Málaga CF – Valladolid 1:1 (vége) | Levante – CA Osasuna 2:0 (vége) | Getafe CF – RCD Espanyol 0:0 (vége)
Elche CF – Real Club Celta de Vigo 1:0 (vége)
Levante UD
2:0 (2:0)
CA Osasuna
szombat 01.03.2014, 18:00 • Ciutat de València • Primera División

A vártnál talán könnyebben és kényelmesebben szerezte meg a három pontot a Levante együttese. Az Osasuna ma nagyon gyengén focizott, még tíz ember ellen sem tudtak ellenfelük kapujába találni, pedig több, mint egy félidőn át emberhátrányban levő csapattal küzdöttek.

Köszönöm a figyelmüket! (19:51:06)

90+4
    A hosszabbítás utolsó percében járunk, nem valószínű, hogy bármi érdekes fog még történni a hátralevő egy percben.

90+3
    Barral helyett Babacar a pályán.

90+2
    Már az idővel is játszanak a hazaiak, érthető miért.

90+1
    Négy perc lesz a ráadás.

90
    A rendes játékidő utolsó percében járunk.

89
    Diop részesül sárgalapos figyelmeztetésben.

89
    Mintha már a vendégek is elvesztették volna a hitüket, nem nagy meggyőződéssel mennek előre.

88
    Armenteros szánta rá magát harmincról egy lövésre, de lökete kapu mellé száll.

87
    Nagyon úgy néz ki, hogy eldőlt a találkozó, innét már nemigen fordítanak a vendégek, de még az egyenlítéstől is nagyon messze vannak.

86
    Rövid szünet után folytatódhat a küzdelem.

85
    Acuña sérült meg, nagy fájdalmakkal fekszik a földön.

85
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

85
    Az Osasuna szögletét kivédekezik a hazaiak, ezt is megúszták.

84
    Újabb vendégszöglet, bal oldalról ívelhetik fel kapu elé a labdát.

83
    Jól végzi el védekező feladatát a hazai együttes, nem hagyja kibontakozni a vendégeket.

82
    Rubén García le, Sissoko be.

82
    Rövid szünet után folytatódik a játék.

81
    Riera sérült meg, ápolás miatt áll a játék.

80
    Torres helyett Nino.

80
    Tíz perc van hátra a rendes játékidőből.

78
    Rubén García sárgult be.

77
    Átvészelte a nehéz időszakot a hazai együttes, enyhült a vendégcsapat fölénye.

76
    Riera ugrik a legmagasabbra a büntetőterületen belül, majd fejel kapura, de fejese után a labda a kapu fölé száll.

75
    Ivanschitz le, López be.

75
    Tizenöt perc van hátra a rendes játékidőből.

74
    Az Osasuna sarokrúgása ezúttal sem okozott gondot a Levante védelmének.

74
    Újabb vendégszöglet következik majd. Jobb oldalról végzik majd el.

73
    Fokozódik a vendégek fölénye, de a szépítő gól nem akar nekik összejönni.

72
    Armenteros tornáztatta meg Navas kapust, 13 méterről tüzelt kapura a vendégjátékos.

71
    Egyre kevesebb az idejük a vendégeknek, húsz perc alatt kéne ledolgozniuk kétgólos hátrányukat.

70
    A kapu elé belőtt labdába senki sem ért bele, így a túloldalra, az alapvonalon túlra száll a játékszer.

70
    Újabb vendégszöglet, bal oldalról ívelhetik majd be kapu elé.

69
    Silva is besárgul.

69
    Silva követett el támadószabálytalanságot, szabadrúgás kifelé.

68
    A kapu elé belőtt labdát Navas halássza le, jelezvén, ő a levegő ura.

68
    Újabb vendégszöglet, csak ezúttal a másik oldalról.

67
    Szögletet harcol ki az Osasuna együttese. Bal oldalról fogják majd elvégezni.

66
    Támadnak a vendégek, védekeznek a hazaiak, egyelőre jól teszik azt, nem beszélve arról, hogy tíz emberrel kell ezt kivitelezniük.

65
    Damià helyett Acuña a pályán.

64
    Rövid szünet után folytatódhat a találkozó.

63
    Navas maradt lenn a földön, ápolás miatt áll a játék.

62
    Feszült hangulatban zajlik a találkozó, sok a szabálytalanság mindkét oldalon.

61
    Ezzel a kiállítással nem várt lehetőség kapujában a vendégcsapat. Vajon tudnak vele élni?

60
    Casadesús mehet idő előtt zuhanyozni.

60
    Tömegjelenet a pályán, egymásnak esnek a játékosok!

59
    Damià részesül sárgalapos figyelmeztetésben.

58
    Damià veszi át a labdát, majd tüzel kapura a tizenhatosról, de az egyik védő belelép a próbálkozásba.

58
    Magabiztosan tartja kétgólos előnyét a Levante együttese.

57
    Ivanschitz futott el a bal oldalon, majd egy védővel a nyakán lövésre lendült a lába, de lökete messze elkerülte Fernández kapuját.

55
    Egyelőre nem tud újítani a vendégcsapat, teljesen veszélytelenül játszanak.

54
    A mérkőzés színvonala továbbra is csak közepes, jóindulattal.

53
    Navas fut neki a labdának, kirúgást végez el.

52
    Simão kapott sárga lapot.

51
    Barral fut neki a labdának, majd toronymagasan kapu fölé durrant.

50
    Szabadrúgást harcolnak ki a hazaiak. A kaputól való távolság 27 méter lehet.

49
    Lolo le, Lobato be.

48
    Mezőnyben harcolnak a felek. Inkább küzdelmes, mintsem látványos ez a találkozó.

47
    Riera futott be a védők mögé rossz ütemben. Szabadrúgás kifelé.

46

Megérdemelten vezet két góllal szünetben a Levante együttese. A játékrész nagy részében jobban, veszélyesebb fociztak ellenfelüknél. Igaz azonban, hogy a hazaiak sem játszanak ma kifejezetten jól, a vendégekről meg ne is beszéljünk..

Maradjanak velünk!

45+1

45
    Az első félidő rendes játékidejének utolsó perében járunk..

44
    Juanfran sérült meg, de rövid ápolást követően folytatni tudja a játékot.

43
    Nehéz helyzetben a vendégek, immár kétgólos hátrányban vannak.

42
    Levante gólt szerzett!

Kétgólosra növeli előnyét a Levante együttese! RUBÉN GARCÍA kezel le egy félpályáról felívelt labdát a tizenhatoson belül, majd a tizenegyespont magasságában lefordul a védőjéről és kilövi a hosszú sarkot!

40
    Olykor kapkodó, csapkodó a játék képe.

39
    Fernández nézi, hogy kit hozhat játékba, kirúgást végez el a vendégek portása.

38
    Egy bal oldali beadásra robbant be jól Barral, aki az ötösről kapu fölé fejeli a labdát.

38
    Megszállta ellenfele térfelét a Levante csapata, a vendégek mintha elfáradtak volna.

37
    A szabadot Diop tűzte kapura, de Navas jól helyezkedett és védte a próbálkozást.

37
    Szabadrúgást harcolt ki a Levante, a kaputól való távolság 21 méter lehet.

36
    Oier buktatta ellenfelét, sárgát kap érte.

35
    Egyik hazai szöglet sem rejtett magában veszélyt.

34
    Újabb hazai sarokrúgás, ezúttal a bal oldalról ívelhetik majd be a kapu elé a labdát.

33
    Jobb oldalról végezhet el szögletet a Levante gárdája.

32
    Utóbbi percekben a vendégek játéka nagyon visszaesett, a bekapott gól után becsülettel mentek előre, de az utóbbi 10-15 percben nagyon elhalványultak.

31
    Mezőnyjáték a köbön, helyzetek nélkül csordogál a mérkőzés.

30
    Fél óra mögöttünk van, egyelőre a hazaiak szája íze szerint alakul a találkozó.

29
    Rengeteg a hiba, eladott labda, pontatlan átadás mindkét oldalon.

28
    Egyik csapat sem veszélyes ellenfele kapujára, mindkét fél támadójátéka impotens most.

27
    Navas kaparint meg egy lecsúszott beadást, így támadásba dobhatja csapattársait.

26
    Kevés a ritmusváltás, váratlan húzás a csapatoktól. Jóindulattal is csak közepesnek lehet nevezni a találkozó színvonalát.

25
    Fernández végez el kirúgást, nagyot rúg a labdába.

23
    Olykor már-már unalomba fullad a találkozó.

22
    Torres veszi át remekül a labdát, majd kapura lő a tizenegyespontról, lövése harmatgyengére sikeredik. Kirúgással folytatódik a játék.

21
    Ivanschitz ígéretes helyzetből ugrott ki, de az osztrák lesen állt. Az ellenfél jöhet szabadrúgással.

20
    Lassan a félidő feléhez közelítünk, eddig a hazaiak szája íze szerint alakul a találkozó.

19
    A hazaiak nem rohannak előre, elsősorban a megszerzett vezetésüket próbálják megőrizni.

18
    Arribas próbált csapattársához ívelni, de labdája pontatlan volt.

17
    Kevés a gólhelyzet, veszélyes szituáció. Nem túl sok izgalomban van most részünk.

16
    Barral támadószabálytalanságot követett el, szabadrúgás kifelé.

15
    A tempó közepes, nincs gyilkos iram.

14
    A beívelés után Fernández húzza le levegőből a labdát.

14
    Szögletet harcol ki a házigazda. Bal oldalról ívelik majd be kapu elé a labdát.

13
    A vendégek támadnak többet, veszélyesebben játszanak, de egyelőre nem sikerül egyenlíteniük.

12
    Barral sárgul be.

11
    Lolo vállalkozik a lövésre, de sorfalba bombázza a szabadot, oda a lehetőség.

10
    Szabadrúgást harcolnak ki a vendégek, a kaputól való távolság 22 méter lehet.

10
    Az Osasuna sarokrúgása veszélytelenre sikeredett.

10
    Jobb oldalról végezhetnek el szögletet a vendégek.

9
    A kapu elé berobbanó Riera elől mentett nagyot Navas kapus!

9
    Szabadrúgáshoz jutnak a vendégek, jobb oldalról ívelhetik majd be kapu elé a labdát.

7
    Próbálkoznak a vendégek is, de helyzetig eddig még nem jutottak el.

6
    Simão követett el sárgalapos szabálytalanságot, szabadrúgás kifelé.

5
    Vajon mit tud erre a találatra lépni a vendégcsapat?

4

Vezetést szereznek a hazaiak! PAPAKOULI DIOP egy jól eltalált lövéssel 17 méterről veszi be Fernández kapujának bal alsó sarkát!

3
    Torres került helyzetbe, a tizenegyespontról leadott lövése viszont magasan kapu fölé megy.

3
    Óvatosan kezdtek a csapatok, egyelőre nem estek egymásnak.

2
    Mezőnyjátékot követhetünk szemmel.

1
    A vendégcsapat kezdte a találkozót.

1

Levante Unión Deportiva: Navas – Vyntra, Navarro, García Juanfran, Karabelas – Ivanschitz, Diop, Casadesús, Simão, Rubén García – Barral

Cserék: Jiménez – López, Sissoko, El Zhar, Pinto, Rodríguez, Babá

CA Osasuna: Fernández – Oier, Lotiès, Arribas, Damià – Cejudo, Lolo, Armenteros, Silva, Torres – Riera

Cserék: Riesgo – Oriol, Flaño, Lobato, Loé, Nino, Acuña

Játékvezetők: Pérez Montero

Kedves Focibarátok!

A La Liga 26. fordulójában a Levante Unión Deportiva együttese a CA Osasuna gárdáját fogadja. A hazaiak jól kezdték a bajnokságot, jelenleg az előkelőnek számító 9. helyen vitézkednek. Ez azt jelenti, hogy harcban vannak az Európa Liga helyezést jelentő 7. helyért, ami azért nagy szó a La Ligában. Az is igaz azonban, hogy a nemzetközi megmérettetésért többek között a Sevilla és a Valencia együttesével kell felvenniük a harcot, ami azt sejteti, hogy közel sem biztos, hogy sikerül megszerezniük az első hét hely egyikét. A hazaiak eddigi mérlegük: nyolc győzelem, kilenc döntetlen, nyolc vereség. Ez azért nem rossz teljesítmény a Levante gárdájától. A vendégcsapat valamivel rosszabb mutatóval rendelkezik, ők már nem reménykedhetnek nemzetközi kupaszereplésben. Eddigi "bizonyítványuk": nyolc győzelem, öt döntetlen és tizenkét vereség. A mérkőzés esélyese a hazai együttes, de azért ne írjuk le előre az Osasuna gárdáját sem, bárki ellen képesek pontot, pontokat csenni. Hamarosan mindenre fény derül..