Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 3:2 (vége) | Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 1:2 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
csütörtök 27.02.2014, 18:00MOL Liga

(00:16:23)

Nem sikerült megismételni a tegnapi jó teljesítményt a HC Nové Zámky csapatának a mai estén. A mérkőzés a záró harmad elején dőlt el, amikor négy perc alatt fordított a Miskolc és az érsekújváriak már nem tudtak góllal válaszolni, így végül egygólos vereséget szenvedtek a kezdeményezőbb és jobban játszó miskolciaktól. Két lejátszott mérkőzés után 1-1-es összesített állásról folytatják a csapatok az elődöntő csatáit. A harmadik összecsapást Miskolcon vasárnap délután 15:30-kor rendezik.

Robert Spišák (HC Nové Zámky, vezetőedző): A mai mérkőzésen nem csak gyorsaságban, hanem a kombinációkban is lassúak voltunk. Ennek ellenére két harmadon keresztül tartottuk az egygólos vezetésünket. Az első gólunknál egy standard szituáció után hibáztunk, a másodiknál a saját harmadunkban több egyéni védekezési hiba csúszott be. Folytatódik a play-off, természetesen megpróbáljuk visszahozni a rájátszás meccseit Érsekújvárba.

Bob Dever (Miskolci Jegesmedvék, vezetőedző): A mai mérkőzésen megmutattuk milyen teljesítményre vagyunk képesek. Remekül működött az emberhátrányos védekezésünk, jól támadtunk le, tartottuk nyomás alatt az ellenfelet. Az egész csapatra nagyon büszke vagyok, nagyon sokat dolgoztunk és megérdemeltük a győzelmet. Ma este még ünneplünk, de holnaptól már a vasárnapi mérkőzésre készülünk.

60:00

59:45
    Kapus nélkül a hazai csapat, utolsó hazai rohamok, de már nem lesz idő az egyenlítő gólra.

59:11
    Chovan nélkül ismét a hazai kapu.

58:58
    Šiška lövése kipattan a nézőtérre, Chovan újra a kapuban.

58:01
    Elkezdődött a harmadik harmad utolsó két perce.

57:49
    A hazai csapat időt kért, lehozzák a kapust is!

57:49
    Kivédekezi a Miskolc az emberhátrányt, Hájós visszatért.

56:45
    Čaládi kemény lövését védi Gyenes. Buli a miskolciak harmadában.

55:49
    Hajós kap két percet gáncsolásért.

55:00
    Metcalfe birkózik Chovan kapuja előtt. Megállítják a játékvezetők a játékot.

54:11
    Hazai csapat támadásban, beviszik a korongot a támadó harmadba.

53:46
    Kiegészült a hazai csapat.

53:00
    Hajós bombázik a jobb oldali kör tetejéről, Chovan a lepkéssel véd.

52:25
    Nem tud egyelőre felállni a Miskolc, kivágják a korongot az érsekújváriak.

51:45
    A hazai Polčik kap két percet játék késleltetésért.

51:12
    Fellélegzik a hazai csapat, újabb Frolík lövés a körök közül a kapu mellett suhan el.

50:10
    Frolík lövését gond nélkül fogja Gyenes.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 10. Frolík (Kameš, Hurtaj) – 41. Knox (Láda, Faith), 44. Dubek (Hegyi)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Kowalczyk, Hrudík, Podstavek, Dubec (A), Štefanka O. – Baron, Kameš, Hurtaj, Weissmann (A), Frolík – Sucharda, Šiška, Uhnák, Čaládi (C), Polčík – Pavešic, Král, Kubica, Korýtko, Ružička.
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe (C), Fliszár – Durco, Budai, Faith, Dubek (A), Roczanov – Hegyi (A), Láda, Hajós, Popovics, Tóth – Ritó, Rafaj, Miskolczi.

Játékvezetők: Druga, Babic – Abonyi, Pálkövi.

Nézőszám: 1468.