próbálkozást még védte a szlovák hálóőr, az ismétlést már nem tudta megfogni. Egy perccel később Molnár Zsolt lépett ki a sárga-kékektől, s kötényben lőtte a pakkot a Bikák hálójába! A harmincnyolcadik percben aztán megismétlődött a második gólnál látott felállás: Pavuk tálalt Somogyi elé, aki a bedobókör alól vágta fel a korongot! Iszonyatos nyomás volt a kicsit fáradtnak tűnő vendégeken.

A harmadik harmad elején Gliga lő óriási gólt. Ezzel 1 gólra feljöttek a vendégek. Többet támadtak a vendégek a harmad elején, a DAB ekkor csak kontrázott, de rendre óriási veszélyt jelentettek a vendégek kapujára. Majd a harmad felétől átvette a kezdeményezést a hazai csapat.
    A mérkőzés végén tehát 3-2 az Acélbikáknak. Ezzel tehát 2 mérkőzés után 1-1 az állas. Még semmi nincs eldőlve. A felek legközelebb vasárnap találkozak Brassóban. (19:56:29)

60:00

59:30
    A Brassó lehozza kapusát

58:56
    Azari megy el a kapumögött, majd visszafordul a másik oldalon. Teljesen üresen állva a kapu mellé lő

58:00
    Az utolsó kettő perc következik, percek óta folyamatos a játék

55:57
    Contois teszi vissza a korongot a kapu mögül az érkező Jaborniknak, aki Polcba lövi a korongot

54:53
    Azari viszi be a korongot, majd meghúzza, végül a bal oldali bedobópontról lő, a lövést Polc sisakkal hárítja

50:30
    Péter Róbert megy el egy koronggal, a lövést Sevela hárítja, de nem tudja kiadni a korongot

49:50
    Contois huzogat a kékvonalon, majd lövésre szánja el magát, a lövést Polc üti oldalra

49:04
    Mastaleriu büntetése 2 perc hátulróllökésért

47:17
    Pysarenko lő a kékvonalról, Sevela hárítja

46:20
    Hruby lövését védi Polc, majd újra Hruby lőhet, de a korong levágódik egy védőről

45:10
    Molnár Zsolt szerez korongot a sarokban, majd középrepasszol az üresen álló Salugához, aki Sevelába lövi a korongot

44:33
    Péter Róbert viszi be a korongot jobboldalt, majd éles lövését Sevela hárítja

43:53
    Zsók kékvonalas lövését Sevela hárítja

41:21
    A Brassó gólt szerzett! Gólszerző: ROBERTO GLIGA! Gólpassz: Mastaleriu Zsolt, Zsók Levente

Gliga kap egy kiugratást a kékvonalon Mastaleriutól, majd kapuralő, a korong mind a három kapuvasat érintve jut kapuba.

40:30
    A vendégek tartják bent a korongot a támadóharmadban

40:01

A harmad elején ismét magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, amikor is Jabornik lőtt óriási gólt a kékvonalról. Továbbra is támadásban maradtak a hazaiak. Majd a harmad felénél Somogyi is feliratkozott a góllövők közé, ezzel 2-0-ra vezetett a hazai csapat. Majd Pysarenko kapott 10 perc fegyelmi büntetést sportszerűtlen magatartásért. Majd Gröschl hibáját használta ki Molnár Zsolt aki egyel közelebb hozta a Brassó csapatát. A harmad végén még Polcnak akadt több helyzetnél is dolga, de rendre hárította a próbálkozásokat. Majd Pavuk kevergetett a kapu mögött, majd Somogyihoz passzolt, aki éles szögből megszerezte csapata harmadik saját maga második gólját. Ezzel 3-1-es eredménnyel érkeznek a szünet után a csapatok a harmadik harmadra.

40:00

39:54
    Azari tette vissza a sarokból a korongot Galanisznak aki egyből lőtt, de Polc hárított

37:36
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SOMOGYI BALÁZS! Gólpassz: Pavuk Attila, Andrew David Contois!

Pavuk tette vissza a korongot Somogyinak a kapu mögül, majd Somogyi a jobboldali bedobókörből élesen Polc mellett lőtt kapuba

37:10
    Hruby baloldali lövése megy el nemsokkal a kapu mellett, majd Galanisz lő jobboldalról, a lövést Polc spárgázva védi

36:01
    Folyamatos a játék ezekben a pillanatokban

33:01
    Szappanos passzolt keresztbe Ladányihoz, de egy bot még idejében odaért, így oda a helyzet

31:37
    A Brassó gólt szerzett! Gólszerző: MOLNÁR ZSOLT! Gólpassz: Martin Saluga

Jabornik ütközte le Salugát, majd a korong Molnár Zsolthoz került, aki végigvitte a pályán, majd megkerülte Gröschl-t, majd Sevela mellett lőtt a kapuba

31:09
    Pysarenko büntetése 10 perc sportszerűtlen magatartásért

30:26

Pavuk kevergetett a kapu mögött, majd a visszatett korongot Somogyi ütötte kapura, a lövés lejött Polcról, Somogyi a duplázást már beütötte!

30:01
    Peterdi kap egy korongot Azaritól amivel a kapu mögé korcsolyázik, majd visszateszi a korongot a kapu előtt üresen álló Galaniszhoz, aki kapuralő, de Polc spárgázva menti a próbálkozást

28:48
    Szappanos teszi le a korongot Lindgrennek a jobboldalra, akinek lövése Polcban akad el

27:26
    Peterdi szerez egy korongot a saját harmadába, amivel megindul, de ahelyett, hogy passzolna a másik oldalon érkező Azarinak, lövésre szánja el magát, ami Polcban akad el

26:12
    Szappanos teszi hátra Ladányinak, aki egy állítás után lő kapura, de Polc könnyen hárít

24:54
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: HENRICH JABORNIK! Gólpassz: Peterdi Imre, Galanisz Nikandrosz

Galanisz hozott el egy bedobást, majd Peterdi elé került a korong, aki hátratette Jabornikhoz, aki elemi erejű lövést eresztett meg, ami Polc mellett a jobb alsó sarokba vágódott

24:49
    Kiütik a vendégek a harmadból, tilos felszabadítás

22:02
    Azari megy el egy előrevágott koronggal, egy védő utoléri, így már csak kapu mellé tudja ütni a korongot

21:00
    Saluga keverget a kapu mögött, majd visszatett korongját lefülelik

20:01

A hazai csapat már a jégen, a vendégek még csak most jönnek az öltözőből. Tartsanak velünk továbbra is!

A mérkőzés elején mindjárt kettős emberelőnybe került a hazai csapat, de nemtudtak élni a lehetőséggel, Polcnak többszőr is bravúrt kellett bemutatnia. Majd egy újabb emberelőnyt követően, ismét érintetlen maradt a vendégek kapuja. Többet támadott az első harmadban a hazai csapat. A vendégek inkább csak kontrákra építettek. Maradjanak velünk, hisz még semmi nem dőlt el, és kiélezett további harmadokra van kilátás, ahol is a hazai csapatnak mindenképp fontos a győzelem.

16:57
    Saluga viszi be a korongot nagy sebességgel a baloldalon, majd éles szögből leadott lövését Sevela hárítja

15:20
    Huba lövése jön vissza a kapu mögül, majd a berobbanó Galanisz elüti a kapu előtt a korongot

14:02
    Ladányi passzol a kapu elé Szappanosnak, aki a félig üres kapu fölé lövi a korongot

11:50
    Pysarenko büntetése letelt

11:30
    Jabornik lövése vágódik le egy védőről, majd kivágják a vendégek a korongot a harmadból

10:40
    Dornic és Saluga okoz gondot a hazai kapu előtt, Dornic lő kapu mellé, majd a másik oldalon visszapattanó korongot Saluga teszi kapura, de elmegy a kapu előtt a lövés

09:50
    Pysarenko büntetése 2 perc szabálytalan testjátékért

09:04
    Azari és Galanisz kevergetett a kapu előtt, majd egy visszapasszolt korong, egy védő lábáról vágódott a kapu felé, de Polc elvetődve védte

04:10
    Galanisz passzolt keresztbe Ladányinak, aki nem jól találta el a korongot, így a visszavetődő Polc hárított

00:51
    Galanisz viszi be a harmadba a korongot, majd lövésre szánja el magát, a lövést Polc hárítja könnyedén

00:30
    Saluga próbálkozása pattan le egy védő lábáról, majd kihozzák a korongot a hazaiak

00:01

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Huba, Szappanos, Ladányi, Kiss Á. – Erdélyi, Hruby, Peterdi, Galanisz, Azari – Gröschl, Jabornik, Pavuk, Contois, Somogyi – Szepessy, Magosi, Léránt, Papp V., Sabados

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy Cs., Saluga, Dornic, Molnár – Mastaleriu, Hietamaki, Gliga, Zsók, Virág – János, Pysarenko, Petres, Péter, Imecs – Bálint, Márton

Játékvezetők: KINCSES GERGELY, HALASSY GYÖRGY, Soós Dániel, Juhász Gábor Gólbírók: Wolf László, Ladányi Patrik.

Folytatódik a MOL liga rájátszás. A tegnapi első mérkőzésen a Brassó csapata nyert 2-1 arányban. A mai nap mindenképp győzniük kell az Acélbikáknak ha életben szeretnék tartani még a reményüket a döntőbe való kerüléshez, hisz egy esetleges vereség esetén igen nehéz helyzetbe kerülnek, ha 0-2-vel utaznak Brassóba. A tegnapi mérkőzésen szinte semmi nem jött össze a hazai csapatnak, ellenben a Brassó okos és taktikus játékával meglepte a hazai csapatot.

Tegnapi mérkőzés utáni nyilatkozatok:
    Stephan Lundh: “Lőttünk annyit kapura, amennyivel meg kellett volna nyerni ezt a mérkőzést! Keményen küzdött a Brassó, s bár bennünk is megvolt a tűz, sajnos a helyzetkihasználásunk szörnyű volt. Holnap mindenképpen több időt kell majd töltenünk a támadózónában, s természetesen nem csak egy gólt lőnénk negyvenöt lövésből!”

Kari Rauhanen, ASC Corona Brassó: “Két fontos meccs állt még előttünk, mielőtt újra otthon játszhatunk, a mai volt az első. Nagyon örülünk a győzelemnek. Teljesítettük az első célunkat, azaz az első győzelmet a háromból. Nagy csapatmunka, közös erőfeszítés gyümölcse volt ez, amihez ezúton is gratulálok a fiúknak. nincs sérültünk, a következő meccseken komplett kerettel tudunk kiállni.”

Greg Lindqvist, ASC Corona Brassó: “A győzelem egyik felét Patrik Polc tette hozzá a közöshöz. A play-off hoki egészen más, mint amit az alapszakaszban játszanak a csapatok. Nagyon szoros meccs volt, a csapat nagyon keményen megdolgozott a győzelemért. Patrik Polc nagyon jó hozzáállással védett ma, nagyon jó meccse volt. Ugyanezt a hozzáállást szeretnénk holnap is megvalósítani, mert nagyon szeretünk a rájátszásban szerepelni.”

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 25. Jabornik (Peterdi, Galanisz), 31. Somogyi (Pavuk, Contois), 38. Somogyi (Pavuk) – 32. Molnár Zs. (Saluga), 42. Gliga (Mastaleriu, Zsók)