Borussia Dortmund – Norimberk 3:0 (vége) | Bayer Leverkusen – 1. FSV Mainz 05 0:1 (vége) | Werder Bremen – Hamburger SV 1:0 (vége)
FC Augsburg – Hannover 96 1:1 (vége) | Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – Borussia M'gladbach 1:1 (vége) | Bayern München – FC Schalke 04 5:1 (vége)
Bayern München
5:1 (4:0)
FC Schalke 04
szombat 01.03.2014, 18:30 • Allianz Arena, München • Bundesliga

Egyértelmű mérkőzés volt, a Bayern már 4:0-ra vezetett az első fél órában, de a félidő hajrájában volt egy.-két lövése a Schalkénak is.

A második játékrészt jól kezdték a vendégek, szépítettek is, de aztán ritmust váltott a Bayern, ismét négyre növelte az előnyt, és ha nincs Fährmann a kapuban a vendégeknél, akkor ennél is sokkal csúnyább a vége. (20:23:10)

90
    Fuchs íveli a szabadrúgást, Matip fejel a bal sarokra, véd Neuer.

89
    Huntelaart buktatja Kroos a kaputól 28 méterre, szabadrúgás ez is.

88
    Szabadrúgás 30 méterre a vendégek kapujától, Alaba lövi fölé.

87
    Huntelaar lőhet jó helyzetből, de a jobb sarok mellé talál jócskán.

85
    Mandzukic 12 méteres lövését bravúrral védi Fährmann!

84
    A mesterhármast szerző Robben helyett Contento a pályán.

83
    Robben ballábas lövését blokkolják a védők.

82
    A Bayern is körbeadogatja a 16-ost, Rafinha beadása pontatlan, kihozza a Schalke.

81
    Megismétlik a bajorok az előző formulát, most is blokkolnak a védők Kroos lövésénél.

81
    Kroos lövése kapásból egy szöglet után, szögletre pattan.

80
    Ismét négy gól a Bayern előnye, és 10 ember ellen játszanak, nehéz helyzetben újra a Schalke.

78
    Draxler helyén Hoogland.

77
    A Bayern gólt szerzett!
    ARJEN ROBBEN kíméletlenül vágja a jobb felső sarokba a labdát a büntetőből! 5:1

77
    Csere a Bayern München-nél/nál: lemegy Schweinsteiger, bejön Hojbjerg.

76
    Piros lapot kap Papadopoulos (FC Schalke 04).

75
    11est ítélnek a Bayernnek! Boateng rosszul visszatett labdájára Mandzukic indul, Papadopoulos löki fel hátulról.

74
    Körbeadogatja a 16-osta Schalke, beívelés a vége, Fuchs szabálytalan utána, szabadrúgás kifelé.

72
    Az utóbbi percekben ismét fölényben a Bayern, növelhették volna újra az előnyüket, ha Fährmann nem véd szenzációs formában.

71
    Dante beadása balról, Fährmann fogja.

70
    Götze helyett Pizarro a pályán a hazaiaknál.

70
    Robben elől az ötösön ment nagyot Matip.

69
    Robben balról ad be laposan, Götze lövése pattan le a védőkről.

68
    Fährmann két újabb bravúrja! Mandzukic majd Götze közeli lövését védi a kapus!

67
    Robben teszi vissza a labdát Schweinsteiger elé, a 18 méteres lövést Fährmann védi bravúrral!

66
    Alaba beívelését Mandzukic 5 méterről fejeli, Fährmann bravúrral véd a bal felső előtt!

64
    A Schalke gólt szerzett!
    Fuchs jobb oldali szögletét megcsúsztatják, RAFINHA vágná ki a kapu elől, de rosszul ér a labdába, így az a bal alsó sarokba kerül! Öngól! 4:1

64
    Boateng beadása jobbról, szögletre pattan.

63
    Fuchs szöglete balról, üggyel-bajjal szabadítanak fel a védők.

63
    Kiegyensúlyozott a játék ebben a félidőben, komoly helyzetek még nem voltak.

62
    Draxler középre tett labdáját Huntelaar lövi egyből, jócskán mellé.

61
    Robben ível át jobbról a hosszú sarokra, Mandzukic szabálytalankodik.

60
    Robben szöglete veszélytelen.

59
    Alcantara ívelését Fuchs csúsztatja szögletre.

57
    Robben emel a védők mögé jobbról, hosszan, Fährmann gyűjti be.

56
    Boateng ügyetlenkedik a bal szélen, kézzel ér a labdához, szabadrúgás kifelé.

55
    Boateng ugratná ki Draxlert középen, elakad a védőkben.

54
    Robben megy el Kolasinac mellett, a visszatett labdáját kihozzák a védők.

53
    Robben marad lenn a gyepen, miután sikertelenül indult meg a védők között, nem voltszabálytalanság, összezártak előtte.

52
    Jobban kezdte ezt a félidőt a Schalke, a Bayernnek nem volt még jó támadása.

51
    Robben indul a jobb szélen, elesik, de nem bántották.

50
    Farfán felpörgő labdáját Neuer húzza le a kapu előtt.

50
    Draxler indítja Fuchsot, Martinez lép közbe.

49
    Javi Martinez szorul ápolásra, Boateng használta kicsit a könyökét a felugrásnál.

49
    Farfán megy el a jobb szélen, a beadásából K.P. Boateng fejel Martinez mellett kevéssel a bal sarok mellé.

48
    A pálya közepén játszanak a csapatok, egyelőre helyzetek, lövések nélkül.

46

Fél óra sem telt el, már néggyel vezetett a Bayern, óriási fölényben játszottak végig, de a hajrában Neuernek három jó lövést is védenie kellett.

A mérkőzés eldőlt már rég, de még láthatunk egy érdekes félidőt a minden mindegy alapon játszó Schalkétól, és a közönséget kiszolgálni akaró Bayerntől.

45

45
    Höwedes bedobása után Papadopoulos veszélyeztetne, Neuer véd.

45
    Boateng ad be jobbról Draxler felé, oldalra szerelik a védők.

44
    Farfán teszi vissza lövésre a labdát jobbról, Höwedes hatalmas lövését ismét Neuer tolja fölé!

43
    A szabadrúgás 28 méterről jöhet, Fuchs szép lövése a bal felsőre, Neuer tolja fölé.

42
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Alcantara (Bayern München).

42
    Farfán menne el középen Alcantara mellett, aki buktatja.

42
    Bal oldali szöglet után Dante fejel mellé a hosszú saroknál.

41
    Götze fejel rá Fuchs kezére egy beívelés után, szöglet jön.

40
    Alcantara nagy labdája Alabának, aki középre teszi, de Mandzukic nem találja el nagy helyzetben!

39
    Götzte elől ment nagy helyzetben Matip becsúszva.

38
    Micsoda támadás, le sem esik a labda három passz után, Mandzukic közeli lövését azonban Fährmann lábbal védi!

37
    Robben éles beadása balról, kivágják a védők középről.

36
    Robben lágy passza Alaba elé, Fährmann vetődve szerzi meg a labdát előle.

36
    Újabb szöglet jön, kettő is, veszélytelenek.

35
    A szöglet után Kroos ível vissza a kapu elé jobbról, fejjel ment a hosszú saroknál Matip.

34
    Alaba labdájával Götze indul, szögletre szerelik.

33
    Robben húz befelé balról, 20 méterről teker magasan fölé/mellé.

32
    A Bayern tartja most is a labdát, elképesztő fölényben játszanak.

31
    Robben a sorfalba lövi a szabadot, a kipattanót Kroos teszi rá, Fährmann fogja a kapu közepén.

30
    Robbent buktatják a kaputól 28 méterre, szabadrúgás kissé balról.

29
    Még nem telt el fél óra, és már 4:0, mi lesz ennek a vége?

28
    Goretzka helyett Fuchs, kényszerű csere a vendégeknél.

28
    ARJEN ROBBEN csap le egy labdára a jobb szélen, kapura tör, és 7 méterről ballal kanyarít a jobb sarokba! 4:0

27
    Kroos teszi be a védők közé a labdát, Matip kivágja a mezőnybe.

26
    K.P. Boateng indítja Draxlert a bal szélen, pontatlanul.

24
    Alaba adhat be zavartalanul balról, az ívelésre MARIO MANDZUKIC érkezik az ötösön, és magasan felugorva fejel a bal alsó sarokba! 3:0

23
    Alcantara labdájával lép ki Götze, a beadása nem sikerül.

22
    Alig-alig lépi át a felezővonalat a Schalke, nagy fölényben a hazaiak.

21
    Götze sarkalna Robben elé a 16-os előterében, pontatlanul.

21
    Farfán viszi fel a labdát a jobb szélen, elveszíti, jöhet a Bayern.

20
    Kroos indítaná Mandzukicot a jobb szélen, pontatlanul.

19
    ESEMÉNYTELEN JÁTÉK EZEKBEN A PERCEKBEN, MINDKÉT CSAPAT EMÉSZTI A KÉT GÓLT.

17
    Talán el is dőlt a mérkőzés, a Schalke abban reménykedhet csak, hogy nem kap hatot, ahogy szerdán a Real Madridtól.

15
    Mandzukic indítja jobbösszekötőben ARJEN ROBBENT, aki átveszi a labdát, és 10 méterről pörgeti a jobb alsó sarokba Fährmann mellett! 2:0

14
    Draxler fordul le a védőjéről, de Martinez szerelni tudja a bal szélen.

14
    Szabadrúgás jobbról, Kroos ível, Dante lök, szabadrúgás kifelé.

13
    Fährmann vágja előre a labdát céltalanul, jöhet a Bayern.

13
    Robben veszi át a védők mögött a labdát, Draxler szereli
    oldalra.

12
    Kroos ívelne Mandzukichoz, Matip fejeli el a horvát elől.

11
    Robben szöglete után a túloldalon mentené meg a labdát Mandzukic, nem sikerül, jöhet a Schalke.

10
    Kroos ível be balról, szögletre mentenek a védők.

9
    Kroos indítása jobbra Robbennek, befelé passzol most a holland, kihozzák a védők.

8
    Kolasinac ad haza Mandzukic elől, kivágja Fährmann.

7
    Kroos indítja Robbent, lesen a holland.

6
    Farfánt szereli Alcantara a jobb szélen.

5
    Rafinha ível át jobbról, oldalra ment Höwedes.

4
    Ez gyorsan ment, nem is volt még jó passza a Schalkénak, és már hátrányban vannak.

3
    ALABA végez el szabadrúgást a kaputól 25 méterre jobbról, a lövése felperdül a sorfalban álló Papadopoulos fején, így pottyan a jobb sarokba, Fährmann nem védhetett! 1:0

2
    Robben cselez efelé jobbról, 12 méterről lő ballal, blokkolják a védők.

1
    Rafinha beadása jobbról, felperdül, kivágják a védők.

1

Bayern München: Neuer – Rafinha, Martínez, Dante, Alaba – Robben, Kroos, Alcantara, Schweinsteiger, Götze – Mandzukic.

Cserék: Starke – van Buyten, J. Boateng, Lahm, Contento, Hojbjerg, Pizarro.

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes, Papadopoulos, Matip, Kolasinac – Farfán, K.P. Boateng, Draxler, Neustädter, Goretzka – Huntelaar.

Cserék: Hildebrand – Hoogland, Fuchs, Ayhan, Meyer, Obasi, Szalai.

Játékvezetők: Drees – Christ, Gittelmann.

A Bundesliga 23. fordulójának rangadóját rendezik ma este, az éllovas bajorok a negyedik helyezett Schalkét fogadják.

Ám a rangadó jelzőt árnyalnunk kell azzal, hogy a Bayern félelmetes formában játszik mostanában, míg a gelsenkircheni alakulatra ez csak a bajnokságban igaz, hiszen hatot kaptak odahaza Realtól a hétközi BL-meccsen.

A Bayern pedig idegenben tudta legyőzni az Arsenalt. Így nézve azért van különbség a két csapat között, de a táblázation ez látszik is pontokban, 22-vel gyűjtött többet a címvédő.

Bajnoki meccsen utoljára négy évvel ezelőtt úszta meg a vereséget a Schalke, és erre most sincs sok esélye.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Gólok: 3. Alaba, 15. Robben, 24. Mandzukic, 28. Robben, 77. Robben (bünt.) – 64. Rafinha (öngól)

Lapok:   42. Alcantara (BAY)   76. Papadopoulos (SCH)

Bayern München: Neuer – Rafinha, Martínez, Dante, Alaba – Robben (84' Contento), Kroos, Alcantara, Schweinsteiger (77' Hojbjerg), Götze (70' Pizarro)– Mandzukic.

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes, Papadopoulos (kiállítva 76'), Matip, Kolasinac – Farfán, K.P. Boateng, Draxler (78' Hoogland), Neustädter, Goretzka (28' Fuchs) – Huntelaar.

Játékvezetők: Drees – Christ, Gittelmann

Nézőszám: 71.000