Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 3:2 (vége) | Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 1:2 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
csütörtök 27.02.2014, 18:00MOL Liga

(00:16:23)

Nem sikerült megismételni a tegnapi jó teljesítményt a HC Nové Zámky csapatának a mai estén. A mérkőzés a záró harmad elején dőlt el, amikor négy perc alatt fordított a Miskolc és az érsekújváriak már nem tudtak góllal válaszolni, így végül egygólos vereséget szenvedtek a kezdeményezőbb és jobban játszó miskolciaktól. Két lejátszott mérkőzés után 1-1-es összesített állásról folytatják a csapatok az elődöntő csatáit. A harmadik összecsapást Miskolcon vasárnap délután 15:30-kor rendezik.

Robert Spišák (HC Nové Zámky, vezetőedző): A mai mérkőzésen nem csak gyorsaságban, hanem a kombinációkban is lassúak voltunk. Ennek ellenére két harmadon keresztül tartottuk az egygólos vezetésünket. Az első gólunknál egy standard szituáció után hibáztunk, a másodiknál a saját harmadunkban több egyéni védekezési hiba csúszott be. Folytatódik a play-off, természetesen megpróbáljuk visszahozni a rájátszás meccseit Érsekújvárba.

Bob Dever (Miskolci Jegesmedvék, vezetőedző): A mai mérkőzésen megmutattuk milyen teljesítményre vagyunk képesek. Remekül működött az emberhátrányos védekezésünk, jól támadtunk le, tartottuk nyomás alatt az ellenfelet. Az egész csapatra nagyon büszke vagyok, nagyon sokat dolgoztunk és megérdemeltük a győzelmet. Ma este még ünneplünk, de holnaptól már a vasárnapi mérkőzésre készülünk.

60:00

59:45
    Kapus nélkül a hazai csapat, utolsó hazai rohamok, de már nem lesz idő az egyenlítő gólra.

59:11
    Chovan nélkül ismét a hazai kapu.

58:58
    Šiška lövése kipattan a nézőtérre, Chovan újra a kapuban.

58:01
    Elkezdődött a harmadik harmad utolsó két perce.

57:49
    A hazai csapat időt kért, lehozzák a kapust is!

57:49
    Kivédekezi a Miskolc az emberhátrányt, Hájós visszatért.

56:45
    Čaládi kemény lövését védi Gyenes. Buli a miskolciak harmadában.

55:49
    Hajós kap két percet gáncsolásért.

55:00
    Metcalfe birkózik Chovan kapuja előtt. Megállítják a játékvezetők a játékot.

54:11
    Hazai csapat támadásban, beviszik a korongot a támadó harmadba.

53:46
    Kiegészült a hazai csapat.

53:00
    Hajós bombázik a jobb oldali kör tetejéről, Chovan a lepkéssel véd.

52:25
    Nem tud egyelőre felállni a Miskolc, kivágják a korongot az érsekújváriak.

51:45
    A hazai Polčik kap két percet játék késleltetésért.

51:12
    Fellélegzik a hazai csapat, újabb Frolík lövés a körök közül a kapu mellett suhan el.

50:10
    Frolík lövését gond nélkül fogja Gyenes.

49:01
    Kivágják a hazaiak korongot, tilos felszabadítás.

47:30
    Roczanov lövését a kékről a lepkéssel védi Chovan

46:30
    Óriási vendég ziccerek maradnak ki, Knox közeli lövését kiüti Chovan, majd Metcalfe ismétel, és a gólvonalon hárít Chovan!

46:01
    Gyors hazai támadás, de les a vége, pontatlan hazai játék.

45:30
    A miskolciak rohamoznak továbbra is nagyon meglepték a hazai csapatott.

44:24
    Teljes létszámban a csapatok, Knox, és Polčík újra játékban.

43:40
    A Miskolc gólt szerzett!
    Villámgyors miskolci gólok a záró harmad elején. DUBEK VLADIMÍR a lepattanót lövi a hálóba. Gólpassz: Hegyi Ádám

42:12
    Páros kiállítás durva játékért, Knox és Polčík ülnek le két percre.

41:50
    Hajós lövését védi remek mozdulattal Chovan.

40:26
    A buli után Ládá lövésébe nyúl bele ügyesen JORDAN BENETT KNOX, és a kapuba táncol a korong. Gólpaszok: Láda Balázs, Juraj Faith.

40:20
    Hazai tilos felszabadítással kezdődik a harmadik harmad.

40:01

Nem született gól a második harmadban, de nagyon izgalmas kemény játékrészt láthatunk. 49 büntetőperc, két kapuvas mindkét oldalon, ziccerek sora maradt ki, így a döntés az utolsó felvonásra marad, vagy a hosszabbításra. Hamarosan folytatjuk.

40:00

39:01
    Metcalfe egyedül korcsolyázhatott Chovan kapujára, megcsinálta a cselt a miskolci játékos, de Chovan bravúrral védet.

38:25
    Kowalczyk korcsolyázik lesre.

37:45
    A nyomásból kontrába indulnak a hazaiak, ketten az egy ellen, de elpuskázzák. Šiška elrontja a ziccer helyzetet.

36:45
    Nyomást gyakorol most a miskolci csapat a hazai védelemre, nem tudja kihozni a korongot a hazai csapat.

35:45
    Weissmann is takarásból próbálta becsapni Gyenes kapust, ezúttal a lábvédője alatt a korong.

34:30
    Dubec lövése takarásból, Gyenes kapuvasán csattant.

34:00
    Kézzel játszott a hazai csapat, áll a játék.

33:15
    Baron kemény lövése a kék vonalról, De Bruyn akadályozta meg a korong útját.

32:45

31:22
    Faith a kapu mögül Knox elé tálalt, aki az üres kapu mellé lőtte a korongot. Óriási ziccer maradt ki.

31:01
    Lehetőség a miskolciak előtt az egyenlítésre, egyelőre paszolgatnak a hazai harmadban.

30:41
    A hazai Frolík kap két percet akadályozásért, és 10 perc fegyelmit.

29:00
    Közben lejártak a büntetések a csapatok teljes létszámban játszanak.

28:30
    Kivágja a vendégcsapat a korongot, felszabadul a nyomás alól Gyenes kapuja.

27:50
    Uhnák kapott ziccerbe Polčíktól korongot, és közelről Gyenes kapusba lőtte a pakkot.

26:55
    Weissmann majdnem egyedül korcsolyázhatott Gyenes kapujára, de az utolsó pillanatban lecsúszott a korong a botjáról.

26:30
    Elkezdődött az Érsekújvár emberelőnye.

25:55
    Podstavek került majdnem helyzetbe, de hosszú volt a passz, és a miskolciak védője is odaért.

25:22
    Metcalfe is lemegy két percre bottal akasztásért, és a hazai Kowalczyk színeskedésért.

24:37
    A hazai Kameš megy le két percre bottal akasztásért. Vége a sportszerű játéknak az első harmadból.

24:27
    Boyle végleg kiáll 5+20percet kapott durva játékért, pontosabban fejre irányuló támadásért.

24:05
    Rafaj és Hrudík keménykedtek egymással, ezért két percre a büntetőpadra ülnek.

23:35
    Jól védik most a csapatok a kék vonalat, megtörik a játék a középpályán.

22:30
    Kiegészültek a Jegesmedvék, Faith újra a jégen.

21:50
    Weissmann kemény lövését védi a lepkéssel Gyenes.

21:05
    Knox ugrik meg egy koronggal, óriási ziccerben a kapuvasat találja el.

20:40
    Gyorsan feláll a hazai csapat, egyelőre csak járatják a korongot.

20:18
    Megvan az első kiállítás, Faith kap két percet bottal akasztásért.

20:10
    Ismét a hazai csapat hozta el a korongot a kezdő buliról.

20:01

Kiegyenlített első harmadot láthatott a hazai közönség. A miskolciak ma sokkal aktívabbak Chovan kapuja előtt, de annak ellenére csak a hazai csapat tudott betalálni Frolík révén. Nem volt kiállítás az első harmadban, eddig sportszerű a találkozó. A második harmad körülbelül 18:46-kor kezdődik.

20:00

19:30
    Uhnák került a másik oldalon helyzetbe, de már nem tudott jól befordulni a koronggal a kapu elé, de még sikerült a kapusba lőni a pakkot.

18:40
    Metcalfe került óriási ziccerbe, de Chovan ismét bravúrral védet.

17:55
    Hajós eresztett el egy nagy löketett a kék vonalról, Chovan épphogy kitudta ütni a sarokba tartó pakkot.

17:01
    Fliszár bedobja a korongot a hazai harmadba, Chovan kikorcsolyázik és rátenyerel a korongra.

16:30
    Most a miskolciak lőtték tilosra a pakkot. Kissé langyos most a játék.

16:00
    Pontatlan hazai indítás, tilos felszabadítás. Kissé szétszórt a hazai gárda.

15:20
    Kivágja a hazai csapat a korongot a harmadából, és gyorsan cserélnek.

14:30
    Frolík lövése a jobb oldali palánktól, Gyenes könnyedén véd.

14:01
    Nagy miskolci nyomás Chovan kapuja előtt, jól játszanak a vendégek csak a gól hiányzik.

13:15
    Áll a játék, elmozdult Chovan kapuja.

12:30
    A másik oldalon Gyenes véd szépen egy gyors jobb oldali támadás után.

11:45
    Hajós remek lövését a mamutjával védi Chovan.

10:50
    Fliszár lő fordulatból veszélyesen, de Šiška blokkolta a lövést.

09:41
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Megszerzi a hazai csapat a vezetést. Egy kapu elé bedobott korong pattan FROLÍK MARTIN elé, aki gyakorlatilag az üres kapuba lőtte a pakkot. Gólpasszok: Vladimír Kameš, Ľubomír Hurtaj.

08:45
    Boyle lövésébe próbált Metcalfe belenyúlni, de nem sikerült, így indulhat a hazai csapat.

07:50
    Kisebb vendég mezőnyfölény a meccsen, Chovan előtt zajlik inkább a játék.

06:55
    Bekeményítettek a fiúk, kemény ütközések sora ezekben a másodpercekben. Kevés a helyzet eddig a meccsen.

06:20
    Gyors hazai támadás, de jól védekeztek a kék vonalon a miskolciak, és már Chovan előtt a játék.

05:55
    Boyle pontatlan indítása, újabb tilos felszabadítás.

05:35
    A hazai Šiška vetődött bele egy miskolci lövésbe, kipattant a korong.

04:55
    Pontatlan vendég indítás, tilos felszabadítás. Gyenes előtt a buli.

03:50
    Folyamatos játék kevés megszakítással, jó tempóban játszanak a csapatok.

02:50
    Első valamire való hazai támadás végén Dubec lő fonákkal mellé.

02:10
    Nyomást gyakorol a vendég csapat a hazai kapura, nagyon aktívan kezdtek ma a Jegesmedvék.

01:15
    Három lövést adott le egymás után a vendég csapat, Chovan a helyén volt. Buli a hazai harmadban.

00:40
    A miskolciak első támadása lessel végződik.

00:10
    A kezdő bulit a hazai csapat hozta el, a kapu mögül indítanak támadást.

00:01

Vége a bemelegítésnek, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

HC Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Kowalczyk, Hrudík, Podstavek, Dubec (A), Štefanka O. – Baron, Kameš, Hurtaj, Weissmann (A), Frolík – Sucharda, Šiška, Uhnák, Čaládi (C), Polčík – Pavešic, Král, Kubica, Korýtko, Ružička.

Miskolc JJSE: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe (C), Fliszár – Durco, Budai, Faith, Dubek (A), Roczanov – Hegyi (A), Láda, Hajós, Popovics, Tóth – Ritó, Rafaj, Miskolczi.

Játékvezetők: Druga, Babic – Abonyi, Pálkövi.

Fotó a tegnapi mérkőzésről. Dubec-Hajós buli.

Huszonnégy óra, egy kis szusszanás és folytatódik a harc az érsekújváriak és a miskolciak között a döntőbe jutásért. Az elődöntő első összecsapását az újváriak nyerték, akik a bekapott gól után gyorsan tudtak fordítani, és mindig jókor tudtak újabb gólt lőni. A miskolciak a gyors vezetés után nem tudták tartani a játékukat, és hullámzott a teljesítményük meccs közben. Futottak az eredmény után a Macik, de az érsekújváriak végig kontrolálták a mérkőzést, így végül megérdemelten húzták be a sorozat első győzelmét.

Csütörtökön este egyenlíthet a Miskolc, vagy elhúzhat a HC. Este hat órától, itt az onlajnok oldalán ismét közvetítjük a mérkőzést az érsekújvári csarnokból, kövessék velünk együtt az eseményeket percről percre.

A szerdai mérkőzés mini statisztikája:

NZM-MIS 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
    Gólok és gólpasszok: 6. Polčík (Uhnák), 13. Polčík (Podstavek, Dubec), 38. Kowalczyk (Hrudík, Štefanka O.), 51. Kowalczyk (Štefanka O., Dubec) – 5. Knox (Metcalfe), 43. Hajós (Tóth, Rafaj). Játékvezetők: Druga, Konc – Gangel, Vas. Kiallítások: 5:4. Emberelőnyök kihasználása: 1:1. Nézőszám: 1549. Kapura lövések: 44:31 .

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 10. Frolík (Kameš, Hurtaj) – 41. Knox (Láda, Faith), 44. Dubek (Hegyi)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Kowalczyk, Hrudík, Podstavek, Dubec (A), Štefanka O. – Baron, Kameš, Hurtaj, Weissmann (A), Frolík – Sucharda, Šiška, Uhnák, Čaládi (C), Polčík – Pavešic, Král, Kubica, Korýtko, Ružička.
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Metcalfe (C), Fliszár – Durco, Budai, Faith, Dubek (A), Roczanov – Hegyi (A), Láda, Hajós, Popovics, Tóth – Ritó, Rafaj, Miskolczi.

Nézőszám: 1468.