Tatabánya – Veszprém 21:27 (vége) | ETO-SZESE – Gyöngyös 23:29 (vége) | PLER-Budapest – Orosháza 32:28 (vége)
PICK – Mezőkövesdi KC 28:20 (vége)
PLER-Budapest
32:28 (16:12)
Orosházi Férfi KSE
szombat 08.03.2014, 18:00 • Pestszentimrei Sportkastély • Férfi kézilabda NB1

Ha az egész szezonban így játszott volna a PLER-Budapest, akkor minden bizonnyal nem a tabella utolsó helyén tanyáznának. Az Orosházán szerzett egy pont után ezúttal itthon tartották a két pontot, tegyük hozzá, hogy teljesen megérdemelten.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:37:48)

60
    Mérkőzés vége. (32:28)

60
    BAKOS még a végén betörésből szerzett egy gólt, vendégtámadásra már nincs idő. (32:28) (32:28)

60
    MAZIC gólja után még ünnepelteti magát, néhány másodperc maradt hátra. (31:28) (31:28)

60
    A védekezésre már egyáltalán nem figyelnek a csapatok, MOUSAVI lő a kapuba a lerohanás végén. (31:27) (31:27)

59
    BUDAY kapott jó labdát, igazából már zavartalanul lőhetett. (30:27) (30:27)

59
    Az Orosháza időt kért. (30:26) (30:26)

59
    A hazaiak koncentrációja már csökkent, de másfél perccel a vége előtt már belefér. (30:26) (30:26)

59
    A hazaiak hibáztak támadásban, de Németh László belemenése után ismét a PLER támadhat. (30:26) (30:26)

58
    A PLER-Budapest időt kért. (30:26) (30:26)

58
    Lókodi lökete lejön a falról, viszont Perger bemutat egy bravúrt a hazai kapuban. A PLER támadhat. (30:26) (30:26)

57
    BUDAY kapott jó labdát beállóban, a válogatott egykori kiválósága magabiztosan értékesítette a ziccert. (30:26) (30:26)

56
    A hazaiak kivédekezték az Orosháza emberelőnyös támadását, sőt LÓKODI bombájával még növelni is tudták az előnyt. (30:25) (30:25)

56
    Mikita kapott két percet lerántásért. (29:25) (29:25)

55
    Mousavi harcolt ki büntetőt, de Vancsics a kapusba lövi. (29:25) (29:25)

55
    Nagyon úgy tűnik, hogy ma a kiválóan játszó PLER-t nem lehet megverni, MOUSAVI beállóból növelte a hazaiak előnyét. (29:25) (29:25)

54
    Úgy tűnik nem lesz izgalommentes a vége, mindenesetre BALDA a kipattanót bevágta, ezzel ismét csak három a különbség. (28:25) (28:25)

53
    Tartja az első félidőben megszerzett előnyét a PLER, ezúttal átlövésből MARCZINKÓ gondoskodott arról, hogy túl közel ne jöjjenek a vendégek. (28:24) (28:24)

52
    BALDA kapott szélen jó labdát, bátran ment be majd lőtt pontosan a hosszúba. (27:24) (27:24)

51
    A PLER nem engedi közel magához aktuális ellenfelét, LÓKODI átlövésgóljával átmenetileg megnyugtatja a hazai közönséget. (27:23) (27:23)

50
    A hazaiak eladták a labdát, ebből indult meg az Orosháza, a lerohanás végén MAZIC lőtt a kapuba. (26:23) (26:23)

49
    Az Orosháza büntetőkből próbálja a lépést tartani, BUDAY ezúttal a bal alsót választotta. (26:22) (26:22)

48
    MOUSAVI ma tarthatatlan, beállóból szerezte csapata újabb gólját, ezzel öt közte. (26:21) (26:21)

48
    A PLER-Budapest időt kért. (25:21) (25:21)

47
    MAZIC kapott jó labdát beállóban, szépen fordult le védőjéről, ziccerben pedig már nem volt nehéz dolga. (25:21) (25:21)

46
    Bakos kapott két percet, földre vitte ellenfelét. (25:20) (25:20)

45
    Az Orosháza időt kért. (25:20) (25:20)

45
    MOUSAVI kapott nagy labdát beállóban, magabiztosan értékesítette a ziccert. (25:20) (25:20)

44
    BALDA volt ezúttal is eredményes, betörésből szerzett újabb gólt. (24:20) (24:20)

43
    A PLER szerzett labdát, a lerohanás végén NÉMETH TAMÁS bombázott az Orosháza kapujába. (24:19) (24:19)

43
    BALDA szélről cselezett befelé, majd a hosszúba lőtt. (23:19) (23:19)

42
    VANCSICS jött be támadásba, átlövésből azonnal meghálálta edzője bizalmát. (23:18) (23:18)

41
    NÉMETH ment be a hazai falba, betörésből szerzett gólt. (22:18) (22:18)

41
    BUDAY dobja ismét a vendégek büntetőjét, nem tud hibázni ma az egykori válogatott. (22:17) (22:17)

40
    MARCZINKÓ nagy napja ez, gyakorlatilag nincs rossz megmozdulása, ezúttal betörésből volt eredményes. (22:16) (22:16)

40
    Mazic kapott két percet miután gólhelyzetben visszahúzta ellenfelét. (21:16) (21:16)

39
    MIKITA nem sokat pepecselt, a szaggatottról engedte el, elemi erővel csapódott az Orosháza kapujába. (21:16) (21:16)

38
    Németh László kapott két percet, hátrányban a vendégek. (20:16) (20:16)

38
    MARCZINKÓ ismét, ezúttal átlövésből volt eredményes. Mintha vért ittak volna a hazaiak. (20:16) (20:16)

37
    BUDAY villantott egyet tudásából, átlövésből ragasztott egyet a hazai kapuba. (19:16) (19:16)

36
    MARCZINKÓ nem volt szívbajos, bátran ment be a darálóba, bántani nem merték, az eredmény újabb hazai gól. (19:15) (19:15)

35
    CIFRA jött be támadásba, betörésből csökkentette az Orosháza hátrányát. (18:15) (18:15)

34
    MOUSAVIT sikerült megjátszani beállóban, biztos kézzel értékesítette a ziccert. (18:14) (18:14)

34
    BUDAY úgy tűnik ma nem tud hibázni büntetőből, Váczi jött be, de ő sem védhette a löketet. (17:14) (17:14)

33
    Perger védése után rosszul indítottak a hazaiak, ismét a vendégek támadhatnak. (17:13) (17:13)

32
    Nem sokat cifráztak a támadáson a hazaiak, BAKOS jobbátlövőből pókhálózta ki a felsőt. (17:13) (17:13)

32
    Eladták a labdát a hazaiak, de Buday lövését könnyedén védte Perger. (16:13) (16:13)

31
    NÉMETH cselezte be magát, betörésből csökkentette csapat hátrányát. (16:13) (16:13)

31
    Az Orosháza kezdte a második félidőt. (16:12) (16:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:12)

Az első félidő minden percében érezhető volt a tét, minden hazai gólnál szinte felrobban a csarnok. A huszadik percig többé-kevésbé fej-fej mellett mentek a csapatok, akkor viszont az Orosháza egy nagyjából nyolcperces góltalanságot produkált, ennek következtében pedig a PLER mindinkább elhúzott ellenfelétől. A védekezés hazai oldalon kiválónak mondható, az Orosháza viszont egyelőre tanácstalan Mikita semlegesítésében. Izgalmas második félidő várható, maradjanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:12)

30
    Az Orosházának már nem sikerült támadni, leperegtek a másodpercek. (16:12) (16:12)

30
    Jól megjáratta a labdát a PLER, a figura végén BAKOS vállalkozott, lövése a jobb alsóba vágódott. (16:12) (16:12)

29
    MILOVIC jött be támadásba, átlövésből csökkentette a vendégek hátrányát. (15:12) (15:12)

28
    Lókodi védekezett túlságosan keményen, két perc a "jutalma" (15:11) (15:11)

28
    Berta kapott két percet, gólhelyzetben csapott ellenfele kezére. (15:11) (15:11)

28
    MARCZINKÓ játszik elemében, jobbátlövőből sikerült átlőnie a vendégek falát. (15:11) (15:11)

27
    Az Orosháza eladta a labdát, ebből indult meg MARCZINKÓ, magabiztosan vágta be a lerohanás végén. (14:11) (14:11)

26
    Jól játszik ezekben a percekben a PLER, keményen és főleg szabályosan védekeznek. A közönség pedig tovább hajszolja őket. (13:11) (13:11)

25
    LÓKODI a passzív határán engedte el, ezúttal is balátlövőből volt eredményes. (13:11) (13:11)

24
    Perger jött be a hazai kapuba, védése után a PLER támadhat. (12:11) (12:11)

23
    Labdát szereztek a hazaiak, a megszerzett labdával NÉMETH robogott végig, ziccerben nem hibázott. (12:11) (12:11)

22
    Hosszas labdajáratás után LÓKODI balátlövőből eresztette el, elemi erővel csapódott a vendégek kapujába. (11:11) (11:11)

21
    Időt kért a PLER. (10:11) (10:11)

21
    Balda kapott két percet, lerántotta ellenfelét. (10:11) (10:11)

21
    A vendégek dobhattak ismét büntetőt, BUDAY egyelőre nem tud hibázni. (10:11) (10:11)

20
    MOUSAVI zsinórban harmadik gólját szerezte, ezúttal átlövésből volt eredményes. (10:10) (10:10)

19
    BUDAY mutatja meg, hogy nem csak büntetőből tud eredményes lenni, iszonyatos erővel lőtte át a hazaiak falát, a labda a jobb felsőbe csapódott. (9:10) (9:10)

18
    A PLER szerzett labdát, a lerohanás végén MOUSAVI bombázott a kapuba. (9:9) (9:9)

17
    MOUSAVI kapott nagy labdát beállóban, nem is hibázta el a hazaiak játékosa. (8:9) (8:9)

16
    MILOVIC jött be támadásba, hosszas labdajáratás után passzívnál engedte el, Szabó alatt becsorgott a labda. (7:9) (7:9)

15
    Hosszas labdajáratás után Németh kapta a bal szélen, könnyedén vitte be majd lőtt a hosszúba. (7:8) (7:8)

15
    Az Orosháza időt kért. (7:7) (7:7)

14
    A hazaiak kivédekezték az Orosháza támadását, ellenben MIKITA ezúttal is bátran vállalkozott, lövésével egalizálja az eredményt. (7:7) (7:7)

13
    A hazaiak szereztek labdát, a lerohanás végén MARCZINKÓ bombázott az Orosháza kapujába. (6:7) (6:7)

13
    MIKITA tolja most a hazaiak szekerét, rossz lövése még nem volt eddig. Középről ragasztott nagy gólt a felsőbe. (5:7) (5:7)

12
    BENMILOUD kapott jó labdát beállóban, onnan pedig már magabiztosan értékesítette a ziccert. (4:7) (4:7)

11
    Sok a hiba most mindkét oldalon, érezhető a tét a játékosokon. Az Orosháza támadhat. (4:6) (4:6)

11
    Berta kapott sárga lapot visszahúzásért. (4:6) (4:6)

10
    BALI becsapta védőjét, ziccerben pedig már nem volt nehéz dolga. (4:6) (4:6)

9
    MIKITA egyelőre megoldhatatlan feladat a vendégeknek, könnyedén lőtte át az Orosháza falát. (4:5) (4:5)

9
    Egyelőre büntetőkből él az Orosháza, BUDAY ezúttal sem hibázta el. (3:5) (3:5)

8
    Benmiloud rántotta le ellenfelét, két percet kapott érte. (3:4) (3:4)

8
    Gyorsan kihasználják az emberelőnyt a vendégek, BALI jobbátlövőből engedte el, Szabó lábai között becsorgott a labda. (3:4) (3:4)

7
    Alig egészült ki a PLER, Marczinkó két perce után ismét emberhátrányba kerülnek. (3:3) (3:3)

7
    Jó vendégvédekezés után az Orosháza támadhat. (3:3) (3:3)

6
    BUDAY dobhatott ismét büntetőt, ezúttal is könnyedén pattintja be. (3:3) (3:3)

5
    MIKITA emberhátrányban is bátran vállalkozott, klasszikus átlövésgólt szerzett. (3:2) (3:2)

5
    Bali kapott sárga lapot túlzottan kemény védekezésért. (2:2) (2:2)

4
    Bakos kapott két percet miután földre vitte ellenfelét. (2:2) (2:2)

3
    Nem sokáig váratott magára az egyenlítés, MIKITA a jobb felsőbe bombázott. (2:2) (2:2)

3
    Kivédekezett hazai támadás után BENMILOUD fordult le védőjéről, ziccerben pedig nem hibázott. (1:2) (1:2)

2
    Az egykori válogatott BUDAY nem hibázta el a vendégek büntetőjét. (1:1) (1:1)

2
    Milovic ellen szabálytalankodtak gólhelyzetben, büntetőt dobhat az Orosháza (1:0) (1:0)

2
    BAKOS ment fel, balátlövőből ragasztott nagy gólt. (1:0) (1:0)

1
    A PLER kezdte a mérkőzést, a hazai kapuban Szabó. (0:0) (0:0)

1

PLER-Budapest: Szabó, Váczi, Perger (kapusok) – Vncsics, Bakos, Németh, Mousavi, Varga, Lókodi, Oláh, Nagy, Marczinkó, Bohács, Mikita J., Tóth

Orosházi Férfi KSE: Heryeczki, Ivanisevic (kapusok) – Buday, Raffai, Stranigg, Berta, Cifra, Morva, Milovic, Varsandán, Balda, Varsandán, Mazic, Benmiloud, Bali, Németh L., Maric

Játékvezetők: Kékes, Kékes.

A férfi kézilabda NB I-ben elérkeztünk az alapszakasz utolsó fordulójához, a PLER-Budapest a Lőrinci Csarnokban fogadja a vendég Orosházát. A tavalyi évet az ötödik helyen zárta a PLER, ebben az idényben viszont eddig egy döntetlen mellett mindössze kétszer sikerült nyerniük, így nem csodálkozhatunk hogy utolsók jelenleg a bajnoki tabellán. A vendég Orosháza pont ellenkező utat járt be, hiszen tavaly az alapszakaszt utolsó helyen zárták, és majd csak a rájátszásban harcolták ki a bennmaradást, idén viszont a kiesés nem fenyegeti őket, jelenleg a hetedik pozícióban találhatók.
    Hutvágner István a PLER vezetőedzője a következőket nyilatkozta a mérkőzést megelőzően: „Mondhatjuk, hogy ez a mérkőzés egy utolsó szalmaszál a rájátszás előtt, amibe jó lenne belekapaszkodni. A Veszprém ellen, bár nagyarányú vereséget szenvedtünk, nem játszottunk rosszul. Bízom benne, hogy a szerdai találkozónk egy kicsit feloldotta a csapatban az eddigi feszültséget, hiszen tét nélkül szép megmozdulásokat tudtunk produkálni. Ha ezek a címvédő ellen bejöttek, miért ne sikerülhetne más csapatok ellen is?”
    Az Orosháza az őszi pontosztozkodás után a visszavágás reményével utazik a fővárosba, ezzel kapcsolatban Vladan Jordovic vezetőedző a következőket nyilatkozta: "Ez a mérkőzés nagyon fontos mindkét csapat számára, hiszen pontokról van szó. Ősszel hazai pályán döntetlent játszottunk, ezért most olyan ambícióval fogunk pályára lépni, hogy visszavágjunk ellenfelünknek az ő otthonukban. Utolsó mérkőzés lesz számunkra az alapszakaszban, ezért ebben a 60 percben játékosainknak le kell győzniük a fáradságot, a sérülések fájdalmait és minden tartalék energiájukat bele kell adniuk a minél jobb játék érdekében... Játékosaim mindent bele fognak adni, hogy revansot vegyenek ellenfelükön."
    Ilyen előjelek alapján biztosra vehetjük, hogy izgalomból és kiélezett harcból nem lesz hiány.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

PLER-Budapest: Szabó, Váczi, Perger (kapusok) – Vancsics, Bakos, Németh, Mousavi, Varga, Lókodi, Oláh, Nagy, Marczinkó, Bohács, Mikita J., Tóth

Játékvezetők: Kékes, Kékes