Aston Villa FC – Norwich 4:1 (vége) | Swansea City – Crystal Palace 1:1 (vége) | Tottenham Hotspur – Cardiff City FC 1:0 (vége)
Aston Villa FC
4:1 (4:1)
Norwich City
vasárnap 02.03.2014, 17:30 • Villa Park, Birmingham • Barclays Premier League

A második félidő már kevesebb izgalmat hozott, mint az első, ott már a lényegi kérdések eldőltek.
    A hazaiak az első játékrészben 16(!) perc alatt 4 gólt szereztek, ezzel megfordítva a mérkőzést és jelentős előnyre szert téve már nyugodtan várhatták a második játékrészt, ahol komolyabb megerőltetés nélkül, örömfocit játszva nyerték meg a mérkőzést, ahol a szurkolók végig buzdították mindkét csapatot. A hajrában nagyon hajtottak a vendégek, de már hiába való volt, egy nagy helyzetet sikerült kialakítaniuk, de Guzan résen volt és védeni tudott. Ezzel a 3 ponttal a győztes a 11. helyre ugrott, így távolodva a kieső zónától, míg a vesztes maradt a 15. helyen, 4 pontra a kieséstől.
    Köszönjük szépen a figyelmüket, további kellemes időtöltést kívánunk Önöknek! (19:24:55)

90+3

90+2
    Elmander íveli be a jobb szélről a labdát, de a védők kivágják.

90+2
    A végén még próbálkozik a Norwich.

90+1
    A játékvezető kettő percet hosszabbít!

90
    Folyamatosan támad a City, de remekül védekezik a Villa.

89
    A középpályán harcolnak a felek a labdáért.

88
    Elmander rántja le Westwoodot a saját kapuja előtt, sárga lap.

87
    A mérkőzés végét a sárga mezesek irányítják, jól járatják a labdát, de nem tudnak közel kerülni ellenfelük kapujához.

86
    A hajrában eleredt az eső, a játékosok csúszkálnak.

85
    Jó kontrát vezettek fel a hazaiak, Hooper kap jó labdát és egyedül viheti a kapura, de 16-ról a kapusba lövi! Mekkora helyzet maradt ki!

84
    Ebben a játékrészben eddig jól védekeznek a vendégek.

83
    Folyamatosan támadásban vannak a hazaiak.

82
    A két gólt szerző Christian Benteke hagyja el a pályát, a helyén Holt.

79
    Lambert legényei passzolgatnak a saját térfelükön.

78
    A beadás veszélytelen, könnyedén felszabadítanak a védők.

78
    Agbonlahor lő a bal sarok felé, amit Ruddy bravúrral véd, szöglet!

77
    Baker érkezik az ötösön belül a beadásra és ugrik fel fejelni védője mellett, de pár centivel a kapu fölé fejel, óriási lehetőség volt!

76
    Westwood rúghat sarokrúgást.

76
    Elmander kap jó labdát a büntetőterületen belül, amit kapásból ellő, de a bal kapufa mellé talál!

75
    A sárga mezesek tartják a labdát az ellenfelük térfelén, keresik a rést a védelmen.

74
    Hughton csapatának nincs semmi játékképe.

73
    Olsson íveli be a labdát a tizenhatoson belülre, de a védők könnyedén felszabadítanak.

72
    A középpályán zajlik a játék, egyik csapat sem erőlködik már.

71
    Eléggé visszavettek a csapatok az iramból az első félidőhöz képest. Sokat gyengült a mérkőzés színvonala.

70
    Benteke rúgja fel Johnsont a saját térfelén.

69
    Bacuna éles keresztlabdáját vágja ki egy védő.

68
    Kapujuk előtt passzolgatnak a kék-pirosak.

67
    Benteke szabálytalan a középpályán.

66
    Weimann durrant fölé a kígyótérről!

65
    Harcolnak a sárga mezesek, de a mai napon megállíthatatlan az ellenfelük.

64
    Próbál támadóbb alakzatba váltani a Norwich.

63
    Redmond helyén Elmander a pályán.

62
    Továbbra is a Villa birtokolja a labdát és uralja a mezőnyt.

61
    Westwood talpon, folytatódik a játék.

60
    Westwoodot kell ápolni.

59
    Hooper lő messziről kapura, de méterekkel fölé megy.

58
    A beívelést Benteke fejeli le, majd a védők szabadítanak fel.

57
    Egy nagyon jó megelőző szerelést követően szöglethez jut az Aston.

56
    Lábról-lábra jár a labda a Kék-pirosaknál, a City játékosainál percek óta nem volt.

55
    A középpályán Hooper rúgja fel csúnyán ellenfelét.

55
    Tartja a labdát a Villa.

54
    Benteke marad le egy remek indításról, majd Ruddy a felrúgott labdával indítja az ellentámadást!

53
    A hazaiak nem sietnek el semmit, könnyedén járatják a labdát a felezőnél és ünnepeltetik magukat a szurkolókkal.

52
    A felívelés jó, de a meginduló Hooper lemarad, kirúgás következik.

51
    Jó helyről rúghat szabadrúgást a Norwich, a jobb szélen a középpálya közepén.

51
    Folyamatosan támad az Aston Villa!

50
    Agbonlahor kap jó labdát a büntetőterületen belül, amit egyből kapura fejel, de Ruddy résen van és fogja a középre tartó fejest.

49
    Próbál letámadni a City, de egyelőre tanácstalan a Hoolahan-Hooper páros.

48
    A középpályán passzolgatnak a hazaiak.

47
    Pilkington könnyedén cselezi át magát a védelmen és 18 méterről kapura lő, amit Guzan véd óriási bravúrral!

46
    Snodgrass helyén Pilkington a pályán.

46

Egy nagyon fordulatos, gól gazdag első félidőn vagyunk túl, ahol Lambert fiai felülmúlták ellenfelüket és 15 perc alatt 4 gólt rúgtak, amivel 3 gólos előnyhöz jutottak!
    Jól kezdtek a vendégek, sok szép támadást vezettek fel, de két gyors Benteke góllal hamar fordítottak a kék-pirosak, onnantól kezdve köze nem volt a sárga mezeseknek a játékhoz.
    Hamarosan jövünk a második játékrésszel, tartsanak velünk továbbra is!

45+3

45+3
    Snodgrass kap lapot, miután elsodorta Bentekét egy elkésett becsúszással.

45+2
    Örömfocit játszanak ma az Aston Villa játékosai a Villa Parkban!

45+2
    Benteke kerül ismét nagy helyzetbe, lefordul a tizenhatoson belül két védőről is, majd végül lő, de méterekkel mellé!

45+1

45+1
    Johnson volt lesen a bal szélen.

45
    A vendégek teljesen beszorulnak a kapujuk elé.

44
    Bacuna íveli be a labdát Bentekének a büntetőterületen belülre, de lesről jött vissza.

43
    Nem elég a három gólos vezetés a kék-pirosak még jönnek előre és támadnak!

42
    Hihetetlen mit művelnek ezen a mai mérkőzésen a hazaiak, 20 perc alatt 4 gól!

41
    Az Aston Villa gólt szerzett!Egy hazai lövésbe BASSONG ér bele és róla a saját kapujába pattan a labda, ezzel a góllal végképp padlóra küldve saját csapatát, 4-1!

41
    Próbál labdát tartani a City, de egy-két labdaérintésnél nincs náluk többet a labda!

40
    Majd egy kis tiki-taka után ismét támadásba lendülnek a kék-pirosak!

39
    A felezőnél járatják a labdát a hazaiak, most már sokkal nyugodtabban, mint 15 perce.

38
    Növeli előnyét a hazai csapat! 3-1 az állás, hamar fordítottak!

37
    Az Aston Villa gólt szerzett!Egy gyors kontra után LEANDRO BACUNA kap remek labdát a tizenhatoson belül, átveszi, lefordul védőjéről és 11 méterről kilövi a bal alsót!

36
    Folyamatosan nyom a City!

35
    A középpályán zajlik a játék.

34
    Most próbál előrébb tolt középpályával kitámadni a Norwich!

34
    Bacuna íveli be a labdát, de méterekkel a kapu fölé, senki nem tudta ezt elérni.

33
    A hazaiak folyamatosan támadnak a vezető gól után is.

32
    Egy kis szünet és ápolás után folytatódik a játék.

30
    Tettey kap lapot, miután gyomron talpalta ellenfelét a középpályán, áll a játék.

29
    Hihetetlen fordulatok a mérkőzésen, először a semmiből egyenlít, majd vezetést szereznek a hazaiak Benteke vezetésével!

28
    Az Aston Villa gólt szerzett!Szöglethez jutnak a kék-pirosak. A beadásra CHRISTIAN BENTEKE érkezik nagyon jól és egy nagyszerű fejessel, 5 méterről talál a kapuba, amivel pár perc leforgása alatt megfordíotta az állást, 2-1!

27
    Az egyenlítő gól óta a hazaiak a kapujuk elé szorították az ellenfelüket.

26
    Meglepetésre egyenlít az Aston VIlla!

25
    Az Aston Villa gólt szerzett!CHRISTIAN BENTEKE szépségdíjas góljával egyenlítenek a hazaiak! A félpályáról kapott egy nagyszerű labdát a büntetőterületen belülre, majd egy gyönyörű olló mozdulattal a bal alsóba lövi a labdát!

24
    Gyors, rövid passzokkal járatják a labdát a City játékosai.

23
    Redmond lő kapura 20-ról, amit Guzan szépen véd! Szerencséje volt a kapusnak, hogy középre ment a labda, így is kipattant a kezéből!

22
    Az utóbbi pár percben semmi köze nem volt a játékhoz az Aston Villának.

21
    Többnyire a vendégek birtokolják a labdát.

20
    Egyelőre nem tud túljárni az ellenfele eszén az Aston Villa csatár hármas!

19
    A sárga mezesek tartják a labdát a felezőnél.

18
    Egyik pillanatban a hazai, másikban a vendég kapu előtt van a labda, nagyon jó iramú eddig a mérkőzés.

17
    A beadás gyenge, támadhatnak a hazaiak.

17
    Hooper elől mentenek a védők, szöglet következik!

16
    Eddig a bíró és a fortuna is a sárga mezesekkel van!

15
    Az egyik védő kezez a büntetőterületen belül, de a játékvezető érthetetlen okokból nem fúj büntetőt!

15
    Nagyon defenzív a Norwich City játéka, remekül kontráznak.

14
    Egy pontatlan passz után ismét letámadnak a vendégek!

13
    A középpályán járatják a labdát a kék-pirosak.

12
    Próbálja tartani a labdát az Aston Villa.

11
    Wiemannt rántják le a büntetőterületen belül, de Anthony Taylor játékvezető nem fúj büntetőt!

10
    A beadás nagyon gyenge, rögtön az első védő kifejeli a labdát.

9
    A Norwich jut szabadrúgáshoz a jobb szélen, lehet felívelni a kapu elé a játékszert.

8
    Remek hangulatú a mérkőzés, a szurkolótáborok folyamatosan buzdítják csapataikat.

8
    Nagyon pontatlan egyelőre a hazai csapat, folyamatosan eladják a labdát a középpályán és a saját térfelükön is!

7
    A kék-pirosban játszó hazaiak járatják a labdát a felezőnél.

6
    A gólt követően tovább nyomnak a vendégek!

5

4
    A hazaiak nagyon belekezdtek az elején, de egy jó kontrából hamar gólt kaptak!

3
    A Norwich gólt szerzettHOOLAHAN kap jó passzt a kapu előtt Hoopertől és 5 méterről a kapu jobb sarkába lő, 1-0!

3
    A beívelést lefejeli egy támadó és Guzan könnyedén fogja a fejest.

2
    Majd szöglethez jutnak a hazaiak egy megelőző szerelést követően.

2
    A beívelés csak ellenfelet talál.

2
    Bentekét rántják le a középpálya közepén, szabadrúgás befelé.

1

Aston Villa FC: Guzan – Bacuna, Vlaar, Baker, Bertrand – El Ahmadi, Westwood, Delph – Weimann, Benteke, Agbonlahor

Norwich City: Ruddy – Olsson, Yobo, Bassong, Martin – Redmond, Johnson, Tettey, Snodgrass – Hoolahan – Hooper

Játékvezetők: Anthony Taylor – M. McDonough, M. Wilkes.

Az angol első osztályban igazi kiesési rangadót tartanak, hiszen az Aston Villa otthonába látogat a Norwich City.
    Mindkét csapatnak nagyon fontos lenne a győzelem, mert ez egy igazi hat pontos mérkőzés és a végelszámolásnál nagyon fontos lehet. Egy biztos, a csapatok nem fognak egymásnak esni, a hazaiak megpróbálják majd előnyükre fordítani, hogy otthon játszanak. Tartsanak velünk Önök is!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.
    Gólok: 25. Benteke, 28. Benteke, 37. Bacuna, 41. Bassong (öngól) – 3. Hoolahan

Lapok:   45+3. Snodgrass (ASV) – 88. Elmander (NOR)

Aston Villa FC: Guzan – Bacuna, Vlaar, Baker, Bertrand – El Ahmadi, Westwood, Delph – Weimann(Albrighton, 81.), Benteke(Holt, 82.), Agbonlahor
    Norwich City: Ruddy – Olsson, Yobo, Bassong, Martin – Redmond(Elmander, 63.), Johnson, Tettey(Howson, 80.), Snodgrass(Pilkington, a szünetben) – Hoolahan – Hooper

Játékvezetők: Anthony Taylor – M. McDonough, M. Wilkes